Zevenhuizen-Moerkapelle Lionsclub Zevenhuizen-Moerkapelle organiseert Boelhuis voor Artsen Zonder Grenzen HET BOELHUIS IN ZEVENHUIZEN Modeshows Bac Mode De Novib Jubileum Kalender 1994 spring ik in de Rotte! Metamorfose Tennishal Kunst, antiek en curiosaveiling op 6 november in La Baraque Politieberichten Zevenhuizen-Moerkapelle Vrouwenochtend in Zevenhuizen Hart van Holland/22 september 1993 pagina 15 ML Kil Wat is een boelhuis? 44 Een boelhuis trekt altijd veel pu bliek, maar levert doorgaans ook veel geld op, zeker als het voor een goed doel is", zegt de heer G.S.F. Moo- nen. Hij en de heer P. Spelt, lichten de plannen van de Lionsclub Zevenhui zen-Moerkapelle toe om op 6 november a.s. in La Baraque, bij Ben Verburg, een groots boelhuis te organiseren. De ei genaar van La Baraque verleent hier aan belangeloos medewerking en stelt zijn discotheek die dag voor 'het goede doel' beschikbaar. Wie goede gebruiksvoorwerpen wil verkopen kan ze laten veilen Sympathisanten van het goede doel Fotografie •#i 1994: Jubileum Jaar dus jubileum attentie Achterkanten die te denken geven Inspiratiebron tot kunst Hoe te bestellen Lions Club Zevenhuizen Is een service-club die niet stilzit. De leden zijn actief in het rich dienstbaar tonen aan de samenleving: het van de medemens. Zo ligt nog vers het kinderkamp van de afgelopen zomer op kampeerterrein Zevenhuizen, in het geheugen; daarnaast de jaarlijkse L ionsloop; de invatidenstoei voor het zwembad en de deelname aan de internationale actie "Sight First". Laatstgenoemde actie beoogt wereld wijd een bedrag van 130 miljoen op te leveren. Blinden en slechtzienden in ontwikkelingslanden kunnen doorgaans door een kleine operatie het gezichtsvermogen weer terug krijgen. Lions Club Zevenhuizen support tevens twee kinderen via het Foster Parents plan. Thans staan plannen voor een boelhuis op stapel. In vroeger jaren was het woord 'boel- huis een begrip. Boeren die hun bedrijf beëindigden, of naar elders verhuisden hielden 'uitverkoop'van hun inventaris. Lang van tevoren werden er affiches opgehangen en werden plaatsgenoten en familieleden ervan in kennis gesteld. Een 'boelhuis' betekende meestal 'een dag uit, gezellig met andere boeren of tuinders praten, lekker eten, dikke siga ren roken, een borreltje drinken en. soms koopjes op de kop tikken. Van tevoren was er 'kijkdag'. Vrouwen waren tuk op huisraad: meubilair, serviezen, potten en pannen. De mannen zochten vooral goed gereedschap of werktuigen. Melkbussen, schoffels, rieken, paarde- tuigen, melkgerei, kruiwagens enz. enz. Er was altijd wel iets van hun gading bij. Na een dergelijke dag keerde de familie dan ook voldaan huiswaarts Zevenhuizen-Moerkapelle - Op 27 en 28 september laat Bac Mode de nieuwe najaars en wintermode zien tijdens modeshows. In Moerkapelle wordt de modeshow op 27 september gehou den. In Zevenhuizen op 28 september. De modeshows vinden plaats in de ei gen modezaken en beginnen om 20.00 uur. De toegang is vrij. Men dient te reserveren. De modeshow zal een geva rieerd geheel zijn en zal bestaan uit dameskleding, herenkleding en kinder kleding. De show is zeer gevarieerd, van kindermode, teenerkleding, tot ju nioren, middenklassers en senioren, zowel dames als herenkleding. Auto in de sloot Op de Juilanastraat belandde afgelo pen zondagnacht een personenauto jn de sloot. Bestuurder verklaarde dat Mj tijdens het wisselen van een CD in deslootterchtgekomen was. Bestuur- deri- eek onder invloed van alcohol te verkeren en niet in het bezit van een geinig rijbewijs. Terzake de gepleegde overtredingen zal proces-verbaai worden opgemaakt. Criminaliteit: Van een bewoonster aan den Asterstraat werd uit de schuur een Raleigh fiets weggeno men. in een personenauto welk gepar keerd stond nabij de Zevenhuizerplas werd op klaarlichte dag ingebroken. De goederen werden later terugge vonden te Rotterdam. Verforen; sleutel, 9-tal sleutels aan 2 ringen, kinderfiets 1SP moutainbike, GevondenSleutelbos met fiesopener Zevenhuizen - Donderdagmorgen 23 september spreekt mevrouw Ria v.d Berg uit Aanwnegn930huurHerVOrmd Centrum ti)dens een Bijbelochtend voor vrouwen. Dat doel is "Artsen Zonder Grenzen". "En als het boelhuis aanslaat zijn we van plan dit regelmatig, misschien wel jaarlijks, te herhalen", zegt de heer Spelt. De heer Moonen blijkt met het idee voor een boelhuis, op de proppen te zijn gekomen. "In de krant las ik dat er in de gemeente Maasland jaarlijks een boelhuis gehouden wordt. De heer J.H. Kroes, een professional, fungeert als 'afslager'. We zijn blij dat we voor ons boelhuis ook een beroep op hem kun nen doen. Ook hij werkt belangeloos mee voor het goede doel". Lachend voegt hij er aan toe: "De naam van z'n functie is wat verwarrend. Je zou kun nen denken dat goederen nu bij afslag worden verkocht, maar dat is juist bij opbod. Op die wijze kun je ook de hoog ste opbrengst scoren". De heren bena drukken dat een boelhuis de mogelijk heden biedt dat alle leden van de Lionsclub erbij betrokken worden. Ie der kan in de organisatie en uitvoering van de plannen, een bijdrage leveren. Zo is niet alleen public relations nodig (promotie van de happening), maar ook organisatie- en coördinatietalent, alsmede handen die uit de mouwen gestoken moeten worden. Er is veel voorbereiding nodig, maar ook dienen de plannen goed uitgevoerd te worden en de zaken in goede banen geleid te worden. Sommige Lions-leden dienen als contactadres. Naar hen kan gebeld worden als men een kavel wil laten veilen. Het publiek krijgt voorafgaande aan het boelhuis, gelegenheid om 's morgens de kavels te bekijken. (Hier over volgen nog nadere mededelingen) De heer Spelt: "We hopen dat er veel mensen op dit artikel en deze adverten tie reageren. Het is zeker niet de bedoe ling dat het boelhuis een rommelmarkt wordt. Graag hebben we waardevolle goederen, zoals antiek, of kunstvoor werpen, landbouwwerktuigen of goed bruikbaar nostalgisch huisraad. Een chaise longue, een schilderij, een kast- stel, schilderijen, een mooie fiets e.d. Curiosa is ook welkom. We hebben reeds enkele kavels (veilingstukken) in ons bezit, waaronder een muntenver zameling, wagenwielen en dergelijke. Het klapstuk van het boelhuis belooft een oldtimer te worden. De hobbyist die dit voertuig 'inbrengt' is deze aan het verfraaien". De heer Moonen, instemmend knik kend, vult aan: "Natuurlijk mag men de goederen ook 'gratis' ter beschikking stellen, maar dat is niet ons uit gangspunt. Degene die een kavel wil laten veilen kan deze telefonisch bij ons aanmelden. Zowel de verkoper als de koper betalen tien procent van de prijs die de ka vel bij opbod opbrengt, zodat in totaal twintig procent voor het goede doel "Artsen Zonder Grenzen" overblijft. Tevens betaalt de ver koper twee gulden vijf tig voor iedere inge brachte kavel. Voorbeeld: Een rijwiel brengt op het boelhuis een prijs op van hon derd gulden. De verkoper heeft als kavelgeld twee gulden vijftig betaald en ont vangt een netto-bedrag van honderd gulden min tien procent is ne gentig gulden. De koper betaalt hon derd gulden plus tien procent is honderden tien gulden, zodat 22,50 ten goede komt aan 'Artsen Zonder Grenzen". De heer Spelt vult aan dat de verkoper even tueel een limiet kan opgeven waaron der de kavel niet mag worden verkocht of het aan de veilingmeester overlaten en genoegen nemen met de prijs die de kavel opbrengt. Indien iemand besluit uit sympathie met het goede doel de kavel gratis ter beschikking te stellen, dan komt uiteraard de gehele op brengst ten goede aan 'Artsen Zonder Grenzen". Na afloop van de veiling kun nen niet bij opbod verkochte goederen aan artikelen afgehaald worden, terwijl ook na afloop afgerekend wordt. Wie goederen voor het boelhuis heeft, zelf iets waardevols wil verko pen, kan telefonisch contact opne men met de volgende tel.nummers 01802-3847/3618 of 01828-18080. veilingmeester de heer J.H. Kroes Eén dezer dagen verschijnt de nieuwe Novib kalender. Een indrukwekkende kalender met een eigenzinnig formaat (26x60 cm), met prachtige kleuren foto's uit de Derde Wereld. Een heel jaar lang elke maand opnieuw een fasci nerend uitzicht op een nieuw inzicht. Topfotografen uit de hele wereld stuur den hun beste materiaal in, waaruit een internationale commissie de meest aansprekende foto's koos. Foto's die het veelzijdige en boeiende gezicht van de Derde Wereld laten zien. Een wereld waar gefeest en gelachen wordt, ge huild en gerouwd, maar bovenal een wereld waar plaats is voor iedereen. Met de 1994-editie bereikt de Novib kalender de mijlpaal van twintig jaar. Als bewijs en dank aan al die honderd duizenden die in de voorafgaande jaren de kalender een plaatsje in hun huis hebben gegund, hebben we de jubi leum editie voorzien van een jubileum attentie. Om de twintigste jaargang passend te vieren, hebben we één van de voorplaten uit de jubileum kalender ook als legpuzzel uitgevoerd, die krijgt elke koper van de kalender cadeau. We hebben het jubileum aangegrepen om de achterkanten volledig te ver nieuwen. Het beeld uit onze wereld. De publiciste Anna Bridié overdenkt di verse overeenkomsten. De kunstenares Tali Geva-Bradley uit Zimbabwe maakte opnieuw drie prach tige kunstwerken gebaseerd op drie van de twaalf foto's uit de kalender 1994. Een set van 2x3 kunstkaarten is het resultaat. Mede doordat de kunste nares zich sterk door de expressiviteit van de Shona beeldhouwkunst aange sproken voelt, zijn de kunstkaarten opnieuw zeer kleurrijk geworden. Met deze kaarten maakt u uw wensen op bijzondere wijze kenbaar. Men kan zelfs meedingen naar één van de origi nele kunstwerken door het overmaken van een tientje. De 1.000ste en 3.000ste inzender krijgen dan het kunstwerk gratis thuisbezorgd. De jubileum kalender 1994 (f 33,50) en de set kunstkaarten (f 13,50) kunnen besteld worden bij Novib, Antwoord nummer 10720, 2501 WB Den Haag, tel. 070-3421777. "gezonden - Moerkapelle - Behalve aan 'e ene zijkant, die een snelle voorbij- ganger niet eens opmerkt, is er aan de 'tenzijde van de tennishal van Otte- nger niet veel veranderd, maar bin- n gaan de harten van de echte tennis- naten beslist sneller kloppen. Door j verPlaatsen van een zijwand werd baanruimte voor baan 2 en 3 met hp^L. st meter uitgebreid en dat j fnt voor de vele tennissers die ze banen bevolken, dat zij letterlijk om '?uur'Ö'{ vee' meer armslag hebben Waa favoriete sport te beoefenen. ar vroeger bruine veloursgordijnen gemetselde wanden aan het oog derf 0 onttrekken en tevens dienst m„,e" om een wat onzachte aanraking rnnH m,u.ren te voorkomen, zijn nu aan 'risse. groene wanddoeken hoBp6 tr«cht'Deze strakgetrokken half een k 0 wanden geven ook optisch een effect van meer ruimte. b»npennisX'oer ze" is °P alle drie de WerHu geheel vernieuwd. Hiervoor brniu ,Zelfde materiaal -Bolidt - ge- vol a's voorheen, alleen werd nu dip h 1S een n'euwe procedure gewerkt a.-,,, pPPervlak nog elastischer doet baarM de afscheiding tussen 1 en 2 werd passender gemaakt en strak gespannen, terwijl er nog een net zal worden aangebracht aan de lange zijde tussen baan 2 en 3 om de overlast van overrollende ballen te vermijden. De toegang aan de achterzijde heeft eveneens een ander aanzien gekregen. Vrolijk gekleurde, springende ballen verlevendigen de wanden van de gang naar de hal, waar aan het eind een fraai glanzende actietekening ondubbelzin nig aangeeft welke sport hier bedreven wordt. De Ottevanger tennishal: sinds 1980 in gebruik voor indoortennis en squash, voorziet in Moerkapelle duide lijk in een behoefte. Niet alleen wordt er gedurende het winterseizoen (van eind september tot begin april) getennist en gesquasht, maar tevens wordt er vrij wel dagelijks competitie gespeeld door huisvrouwengroepen tot vutters. De regio-training van de KNLTB c.q. het voorspelen van aankomende talenten vindt er eveneens plaats en men kan behalve zelf lesnemen ook de diverse tennisbenodigdheden in de hal aan schaffen. De gezellige bar noodt na het spelen uit tot een rustig praatje met een verfrissende lafenis en voor diegenen die het nog niet wisten, is er een andere sportruimte 'in huis' met twee poolta- fels. Iedereen zegt wel eens wat hij niet meent. "Ik vermoord je", "..eet m'n hoge hoed op". Zes jaar geleden zei Frans Schiereck tegen zijn dochter Mar lies, dat hij in de Rotte zou springen als zij over zou gaan van de 5e naar de 6e klas van de Samenwerkingsschool. Dat kon hij makkelijk zeggen, want ze stond door overmatige ijver voor alle vakken onvoldoende. Toen hoefde hij niet in de Rotte te springen, want ze bleef mooi zitten. Vier jaar geleden heeft Marlies deze weddenschap weer opgerakeld toen ze begon aan een studie Bedrijfseconomie aan de HEAO. "Als ik nou....", zo begon ze, spring jij dan wel echt in'de Rotte?" Pa dacht dat kan ik makkelijk beloven, in 4 jaar de HEAO afronden zai wel niet lukken en ach als ik dat kind er nou een plezier mee doe door in de Rotte te springen. Bovendien dacht hij in 1989 dat eind diploma is nog zo ver weg, dat belooft zo heerlijk weg. Bovendien is het in juli/ aug prachtig weer, dan is het toch een zaligheid om in de Rotte te springen. Op 13 september was het zover: laatste tentamen gehaald, afstudeer-scriptie verdedigd, KLAAR. Dus sprong de oude Schiereck in de Rotte. Als je je niet aan je beloften alleen maar dingen doet, die nut heb ben, geld opleveren enz. en nooit eens houdt ben je in dit leven geen knip voor iets zomaar pardoes, dan is het leven je neus waard. En als je in dit leven niet waard om geleefd te worden.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 15