christelijke basisschool Renovatie Benthuizen Coenecooploop Orgelconcert Noord Franse handelsmissie NIVON Open dag De Hazelaar Gabriëlle Trouwservice Ruime belangstelling voor expositie 'Historisch Genootschap Waddinxveen' Hart van Holland/22 september 1993 pagina 17 Openingsbijeenkomst Lof voor de aannemer Kinderen Groot aantal toplopers in de 5e Coenecooploop Waddinxveen-in de Betheikerk wordt komt naar Zuid-Holland Toppers uit Zoetermeerse regio Levend verleden Het Dorp Waddinxveen Open Monumentendag Benthuizen - De leerlingen van de christelijke basisschool in Benthuizen deelden vrijdag 17 september in de feestvreugde ter gelegenheid van de ingebruikname van vijf gerenoveerde schoollokalen. Na een traktatie maakten ze, vergezeld van spandoeken, een rondwandeling door de dorpskern. Zo wist heel Benthuizen dat er een einde gekomen was aan de dislokatie van vier groepen leerlingen van de School met de Bijbel. Vanaf 17 mei hebben deze leerlingen gastvrij onderdak genoten in het schoolgebouw van de Arnoldus van Osschool. In die periode zijn vijf lokalen gerenoveerd, alsmede de personeelskamer op de verdieping: kregen in totaal 7 lokalen nieuwe vloerbedekking en werd de gemeenschapsruimte van de school eveneens voorzien van nieuw linoleum. Fraai in de gemeenschapsruimte is het ingesneden wybertje van een afstekende kleur linoleum. Naast vloerbedekking kregen de vijf lokalen nieuwe kozijnen, werd de verwarming vernieuwd, werden nieuwe plafonds aangebracht alsmede zonwering en verlichting. De zonwering doet ook dienst als verduisterings gordijn, zodat in elk lokaal dia's kunnen worden vertoond. De lokalen kregen bovendien een keukenblok. Tevens kreeg het lokaal van meester 't Jong een nieuw schoolbord. De bouw kosten, inclusief meerwerk bedroegen ca. 450.000 gulden. De inrichtingskosten bedroegen 50.000 gulden. De voorzitter van de Vereniging Een School met de Bijbel, de mr. C.J. van Velzen sprak vrijdagmiddag een welkomstwoord aan het begin van de bijeenkomst voor genodigden, waaron der vertegenwoordigers van de plaatselijke kerken, openba re school, alsmede van de christelijke Rehobothschool uit Moerkapelle en bij de renovatie betrokken bedrijven. Bericht van afwezigheid had de gemeente Rijnwoude gegeven, van wege het jaarlijkse dagreisje van gemeentebestuurders en ambtenaren. Hieraan voorafgaand had de heer Van Velzen het Bijbelge deelte uit Deuterenomium 11:11-21 gelezen: 'Gij zult het uw kinderen inprenten' en de middag met gebed geopend. In zijn toespraak recapituleerde de voorzitter de gang van zaken voorafgaand aan de renovatie, waaruit bleek dat één en ander van overheidszijde, niet van een leien dakje is gegaan. "Deze school is 41 jaar geleden, in 1952 gebouwd, het was de eerste zogenoemde 'halschool' van Nederland. Na 40 jaar geeft de rijksoverheid toestemming voor groot onderhoud. Omdat de overheid bezuinigt moet de noodzakelijkheid aan getoond worden. Dat we een keer in aanmerking zouden komen was duidelijk, maar alles liep verkeerd omdat we, zonder direct de schuld aan de gemeente geven, niet in de computer van Onderwijs op het ministerie in Zoetermeer stonden". Zeer kort voor de gemeenteraadsvergadering waar bij voorbaat het college-advies afwijzend was, heeft het be stuur van de schoolvereniging hun fractiegenoten gesproken en aangetoond dat hun school voor subsidie in aanmerking kon komen, maar dat er dingen ambtelijk fout gegaan waren. Er is toen iets unieks gebeurd. De raad van Rijnwoude heeft het college-advies (in meerderheid) genegeerd en voorkomen dat er een lange beorepsprocedure opgestart moest worden. Er is positief gereageerd, waarvoor het schoolbestuur de raad nog steeds zeer erkentelijk is. Uiteindelijk bleken er nog wel haken en ogen, die met een afwijzing van de tekening te maken hadden, door DCO. Lovend liet de voorzitter zich uit over aannemer Leune uit Benthuizen, die de laagste inschrijver was, op de voet gevolgd door een tweede, met een nipt verschil van driehonderd gulden. "Zelfs in de zomervakantie heeft u doorgewerkt om de renovatie op tijd klaar te krijgen. Dank zijn we aan de Arnoldus van Osschool verschuldigd, maar ook aan Verheul waar veel spullen konden worden opgeslagen". De heer Van Velzen dankte ook het team voor hun inschikkelijkheid, wees erop dat er heel veel vergaderd is voorafgaand aan de renovatie en roemde het vrijwilligerswerk dat hierdoor en door inzet van o.a. ouders bij de schoonmaak, verhuizing en inrichting. Tenslotte kwam hij bij degenen wie het betreft: de kinderen "Op deze school worden de kinderen voorbereid op de maat schappij. We willen hen wat meegeven. Dat wat we willen geven bij hun ontwikkeling is een stuk verbondenheid met het Woord van God". Aannemer Leune sprak hierna een dankwoord uit voor de gunning, het in zijn bedrijf gestelde vertrouwen en de goede samenwerking, met bovendien een waarderend woord voor bouwcoördinator Hans Roosenburg. "We hebben bij de oplevering twee partijen gelukkig gezien: de opdrachtgever en de opdrachtnemer, terwijl het kind de gebruiker is. Door de renovatie is er een eigentijdse sfeervolle huisvesting gecreëerd waarin de driehoeksverhouding van school-kerk en gezin, tot uitdrukking komt", aldus de heer Leune die een barometer aanbood, na eerder reeds het meu bilair van de personeelskamer geschonken te hebben. Namens architectenbureau Stuurman Partners sprak archi tect Huysers een felicitatie en dankwoord daarin accentue rend dat er door het team en de kinderen met respect met het gebouw wordt omgesprongen. Spreker wees erop dat de school, waarvan de heer H. Bitter directeur is, een dergelijke renovatie kon ondergaan omdat de aanvraag op het juiste tijdstip gedaan werd. Inmiddels is de regelgeving verscherpt en zijn de mogelijkheden met subsi diëring door de rijksoverheid, aanzienlijk verminderd. Ter afsluiting van het officiële samenzijn kwam de nieuwe plaatselijke Hervormde predikant ds. Lammers aan het woord. Hij werd door de voorzitter ingeleid als het laatste nieuwe lid van de schoolvereniging. Waddinxveen-Voor de 5e Coenecoop loop heeft zich een groot aantal toplo pers uit binnen en buitenland aange meld. Onder hen bevindt zich o.a. de Poolse kampioen op de 10 km die een tijd liep van 28.36. Hij was ook winnaar van de 4e Coenecooploop. Zijn naam is Zbigniew Nadolski. Verdere toppers zijn: Henk Gommer, Herman Hofstee, Armand vd Smissen, Aart Stigter, Peter vd Velde, de rus Leonit Isaev en de Pool Boogdan Küss. Bij de dames zullen o.a. aan de start verschijnen: Marianne vd Linde, Nederlandse kampioene halve Waddinxveen-De afdeling Waddinx- veen van het NIVON is ook aanwezig op de info-markt in de Stationsstraat op 25 september a.s. van 10.00 uur tot 16.00 uur. Inlichtingen telefoon:01828-13579. "Een goed begin is het halve werk". Deze bekende Nederlandse zegswijze geldt zeker voor een huwelijk. Voor een geslaagde trouwdag moet het a.s. bruidspaar veel werk verzetten, dus iedere hulp is daarbij weikom. Daar voor kunnen a.s. bruidsparen terecht in de bruidskamer van Gabriëlle Trouwservice, die op 15 september de deuren geopend heeft in Zoeter meer. Vaak weten trouwlustigen niet waar ze terecht kunnen om hun trouwdag tot in de puntjes te regelen. Dit viel initiatiefneemster Gaby Cor dia op. Zij leidt samen met haar man Cordia Druktechniek, regionaal zeer bekend vanwege familiedrukwerk. Het idee voor Gabriëlle Trouwservice is ontstaan doordat aanstaande bruidsparen die hun trouwkaarten kwamen bestellen, steeds naar adres sen van bijvoorbeeld betrouwbare bloemisterijen, fotografen en bruids modezaken vroegen. Dit heeft geleid tot een samenwerkingsverband met verschillende trouwspecialisten. Gabriëlle Trouwservice biedt alle in grediënten voor een onvergetelijke dag. In de speciale, volgens afspraak te bezoeken, bruidskamer kan het bruidspaar aan de hand van de fraai uitgevoerde bruidsbrochure en de uitgestalde voorbeelden rustig kie zen. Eventueel kan men al direct af spraken maken. Bovendien is de orga nisatie door de jarenlange ervaring van de deelnemers een vraagbaak voor aanstaande bruidsparen, overi gens wil dit niet zeggen dat men persé met alle deelnemende bedrijven in zee hoeft te gaan. jn Gabriëlle Trouwservice werkt een ''nk aantal trouwspecialisten samen, bedrijven die al jarenlang hun sporen yerdienen met het verzorgen van die ene speciale dag in hun leven. Marathon Marjan Freriks, Ineke Vis, Regina Hazeleger, Daisy Hombergen. Verder zullen er ook nog een aantal goede streeklopers aanwezig zijn: Fred v Zoest, Bert Koster, Jan de Jong en de veteraan Bert Koppedraaier. Inschrijving vindt plaats bij drukkerij Twigt. Tevens zal er bij de finale een partytent neergezet worden om de mensen van een hapje en een drankje te voorzien. De start van de 1,5 km zal om 12.30 zijn, de 5 km start om 12.50,en de 10, 15, en 21 km zullen om 14.20 uur starten. De prijsuitreiking is om half 5 t.k. zwarte heren opoe-fiets i.z.g.st. 350,- 01727-13321 t.k. Puch maxi veel chroom i.z.g.st. 01793-2148 t.k. 1 pers. bed 50,-; aardappelschrapmachine 35,-01802-3064 t.k. 2 ANWB-autost. 2 baby-doorgroei kl. bedjes alle toebeh. 01828-16256 Wat moet er allemaal geregeld wor den: Bloemen: David Nieuwenburg heeft al ruim dertig jaar ervaring in het verzorgen van bloemarrangementen voor huwelijken. In Het Haagse Bruidspaleis treft men trouwkleding voor haar en voor hem aan, inclusief exclusiviteit. Trouwauto's: Ben Franse BV is wijd en zijd bekend vanwege de bijzonde re trouwauto's die de trouwdag nog eens extra accentueren. Men zal er heel wat bekijks mee hebben. Bruidsreportage: Combi Focus is in Zoetermeer en daarbuiten bekend om de fraaie bruidsreportages op foto en video. Hun opnamen zijn een prachtig document voor later. Cadeaus: Een trouwerij is de gelegen heid om eens goed uit te pakken. Bij Togni Luxe kunnen bruidsparen hun wensen op een huwelijkslijst zetten en daardoor voorkomen dat ze tien tallen per-en zoutstellen krijgen. De trouwdag kan het beste besloten worden met een knallend feest in Res taurant en Partycentrum "De Sniep". Verzekeringen: Bethe Verzekeringen zorgt er tenslotte nog voor dat ook na de trouwdag alles in financieel op zicht snor blijft zitten. Trouwkaarten e.d.:Natuurlijk doet ook Cordia Druktechniek zelf mee. Men kan er terecht voor alle stijlen trouwkaarten en leuke cadeautjes die als aandenken aan de gasten worden meegegeven. Trouwservice: Over cadeaus gespro ken: wanneer men Gabriëlle Trouw service inschakelt kan men ook waar devolle cadeaus bij elkaar sparen. Bijvoorbeeld een overnachting in een luxe bruidssuite. Gabriëlle Trouw service in Zoetermeer is gevestigd aan de Van leeuwenhoeklaan. De bruidskamer is van maandag t/m vrij dag dagelijks geopend. Tel. 079- 164361: maak een vrijblijvende af spraak. Waddinxveen-In de Bethelkerk wordt a.s. zaterdag een concert gegeven door Peter Eilander. Peter Eilander, 25 jaar organist, nam op 6 jarige leeftijd orgel les bij de plaatselijke organist Heimen van 't Einde in Vaassen. Het begeleiden van samenzang zat al vroeg in zijn bloed; op 10 jarige leeftijd speelde hij zijn eerste kerkdienst. Na lessen ge volgd te hebben bij o.a. Piet Zwart en Marlo Teinekens werd hij toegelaten tot het conservatorium te Zwolle waar hij in 1981 afstudeerde. Peter Eilander is nu organist in Apeldoorn en geeft jaarlijks een nog groeiend aantal con certen. Zaterdag speelt hij o.a. werken van bekende componisten en improvi saties van hem zelf. Gevr. hulp in de huishouding 1 x per 14 dgn. A. Kroesweg Wveen 01793-2315 t.k. sprookjesboekenleesboekjes 6-8 jaar 01828-18669 Alpenkreuzer super GT bj 1985 voort luifel oplooprem res. wiel 2200,- 01828-10946 t.k. radio cassetterec. met tuner versterker en 2 boxen 100,-01728-9911 Hazerswoude-dorp - Ter afsluiting van het zwemseizoen wordt a.s. zaterdag in zwembad "De Hazelaar" een open dag gehouden. Vanaf 14.30 uur tot ca. 19.00 uur is er van alles te beleven voor jong en oud. Door vrijwilligers worden er oefeningen gedaan op het gebied van EHBO, reanimatie en reddend zwem men. Voor de jeugd zijn de activiteiten o.a. een grabbelton, een schminktafel, een clown, gratis limonade en een te ken-en kleurwedstrijd. Tevens is er een grote feesttent waar bezoekers met het bestuur van gedachten kunnen wisseln over b.v. zwemaangelegenheden.... Regio -Het recreatieschap Rottemeren organiseert op zondag 26 september samen met de provincie Zuid-Holland een herfstwandeling in het recreatie gebied het Lage Bergse Bos. Er zijn 2 wandeltochten uitgezet van resp. 5 en 10 km. De wandeling van 5 km. bevat ook een puzzel voor de kinderen. Deel nemers kunnen tussen 11.00- 15.00 uur starten vanaf de parkeerplaats bij het restaurant 't Hoekse Hout, aan de Berg se Bosdreef. Het is ook mogelijk om onder deskundige leiding van een gids deel te nemen aan een natuurexcursie. Deze excursie begint om 14.00 uur. Deelnemers aan de excursie wordt aan geraden om, indien mogelijk, een verre kijker mee te nemen. Het startpunt is te bereiken: -vanuit Hillegersberg/Om- moord: via de Molenlaan (Prinses Ire- nebrug), afslag Bergse Bosdreef (bij het Esso benzinestation), richting restau rant 't Hoekse Hout; -vanuit Bergschenhoek: via Hoekseka- de, rechtsaf de Kromme Tochtweg op, richting restaurant 't Hoekse Hout. Inlichtingen tel:0189i-18000 Regio - Van 22 t/m 24 september orga niseren de samenwerkende Kamers van Koophandel in Zuid-Holland een handelsmissie uit Lille. Het aantal deel nemers van Franse zijde bedraagt 15. Van Nederlandse zijde hebben zich tot nu toe 60 bedrijven aangemeld. Het is een zgn. multisectorale missie, hetgeen betekent dat vertegenwoordigers van diverse bedrijfstakken aanwezig zijn. In december 1992 vertrok een 1 O-mans delegatie naar Lille, waar de regionale Kamer van Koophandel voor Nord Pas de Calais, genaamd Norcomex, ge sprekken had gearrangeerd met Franse bedrijven. Aangezien deze missie suc cesvol was, wordt veel verwacht van deze retour-missie. Evenals in decem- Waddinxveen - De tentoonstelling over de geschiedenis van de Waddinxveen- se industrie, die in de week van 3 t/m 11 sept, in de raadzaal van het gemeente huis werd gehouden, heeft veel belang stellenden getrokken. Daarmee oogstte het onlangs opgerichte 'Historisch Ge nootschap Waddinxveen' zijn eerste succes. Ook de beide andere initiatie ven van de nieuwe vereniging zijn met enthousiasme ontvangen. Het eerste nummer van het kwartaalblad 'Het Dorp Waddinxveen' vond veel waarde ring, ook bij niet-leden. Tevens was er een boekje gemaakt met de fietstocht 'Speuren naar sporen van oud-Wad- dinxveen' voor 11 september de 7e Open Monumentendag, waar zo'n 300 mensen interesse voor toonden. Zoals bekend werd op 20 aprilde 760e naamdag van Waddinxveen, op parti culier initiatief, de vereniging 'Histo risch Genootschap Waddinxveen' op gericht. De aanvankelijke interesse van de Waddinxveense bevolking, leek ge durende de zomermaanden wat be koeld. Met spanning wachtte het be stuur van het Genootschap zijn eerste geesteskind, nl. de expositie over de geschiedenis van de industrie in Wad dinxveen, af. Met mem en macht werd gewerkt aan de voorbereiding. Onder werpen als de vervening, de Waddinx veense molens, de houtverwerkende industrie (o.a. meubel-en speelgoedin dustrie), de smederijen en scheeps werven, de wagenmakerij en de'fabrie- ken voor lak en vernis en voor bakkerij grondstoffen moesten in beeld ge bracht worden... En dat in minder dan 4 maanden tijd... Al tijdens de officiële opening op 3 september spraken de bruikleengevers en de genodigden hun bewondering uit voor het resultaat, maar ook de spontane reacties uit de gaandeweg groeiende stroom belang stellenden Tieten aan duidelijkheid niets te wensen over. Kwamen gedu rende de expositieweek overdag de schoolkinderen, in de namiddag en vooral op donderdagavond en op de beide zaterdagen waren het de volwas- ber 1992, geeft het Bureau Lion Europe van Credit Lyonnais Bank Nederland (CLBN) te Rotterdam, wederom haar medewerking aan deze missie. CLBN heeft in Nederland een goed toegerust netwerk van 78 kantoren en biedt een scala aan bancaire en financiële pro- dukten voor zowel de zakelijke als de particuliere rekeninghouder. Met het grote kantoornetwerk van Crédit Lyon nais in Frankrijk wordt nauw samenge werkt. Gezien de belangstelling voor deze missie verwacht de organisatoren hiervan goede resultaten. Voor nadere informatie: Kamer van Koophandel Gouda, tel.:01820-69111. Kamer van Koophandel Delft, tel. :015-151269 senen die in groten getale hun belang stelling toonden. Bij sluiting bevatte het gastenboek meer dan duizend handtekeningen en het Genootschap telt inmiddels 175 leden! De verhalen van hen die aan de Waddinxveense in dustrie hebben deelgenomen of nog deelnemen 9 de grappige, opstandige en ontroerende) deden het verleden herleven. Ook het stijlvol uitgevoerde eerste kwartaalblad met als titel 'Het Dorp Waddinxveen' wordt geroemd, onder werpen als Het nijv're Waddinxveen', de geschiedenis van houthandel Al- blas, de Waddinxveense houtdraaiers, de troffel van 'De Schoone Haas' en 'Be- drijfsmonumenten in Waddinxveen' geven, naar is gebleken, aan historici en geïnteresseerde leken, waardevolle informatie. De laatste expositiedag, 11 september, viel samen met de 7e Open Monumen tendag. Voor deze dag werd in het ka der van 'Waddinxveen 760 jaar' door het Historisch Genootschap een fiets tocht samengesteld.: 'Speuren naar sporen van oud-Waddinxveen'. Dit boekje werd i.s.m. de gemeente Wad dinxveen uitgegeven. Van 10 tot 16 uur stonden de Waddinxveense monumen ten open voor het publiek: de Brugkerk (1838) en de Remonstrantse kerk (1836). Maar ook de St. Victorkerk uit 1880 (nog geen monument) en de brandweergarage met de oude brand spuiten waren opengesteld. Overal was deskundige uitleg en in de kerken speelde het orgel. De hele dag door kwamen ouderen en jongeren en zelfs hele families, het speurboekje halen in het gemeentehuis om de 15 kilometer lange route te rijden en daardoor de historie van Waddinx veen te ontdekken. Ook na de Monumentendag zal de fiets tocht 'Speuren naar sporen van oud- Waddinxveen' in het gemeentehuis gratis te verkrijgen zijn.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 17