Sport in de regio Zwemkroniekbeker voor Jan Willem van den Hoek Betsy Lanting Clubkampioen Jeu de Boules BROUWER DE KONING ZVH-heren weer compleet in training en wedstrijd! Bernardus goed uit startblokken Lustrumfietstocht Hart-Nierstichting was succes Wie wordt Sportman, Sportvrouw of Sportploeg van het jaar Love'70 clubkampioenschappen a Regionale ruiterwedstrijden UITVAARTVERZORGING Kfaveijascompetitie Bernardus Avanti houdt Alphenement Hockey is een sport voor iedereen pagina Nic Geers drievoudig Europees kampioen vrijeslag Judith van Berkel viervoudig zwemkampioene van FRankrijk ZVH vrijdagavond tegen Maaseik (B) Seizoenskaarten uitslagen Waddinxveen - Voor de eerste maal in de lange geschiedenis van de Zwem kroniekbeker voor het zomerse lange- baanklassement is deze gewonnen door een zwemmer van Zwem en Polo club De Gouwe. Na een wisselvallige aanvangsperiode begon Jan Willem van den Hoek door intensivering van de training halverwege het seizoen aan een opmars in het klassement vrijeslag. Van de 16wedstrijden waar hij doorhet hele land verspreid aan deelnam en waarbij 37 km werd afgelegd, sloot hij er 9 winnend af. Zijn macht werd op het laatst zo groot dat hij het tempo van het peleton van zo'n 70 tot 100 man dicteer de en gewoon versnelde als er iemand langs probeerde te komen. Van de laat ste zeven wedstrijden won hij er zes van kop af en zo veroverde hij uiteinde lijk de KNZB trofee met grote voor sprong. Afgelopen zaterdag in het zoute Kanaal naar Goes konden de volgers alleen maar om de tweede plaats strijden want Jan Willem kon na de twee km met een voorsprong van 30 meter rustig aantikken in 23 min 46 sec. Op de laat ste langebaan, zondag in Roermond, benadrukte hij zijn kracht door in de grindmeren een verschil van ruim 40 m op te bouwen. Deze race ging in 24 min 3 sec. In Roermond was ook schoolslag zwemmer Martijn van den Maagden burg na zijn oogblessure van de partij. Hij werd op twee km schoolslag vijfde in 32.36. Voor de beker haalt hij dit jaar geen hoge klassering vanwege het niet deelnemen aan voldoende wedstrij den. Jan Willem deed, als laatste wa penfeit van zijn langebaan seizoen ook nog mee aan die twee km schoolslag. Hij volbracht deze in 32.31 en werd daarmede verrassend zesde achter zijn clubgenoot. De masters Nic Geers en Judith van Berkel ontbraken bij de laatste lange- baan-wedstrijden, maar zij hebben zo'n .1., Op de foto drie zwemkampioenen van Zwem- en Poloclub De Gouwe sterk klassement voor de vrijeslag op gebouwd dat zij de 'Speedobekers' daarvoor weer mee naar huis mogen nemen. Hans den Bper moet zijn vorig jaar gewonnen Speedobeker voor het schoolslagklassement inleveren van wege de toegenomen concurrentie bij de 50-plussers. Op de Europese zwemkampioenschap- pen voor masters, welke dit jaar van 91/ m 12 september Duitse Sindelfingen werden georganiseerd, bevond zich tussen de 2300 deelnemers één Bosko per, de 55-jarige Nic Geers, lid van de zwemclub 'De Gouwe'. Per deelnemer mocht op vijf onderdelen worden ge start en Nic kwam uit in de groep 55-59 jaar op vier vrijeslag-nummers en een rugslag onderdeel. Zijn sterke kant ligt in de vrijeslag en hij won goud op 200, 400 en 800 m. Op de 100 m vrijeslag en de 200 m rugslag werd het zilver. Gouwe-zwemster Judith van Berkel, uitkomend inde mastergroep van 50-54 jaar, nam van 2 t/m 5 september deel aan de open Franse masterkampioen- schappen in Vichy. Zij nam deel aan vier onderdelen en won deze. Ze be haalde de gouden medailles op de 400 en 80 m vrijeslag, de 100 m rugslag en de 200 m wisselslag. Waddinxveen-Het kampioesweekend van JBV Waddinxveen is gewonnen door Betsy Lanting. Zij bleek over al de drie onderdelen als sterkste uit de bus te komen. Vrijdagavond won ze met haar partners op het op het onderdeel triplette en zaterdagmiddag werd ze tweede bij de doublettes. De totaal uit slag van de wedstrijden die onder goe de weersomstandigheden werden ge speeld is alsvolgt: Vrijdagavond: Tri- plette: 1 Piet v.d. Made, Betsy Lanting en Jan Kooistra. 2 Corrie 't Hart, Peter kortekaas en Henry van Wageningen. 3 Ben Sas, Ton en Jopie Hulskamp. Zater dag: Doublette: 1 Dino Giancaspero en Roy Hulskamp. 2 Piet v.d. Made en Betsy Lanting. 3 Annie en Adriaan War- melink. Zondag: Tete a Tete: 1 Jan Kooistra. 2 Toos Tabben. 3 Frits Tab ben. Totaaluitslag: 1 Betsy Lanting. 2 Piet v.d. Made. 3 Adriaan Warmelink. De jeugd speelde alleen doublette en tête a tête. Deze wedstrijden tellen mee voor de Giancaspero bokaal, het totaal klassement voor de jeugd. Uitslagen: Zaterdag: Doublette: 1 Stephan Tab ben en Krishnan de Jong. 2 Erik Jan Hoogendoorn en Maikel van Leeuwen.3 Marco Janssen, Franky v.d. Vlugt en Mascha Lupgens. Zondag: Tete a Tete: 1 Stephan Tabben. 2 Krishnan de Jong. 3 Marco Janssen. Afgelopen dinsdag is de najaarscompe titie gestart, wij zuilen u regelmatig op de hoogte houden van de uitslagen. Zevenhuizen - De landelijke rijvereniging De Eendrachtruiters, bood jl. zaterdag faciliteiten voor de streekkampioenschappen voor pony's, paarden en menners. 1 >p het terrein van de familie Van Dorp aan deTweemanspolder was het een drukte van belang. Paarden, ruiters en aangespannen wagentjes, bevolkten de manege, terwijl er ook voldoende ruimte was om de paarden in- en uit te spannen. Leden van diverse ruiterverenigingen uit de regio, waaronder Bos-Gouweruiters, Zuid- plasruiters en uiteraard De Eendrachtruiters, deden hun uiterste best om hun paard hun beste beentje voor te laten zetten. Adriënne van Dorp, dochter van de gastheer, werd kampioen bij de pony's en Marian van Veelen bij de paarden. Beiden zijn lid van De Eendrachtruiters in Zevenhuizen. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag deed de heren-selectie van Rentokil-ZVH mee in het VoCASA-volleybal toernooi in Nijmegen. Op dit toernooi ontmoette Rentokil de teams van Piet Zoomers/ DA, Hemiks uit Hemiksem België en de organiserende vereniging VoCASA. Rentokil, zonder Brecht Rodenburg, verloor de wedstrijden tegen PZ/Dyna- mo en Hemiks met 2-1 en won van Vo CASA met 2-1 A.s. vrijdagavond 17 september speelt de Rentokil-ZVH selectie om 20.00 uur in de sporthal Swanla tegen het Bel gische Maaseik. Rentokil kan dan weer beschikken over Brecht Rodenburg, die in Finland in de finale wedstrijd om het Europees Kam pioenschap op een geweldige wijze zijn debuut maakte en een ware plek binnen het team wist te veroveren. Na een 2-0 achterstand kwam Brecht in het team en was hij één van de spelers die Italië een vijfde set afdwong. Het Nationale team wist de vijfde set niet te winnen en won zilver in Turku. Op vrijdag 11 september is het tevens mogelijk om voor het nieuwe seizoen de nieuwe seizoenskaart te kopen. De wedstrijd begint om 20.00 uur, en de kaarten zijn in de hal te verkrijgen. Hazerswoude-Rijndijk-De eerste com petitiewedstrijd tegen het gedegra deerde Randstad Sport is voor Bernar dus succesvol verlopen. Dat het een moeilijke tegenstander zou worden, was bekend. Toch hadden de mannen van B. Mollers met name in de le helft het betere van het spel. Reeds na 5 min. spelen toonde R. Doze in topvorm te zijn door een penalty te stoppen. De betere combinaties van de oranjehem den resulteerden na 35 min. in hun eerste doelpunt, gescoord door W. de Roo. Nog geen 5 min. later was het J. v.d.Werff die 0-2 op het scorebord liet aantekenen. Toch kwam Randstad Sport vlak voor de rust nog terug. De tweede helft was minder aantrekke lijk met veel blessures. De thuisclub deed er alles aan om de stand gelijk te trekken en Bernardus probeerde met countervoetbal de overwinning veilig te stellen. Na 30 minuten spelen in de tweede helft was het wederom W. de Roo die het doelnet wist te raken en de voorsprong en de voorsprong op 1-3 bracht. Met nog een kwartier te spelen leek het een zekere overwinning te zijn. De thuisclub echter wist tal minuten voor tijd, te-g rug te komen tot 2-3 en de spanning volledig te rug te brengen. De Ber nardus verdediging hield stand, Waar door de eerste twee winstpunten in deze zeer lastige wedstrijd werden binnen gehaald. een tien- Waddinxveen - De jaarlijkse fietstocht van de Nederlandse Hartstichting en de Nierstichting Nederland is weer een succes geweest. Omdat de gezamenlij ke fietstocht voor de 15e keer werd gehouden, had de tocht een speciaal karakter. Voor de jeugd, verdeeld in 3 leeftijdsgroepen, was er een kleurwed- strijd met leuke prijsjes. De kleurplaten werden beoordeeld door de heer J. Bosman. De ongeveer 140 deelnemers konden onderweg een puzzel oplossen. De oplossing luidde: Fietsend nu ai 15 keer voor Hart en Nieren in de weer. De prijzen, welke onder de goede oplos singen werden verloot, waren belange loos ter beschikking gesteld. De hoofd prijs, een etentje bij restaurant 'Het Baarsje', is gewonnen door de heer H. Eitjes., die met zijn drie dochters: Mi riam, Judith en Sarah meefietste. On derweg werden aan alle deelnemers diverse versnaperingen uitgereikt. Eén en ander was realiseerbaar dankzij en kele sponsors. De organisatoren zijn allen die hebben meegewerkt om deze 15e tocht tot zo'n succes te maken zeer erkentelijk. Rijnwoude-Op vrijdagavond 17 sep tember om 20.00 uur, zullen in het club huis van Hazerswoudse Boys aan de Sportparklaan in Hazerswoude Dorp weer de namen bekend worden ge maakt van de Sportman, Sportvrouw, Sportploeg en aankomend talent 1992- 1993 van de gemeente Rijnwoude. De winnaars zullen de Rabo Sportprijs 1993 ontvangen. Voor alle genomineer den in de categorieën Sportman, Sport vrouw en aankomend talent zijn prijzen beschikbaar gesteld door een sponsor. De verkiezingen worden georganiseerd door Hazerswoudse Boys. De jury be staande uit sportjournalisten, o.l.v. een onafhankelijk voorzitter zonder stem recht, heeft de volgende personen en ploegen genomineerd:. In de categorie Sportploeg: 1. Avanti.le Herenteam (ta feltennis) 2. Orion, le Damesteam (vol leybal) 3. Rhyne-Boule: Doublette Theo Wansink en Ronald Rademaker, (petan- que) In de categorie Aankomend talent: 1. Heddy Boers uit Hazerswoude-rd-(ten nis) 2. Michel Goedegebuure uit Koude kerk ad Rijn (voetbal) 3. Marjolein Snel uit Hazerswoude-dorp (tafeltennis) In de categorie Sportvrouw: 1. Judith van Berkel- de Nijs- uit Koudekerk ad rijn (zwemmen) 2. Mirjam de Geus uit Hazerswoude-dorp (turnen) 3. Dineke Verhoog uit Hazerswoude -rd- (ruiter sport) In de categorie Sportman1Eric Bos uit Koudekerk ad Rijn (Ruitersport) 2. Ton vd Meijden uit Koudekerk ad Rijn (kara te) 3. Fernand Warmerdam uit Koude kerk ad Rijn (wielrennen) Hazerswoude-Rijndijk-Op 10 septem ber is de klaverjascompetitie bij S.V. Bernardus van start gegaan. De volgen de avonden zijn 24 sept., 8 okt., 22 okt., 5 nov., 19 nov., 3 dec., 17 dec. In januari op de 7e en de 21e en in februari op de 4e en 8e. 4 en 18 maart en 8 april de laatste maal. Op 15 april is de prijsuit reiking. De avonden beginnen om 20.15 uur precies. Alphen ad Rijn - Onder het motto A- vanti's Alphenement Fietstochten' or ganiseert tourclub Avanti op 18 en 19 sept. een fietshappening. Start in het Sportpark Zegersloot-Zuid in Alphen ad Rijn vanaf het clubhuis 'De Start', vanaf 9.00 uur. Inl. tel. 01720-21020. Moerkapelle - Vanaf 28 augustus wer den op het tennispark De Wilde Venen te Moerkapelle weer de jaarlijkse club- kampioenschappen gehouden. Het weer werkte mee om er een sportieve en geslaagde happening van te maken. Afgelopen zondag werden de finales voor de resp. categorieën gespeeld en waren er, behalve enige voorspelbare kampioenen, ook nog enkele verras sende uitslagen. Na afloop reikte de voorzitter van de Sportcommissie, Piet Gras.de welver diende Alk prijzen uit en riep drievoudig kampioen bij de heren: Michel Hessing, de leden op volgend jaar toch in groter getale voor dit specifieke clubevene ment in te schrijven. De dit jaar voor het eerst ingestelde pechprijs ging naar Henk Huisman, die tijdens één van de enerverende wedstrijden een zweep slag had opgelopen. Tot slot sprak de secretaris van Love 70, Charlotte Vel- lenga, een dankwoord uit aan het adres van de sportcommissie en waren en bloemen om dit te onderstrepen. Herenenkelspel: Michel Hessing-Rut- ger Dickmann; Damesenkelspel: Rena- te Rutgrink-Charlotte Vellenga; Dames dubbel: Potthecary-Van Meeteren-Van Meeteren/Visser; Herendubbel: Hes- sing/Bakker- Holst/Broers; Gemengd Dubbel: Hessing/Van Meeteren - Otte- vanger/Pothecary (opgave Ottevan- ger). Tr oostronde: Dames dubbel: Vellenga/ V.d. Steen - Ottevanger/De Niet; Heren- dubbel: Ham/Ten Hoopen - Borghouts- De Niet; Gemengd Dubbel: Van Meete- ren/Van meeteren - Tepper/Tepper. t.k. heren opoefiets zw. weinig gebruikt i.z.g.st. 350,-01727-13321 Student (23 jr) zoekt woonruimte in Boskoop m.i.v. 1 okt. 01802-1653 Zevenhuizen-Waddinxveen - Hockey club Waddinxveen, in het bezit van een kunstgrasveld in Waddinxveen, wijst inwoners van Zevenhuizen graag op de mogelijkheid om de hockeysport al daar te komen beoefenen. Zowel jeugd als senioren zijn van harte welkom om de sfeer van deze team sport te komen proeven. Inlichtingen José van Kessel tel. 01828-11988.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9