Familieberichten Tweede Bergambachtleiding: toch voorbereidingsbesluit ooo* lileiktïe Foto's in het =HART VAN HOLL COLOFON Problematiek overlast cafetaria Grote Verzamelbeurs Voorbereidingsbesluit Bouw tuinhuisje Tweemans polder 5 te Zevenhuizen Verkeersmaatregel Zuideinde en Noordeinde Hart van Holland/22 september 1993 pagina 5 'B. van Speren en 9vtfl. van yperen-OBoogtand Waar gaat het om? In de ban van mooi wonen1 27.500 exemplaren. uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Naam:. Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: HART van HOLLAND Postbus 85 - 2788 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle De BouwhofBleiswijkseweg 11 Zoetermeer Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 - Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Holland bv Da Costasingel 4 Hazerswoude-Rijndijk De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat ter gemeentesecretarie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 14 september 1993, waarbij is bepaald dat een herziening wordt voorbereid van de bestemmingsplannen: - "Zevenhuizerplas", voor het perceel aan de Nesseweg te Zevenhui zen; - "Landelijk Gebied 1990" voor het perceel Moerkapelse Zijde naast nr. 15 te Moerkapelle; - "Landelijk Gebied 1983" voor het perceel Industriestraat te Moerka pel Ie; - "Landelijk Gebied 1990" voor een groot aantal percelen, voor een strook grond lopende vanaf de Zuidelijke Dwarsweg naar de Rotte nabij Rijksweg 12; - "Dorp" voor een perceel aan de Julianastraat te Moerkapelle. een en ander zoals in rode kleur is aangegeven op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen. Het besluit is terstond in werking getreden. Zevenhuizen, 17 september 1993, de burgemeester voornoemd, J.T.M. Brouwer, l.b. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat met ingang van donderdag 23 september 1993, gedurende veertien dagen, ter gemeentesecretarie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Ze venhuizen, de melding ter inzage ligt van: - Fam. P.W. Duson, voor de bouw van een tuinhuisje aan de Tweemans polder 5 te Zevenhuizen. Het bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorp, na vijfde herziening" en is met de voorschriften daarvan in strijd. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens om met gebruikma king van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening positief te beschikken op de melding. Alvorens hiertoe over te gaan stellen zij een ieder in de gelegenheid gedurende de termijn waarop het bouwplan ter inzage ligt daartegen bezwaar aan te tekenen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burge meester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen, 14 september 1993, de burgemeester voornoemd, J.T.M. Brouwer, l.b. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat de raad in zijn vergadering van 14 september 1993 heeft besloten tot het nemen van de volgende verkeersmaatregel: krachtens artikel 20, lid 1, sub d„ van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer tot het verlagen van de maximum snelheid voor het Zuideinde en Noordeinde voorzover gelegen buiten de bebouwde kommen van 70 km/u naar 60 km/u door middel van het plaatsen van de borden A1 (opschrift 60) van bijlage 1 van het Regle ment Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, onder gelijktijdige intrek king van eerder genomen verkeersbesluiten. Dit besluit met de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 23 september 1993, gedurende dertig dagen, voor een ieder ter inzage bij de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, afdeling Gemeentewer ken, Bedrijfsbureau, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen, kan op grond van het bepaalde in artikel 43 en 45 van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer tijdens de termijn van de terinzagelegging beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift dient te worden gericht aan de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Zevenhuizen, 17 september 1993, de burgemeester voornoemd, j. J.T.M. Brouwer, l.b. t.k. 2 hardhouten tuindeuren t.e.a.u. *S' 0las 9ro,e vaillant badgeiser mag 400/7,3 28 kW enz. geh. compl. 01727-17282 compleet met afvoer 200,- 01727-17631 t.k. damesfiets versn. z.g.a.n. 01727-12530 t.k. eiken eethoek 100,-; kinderwagen reiswieg 75,- 01727-12630 Op 3 oktober 1993 zijn onze ouders 40jaargetrouwd. Ter gelegenheid hiervan houden wij op maandag 4 oktober aj. van 17.00-19.00 uur een receptie in restaurant "De StrandgaperStrandweg 1 te Zevenhuizen. Kjnderen en kleinkinderen 'Boslaan 3,2761 W Zevenhuizen Zevenhuizen - Wethouder J.T.M. Brou wer, die wegens ziekte van burgemees ter A.W. Lips, loco-burgemeester is, (er werden bloemen namens de raad naar hem verzonden) was tevens voorzitter van de gemeenteraadsvergadering vo rige week dinsdag. Daarin moesten en kele voorbereidingsbesluiten worden genomen. Een aantal grondbezitters had weer een sprankje hoop en was naar de raad zaal gekomen voor het agendapunt over het voorbereidingsbesluit voor wijziging van het bestemmingsplan voor de aanleg van de Tweede Bergam bachtleiding. "Als we geen voorberei dingsbesluit nemen, worden alle be zwaren of informele gronden gehono reerd" waarschuwde voorzitter Brou wer, voorafgaand aan de stemming. Het CDA was duidelijk voor voortzetting van de zaak "Het recht moet z'n loop hebben" zei de heer Lindhoud. De WD was het ook eens met het colle ge, opdat men nu inhoudelijk kan reage ren, terwijl men het één en ander door een derde getoetst wil zien worden. Tevens werd door de heer Van Eijk de wens uitgesproken voor een ander tra cé. De heer J. Hogenes Gem. Bel. vond het tracé niet aanvaardbaar, noemde het voorstel in strijd met de beginselen van behoorlijk bestuur en was van me ning dat het een volledig planologische toetsing moest ondergaan. De heer Duursma, destijds tegen, zei nu weer tegen te zijn, waarbij de heer Hof man PvdA en voor het voorbereidings besluit, herinnerde eraan dat dit het geval was, echter nu was ook de SGP/ RPF tegen. Op 30 juni vorig jaar is door de raad een voorbereidingsbesluit genomen voor de aanleg van de tweede Bergambacht leiding. Dit is een 55 kilometer lange pijpleiding van Bergambacht naar Was senaar, door het Duinwaterbedrijf Zuid-Holland (DZH). Met de ruim 265 miljoen gulden kostende leiding wordt rivierwater uit de Maas via Bergam bacht naar het Wassenaarse natuurge bied Meyendel gepompt. De pijplijn moet halverwege 1995 aangelegd zijn, zodat een groot deel van Zuid-Holland van zuiver drinkwater kan worden voorzien. De oude leiding dateert uit 1955 en moet vervangen worden. Inmiddels is door het college van B. en W. vergunning verleend. Er lopen in middels diverse arob-procedures. In het kader van de ingediende bezwaar schriften moest een heroverweging plaatsvinden van de genomen beslis sing. B. en W.: "Krachtens constante jurisprudentie houdt dit ook in, dat het college moet beoordelen of er ten tijde van de heroverweging nog wel sprake is van een juridische basis voor de te verlenen vergunning. Met andere woorden: indien er ten tijde van het nemen van de beslissing op de be zwaarschriften geen voorbereidings besluit van kracht is, zijn de ingediende bezwaarschriften bij voorbaat ge grond. Aan een inhoudelijke toetsing van de bestreden beslissing wordt dan niet meer toegekomen. Hierdoor wordt de met rechtswaarborgen omklede arob-procedure ernstig gefrusteerd en wordt de vergunninghouder via een oneigenlijke weg in zijn belang ge schaad. Hoewel de inhoudelijke stand punten niet gewijzigd zijn, moest er nu door de raad, louter om procedurele redenen een nieuw voorbereidingsbe sluit worden genomen voor het betref fende tracé. Er wordt geen enkele uit spraak gedaan over de ingediende be zwaarschriften. Dit gebeurt pas na ont vangst van het advies van de Bezwaar- en Beroepschriftencommissie. Nu krijgen de bezwaarmakende grond eigenaars: merendeel boeren, opnieuw de gelegenheid te protesteren. Er kan geen verwachting gewekt wor den dat de bezwaren gegrond worden verklaard. De Raad van State heeft de bezwaarmakers onlangs tijdens een schorsingsprocedure in het ongelijk gesteld. Bovendien heeft de gemeente Zeven huizen in feite al 'ja' gezegd door een vergunning te verlenen, hetgeen ver wachtingen heeft gewekt. Verrijk uw visie bij Van Waay Wonen. Waar op 2000m2 de top in design wordt getoond. Bossenwaard 9-11 Zoetermeer, Telefoon 079 - 518598 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude Dorp.Hazerswoude- Rijndijk, Zevenhuizen/ Moerkapelle, Oud- Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 Advertenties Ben Kamps Redaktie Algemeen Henny v.d. Berg Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoorde lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdagochtend tot 11.00 uur:070 -3350133 Spreekuren gezinsverzorging: Zevenhuizen: ma, di, do en vrij: 9.00-10.00 uur, tel. 1280 en Moerkapelle: ma en do. 8.30-9.30 uur, tel. 2589. Spreekuren maatschappelijk werk: Zevenhuizen: ma en do 9.00-10.00 uur, tel. 1280 en Moerkapelle: dinsdag 9.00-10.00 uur, tel. 2589. Voor dringende hulp buiten kantooruren tele foon Spoedhulp 06-8212141 Stichting sos telefonische hulpdienst rijn mond, dag en nacht bereikbaar voor een ge sprek van mens tot mens TEL. 010- 4 36 22 44 Vrijwillige Hulpdienst Zevenhuizen: bellent ussen 8.00 en 9.00 uur: 2458 of 1095. Kruiswerk Midden-Holland: wijkgebouw: Dorpsstr. 75, tel. 01802-1280: spreekuur wijk verpleegkundigen en uitleen artikelen: maan dag, woensdag, vrijdag 12-13 u. tel. 01802-1280 Acute hulpvragen voor avond- nacht en week enddienst: tel. 01820-29466 en op werkdagen 8.30-16.30 u. tel. 01803-14144. Ledenadm.: Centraal kantoor Gouda, tel. 01820- 29466. V.B.O.K. Hulp aan moeder en kind bij onge wenste zwangerschap. Tel. kontaktpersoon: 01715-1360; Landelijk: 033-620244. Anonieme Alcoholisten - problemen met alco hol; bel voor info Waddinxveen: 01828-17804. Patiënten Platform Midden-Holland - Telefoon 01820-12777. Zevenhuizen - In de gemeenteraadsver gadering werd uitgebreid aandacht ge vraagd voor de overlast die de familie Uittenboogaard ondervindt van het aangrenzende cafetaria, aannex pub in de Dorpsstraat. De heer J. Lindhoud(CDA) vroeg de politie op het hart te drukken bij horeca-gelegenhe- den - ter voorkoming van overlast door overmatig geluid- constant te patrouil leren. Hij vroeg zich af of de familie rechtstreeks mag reclameren bij esca laties. Het blijkt een complexe zaak te zijn, zo werd duidelijk uit het antwoord van de wethouder. Zondag" 26 september organiseert De Verzamelaar wét." pen grote algemene verzamelbeurs in de DöClen, Kruis plein, Rotterdam. Vanaf 10.00 uur stsat de deur van de kleine zaal weer open om vele honderden enthousiaste ver zamelaars toe te laten. Duizenden postzegels en duizenden ansichtkaarten zullen weer een gewild object zijn voor de verzamelaars. Verdere inlichtingen bij C. Meijer, tel: 01803-21070. Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald wor den. (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdag morgen na verschijning van Hart van Holland. De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! Kleintjes per fax of telefoon worden geweigerd.. .ENVELOP NIET DICHTPLA KKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 cent}

Hart van Holland | 1993 | | pagina 5