Hart - van - Holland Genealogische Contactdag te Zoetermeer Gastgezinnen voor gehandicapte kinderen Open dag Dialyse-afdeling Beren- en poppen- beurs Montis, the Highest Level Lagerwaard "Wij gaan weer naar school" Verhuizing gemeentehuis Verkeersmaatregelen Eerste voorronde Goudse muziekprijs '93 Start basisvorming De Wadde in Moordrecht Brugklaskamp Verzorging en techniek pagina 17 Zoetermeer-Benthuizen-Op zaterdag 18september a.s. wordt een genealogi sche contactdag georganiseerd door het Historisch Genootschap Oud Soe- termeer/werkgroep genealogie en He raldiek, met medewerking van de N.G.V. - afd. Delfland, de Genealogische Vereniging "Promotheus" van de Tech nische Universiteit te Delft en de Stu diegroep Genealogie "Westland". Op het programma staan: Informatie en publicaties van het Histo risch Genootschap Oud Soetermeer en de stichting Historisch Museum 't Oude Huis. Informatie over geslachten uit Zoetermeer, het voormalige Zeg waard, het Westland en Delfland. Infor matie over het Contactdienstbestand van de N.G.V. -afdeling Delfland. Stand van de Genealogische Vereniging "Pro motheus" met diverse publikaties. Stand van enkele plaatselijke Histori sche/Genealogische/Verenigingen/ werkgroepen uit de omgeving, zoals Benthuizen en de gezamenlijke Histori sche werkgroepen uit het Westland. Een diapresentatie over Oud- en Nieuw Zoetermeer tussen 13.30 en 14.00 uur. Een lezing over de geschiedenis Zoeter meer/ Zegwaard en genealogie voor beginners tussen 14.30 en 15.00 uur. Computerdemonstratie met genealogi sche programma's van de N.G.V. com puterdienst. Onderlinge uitwisseling van gegevens. De bijeenkomst wordt gehouden in de Vergaderzaal van de Morgensterkerk, Nassaulaanl, Zoetermeer, Wijk 12. Het Historisch Museum 't Oude Huis, Dorpsstraat 7 is op ca. 10 min. loopafstand van de Morgensterkerk en zal die dag ook geopend zijn. Tijd: Zaterdag 18 september 1993 van 11.00 tot 16.00 uur. De Vierstroom Thuishulpcentrale zoekt gastgezinnen voor gehandicapte kinderen. Deze Thuishulpcentrale is een organisatie die bemiddelt tussen vrijwilligers en gezinnen met een ge handicapt kind in de regio Midden-Hol land. Steeds meer kiezen ouders er voor hun gehandicapte kind thuis te laten opgroeien. Omdat het gehandi capte kind thuis te laten opgroeien. Omdat het gehandicapte kind meestal extra verzorging en aandacht nodig heelt, is dit voor de ouders en de overi ge gezinsleden vaak een hele opgave. Dikwijls zijn heel gewone dingen onmo gelijk (met een kind in een rolstoel ga je geen strandwandeling maken). Daar om nemen steeds meer ouders contact op met de thuishulpcentrale met de vraag of er voor hen een vrijwilliger beschikbaar is die af en toe de zorg voor dit kind kan over nemen. De vrij- willigershulp kan bestaan uit af en toe een middag of avond oppassen bij het kind thuis of het regelmatig opvangen van het gehandicapte kind bij een gast gezin thuis. Niet alleen voor de ouders is het heerlijk om af en toe de handen even vrij te hebben, maar ook het ge handicapte kind kan ervan genieten wanneer hij er eens even uit is en eens iets anders heeft. De tijdsduur dat het kind bij het gastgezin verblijft kan va riëren van bijvoorbeeld twee middagen per maand tot 1 weekeinde per twee maanden. Dit is afhankelijk van de tijd die de vrijwilliger er aan wil besteden en de vraag van de ouders. De kinderen waarvoor vrijwilligers gezocht worden hebben verschillende soorten handi caps. Bij het gastgezin wordt een kind geplaatst dat zowel de ouders, als de vrijwilliger en het kind er plezier aan beleven. Ervaring met gehandicapte kinderen is niet noodzakelijk. Men moet wel bereid zijn om dit werk voor een langere periode te doen. Voor in formatie: tel. 01820-19444. Gouda-In verband met het 25-jarige be staan van de Nierstichting Nederland, wordt op Zaterdag 18 september van 10.00-15.00 uur een open dag georgani seerd door het personeel van de dialy se-afdelingvan het Groene Hart Zieken huis. Doel van deze open dag is om belangstellenden informatie te geven over nieraandoeningen en nierfunktie- vervangende therapieën, waaronder dialyse en transplantatie. Er zullen informatiestands aanwezig zijn met foldermateriaal over o.a. de Nierstichting, de Werkgroep Orgaan- en Weefseldonor-voorlichting en de Stichting Eurotransplant. Verder wor den er video's getoond met betrekking tot alles wat er komt kijken bij de ver schillende vormen van dialyse. Mede werkers van de dialyse-afdeling, waar onder dialyse-artsen en -verpleegkun digen, alsmede een diëtiste, verzorgen o.a. een rondleiding langs de stands. Via de zij-ingang aan de Büchnerweg staan verwijzingsborden naar de dialy se-afdeling. Kinderen onder begelei ding zijn welkom. Moordrecht-De gezamenlijke vrouwen vereniging verzorgen op dinsdag 21 september een kinderkledingbeurs in het gebouw De Zespunt in de Molen- aan. De beurs is bedoeld voor winter- kleding in de maten 52 t/m 182 inclusief sport- en regenkleding. Inlichtingen: 01327-3929, 10827^4178 V/9 vader Willem jarig. Gefeliciteerd! knuffels van Willy, Ron en Dési Hoera 21 sept. Mariska 10 jaar. h.g. opa oma en koertje een fijne dag doei!!! gevr. weckflessen compleet 01714-15190 Regio - Op 25 september is het nieuwe programma van het Zuidhollands Ama teurtheater Circuit te zien in het Parktheater in Alphen ad Rijn. Het nieu we programma bestaat uit drie eenac- ters: 'Het Eiland' van Intertheater uit Rotterdam, 'Pas op! Breekbaar' van Mimetheater Kruimels uit Rotterdam en 'Beklim elke Berg' van Theater To- verlei uit Leiderdorp. Er zullen ook op tredens zijn in Spijkenisse, Leiden, Schoonhoven, Rotterdam en Den Haag. Inlichtingen en reserveren tel. 01720- 72875. Regio-19 september or ganiseert Agnes Melger °or de 13e maal in de zalen van het Baronho- el te Zoetermeer (wijk 'V een grandioze Be- j?n" en Poppenbeurs. oppen- en berenmaak- «s uit het hele land u|len daar vertegen- oordigd zijn om hun leuwste exemplaren te i owen. Bovendien zul- •en enige dames de hele "a§ demonstreren. Bij en kan men ook te- k„, 'voor informatie, beffende cursussen P PPOO'en/ofberenma- n De beurs is geo- P«nd van 10.30 tot 16.30 3384 gen; °5788" XEKT1E Étt m Lagerwaard heeft een kompleet nieuwe dimensie aan de kollektie TOEGEVOEGD. MONTIS! DE ABSOLUTE TOP IN KWALITEIT EN VORM GEVING QUA ZITMEUBELEN. ALLE REDEN VOOR EEN UITGEBREIDE Show waarbu iedereen met een warme belangstelling voor J OORSPRONKELUKE INTERIEUR VORMGEVING VAN HARTE WELKOM IS. MONTIS ZITMEUBEL SHOW VAN ZAT. 4 SEPT. T/M ZAT. 2 OKT. KaNAALWEG 39-53, CAPELLE A/DIJSSEL, TeL.O 10-4507466 Waddinxveen - Dat de jeugd van Waddinxveen weer naar school gaat, hebben de afgelopen weken veel automobilisten die de maximum snelheid in de bebouwde kom overschreden, gemerkt. Ze werden door een politieman naar de kant gedirigeerd, om vervolgens stickers en een brochure in ontvangst te nemen van basisschoolleerlingen over de actie "Wij gaan weer naar school" van Veilig Verkeer Nederland. De actie, waarbij gebruik gemaakt werd van digitale snelheidsmeters, werd gedurende een aantal dagen, op diverse plaatsen in Waddinxveen gehouden. Boskoop- De werkzaamheden aan de uitbreiding en renovatie van het gemeente huis zijn zodanig gevorderd dat de afd. Burger-en Woonruimtezaken het veld moet ruimen voor bouwers. Zij wordt tijdelijk ondergebracht in een gedeelte van de uitbreiding. Omdat de beide nieuwe ingangen en de hal nog niet gereed zijn moet gebruik gemaakt worden van de nooduitgang aan het Torenpad. Het eerste kantoorvertrek aan de linkerkant van de gang wordt tijdelijk het onderkomen van de afdeling Burger-en Woonruimtezaken. Op maandag 20 september, der dag van verhuizing is de afdeling gesloten. Uitsluitend voor de aangifte van geboorte en overlijden is de afdeling geopend tussen 9.00-10.00 uur. Vanaf dinsdag 21 septem ber is de afdeling weer voor het publiek geopend. Niet alleen de afdeling Burger en Woonruimtezaken van plaats, ook de receptie en de bode's gaan naar het tijdelijke onderkomen in de uitbreiding. Twee weken later op 4 oktober verhuizen de overige afdelingen uit het gemeentehuis naar de uitbreiding, zij gaan direct naar de voor hen bestemde kantoorruimten. Vanuit het gemeentekantoor aan de Babsloot verhuizen op die dag ook de afdelingen personeel Organisatie en Bouwzaken. Voor het spreekuur van Bouw-en Woningtoezicht moet men vanaf die dag naar de nieuwe uitbreiding. Spreekuur is iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur.De burgemeester en de secretaris hebben voor de rest van de bouwperiode in de uitbreiding tijdelijke werkruimte. Na het voltooien van de bouwactiviteiten gaan zij weer naar hun eigen werkkamers. Tezamen mét de drie wethouders bevolken zij dan de beganegrond van het bestaande gemeentehuis. Regio - Op 17 september vindt de eerste voorronde plaats van de 'Goudse Muziekprijs '93'. De Goudse Muziekprijs is een competitie voor bands die dit jaar voor de tweede maal georganiseerd wordt door Stichting Brainstorm. Om 22.00 uur treden de volgende bands op: The Phil Harmonie, Slice of merlin, Conquista dor en Jawz. Twee van deze bands gaan doornaar de finale waarbij de winnaar drie dagen studiotijd in een 24-sporenstudio in de wacht sleept. De voorronde vindt plaats in The Rebel, Peperstraat 29. De zaal is open om 21.30 uur. Boskoop- Op donderdag 16 september zullen de borden worden geplaatst waardoor de verkeersmaatregelen ter wering van grote voertuigen uit de woonwijken geëffectueerd gaan wor den. De betreffende maatregelen tre den in werking op de tweede dag na die waarop de borden zijn geplaatst. Vanaf deze datum zal het voor voertui gen die, met inbegrip van de lading, een lengte hebben van meer dan zes meter, niet langer zijn toegestaan te parkeren op de binnen de bebouwde kom van de gemeente Boskoop gelegen wegen ten westen van de Gouwe, op werkdagen van 18.00 tot 8.00 uur en op zaterdag- en zondagen. Voorts zal het boor voertuigen die, met inbegrip van de lading, een lengte heb ben van meer dan 2,4 meter niet langer zijn toegestaan te parkeren op het ge deelte Parklaan, gelegen tussen het N.S.-station en de Zijde. Voor bedrij ven/chauffeurs die niet de mogelijk heid hebben hun voertuig op eigen be drijfsterrein of over onvoldoende ruim te te beschikken is vervangende par keergelegenheid gecreëerd op het aan de Hoogeveenseweg gelegen Interna tional Trade Centre, op welk terrein de mogelijkheid bestaat, gedurende de tijdstippen dat bovengenoemde verbo den gelden, een parkeerplaats is te ver krijgen bij de Stichting Stibosplein, tel. 01727-18692. Ook voor het gebied ten oosten van de Gouwe is een soortgelij ke regeling in voorbereiding. Hoera Leen de Ruiter ziet Abraham op 16/9 h.g. van alle chauffeurs Christien alsnog van harte. Nu kan je eindelijk met J. naar Amphion! xxx Thea Samantha Havenaar v.h.g. met je verjaardag Wim Tosca Pascal en Danny Vis Ik ben mijn bloedkoralenarmbandje kwijt. Wie heeft het gevonden? Sjouke 01793-3037 t.k. witte rotan wieg incl. broderie hemel stok, matras, lakenset dekentjes 200,- 01828-19999 Oma Captein 70 jaar! van harte gefeliciteerd van Ton Greet Roosmarie en Margo! Waddinxveen - Ook op de christelijke scholengemeenschap De Wadde voor MAVO en VBO te Waddinxveen is dit jaar de basisvorming van start gegaan. De BAVO (basisvorming-onderwijs) die bij de wet geregeld is, schrijft 15 vakken voor die in kerndoelen worden omschreven om te zijner tijd door mid del van toetsen te worden afgesloten, het is de bedoeling dat leren prettiger wordt, doordat de leerstof op het ni veau van de leerling wordt aangebo den. Zo zullen er meer doe-opdrachten zijn die aansluiten bij de belevingswe reld van de kinderen. Helemaal passend in deze opzet vond onlangs in Hulshorst het brugklas kamp plaats met tal van praktische werkzaamheden. De nieuwe leerlingen verbleven in de prachtige lokatie van de YMCA en genoten van bossen en hei en tal van excursies. Iedere avond moesten ze een dagboek bijhouden en opdrachten in een werkboek maken die verband hielden met de BAVO-vakken. Zo bevatte het werkboek wiskundefigu- ren, biologie-opdrachten, taaipuzzels en zelfs informatie over de sterrenhe mel. Met grote animo werd aan de ge schiedenisexcursie naar de stad Elbürg deelgenomen. Ook een bezoek aan het Dolfinarium van Harderwijk en een IJs- selmeertocht stonden in het draai boek. Terug op school werd het 'gewone' BAVO-programma hervat. "De Wadde" met z'n opleiding voor MAVO en Voorbereidend Beroepson derwijs- uitlopend op de afdelingen verzorging, verkoop, bouwmechani- sche- en installatietechniek- loopt al lang vooruit op enkele karakteristieke basisvormingsvakken, zoals techniek en verzorging. Alle leerlingen van de brugklas (MAVO en VBO) volgen deze praktische lessen reeds jaren, omdat de scholengemeenschap daar al heel lang voor is toegerust. Ook voor het nieuwe vak informatica beschikt De Wadde over de nodige kennis en appa ratuur, omdat computerkunde al lange tijd in de brugklas wordt beoefend. Te vens bezochten de leerlingen de ten toonstelling over de geschiedenis van de Waddinxveense industrie in het ge meentehuis en maakten een fietstocht: Speuren naar sporen van oud-Wad- dinxveen.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 17