SCHMIDT B. V. Hart - van - Holland - allerlei Informatieavonden Bentwoud Opening Pelhrimov-week De speciale Selection modellen bij Garage Schmidt B.V. Poster voor Dagverzorging Souburgh Gemeente-ambtenaar uit Pelhrimov loopt drie weken stage in Waddinxveen Informatie-markt Waddinxveen. VOOR AL UW DIUJKWLKK: Dorpsstraat 38 2761 AE Zevenhuizen Tel. 01802-1323/1588 Hart van Holland/15 september 1993 pagina 15 DRUKKERIJ EEGERSM1 ZEVENHUIZEN 01 «02-2289° FAX: 01802-8508 Inwoners van Waddinxveen, Boskoop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Hazerswoude/Benthuizen: bezoek een informatieavond over het Bentwoud... Regio Brochure Stage Route belbus Nationale Ziekendag "Oud... nou en?" luxaflex 1 318 2 157 126 1 075 kl. blauw 1 275 geel t.e.a.b. 01828-11922 t-k 2 pers. bed 130 br.; 1 pers. bed 90 br. i.z.g.st 01727-9293 t.k. blokhut 3x 2,5 meter na 18.00 uur: 01820-18102 1' theemeubel strak model eiken 50,- 01802-1329 Frans, nat hè, dat "rotte-water"! Flaopie, van harte gefeliciteerd met je verjaardag op 18 sept, rooie en de rest! ook een gratis kleintje plaatsen 7 vul de bon in op pagina 5! Op de foto de heer De Regt in gesprek met een verontruste boer van het Agrarisch Comité Bentwoud, de heer De Kroes. Zevenhuizen-Moerkapelle - De eerste informatieavond in dorpshuis "Op Moer" over het bosontwerp 'Compact' voor de aanleg van het Bentwoud, was zeker van de zijde van de projectgroep, bij monde van de heer De Regt, zeer informatief. Nadat allereerst op de kaart de huidige situatie was aangeven, werden vervolgens dia's vertoond die de toekomstige ontwikkeling tot 2005 en later in beeld brachten. Deze gaven, mede door intekening en inkleuring, een idee van de toekomstige bosont wikkeling en mogelijke fietsroutes. Na de informatieverstrekking volgde na de pauze het 'vragen stellen', hetgeen veelvuldig gedaan werd, voornamelijk door verontruste akkerbouwers en tuinders. Hoewel er een aantal inwo ners voor informatie aanwezig was, lie ten zij zich nauwelijks horen... Het is de bedoeling dat na deze informatieron de. in het voorjaar van 1994 de in spraakronde van start gaat. Op dit mo ment zijn alle gemeenten op wiens grondgebied Bentwoud gerealiseerd wordt (le fase tot 2005). 'tegen', echter van de gemeente Zoetermeer is deze reactie niet vernomen. 'e graag geïnformeerd wil worden en deze avond gemist heeft, kan op 20 september in het stadhuis van Zoeter meer terecht, ingang Frankrijklaan 6; 28 september in Bleiswijk, gemeentehuis of 4 oktober in Rijnwoude: het Dorps huis aan de Pieter de Hooghstraat 3 in Hazerswoude-dorp (naast r.k.kerk). Aanvang 20.00 uur. Op deze informatie-avond is een fraaie brochure (gratis) verkrijgbaar waarin gedetailleerd wordt ingegaan op de plannen en de ontwikkeling ervan. Een dergelijke avond zou door alle in woners die voor openhouden van het open-poldergebied zijn en zij die graag een recreatief bos dichtbij willen heb ben, bijgewoond moeten worden. Op dit moment wordt er onder de bevol king een enquete gehouden. Helaas, zo werd op de informatieavond in Moerka- pelle duidelijk gemaakt door een in spreker, gaat die alleen over het onder werp 'bos' en niet over het open hou den van de polders. Op die avond werd dan ook een beroep op de inwoners van het gebied gedaan. "Ze zouden zich veel meer bewust moeten zijn wat er in de zeer nabije toekomst op hen af komt. Ze moeten de situatie nu eens gaan bekijken en zich op die lokaties een bos voorstellen", klonk het. (wordt vervolgd) addinxveen - Op zaterdag 18 septem- t zal om 10.00 uur het officiële start- PpU?' worc'en gegeven van de nrimov-week in de raadzaal van het gemeentehuis., e Pelhrimov-week is van 18 tot en met zo september 1993. v.'' zaterdag 18 september a.,s. zal de fp (jJ^rJ^psband tussen de gemeen- addinxveen en de Tsjechische ge meente Pelhrimov met een intentiever klaring worden geformaliseerd. De on dertekening zal geschieden door de beide burgemeesters van genoemde gemeenten. Na deze plechtigheid zal door de burge meester van Pelhrimov, de heer Jan Tomasek, de tentoonstel ling in de raad zaal worden geopend. Waddinxveen - In het kader van de op bouw van een nieuwe democratie in Tsjechië en Slowakije is van de Vereni ging van nederlandse Gemeenten het verzoek gekomen om Tsjechische amb tenaren voor een stageperiode van drie weken naar Nederland te halen. Op dit verzoek is door de gemeente Waddinx veen positief gereageerd. Besloten is om iemand uit de partnergemeente Pelhrimov een kans te geven. Sinds 30 augustus 1993 is de heer Vaclav Mako- vec op bezoek in Waddinxveen. Vaclav's functie bij de gemeente Pelhrimov is jurist. Zijn werkzaamhe den bestaan uit het behandelen van juridische gemeentelijke zaken. Sinds juni 1993 is Vaclav's werkzaam bij de gemeente Pelhrimov. De Vereniging van nederlandse Ge meenten heeft voor ambtenaren uit Tsjechië en Slowakije een speciaal trai ningsprogramma opgezet. Als een noodzakelijke voorwaarde voor de op bouw van een nieuwe democratische samenleving wordt hervorming voor het lokaal bestuur in de Oost-Europa wenselijk geacht. Door hun kennis te laten maken met het lokaal bestuur in West-Europa wordt hun kennis op dit gebied verbreed. De stage duurt drie weken met als doel stelling de Tsjechische ambtenaren kennis te laten maken met het functio neren van het lokaal bestuur in Neder land en inzicht te bieden inde organisa tie van het gemeentelijk apparaat. In totaal worden vijf dagen aan een centrale cursus besteed. Deze dagen worden verzorgd door de V.N.G. Hier worden inleidingen gegeven over het Nederlandse bestuurstelsel en de ge- meentefinanciën. Deze thema's wor den verder behandeld in de gastge- meente. Daarnaast worden nog andere gemeentelijke onderwerpen aange haald. Zoals een bezoek aan een make laar, een woningbouwvereniging en het bedrijventerrein. De gemeentelijke gast vindt onderdak bij vertegenwoor digers van de Stichting Vriendschaps band Waddinxveen-Pelhrimov, die Va clav ook in de weekeinden begeleiden. Waddinxveen-Zaterdag 25 september belooft een speciale dag te worden voor de instellingen van de gemeente Waddinxveen. Op deze dag organiseert de Stichting Waddinxveens Welzijns werk een informatie-markt. De informa tie-markt heeft een tweeledig doel. Ten eerste: Instellingen inde gelegenheid te stellen hun activiteitenaanbod te pre senteren, waardoor het aantal deelne mers aan de activiteiten kunnen toene men. Tevens zullen er nieuwe activitei ten onder de aandacht van het publiek worden gebracht. Ten tweede: Instel lingen in de gelegenheid te stellen vrij willigers te werven, deze zijn onmis baar om activiteiten te kunnen organi seren. Tijdens deze informatie-markt zal een aantal organisaties zich presen teren. Deze organisaties zijn heel ver schillend van aard, het varieert van sportvereniging tot hulpverleningsin stantie en van organisatie voor men senrechten tot kunst en nog veel meer. De informatie-markt is er voor iedereen van jong tot oud, er zal in ieder geval wel iets zijn dat u aanspreekt. De infor matie-markt wordt gehouden op zater dag 25 september van 10.00-16.00 op het raadhuisplein. Deze plaats ligt tus sen de Beukhof, waar "Het kleurrijk festival" zal plaatsvinden, en de "Open gemeente dag" die haar activiteiten in en rondom het gemeentehuis heeft ge pland. Tevens is er tijdens de informa tie-markt een speciale doe-markt voor kinderen. Kinderen kunnen zich de hele dag uitleven op een springkussen en met andere spelen. Tussen 12.00- 15.00 uur komen er 2 clowns die hun kunsten aan de kinderen zullen presen teren. Als klap op de vuurpijl rijdt de Belbus van 10.00-16.00 uur rond om mensen die normaal gesproken ge bruik kunnen maken van deze bus, gra tis naar de informatie-markt te bren gen. Dus is men inwoner van Waddinx veen, 55 jaar of ouder en heeft men nog geen kennis gemaakt met de belbus en haar chauffeurs, dan dat nu gratis. Er zijn een aantal opstapplaatsen in Waddinxveen, herkenbaar aan de spe ciale borden die voor deze gelegenheid geplaatst zullen worden. Waddinxveen - In het kader van Natio nale Ziekendag 12 september, werd door een aantal dames van de plaatse lijke afdeling van "De Zonnebloem" vrij dagmiddag een poster overhandigd aan het hoofd van de Dagverzorging van bejaardenverzorgingshuis Sou burgh, Marijke Sopakuwa. Dat gebeurde vrijdagmiddag in de dag verzorging, waarbij ook mevrouw Tjits ruimte. Intussen hebben de 25 vrijwilligers van de plaatselijke Zonnebloem ook een 70 tal attenties bezorgd bij hun vaste be zoekadressen. De activiteiten van de vrijwilligers/sters zijn ter plaatse het bezoeken van bejaarden en zieken die aan huis gebonden zijn. Wie inlichtingen wil over het Zonne- bloemwerk, kan contact opnemen met mevrouw Van Wageningen, tel. 18257: zij is contactpersoon bezoekwerk of met mevrouw Heemskerk tel. 14147. de Moor (rechts op de foto) lid van de directie, aanwezig was, nadat mevrouw Toos Heemskerk een fraai gedicht van Hans Bouma voorgelezen had 'tot het einde aan thuis'. De dames van de Zonnebloem, die eveneens op de foto staan, zijn Anja Barelds, Toos Heemskerk en Riet van 't Hoog. Namens de verzorging was Cori- na Mete aanwezig. De fraaie zonnebloem-poster heeft in middels een plaatsje gekregen aan de wand van de gezellige dagverzorgings-

Hart van Holland | 1993 | | pagina 15