Waddinxveen - Boskoop Pelhrimov-week in Waddinxveen Ook de Waddinxveense bieb doet mee! Open dag Scouting St. Victor Geen kansspelautomaten in cafetaria's Een gilet van "Iets" Klaveijassen in Zuidhonk Concert Tsjechische Brassband en Concordia House party in De Paddestoel GEEF JE FANTASIE DE RUIMTE BIJ HARWA Werkgroep Stedenband Kerkdiensten Kerkdiensten Ontwerp een gilet (mouwloos vest) Verhalenwedstrijd ook in bieb Boskoop Braderie Boskoop Verkoop grond Lezingen in bibliotheek WS' HARWA Informatieavond jeugdtheaterschool ZH in Kreater Kunstwerk van Theo den Boon 20+avond met Th. Niemeijer pagina 13 Kerk Jeugdorkest TE 100 Quiz voor scholieren Waar staat de stichting voor Informatie over Pelhrimov Boskoop -19 september Waddinxveen -19 september Disco-avond voor verstandelijk gehandicapten Goud van Oud Waddinxveen - In de week van 18 t/m 25 september staat Waddinxveen in het teken van de Tsjechische stad Pelhri- mov. Er worden tal van activiteiten ge organiseerd door de Stichting Vriend schapsband Waddinxveen - Pelhrimov. In het gemeentehuis is er een tentoon stelling vanaf 18 sept. 11.00 uur die dagelijks tijdens de kantooruren te be zichtigen is. Hier krijgt men inzicht in geschiedenis van de plaats Pelhrimov en Zuid-Bohemen, ziet men kunstuitin gen in de vorm van schilderstukken en produkten van de 'nijverheid' van deze partnergemeente. In de Openbare Bibliotheek Waddinx veen, aan de Juliana van Stolberglaan, is een tentoonstelling van boeken over de Tsjechische en Slowaakse republie ken, boeken van Tsjechische schrijvers en foto's en historische werken, be schikbaar gesteld door het museum van Pelhrimov. Deze tentoonstelling is eveneens vanaf 18 september dagelijks tijdens de openingsuren van de biblio theek te bezichtigen. In de hal van de Kruiskerk aan de Passa ge, wordt een foto-collage gepresen teerd over het hedendaagse Pelhrimov entevens een maquette van het histori sche centrum van de stad. Deze zijn te bezichtigen op de zaterdagen 18 en 25 sept.. woensdagmiddag 22 en donder dagavond 23 sept. In de Passage wor den in diverse winkels produkten ge toond uit Tsjechië en worden ook te koop aangeboden. In het Passagegebied zal regelmatig het jeugdorkest uit Pelhrimov optreden, terwijl de theatergroep 'Sigri' een histo rische situatie ten tijde van de Hussie tenoorlog speelt; één van de belangrijk ste perioden uit de Boheemse geschie denis. Optredens in de Passage door het jeugdorkest en de theatergroep op de zaterdagen 18 en 25 sept. (voormid dag en namiddag), woensdag 22 en donderdagavond 23 sept. Overige op tredens: Op maandag 20 sept. 10.30 uur in de Samenwerkingsschool; 21 sept. om 14.30 uur op het plein van de Annie MG. Schmidtschool; woensdag 22 sept. in de namiddag voor de gezamen lijke ouderenbonden in de Anne Frank- zaal; 23sept. om 15.15 uur bij het buurt centrum De Boog; 24 sept. om 20.00 uur in de Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde, i.s.m. muziekvereniging Con cordia. Tijdens de Pelhrimov-week zal ook de popgroep TE 100 uit Pelhrimov in Wad dinxveen optreden. Het exacte pro gramma zal apart worden gepubli ceerd. De organisatie hiervan berust bij de Stichting Muzikanten Collectief Waddinxveen. Jeugdige scholieren van de groepen 8 van de basisscholen en de brugklas sers kunnen meedoen aan de 'Wad- dinxveen-Pelhrimov-Quiz'. Deelname formulieren zijn op de diverse scholen verkrijgbaar. Inlevering van deelname formulieren kan geschieden bij de ver koopstand van de Stichting Vriend schapsband op de Passage op zaterdag 19 en zaterdag 25 september. Voor en kele gelukkige inzenders zijn toepasse lijke prijzen beschikbaar. De stichting Vriendschapsband Pelhri mov is in 1989 op particulier initiatief begonnen als 'Werkgroep Steden band'. In de beginperiode oriënteerde de werkgroep zich op de mogelijkhe den voor Waddinxveen in Oost-Europa en op reeds aanwezige contacten. Daaruit werd geconcludeerd dat Tsje chië het meest geschikte land zou zijn. Al snel bleek dat de Samenwerkings school aan de Sniepweg en het Gymna sium in Pelhrimov al enkele jaren con tacten hadden. Bij een oriëntatiebe- zoek werd duidelijk dat deze plaats uit stekend beantwoordde aan het beeld dat de werkgroep had van een poten tiële plaats waarmee banden zouden kunnen worden aangeknoopt. Boven dien legden de mensen in Pelhrimov een grote behoefte aan de dag voor een contact met het Westen. Daarom werd met enthousiasme beslo ten in beide plaatsen een uitgebreide vriendschapsband op te zetten. De stichting Vriendschapsband Wad- dinxveen-Pelhrimov is opgericht om betere verstandhoudingen tussen Oost- en West-Europa te kunnen kwe ken. Daarvoor zijn het opbouwen van vriendschapsbanden tussen personen en organisaties en het leggen van zake lijke contacten uitstekende middelen. Sinds de omwenteling in 1989 is het ook veel eenvoudiger geworden zulke ban den aan te knopen en te onderhouden. Na tientallen jaren dictatuur stellen de mensen het zeer op prijs uitgebreid contact te hebben met mensen in het Westen. Inmiddels zijn door de stich ting voor allerlei Waddinxveense orga nisaties contacten gelegd in Pelhrimov. De Stichting voelt zich bovendien gesti muleerd door het Waddinxveense Ge meentebestuur dat zich in woord en daad achter dit particulieren initiatief stelt. Pelhrimov ligt in Bohemen, 110 km ten zuiden van Praag en heeft een inwoner tal van ca. 15.000. Het is de hoofdstad van het district Pelhrimovsko. Op eco nomisch, bestuurlijk en cultureel ge bied is Pelhrimov het middelpunt. Opvallend is het gezellige marktplein in het centrum, dat gemarkeerd wordt door historische huizen. Pelhrimov is de toegangspoort tot het Zuidboheemse merengebied en ligt na bij een westelijke uitloper van het berg- massief van Centraal Europa. Vlakbij de stad ligt een meer dat een natuurlij ke bron vormt voor de watervoorzie ning van Praag. De naaste omgeving is rijk aan kastelen en burchten (ca. 800 in Bohemen, waar in interessante tentoonstellingen te zien zijn. Waddinxveen- Deze week is de verha len wedstrijd 'Hallo, Hallo wie...schrijft er mee?' van start gegaan in de openba re bibliotheek. Kinderen van 8 t/m 12 jaar kunnen hier aan mee doen, zij kun nen in de bibliotheek een deelnamefor- muiier halen waarop het begin staat dat 'e ki' men afmaken. Er zijn ook kinde ren die op school zo'n deelname formu- r krijgen. De wedstrijd wordt provin ciaal georganiseerd i.s.m. de regionale Omroepen, alle provincies in Neder- and werken hieraan mee. In Zuid-Hol- 'and heeft de schrijver Selma Noort voor Radio West het begin van een verhaal 'Vriend gezocht' geschreven. Dit sluit aan bij het thema van de kin derboekenweek in oktober. Een plaat selijke jury zal uit de ingezonden verha len de 2 beste die weer doorgestuurd worden naar een regionale jury. Deze plaatselijke winnaars zullen op woens dag 20 oktober een prijs ontvangen uit handen van Selma Noort. De provincia le prijsuitrijking is op zaterdag 23 okto ber en wordt live uitgezonden op Radio West in het programma 'het luisterrijk'. Informatie: 01828-13141 'kuddinxveen - Op het grasveld rónd de Petteplas werd zaterdag de 'open dag' H?nouden van de scoutinggroep St. Victor. De foto werd genomen op het moment dat e'een stortbui losbarstte. Desondanks was het een geslaagde dag. Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reuver H.A. De Stek 9.30 uur ds. K.J. Jansen H.A. 18.30 uur ds. K.J. Jansen H.A. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. v. Hooij- donk 17.00 uur ds. J.A. v. Hooijdonk Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. M.J. Oosting 17.00 uur ds. H. de Bruijne Den Haag Vrij. Prot. Geloofsgem. 10.00 uur ds. B.A. Nieuwehuijse Leiden R.K. za. 17.30 uur De Stek 19.00 uur kerk - zo. 10.00 uur kerk Boskoop - Net als in de bibliotheken in Zevenhuizen en Waddinxveen het ge val is, doet de bibliotheek van Boskoop mee aan de verhalenwedstrijd "Hallo, hallo, wie.... schrijft er mee?" Kinderen van 8 t/m 12 jaar kunnen een beginver haal afmaken, (zie artikel bibliotheek Waddinxveen)) Inl. bibliotheek Bos koop, tel. 01727-13170. Boskoop-Op vrijdag 17 en zaterdag 18 september wordt de jaarlijkse Bos- koopse braderie gehouden. Dit keer onder het motto 'clown'. Op vrijdaga vond is er een groots vuurwerk om 21.30 uur tegenover De Boomgaard, in gang Zuidkade. De gemeente Waddinxveen besluit van avond over de verkoop van een perceel grond ter groote van ca 2.310 m2, gele gen nabij het Jan v Bijnenpad aan de Stichting Waddinxveense Bejaarden huisvesting. De bedoeling is dat hier 49 seniorenwoningen gebouwd worden. Herv.Immnuelkerk 9.30 uur ds. A.A. v. Houwelingen 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers Geref.Vrijgem. 9.30 uur ds. P.M. de Wit Gouda 16.30 uur ds. L.S.K. Hoo- gendoorn Boskoop-In het kader van het Europees jaar van de Ouderen worden in de bibli otheek in Boskoop twee lezingen geor ganiseerd. Op woensdag 15 september om 20.00 zal de heer Ewout Bulk een dialezing houden over Oud Boskoop. Uit zijn grote verzameling dia's heeft hij een keuze gemaakt van interessante punten uit de geschiedenis van Bos koop. Op donderdag 16 september om 10.30 uur zal Jos van Manen-Pieters vertellen over haar werk en haar leven. Vooral de Tuinfluiter-trilogie is een bekend werk van haar, maar ook haar 30 andere boe ken worden veel geleend in de biblio theek. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek. Speelt u ook wel eens met de gedachten om uw interieur te veranderen? Wilt u zien hoe uw fantasie werkelijkheid kan worden? Loop eens vrijblijvend binnen. VLOERBEDEKKING GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT Rijnlandstraat 4 2741 GZ Waddinxveen Tel. 01828-16119 Waddinxveen-in cafetaria's en andere zogeheten laagdrempelige horeca-in- richtingen in Waddinxveen mogen geen kansspelautomaten (gokkasten) geplaatst worden. De voorzitter van het College van Beroep voor het be drijfsleven heeft bij de behandeling van het verzoek van een cafetariahouder uit Waddinxveen om een voorlopige voorziening (tijdelijke "oplossing" in afwachting van een uitspraak door het voltallige College van Beroep) tegen het weigeren van een vergunning door de burgemeester duidelijk te kennen gegeven dat het beleid van de gemeen te Waddinxveen ten aanzien van de kansspelautomaten verenigbaar met de wet (op de Kansspelen) en ook ove rigens aanvaardbaar is. Op 24 april 1991 heeft de gemeenteraad zijn in stemming betuigd met een notitie van burgemeester en wethouders inzake het beleid met betrekking tot speelau tomaten. Dit beleid houdt in dat met het oog op het tegengaan van gokver slaving en de beteugeling van speel zucht, in het bijzonder van de jeugdi gen, voor laagdrempelige inrichtingen geen aanwezigheidsvergunningen voor kansspelautomaten worden ver leend. In dergelijke inrichtingen mogen uitsluitend (maximaal twee) behendig heidsautomaten worden geplaatst. Deze uitspraak betekent dat ook in de toekomst geen vergunningen voor gok kasten in cafetaria's afhaalrestaurants en dergelijke zullen worden verstrekt. De politie van de gemeente Waddinx veen zal hier ook streng toezicht op uitoefenen. Waddinxveen - In de maanden septem ber en oktober houdt stoffenwinkel "Iets" in Waddinxveen een 'giletten- wedstrijd'. De bedoeling is dat er met stof uit deze winkel een zo mooi en origineel mogelijk gilet gemaakt wordt, bij inlevering van iedere gemaakte gilet ontvangt men 10% korting terug op de gemaakte stof-aankoop. Het maakt niet uit of men de gilet voor dames, heren, of kinderen maakt. Wedstrijdformulieren zijn in de winkel aan de Oranjelaan verkrijgbaar. De jury, bestaande uit: Alice v.d. Heuvelen, mode-ontwerpster van de firma Jicker uit De Bilt en de heer Mulder, van oudsher kleermaker en ei genaar van Mulder's mannenmode en de dames van Tets", zullen in de eerste week van november alle giletten beoor delen op originaliteit, naaitechniek en stofgebruik. De mooiste giletten wor den in de etalage tentoongesteld. De hoofdprijs is een stoffenbon ter waarde van honderd gulden. Tevens worden er een tweede en een derde prijs uitge reikt. Inl.: V.O.F. 'lets' Oranjelaan 36, 2741 ER Waddinxveen, tel. 01828- 19774. Op zaterdag 18 september a.s. wordt er door de Stichting Wijkwerk De Zuidpias een disco-avond georganiseerd voor verstandelijk gehandicapten. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot ca 23.00 uur. Deze avond is bedoeld vooi alle verstandelijk gehandicapten uit de regio. Zij mogen, indien ze dat willen, op deze avond zelf hun favoriete plaat jes laten draaien. Waddinxveen - In gebouw het Zuidhonk is op vrijdagavond 17 september weer vrij-klaverjassen (geen competitie). In het vervolg wordt deze spelavond op iedere 3e vrijdagavond van de maand georganiseerd. Alle avonden beginnen om 20.00 uur. iedereen is welkom. Marco Bal je ben! geweldig er zijn geen woorden meer voor jou love you de Hammies Opa en Oma bedankt voor het logeren toen geert is geboren xxx Irmgard en Adriënne Waddinxveen - Tijdens de Pelhrimov- week, van zaterdag 18 t/m zaterdag 25 september, zal er door het slagwerker sensemble en de harmonie van Concor dia een gezamenlijk concert gegeven worden met een jeugdbrassband uit Tsjechië op vrijdagavond 24 septem ber in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Aanvang 20.00 uur. Op deze avond zal er een zeer gevarieerd programma ten gehore worden ge bracht, bestaande uit Tsjechische mu ziekwerken en een Hollands muziek werk. De brassband en Concordia zul len afwisselend enkele muziekwerken ten gehore brengen. De pauze wordt eveneens muzikaal omlijst door een 'strijkje' uit Pelhrimov. Concordia biedt deze week tevens loka- tie voor repetitie en maaltijdfaciliteiten in hun clubgebouw De Hoge Noot. Waddinxveen - Vrijdag 17 september is er weer een disco-avond gepland in wijkgebouw De Paddestoel aan de Lijs terbesstraat. Deze avond staat in het teken van House-en Dancemuziek. Dri ve in discotheek "The Flying Dutch man" met D.J. Ed zorgt ook dit jaar weer voor goede muziek en op deze avond voor house en dance-muziek. Aanvang 19.00 uur tot ca. 21.15 uur. De jeugd van Buurman Bas ...bedankt voor de tas met inhoud! groetjes Joop de Knoop Opa, bedankt voor mijn zadel en nieuwe handvaten. Groetjes van Maarten Hoera, papa is 13 sept. jarig hartelijk gefeliciteerd mama chris matthijs jefta john t.k. gevr. oud dressoir (geen eiken) 01793-2507 Waddinxveen-Op vrijdag 10 september organiseert de Jeugdtheaterschool ZH in het centrum voor Kunstzinnige Vor ming Kreater vanaf 19.30 uur een infor matiebijeenkomst voor kinderen en hun ouders/verzorgers. Tijdens deze bijeenkomst kunnen kinderen deelne men aan een openbare les, kennisma ken met de docenten van de school en zich laten inschrijven. De Stichting Jeugdtheaterschool ZH geeft op ver schillende plaatsen in de provincie ZH lessen aan kinderen/jongeren in toneel spelen, zingen en dansen. Ook brengt de school theaterproducties uit en or ganiseert zij, i.s.m. anderen, culturele manifestaties. Na vorig seizoen succes vol van begonnen te zijn gegaan met twee groepen start de JTS ZH met in gang van eind september '93 vier groe pen in Kreater. 9 t/m 14 jaar is hartelijk welkom. Liefhebbers van rock-and-roll-muziek kunnen op 29 oktober a.s. hun hart ophalen. Óp die datum organiseert De Paddestoel een 'goud van oud'-avond. Eraan voorafgaand wordt de tweede disco voor de jeugd gehouden. Waddinxveen - De gemeenteraad moet hedenavond o.a. een beslissing nemen over de aankoop van een kunstwerk van Theo den Boon. De gemeenteraad wordt gevraagd een krediet van f 28.500,- beschikbaar te stellen, waar van f 15.250,- uit de reservepot 'beel dende kunsten' moet komen en de pro vinciale subsidie wordt aangewend, die f 13.250,- groot is. nooit gedacht, lang gewacht, toch gekregen Lizzy groetjes André, Cornita en Steven Dirk nü 29 h.g. en geen geouwehoer, volgend jaar feest in Op Moer! Boskoop - Op zaterdag 25 september wordt er in De Fakkel te Boskoop een 20+ avond gehouden. Evangelist Th. Niemeijer uit Maarssen (o.a. bekend van 'Het Zoeklicht'), zal spreken over het thema 'geestelijk groeien'. Iedereen tussen de 20 en 40 jaar is welkom. Er wordt een bijdrage in de kosten ge vraagd. Inlichtingen en aanmelden: Wim jan van 't Wout, Rijneveld 9., 2771 XX Boskoop, tel. 01727-14387.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 13