Waddinxveen - Nieuw pand Smulhoekje "HALLO HALLO" Waddinxveen PTT-expositie op de Sav. Lohmanschool tifirf Prijsuitreiking Euroronde bij Europatuin Moons Viool-piano-duo opent najaarsserie Feestavond in het teken van Country en Western GRATIS FILM Kerkdiensten Kerkdiensten MEGA-COLOR Opening Pelhrimov-week SEPTEMBER AANBIEDING Kinderactiviteiten Eten en drinken Waddinxveen - 26 september Boskoop - 26 september Voor het hele gezin 55 jaar 't Zuiden Lage contributie Attenties Collectanten gevraagd Bij min. 25,- aan ontwikkelen en afdrukken Dorpstraat 76 Telefoon: 01828-32002 Waddinxveen - Mostafa Hussein open de donderdagavond de deur van zijn 'Smulhoekje' aan het Kon. Wilhelmi- naplein 42 in Waddinxveen. Wat ver scholen achter de grote supermarkt wisten velen zijn snackbar de afgelo pen twee jaar te vinden voor lekkere snacks, patat, ijs en frisdrank. Hij mag zich inmiddels verheugen in een grote klantenkring. Omdat de uit Egypte af komstige ondernemer, sinds vijf jaar woonachtig in Nederland, meer arm slag wilde en een fraaier onderkomen, werd in acht weken tijd, een nieuw ste nen gebouw gerealiseerd. De heer Hus sein noemt het een geweldige prestatie Waddinxveen-Het "Kleurrijk festival- Hallo Waddinxveen" vindt op zaterdag 25 september plaats op de Beukenhof, Kerkweg Oost. Het wordt een groot multi-cultureel feest waar Waddinx- veners van verschillende culturele ach tergronden zich presenteren. En er ko men enkele bijzondere gasten. Eén van die gasten is de "Pan African Cultural Group". In traditionele kleding en met authentieke Afrikaanse muziekinstru menten brengen deze acht artiesten muziek en dans uit West-Afrika. Van dichtbij komt de dansgroep "Chile Lin- do". Het zijn Waddinxveners van Chi leense afkomst, die hun traditionele dansen laten zien. "Door onze muziek en dans kunnen we ons thuis voelen in Waddinxveen", zeggen Victor en Maria- Teresa Vasquez. Op het podium treedt ook de uit drie personen bestaande muziekgroep "Manolya" op. Zij hebben hun wortels in Turkije, maar wonen en werken in Nederland. Gasten uit Tsje chië, die in Waddinxveen zijn op uitno diging van de St. Vriendschapsband Waddinxveen-Pelhrimov, treden op met een brassband en voeren een rid dersteekspel op. Voor kinderen is er van alles te doen op het festival. Josiah Onemu, Wad- dinxvener van Nigeriaanse afkomst en bekend beeldhouwer, geeft de kinde ren gelegenheid om te boetseren. Bij Ton Jansen mogen kinderen vanaf 8 jaar hun eigen panfluit bouwen, naar Zuidamerikaans model. Er is een pop penkastvoorstelling, er zijn diverse spelletjes te doen en er rijdt een heuse Indiase riksja over de Beukenhof. Op het festival zijn ook gerechten uit een veelheid van culturen te vinden. Hartige hapjes en zoete hapjes. En in formatie over de bereidingswijze kan men bij alle eetkramen vragen. Men vindt er Chileense empenada's, Suri naamse bara's, Indonesische spekkoek (o.a.), Turkse zoetigheden en hapjes uit Eritrea en Marokko. De Waddinx- veense Emriye Celikoglu laat ter plaat se zien hoe Turkse pizza's bereid wor den. Op terrassen van Wereldwinkel en Goed Werk is het goed rusten bij een kopje thee of koffie. Waddinxveen - Sinds een week is er op de Prot.Chr. 'De Savornin Lohman school' aan de Wingerd een tentoon stelling over PTT telecom te zien. Alexander Graham Bell heeft in 1876 de telefoon uitgevonden, maar in Duits land, Frankrijk en Italië waren ze er destijds ook druk mee bezig. Neder land heeft in 1881 één telefooncentrale met 49 abonnees. Vanaf 1888 is het mogelijk om interlokaal te bellen. In 1911 besloot de telefoondienst om het telefoonnet met een automatische tele fooncentrale uit te breiden. Eerst is het kabelnet nog bovengronds, maar vanaf 1940 ligt het grootste gedeelte onder gronds. Alleen het platteland heeft nog bovengrondse lijnen, omdat het een dure grap is om kilometer lange kabels onder de grond te leggen naar een verre boerderij. Vroeger stonden de centra les in verbinding tot elkaar met kabels met koperdraadjes. Tegenwoordig worden daar glasvezelkabels voor ge bruikt. Op school staan o.a. een mobie le telefoon, een oude centrale uit een postagentschap, een telemix, oude te lefoons en diverse soorten kabels en bellen. Verder heeft er op vrijdag 10 september de opening plaatsgevonden van het nieuwe schoolplein. Het geld dat opgebracht werd door de in maart gehouden bazar is besteed aan materi aal om het schoolplein aan te kleden. Zo zijn er hinkelbanen, twister en aller lei andere spelletjes aangebracht. Ook komt er nog een duikelrek en bankjes komen. De kinderen beleven er al veel plezier. Waddinxveen - Kinderdagverblijf De Boemel houdt zaterdag 25 september van 9.30 tot 13.00 uur 'open huis'. Inl. tel. 01828-17272. Toos en André bedankt voor de fijne week pa en ma Hiep Hiep Hoera 19 sept. wordt Roxanne 1 jaar papa mama en candy Waddinxveen - Zaterdag jl. is het offi ciële startschot gegeven van de Pel- 'mov-week in de raadzaal van het ge meentehuis. De Pelhrimov-week wordt ,.eZfj week t/m 25 september gehouden. JP 18 september is de vriendschaps band tussen de gemeente Waddinx veen en de Tsjechische gemeente Pel- nrirnov met een intentieverklaring ge- ormaliseerd. De ondertekening ge- scnledde door de beide burgemees- si's. Na deze plechtigheid is door de urgëmeester van Pelhrimov, de heer an iomasek, de tentoonstelling in de 'aadzaal geopend. Jantje heb je je ...al gevonden? groeten van gerry en trudy gratis af te halen: oud hout 01727-13841 Ron Zuidema t.k. 2 midisets compleet philips p. st. 200,- en Samsung 01728-8875 t.k. snel uitlaat voor puch 75,-; 01828-14087 t.k Pelgrim gevelkachel Roma 52T kap. 5.2 KW na 18 uur: 01793-2949 Herv. kerk Immanuel 9.30 uur ds. P.A.C. Bongers: sowdienst;kanselruil 17.00 uur ds. A,.A. v. Houwelingen vesper Geref.Vrijgem. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn 16.30uurds. P.J.Trimp Zoetermeer Herv. kerk 9.30 uur ds. K.J. Jansen 18.30 uur ds. R. de Reuver De Stek 9.30 uur ds. J.A. v. Hooijdonk Geref.kerk 9.30 uur ds.J.H. Lange- laar 17.00 uur drs. N. de Reus Ter Aar Chr.Geref. 9.30 en 17.00 uur H.A. ds. M.J. Oosting Vrijz.Prot Geloofsgem. 10.00 uur ds. G. Glastra Den Haag Volle Evang.gem.Bethel 9.30 uur D. v. Steenis R.K.zaterdag 17.30 uur De Stek 19.00 uur kerk zondag 10.30 uur kerk Boskoop - Zaterdag vindt om 16.00 uur de prijsuitreiking plaats van de Euro ronde bij Europatuin Moons. Deze prij suitreiking heeft betrekking op de goe de inzenders van de maanden juni, juli en augustus. In deze periode waren de landen Denemarken, Italië en Spanje/ Portugal aan de orde. Per land worden drie prijzen uitgereikt. Prijswinnaars Denemarken: Mevrouw A. Scheepmaker uit Gouda (cadeaubon 100,-) 2e prijs de heer Scheepmaker uit Gouda, cadeaubon 75,-. De 3e prijs is gewonnen door me vrouw Van Eijk uit Boskoop: cadeau bon 50,-. De prijswinnaars Italië wa ren: le prijs echtp. Oosterveld Bode graven; 2. Wilma Gebbing Alphen a.d. Rijn; 3e prijs mevrouw C. Dekkers uit Alphen a.d. Rijn. Van Spanje/Portugal: le prijs de heer P. Bloemendaal uit Waddinxveen; 2e prijs echtp. D.B. Röl- ing Boskoop, (allen ontvingen geldprij zen van resp. honderd, vijfenzeventig en vijftig gulden. Bij Spanje/Portugal was er geen derde prijswinnaar) Elke maand zijn er tevens 27 troostprijzen, t.w. een Europatuinkalender. Deze mensen hebben inmiddels schriftelijk bericht ontvangen. van aannemer Breedijk die deze klus klaarde en in de bouwvakvakantie doorging. Afgelopen donderdagavond en de dagen na de opening van het fraaie wit/blauwe pand met terras (in totaal 100 m2) mocht Mostafa, voetbal ler in het 12e elftal van WSE, veel com plimenten en felicitaties in ontvangst nemen. Prijzenswaardig is overigens ook zijn inspanning om Nederlands te Ieren. Waren zijn klanten het eerste jaar gewend met hem in het Engels te com municeren, thans kan dat uitstekend in het Nederlands. Hart van holland wenst de eigenaar van 't Smulhoekje 'veel succes'. HSHnll Waddinxveen - Op 2 oktober organi seert de Hervormde Immanuëlkerk een grootse 'rommelmarkt' in en rond de kerk aan de Prinses Beratrixlaan Wad dinxveen. De activiteiten zijn: rommel markt met meubels, curiosa, huishou delijke artikelen, boeken, platen, kle ding, bloemen, planten e.d. Tevens is er een sponsorloop, worden er spelletjes georganiseerd voor kinderen, si er een groot rad van avontuur met aantrekke lijke prijzen; een verloting en een hand- werkkraam. In het 'restaurant' kan men genieten van allerhande hapjes, koffie, thee en limonade. De opbrengst van de Bazar is voor het jeugdwerk en de zang koren; de renovatie van de kerktoren en een tehuis voor gehandicapte kinde ren in Roemenië. Boskoop-Zondagmorgen 26 september opent het Raadhuis zijn najaarsserie koffieconcerten. Het eerste concert zal worden verzorgd door Liesbeth Akker mans- viool, en Annemieke Zuurbier piano. In de zeer aantrekkelijke serie zondagochtendconcerten zit verder een fagottrio op 24 oktober, een strijk trio op 21 november, en een fluit-harp- duo op 12 december. In het duo van komende zondag speelt Liesbeth Akkermans de viool. Ze doet binnenkort haar UM-examen aan het Conservatorium van Utrecht, waar ze studeert bij Victor Lieberman en bij Keiko Wataya. Met het strijkersensem ble: 'The Fancy Fiddlers' maakte reeds grote toernees naar Boedapest, Paki stan en China, ze trad op in Zwitser land, Praag en Kiev, en volgende mas- terclasses bij Rainer Kussmaul en Char- les-André Linale. Ze zit thans tevens in het Europees Jeugdorkest. Annemieke Zuurbier is de pianiste van het duo. Ze studeerde bij Herman Uhl- horn, Alexander Warenberg en bij Eli Goren, eveneens aan het Utrechtse Conservatorium. Ze maakte deel uit van Kamermuziekensembles als 'Het Thalassa piano-Trio' en 'Dodecamero- ne', nam deel aan muziekprojecten van onder andere 'De IJsbeker' in Amster dam, volgde masterclasses bij Karl- Heinz Kammerling, Jan Wijn en Edith Picht-Axenfeld, en bekwaamde zich in liedbegeleiding bij Thom Bollen. Na haar UM-examen vervolgde ze haar opleiding met de studie muziekweten schappen aan de Rijksuniversiteit van Utrecht. Het viool-piano-duo van ko mende zondag zal muziek brengen van Georg Friedrich Handel, Claude Debus sy, van de Tsjechische componist An- tonin Dvorak en van de Hongaar Bela Bartók. Aanvang: 11.30 uur. Boskoop - "Op de bingo-avonden ko men de meesten. Dan staan ze om half zeven al op de stoep, want iedereen wil graag op z'n vaste plekje zitten", zegt voorzitster Bep Kraan van buurtvereni ging 't Zuiden. Die buurtvereniging viert op 24 september feest vanwege het 55-jarige bestaan. De echte oprich tingsdatum is 17 september, maar dat leek de organisatie niet zo'n beste da tum, vanwege de Boskoopse Braderie. Omdat de vereniging van 'gezelligheid' houdt, is iedereen welkom op de feest avond in gebouw 'De Stek' in Boskoop. Om acht uur 's avonds begint het feest, waaraan niet alleen de 'Cotton Candy- band' uit Amsterdam medewerking verleent, maar ook de -inmiddels be kende- North Hill Dancers hun steentje zullen bijdragen. Een groep van ca. 16 dancers komt naar De Stek om dansen te demonstreren en vervolgens ook de aanwezigen, te verzoeken mee te doen. Dat belooft, mede door het gastvrije onthaal op allerhande lekkere hapjes, klaargemaakt door de dames bestuurs leden, een gezellige avond te worden. Wie de sfeer van de bijeenkomsten in 'Ons Jeugdhuis', kent, zal er niet aan twijfelen of dat zo is. Garda Merbis, zelf country-dancer bij de North Hill Dancers, is erg blij dat ook Boskoop kennis kan maken met de tra ditionele dansen van Texas, Nashville en Tennessee. Dat het niet alleen maar pasjes heen en weer, opzij en terug zijn, maar er zeker ook gedraaid wordt en er soms best moeilijke loopjes en huppel- tjes tussen de passen door zitten. Dat het een zwierige aanblik geeft: dancers met hun cowboy-outfit, stappend, dan send en zwierend over de dansvloer, zullen de bezoekers aan De Stek op 24 september ook erkennen. "De avond was in eerste instantie be doeld voor de leden. Onze vereniging heeft er bijna 300: het hele gezin telt mee en is dan ook welkom, echter om buitenstaanders ook de sfeer van deze avond te laten proeven zijn zij - tegen betaling van 5,- p.p. - ook welkom", zegt secretaresse Anja Been. Mevrouw Kraan pakt enkele fotoboe ken en met elkaar wordt het geheugen opgefrist over activiteiten van de afge lopen jaren... Dat een buurtvereniging als 't Zuiden nog bestaat in een tijd waarin menigeen het druk heeft met het volgen van- cur sussen, sporten, vergaderen en., televi siekijken, mag een unicum genoemd worden. "Wel is er een aantal activitei ten van vroeger afgevallen. Zo hadden we vroeger in de vakanties ook allerlei happenings voor de kinderen. In de zomervakantie hielden we de jeugd bezig met vissen en kinderspelen, in de winter werden films vertoond, gingen we met elkaar schaatsen en nog veel meer", zegt de voorzitster mevrouw Kraan. Zij is al 15 jaar 'in functie'. Een aantal andere bestuursleden is ook al oude rot in het vak en draait al heel lang mee. Maarten Schouten is bijvoorbeeld al 14 jaar bestuurslid. Lenie v.d. Broek, Anja Been en Joke Verweij zijn in 1986 in het bestuur gekomen. Garda Merbis en Van links naar rechts: Bep Kraan, Gerda v.d. Velde, GardaMerbis, Maarten Schouten, Lenie v.d. Broek, Anja Been en Joke Verweij. Gerda v.d. Velde zijn 'nieuw' dit jaar. De enige man, Maarten Schouten: "Onze leden zijn van oorsprong Bosko pers. Als kinderen van de leden trou wen en verhuizen naar b.v. Waddinx veen, Reeuwijk en andere omliggende plaatsen, blijven ze lid. Hun kinderen worden dan misschien geen lid meer, maar de ouders blijven zeker bij specia le gelegenheden trouw komen". De contributieprijs is erg laag: een tien tje per gezin per jaar. Zij kunnen zo doende de bingo-avonden: maande lijks en de kaartavonden: ook maande lijks, gratis 'bezoeken. Soms wordt er kinderbingo gehouden, met name in de schoolvakanties. De speciale Sint Nico- laasmiddag met pakjes en de echte Sint, is in ere gehouden. In september wordt een fruitbakjes-ac- tie gehouden. Zieken en mensen die de VUT-leeftijd hebben bereikt, krijgen een attentie. Omdat een jarige trakteert zijn er de afgelopen week door het be stuur aan alle leden (ca. 280!) cadeau tjes uitgedeeldGewoon, omdat de buurtvereniging een aardige en gezelli ge vereniging is... "Het is vooral de ge zelligheid en de saamhorigheid die de mensen bindt. Gaaf toch dat er op een bingo-avond zo'n 150 bezoekers zijn?", lacht Gerda van der Velde. "En nu maar hopen dat er zeker net zoveel, of meer nog naar De Stek komen a.s. vrijdaga vond", verzucht Lenie v.d. Broek. Waddinxveen - De Dierenbescherming, afdeling Gouda en omstreken is weer bezig met de voorbereidingen van de landelijke collecte die plaatsvindt in de week van 4 t/m 8 oktober. Deze collecte komt ten goede aan het Dierentehuis Midden-Holland te Gouda die dit heel erg goed kan gebruiken. Daar worden zeer veel zwerhen af- standsdieren uit de regio opgevangen en verzorgd, dus ook uit Waddinxveen. Voor sommige dieren wordt een nieuw tehuis gezocht en gevonden, sommige dieren vinden zo hun weg terug naar de eigenaar. Voor de medische controle en de ver zorging van de dieren alsmede het on derhoud van het Dierentehuis, is zeer veel geld nodig. De opbrengst van de collecte is dan ook onmisbaar voor het voortbestaan van het Dierentehuis. Wie wil helpen collecteren is van harte welkom en kan zich aanmelden bij me vrouw N. Oort, tel. 01828-16519.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 13