Informatie-avond en koffieochtend Gastouderproject voor Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle Schaakvereniging Moerkapelle Ooievaars- tocht Dragon Boat Racing in Zevenhuizen Weggeef - Weken bij C1000! Plattelandsvrouwen Kerkdiensten Activiteiten Agenda Klaveijassen Regionale vrouwenochtenden Collecteopbrengst kankerbestrijding Zeven Muzen met "Hollen of Stilstaan" ^5* om bij te blijven.... pagina 7 Koffie-ochtend voor gastouders Thema: Spel en speelgoed Aanmelden zondag 19 september Excursie Overig programma Medische weekeinddienst Moerkapelle Si, agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Op dinsdag 21 september organiseert het Gastouderproject Waddinxveen en omstreken een informatie-avond voor aspirant-gastouders uit Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle. ledereen die overweegt gastouder te worden, wordt van harte uitgenodigd deze avond bij te wonen. Op deze avond zal één van de coördina toren van het Project een beeld schet sen van de vele facetten van het gastou derschap (het opvangen van kinderen in je eigen huis). Zo komt bijvoorbeeld aan de orde wat iemands motivatie kan zijn om gastou der te worden, wat de taken zijn van een gastouder en hoe je eigen kinderen en natuurlijk ook de gastkinderen erop kunnen reageren.. Ook komt de financiële en de belasting technische kant aan de orde. Een erva ren gastouder zal op deze avond uit eigen praktijk het werk als gastouder toelichten. Aan het eind van de avond kunnen de aanwezige aspirant-gastouders beslui ten om al dan niet ingeschreven te wor den bij het Gastouderproject. De informatie-avond wordt gehouden in de kantoorruimte van het Project in het Anne Frank Centrum. Het adres luidt: Jan van Bijnenpad 1, Waddinx veen. Aanvang 20.00 uur tot ca. 21.30 Eén van de activiteiten van het Gastou derproject, behalve de bemiddeling in kinderopvang, is de organisatie van koffieochtenden voor gastouders. Op deze ochtenden wordt een opvoe dingsthema besproken. Dinsdagmorgen 21 september zijn de gastouders van harte welkom in het Anne Frank Centrum, aanvang 9.15 uur tot 11.00 uur. Vanzelfsprekend zijn de eigen of gast kinderen ook van harte welkom. Voor passend speelgoed wordt gezorgd. Het thema van de koffie-ochtend is 'spel-en speelgoed', spelen is voor een kind even belangrijk als eten en slapen. Spelen is leuk, is actief bezig zijn, is plezier hebben. Uit ervaring weten ouders dat een kind hier niet eens altijd speelgoed bij nodig heeft. Op deze ochtend staat het uitwisselen van ervaringen rondom het spelgedrag van de (gast)kinderen centraal. Ook wordt besproken over welk speelmate riaal de kinderen beschikken en hoe je als (gast)ouder de functie van het spe len ziet. Belangstellenden voor de informatie avond of voor de koffieochtend op 21 september wordt verzocht zich van te voren op te geven. Het Gastouderproject Waddinxveen e.o. is op werkdagen telefonisch bereik baar van 9.00 tot 11.00 uur op telefoon nummer 01828-19591. In Zevenhuizen-Moerkapelle is het pro ject op dezelfde tijd tevens bereikbaar op tel. 01802- 3950. Op overige tij-^P^S& den kan men een bood- schap in spreken via het ant- woordappa- raat. Moerkapelle- Na de opening van het nieuwe schaakseizoen met een simul taan van clubkampioen Dick Bac op 3 september, is afgelopen vrijdagavond de interne competitie van schaakvere niging Moerkapelle weer gestart. De jeugd ging, onder leiding van mees- schakers Ben v. Geffen en Gerard v. Ommeren weer ijverig aan de schaakstudie. Zij worden opgeleid voor de "Stappen diploma's". Daar naast spelen zij hun eigen competitie. Bij de senioren lootten de nieuwe leden sterke tegenstanders. J de Visser pro beerde zwager Gerard v. Ommeren beentje te lichten. Hij verloor echter een stuk en kwam er toen tegen eindspel specialist Gerard v. Ommeren niet meer aan te pas. Een andere nieuw (terug) komer was A. Ritmeester. Te gen Maarten Vroegindewey verweerde hij zich taai. Toch moest hij uiteindelijk de eer aan Maarten Laten. Nieuwkomer vanuit de Jeugd Frits Westerman ver loor van Ben v. Geffen. Dat er meteen de eerste avond al flink werd gestreden, Blijkt wel uit het feit dat er maar één remise uitslag viel te noteren. Dit was in de partij tussen de Lange en C.v.Vuuren ook overgens na harde strijd. Wim Stange won een stuk van Arie Hoogduyn en won toen snel. Ton v. Helden probeerde tegen Wim Freeke de volle winst te grijpen. Hij gaf echter ineens een stuk weg. Maar even later won hij dit stuk terug en zette zijn te genstander mat! De overige uitslagen zijn: J. Blok - W. Wortman 1-0. H. Blok-W. Wortman 1-0. A. de Groot - G. v Meeteren 0-1. M.v.Vuuren - J.v.d. Spek 0-1 Schaakvereniging Moerkapelle speelt op vrijdagavond in het Dorpshuis Op Moer vanaf 20.00 (Jeugd 19.00 - 20.00) Nieuwe leden (zowel Jeugd als Senio ren) zijn van harte welkom. Zevenhuizen - Ruim 80 deelnemers tel de de Ooievaarstocht van Tourclub Zevenhuizen die de uitgepijlde route reden richting Montfoort, terug via Benschop door de Vlist via Moordrecht huiswaarts. Op 16 oktober wordt de sluitingsrit ge houden. Veldritten staan er gepro grammeerd op diverse data. De eerste is op 13 november Zevenhuizen- Oud Verlaat - Het strijdtoneel van de Dragon Boat Racing was jl. zaterdag de Rotte, ter hoogte van Oud Verlaat. De Rotterdamse Drakebootclub was dit keer gastheer, hetgeen min of meer onverwachts was, daar de landelijke organisatie, vanwege sponsorproblemen, naar de Rotterdamse agglomoratie moest uitwijken. De Rotte ter hoogte van Zevenhuizen/Oud Verlaat bood een redelijke wedstrijdlokatie, echter men is voornemens om volgend jaar, met sponsors, toch Rotterdam het toneel van deze wedstrijd te laten zijn.... Wat zijn drakeboot wedstrijden? 20 mensen zitten zij aan zij in een 20 meter lange boot. Allen, gebruikmakend van een steekpeddel, met op de boeg van de boot een drummer die het slagritme aangeeft. Op de achterzijde van de boot staat een stuurman/stuurvrouw die met een reuze peddel in de hand de taak heeft de boot op koers te houden. De voorkant van de boot is voorzien van een sierlijke drakekop en zo is de achterkant van de boot voorzien van een staart. Dit is drakeboot varen.... Wie voor de eerste keer kennismaakt met deze nieuwste vorm van watersport in Nederland, zal beamen dat het, mede door de drum, die als een tam tam bespeeld wordt en het ritme van de peddelaars bepaalt, een sinistere uitstraling heeft. De oorsprong van drakeboot varen is China. En uiteraard is er een verhaal, (of is het een legende?) aan verbonden. Tijdens Sail '90 werden in Nederland de eerste, tevens internationale drakeboot wedstrijden gehouden, waar maar liefst 27 teams aan deelnamen. Thans zijn er ca. 15 Nederlandse wedstrijdteams. Het drakeboot varen leent zich bij uitstek voor het oprichten van bedrijventeams (personeelsverenigingen). Inl. tel. 010- 467 7384 of 079-616 619. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. H. Gaas beek 19.00 uur dr. C. Vermeulen Oud Verlaat 10.00 uur ds. B. Duister- hof Bergschenhoek 19.00 uur ds. H. Gaasbeek Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. W. Davidse Vrijz. Herv. 19.00 uur dr. J. Buit kamp R.K. 10.15 uur dorpshuis Swanla comm.viering Moerkapelle Herv. kerk 9.30 uur drs. Iz. Kok Vee- nendaal 18.30 uur ds. P.J. Visser Harderwijk Geref.Gem. 9.30 uur leesdienst 18.30 uur ds. D. Rietdijk Cl000 geeft de komende acht weken gratis artikelen weg. In het kader van de zogenaamde Weggeef Weken ontvangt iedere klant bij elke twintig gulden aan boodschappen een Cl000 Cheque, waarmee naar keuze een aantal artike len kan worden uitgezocht. Er liggen iedere week andere artikelen voor de klant klaar waaruit gekozen kan worden. Aantrekkelijke artikelen, ter waarde van respectievelijk 2, 3, 4 of 5 cheques. Per week wordt de klant in de winkel duidelijk geïnformeerd om wel ke artikelen het die week gaat. per week ook worden er nieuwe cheques uitgege ven, die alleen geldig zijn in de daarop volgende week. De actie loopt van 13 september tot en met 6 november. Zevenhuizen - Op de eerste avond van het nieuwe seizoen van de afdeling Ze venhuizen wordt er een demonstratie 'tin gieten' gehouden in Hotel Vos, aan vang 20.00 uur. Nieuwe leden zijn harte lijk welkom. Op 5 oktober gaan de dames op excur sie naar het Vredespaleis, Kurhaus Scheveningen en een lunch in de Hotel school in Den Haag. Aanmelden bij Marianne de Wit tel. 1738. De afdeling Zevenhuizen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen heeft op 14 oktober een 'doe-avond', op 17 no vember wordt het lustrum gevierd: 55 jaar; op woensdag 15 december is de Kerstavond en op de eerste bijeen komst van het nieuwe jaar op 25 januari vindt de jaarvergadering met het Een- dagsbestuur plaats. Op woensdag 23 februari wordt er een avond met Van Ginkel Vakanties gehou den. Op dinsdag 29 maart is er een bowlingavond in De Keizershof. Maandag 11 april wordt er een demon stratie en wijn-avond gehouden. Donderdag 19 mei is er een dag/avond reisje 'Blijdorp bij nacht'. Zevenhuizen - "Zang en Kleur" opent het kaartseizoen op 17 september. Ie- 18 september dokter W.J. van Brug gen De Wielewaal 20 Zevenhuizen 91802-1783 19 september dokter R.L. Warnaar Dorpsstraat 12 Bleisiwjk tel. 01892- 12500. Moerkapelle-Bergschenhoek-Vanaf 21 september gaan de ochtenden van de Vrouwen-Bijbelkring in Bergschen hoek weer van start in de Herv. kerk. Spreekster is, in ieder geval de eerste ochtend, Tonneke Bijker. Aanvang 9.30 uur. Er is kinderoppas. De volgende data zijn: 5 oktober; 2 november; 16 november en 30 november. Inl.: Moer kapelle: Corry Wolff 01793-3133. Zevenhuizen-Moerkapelle. In Zeven huizen is f 7.682,45 bij elkaar gecollec teerd voor het KWF: de kankerbestrij ding. Alle collectanten en gevers wor den door de organisatrices Mieke v.d. Linden en Tiny Hoogerbrug, namens het KWF, hartelijk bedankt voor het mooie resultaat. Mevrouw H. Bakker meldde de op brengst van de KWF-collecte in Moer kapelle: f 4.500.15 en bedankt namens deze organisatie collectanten en ge- v.ers. Zevenhuizen - "Zang en Kleur" opent het kaartseizoen op 17 september. Ie dereen die van klaverjassen of jokeren houdt is a.s. vrijdagavond om 20.00 uur welkom in het clubgebouw aan de Zuid- plasweg 6. (achter de gemeenteloods) Zevenhuizen - Als je altijd alles moet delen, de hele dag gekakel om je heen. Als je moet vechten voor je eigen stoel en iedereen jouw koekje wil. Als je altijd met zijn vijven bent, dan wil je weieens alleen zijn. Maar als je dan alleen bent dan denk je: 'waar is iedereen?' Dit zijn de basisgegevens van een voorstelling voor kinderen onder auspiciën van de 'Zeven Muzen'. Het is een voorstelling over de onderlinge strijd van een groep kinderen. Door een onverwachte ge beurtenis maakt één van hen mee, wat het is om alleen te zijn. Met weinig middeien speelt Hanneke Heesels deze mime-voorstelling. Zij voert vijf kinde ren.. Wolf, Rudolf, Lola, Zeep en baby Stef, ten tonele die allemaal huil eigen aardigheden hebben. De voorstelling wordt gespeeld op za terdag 18 september om 14.00 uur in dorpshuis "Swanla" in Zevenhuizen. Zevenhuizen: Zaterdag 18 september dorpshuis Swanla 14.00 uur Zeven Muzen kindertheater Hollen of Stilstaan kinderen v.a. 4 jaar. Donderdag 23 september: Herv. Centrum 9.30-ca. 11.00 uur: koffie-ochtend voor vrouwen spreekster Ria vd Berg thema "Als ik het maar eens west". Zondag 26 september Ontmoeting over drempels heen: 17.00 uur in Geref.kerk Zevenhuizen, overdenking door Sipke v.d. Land: thema: "Wereldwijd en Hemels breed"; vocale medewerking: Renate Heemskerk; Muzikale medewerking: Jaap Akkerhuis. 30 sept. 1 oktober Kinderkleding en speelgoedbeurs t.b.v. Unicef Zaterdag2 oktober 20.00 uur dorpshuis Swanla Kleine Trompetter uitwisselings concert i.s.m. Kunst en Vriendschap Zaterdag 2 oktober: Geref.kerk 20.00 uur Zeven Muzen Orgelconcert Bas de Vroome (org.Oude kerk Delft) Zaterdag 9 oktober dorpshuis Swanla: 25-jarig bestaan Zanglust m.m.v. Marco Bakker en het Rotterdams Dockyard mannenkoor 12 oktober oud-papieractie De Eendragt van 8.00-18.30 uur. Vrijdag 12 november 20.00 uur dorpshuis Swanla Zeven Muzen Muziekavond voor volwassenen 15 jan uari wmterconcert Kleine Trompetter dorpshuis Swanla Zaterdag 19 februari 1994 20.15 uur dorpshuis Swanla: toneelgroep Spektakel met een Griekse tragedie (ondeugend blijspel). Zaterdag 28 mei Hobbyshow dorpshuis Swanla Zeven Muzen ANBO v.a. 6 september: iedere maandag 14.00 uur spellenmiddag in De Zevenster; woensdag 22 september, 27 oktober en 22 december 14.00 uur soosmiddag Zevenster; woensdag 8 september, 13 oktober 10 november en 8 december 14.00 uur soosmiddag in Hervormd Centrum.(8 dec. in de Zevenster) Woensdag 15 december Kerstviering in dorpshuis Swanla. Oud Verlaat Zaterdag 18 september: Loop van Oud Verlaat 16.00 uur. Vanaf 10 september: klaverjassen in de Vierkap MoerkapelleGeen opgave V

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7