Waddinxveen - Boskoop Grootse rommelmarkt en bazar voor goede doelen Taakverdeling interimbestuur Kreater Lopen voor goede doelen Concordia hield grandioos slot- concert met Tsjechisch jeugdorkest VVV Boskoop Politieberichten Boskoop v_ Kerkdiensten Kerkdiensten WS' HARWA r Expositie P. drift VOOR ALLE DUIDELIJKHEID Boelhuis Lions Club voor Artsen zonder Grenzen Nationale collecte Nierstichting 26 sept.- 2 okt Jeugddienst Bloemsierkunst H. Sol draagt zaak over Hart van Holland/29 september 1993 pagina 13 Waddinxveen- 3 oktober Boskoop- 3 oktober 219,- Muziekexamens leden Concordia Kaartverkoop Geboden kansen Hulp voor nierpatiënt 25 jaar Contactavond Zang en Kleur Opvolgster gaat 8 oktober open Waddinxveen - De Hervormde Imma- nuëlkerk houdt op zaterdag 2 oktober een grootse rommelmarkt annex bazar. Naast huisraad en curiosa, zijn er veel huishoudelijke artikelen, boeken, pla ten, serviezen e.d.te koop. Bovendien is er een bloemen-, planten- en bollen- stand. Kinderen kunnen hun hart opha len bij de diverse spelletjes en attrac ties, terwijl een groot Rad van Avon tuur lekkere en aantrekkelijke prijzen in het vooruitzicht stelt. De grote verlo ting heeft ook een knallende hoofd prijs. De sponsorloop moet ook het nodige geld in het laatje brengen, terwijl koffie, soep, broodjes en limonade honger en dorst stillen. De handwerkkraam heeft eveneens voor elk wat wils. De opbrengst van deze actiedag is voor het eigen jeugdwerk; de koren; de reno vatie van de kerktoren en een tehuis voor gehandicapte kinderen in Roeme nië. De bazar is toegankelijk van 9.00 tot 16.00 uur. Wat de rommelmarkt betreft: wie het eerst komt, het eerst maalt... Waddinxveen-M.i.v. 1 september is het nieuwe bestuur van het Centrum voor Kunstzinnige Vorming Kreater aange treden. Tijdens de eerste vergadering zijn de taken binnen het bestuur ver deeld: Voorzitter is de heer M. Kraa- yestein, secretaris de heer J.C.A.C. de Vogel, penningmeester de heer P.F.J. van Schie, de heer W.H.K. Dijksterhuis en de heer A. Hoogervorst zijn leden van het bestuur. Aan dit bestuur is de heer M. Koole, werkzaam bij de ge- Waddinxveen-Twee scholen in de Zuid- plas, de Kardinaal Alfrinkschool en de Koningin Beatrixschool, hebben het plan opgevat samen een sponsorloop te organiseren. De kinderen van beide scholen proberen zoveel mogelijk fami lieleden, buren, vrienden en kennissen te "ronselen" om per afgelegde ronde een geldbedrag toe te zeggen. Die be dragen verdwijnen niet in de spaarpot van leerlinglief, maar dienen twee door beide scholen uitgezochte gezamenlij ke doelen. Het eerste doel is UNICEF, een wereld wijde organisatie die zich voornamelijk met kinderen bezighoudt. UNICEF houdt dan ook van kinderen en wil ze een echte toekomst bieden. Vandaar dat wij van harte een scholenproject in Pakistan steunen met onze veelloperij. Het tweede goede doel is wat dichterbij huis en heeft ook alles met school van doen: financiering van een deel van het PLEINPLAN. Een commissie gerecrute- erd uit beide scholen heeft een plan op tafel, het wachten is op de gelden. Voor waar twee doelen die er mogen zijn! De sponsorloop vindt plaats rond het speeltuintje bij de Graanakker en wel op vrijdag 1 oktober 1993, van 13.15- 15.15 uur. Hardlopen, met alleen maar winnaars!!! Herv. Kerk Immanuel 10.00 uur ds. H. Onstein. 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers. Geref.Vrijgem. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. 16.30 uur ds. P.M. de Wit te Gouda. t.k. Gazelle herentoerfiets 10 versn. 175,-; tevens herenfiets met terugtraprem 01829-5797 t.k. vouwfiets i.z.g.st. 125,-; kinderbijzetstoel 40,-01828-18783 t.k. akoestische gitaar bijbehorende hoes 350,-01828-16783 t.k. borstkolf mw. 39,95 axicare 4x gebruikt nu 20,-01727-16046 t.k. balkonscherm br. 345 cm uitv. 160 cm, oranje 150,-01828-12417 t.k. 2 ieder, fauteuils caramel kl. licht hout i.g.st. 150,-de 2:01828-17109 t.k. 2 nieuwe houten schuurtjes groot ca. 180x200 cm 01828-16895 gevr. ansichtkaarten v. w'veen 01828-19032 Waddinxveen - Als slot van de Pelhri- mov-week die in Waddinxveen gehou den werd, vond een gezamenlijk con cert plaats van het jeugdorkest uit elhrimov met de harmonie van Con cordia in de Ontmoetingskerk in Wad dinxveen. Het contact tussen Concor dia en dit jeugdorkest is ontstaan door dat de Stichting vriendschapsband Waddinxveen- Pelhirmov- organisator van de vriendschapsweek- Concordia als 'gastgezin' heeft gevraagd. Het jeugdorkest heeft de afgelopen week gebruik gemaakt van het clubgebouw De Hoge Noot. Daar is o.a. gezamenlijk gegeten. Naar aanleiding daarvan is het idee van een gezamenlijk concert ont staan. Gesteld kan worden dat dit con cert zeer harmonieus en luisterrijk was. Hoewel elk orkest afzonderlijk optrad, was de finale gezamenlijk: een Mini-Ouverture. Het publiek was zo en thousiast dat het muziekwerk twee maal gespeeld werd. Herv. kerk 9.30 uur kand. P.L.R. van der Spoel, Loenen a/d Vecht. 18.30 uur dr J.Haitsma. De Stek 9.30 uur ds K.J.Jansen. Geref.kerk. 9.30 en 17.00 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Chr. Geref. 9.30 uur ds L.C. Buijs, Alblasserdam, 17.00 uur ds. M.J. Oosting. Volle Evang.gem.Bethel 9.30 uur D. van Steenis. Zondag 10.30 uur kerk meente Waddinxveen als ambtelijk se cretaris toegevoegd. Het nieuwe be stuur van Kreater neemt alle lopende zaken over van het begin juli afgetre den bestuur. Eén van de belangrijkste taken waarover dit bestuur zich zal bui gen is het waarborgen dat het komende seizoen 1993/'94 ongehinderd door gang kan vinden. Voor een aantal cur sussen zijn nog plaatsen beschikbaar. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot Kreater, tel.01828-14422. p.m. inkl. leggen VLOERBEDEKKING, GORDIJNEN, ZONWERING EN SLAAPCOMFORT Rijnlandstraat 4 2761 GZ Waddinxveen Telefoon 01828-16119 Op 2 oktober zal het een spannende dag worden voor een aantal leden van Con cordia, want op deze dag wordt het muziekexamen, waar ze een jaar lang voor zijn opgeleid, afgenomen door de heer Cornelissen in het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg. Boskoop - VW-agenda: Beurshal Flori da: Vogeltjesmarkt Op zaterdag 2 okto ber wordt in de beurshal achter Florida de maandelijkse 'vogeltjesmarkt' ge houden. Verzamelbeurs Op 8 oktober vindt er de vlooienmarkt plaats en op 9 oktober een grootse 'verzamelbeurs'. Muziekuitvoering Op 16 oktober geeft de chr. muziekvereniging Concordia een uitvoering. Poppenbeurs Op 22 oktober is er weer een vlooienmarkt en op 30 oktober staat er een 'poppenbeurs' op het pro gramma. In de Rozenburcht: Verkoping Op 17 oktober is er in de Rozenburcht een verkoping ten bate van het jeugd en jongerenwerk; Pullenfeest Op 23 oktober is er het Pul- lenfeest Dansfestijn Op 31 oktober is er een dansmanifestatie Bij de VW Boskoop kan men terecht voor kaarten voor grote manifestaties variërend van Bubbling Brown Sugar november in Luxor Rotterdam) Bruids- modefestijn eind november in Rotter dam; Mini en Maxi; Chippendales; We reldkerstcircus; The Phantom of the Opera en vele andere manifestaties. Inlichtingen: tel. 01727-14644 (Reijers- koop 54 2771 BR Boskoop) Boskoop - Marianne Smit en Gerda Euwals, gaan op 26 oktober van start met hun 'keramiek-atelier' aan de Nas- saustraat 7 in Boskoop. De dames, kera- mistes van beroep, hebben leuke ca deau-artikelen, ontwerpen zelf waxine- Iichtbakjes, diverse dierfiguren, geur- lampjes en zijn bedreven in de glazuur- kunst, zodat er een scala aan kleuren is: voor elk interieur. Hun atelier is dins dag t/m donderdag van 13.30-17.00 uur geopend en vrijdag van 9.00-12.00 en van 13.30-17.00 uur. Zaterdag van 9.00 - 15.00 uur. Inlichtingen tel. 01727-16241. Gedurende de maand oktober expo seert P. Drift tekeningen, collages en grafiek in de bibliotheek van Boskoop. P. Drift, getogen in Boskoop, studeerde in 1991 af op de afdeling Vrije Grafiek van de Academie van Beeldende Kun sten te Rotterdam. De expositie is te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. KAMERBREED BENT U BIJ ONS HET BESTE THUIS Maar dat wist u natuurlijk al, want de groep WS' Woning stoffeerders (ruim 30 zaken) waakt over prijs en kwaliteit Voorbeeld: 4 sterren kwaliteit 100% wollen tapijt in 9 kleuren, 400 br., geschikt voor zwaar gebruik VASTE LAGE PRIJS Op woensdag 23 september vond op de kruising Paddegat Spoorhaven een aanrijding plaats tussen een jonge fiet ser, die uit de Spoorhaven kwam en daarbij geen voorrang gaf aan een pas serende personenauto. De fietser werd met verwondingen aan het het hoofd afgevoerd naar het ziekenhuis. Achter af bleken de verwondingen mee te val len. Spoor van vernielingen: In de nacht van 17 op 18 september trok een groepje jongeren een spoor van vernielingen door Boskoop. De tocht begon in het centrum, waar de vandalen over een geparkeerde auto heenliepen, vervol gens een ruit van het politiebureau ver nielden, waarna zij hun tocht vervolg den richting Snijdelwijk en onderweg spiegels en antennes van auto's ver nielden en een autoruit insloegen. Bij enkele scholen in Snijdelwijk werden vervolgens ook ruiten ingegooid, drie lantaarnpalen werden omver getrok ken en een terrastafel bij een woning moest het eveneens ontgelden. Een attente buurtbewoner wist twee knapen te pakken, nadat hij door de herrie was gewekt. De vastgehouden knapen bekenden vlot hun aandeel, waarna nog twee andere daders kon den worden aangehouden. Tegen de vandalen wordt proces-verbaal opge maakt. Met de Officier van Justitie is overlegd dat in elk geval de schade, die boven de tienduizend gulden ligt, zal worden vergoed. De politie hoopt dat door de aanhouding van deze lieden een eind komt aan dit regelmatig terug kerend ergerlijk gedrag, dat veelal ge paard gaat met alcoholgebruik. Aanrijding met letsel: Op maandag 20 september gebeurde er een aanrijding tussen een personenauto en een fiet ser, doordat de fietser, rijdend over het Rijerskoop linksaf sloeg, terwijl zij van achteren werd genaderd door een per sonenauto. Ondanks dat het letsel leek mee te vallen werd de fietster toch overgebracht naar het ziekenhuis. Diefstal uit geparkeerde auto: Uit een geparkeerde personenauto op de Aza lealaan werd een radio-cassetterecor der gestolen. Diefstal van auto-embleme:. Afgelopen week is diverse malen aangifte gedaan van diefstal van auto-emblemen. Het ging daarbij om emblemen van diverse automerken en op verschillende plaat sen in het dorp. Diefstal fiets: Vanaf het station is een herenfiets merk Giant, kleur paars ge stolen. Uit de BC-straat is een herenfiets, merk Peugeot, kleur bruin gestolen. Inbraak woning in avonduren: In de vroege avond van 23 sept. werd tijdens afwezigheid van de bewoners ingebro ken in een woning aan de Biezen. Ver moedelijk drong men de woning binnen met een valse sleutel. Uit de woning werden sieraden en enkele pasjes weg genomen. In de nacht van 25 september werd ingebroken in een woning aan de Zijde, waarbij onder andere cheques werden ontvreemd. Zevenhuizen "Er kwamen diverse tele foontjes binnen van belangstellenden voor het aanstaande boelhuis op 6 no vember", deelt p.r.man Moonen van Lions Club Zevenhuizen, desgevraagd mede. Hij heeft interessante kavel-aan biedingen in het vooruitzicht gesteld gekregen, maar vindt het nog te vroeg om er mededeling over te doen. Of het boelhuis voor Artsen zonder Grenzen op 6 november, bij Ben Verburg's La Baraque een succes zal worden, hangt helemaal af van het publiek. Daarom volgt hier nogmaals een oproep. Wie waardevolle goederen, antieke voorwerpen, verzamelingen e.d. te koop wil aanbieden, kan dat doen op het boelhuis bij La Baraque. D.m.v. op bod zullen die voorwerpen en curiosa (geen rommel) worden geveild door een ervaren veilingmeester, de heer J.H. Kroes. Publiek dat belangstelling heeft in het aanbod, kan op 6 nov. tus sen 12.00-13.30 uur terecht voor be zichtiging van de aangeboden kavels. Aanmelden of informatie: tel. 01802- 3847/3618 of 01828-18080. Eens per jaar, dit keer in de week van 26 september tot en met 2 oktober, houdt de Nierstichting haar nationale collec teweek. In het hele land wordt huis aan huis door 60.000 collectanten geld inge zameld voor de Nierstichting. Deze jaarlijkse collecte ie een belangrij ke inkomstenbron voor de Nierstich ting. Vorig jaar was de opbrengst van de huis-aan-huis collecte ruim vijf en een half miljoen gulden. Ook dit jaar hoopt de Nierstichting dit bedrag te ontvangen. Mede dankzij deze op brengst wordt wetenschappelijk on derzoek gefinancierd, worden behan delmethoden verbeterd en wordt indi viduele hulp verleend aan de nierpa tiënt. Iedere gift in de collectebus, maar ook op giro 388.000 is zeer welkom. De Nierstichting bestaat dit jaar 25 jaar. Reden om extra aandacht te vragen voor de nierproblematiek. Ook anno 1993 is er nog veel werk te verzetten voor nierpatiënten. In Nederland leven 7000 mensen die hun leven te danken hebben aan een nierfunctie-vervangen de behandeling. Jaarlijks komen er on geveer 900 nieuwe patiënten bij. t.k, hard houten deur met glas 80,- 01828-16130 t.k. Farfisa elektronisch orgel 2 klavier half pedaal f400.-01828-18890 Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur houdt op dinsdag 5 oktober a.s. een contactavond, aanvang 20.00 uur in het eigen clubgebouw aan de Zuid- plasweg 6. Spreker is keurmeester M. Verkade over het maken van TT-vogels. Iedereen is hartelijk welkom. t.k. Ford Sierra km. st. 49.000 zon.dak met. blauw 1.6 It. 3 drs. 10.600,- na 6 uur: 01828-19841 gratis af te halen: 3 cavia's konijn 01793-1437 Zevenhuizen-Op zondagavond 3 okto ber is er een jeugddienst in de Hervo. kerk. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint luidt: "De toekomst een muur of een deur?". Voorganger is ds. Plaisier uit Den Haag. Muzikale me dewerking door The Revival Singers uit Katwijk en organist A. Verhoef. Zevenhuizen - Na 30 jaar Bloemsier kunst Sol worden op 30 september om 18.00 uur de winkeldeuren gesloten. Henk en Riet Sol menen de leeftijd be reikt te hebben het rustiger aan te doen. Het accent van hun bezigheden ligt voortaan op de stalling van cara vans. Sluiting van de winkel betekent niet dat er een einde komt aan de moge lijkheid om bloemen, planten en aan verwante artikelen aan te schaffen. Odette Robbemond uit Rotterdam zal de bloemisterij overnemen. Zij zal de zaak voortzetten en het assortiment uitbreiden met zijde-arrangementen. De zaak is gesloten van 1 t/m 7 oktober.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 13