van - Holland Jubileumreceptie Tennisclub Zevenhuizen Wandelen en werken in het Koornmolengat Consumentenbond: drinkwater DZG 'goed' Advocaat houdt wekelijks spreekmiddag in Zevenhuizen Dagboek van een passant Prijsvraag "kijk, beschrijf en win een kunstwerk" nieuw op de kabel! Hart van Holland/29 september 1993 pagina 17 Hardheid TOGA-tarief Vanaf zaterdag 2 oktober a.s. is de nieuwe televisiezender RTL 5 te ontvangen op de Casema-kabel in BOSKOOP EN MOERKAPELLE op kanaal 59 (775,25 MHz) RTL 5 is een Nederlandstalige zender die dagelijks uitzendt van 17.00 tot 00.30 uur. Het programma-aanbod bestaat uit series met actie en humor voor jongeren in de vooravond, speelfilms, documentaires en sport tijdens de mid-avond en praatprogramma's, nieuws en actualiteiten op de late avond. Wilt ook genieten van het uitgebreide programma aanbod op de Casema kabel, maar u bent nog geen abonnee? Bel dan naar ons regiokantoor in Sassenheim. Telefoon: 02522 - 17 550. Met Casema kabel méér keus! Zevenhuizen - Zaterdag 25 sept, hield het bestuur van Tennisclub Zeven huizen t.g.v. haar 25-jarig bestaan de jubileumreceptie in het clubgebouw op het Van't Verlaat- sportpark. De jubilerende vereniging werd harte lijk toegesproken door de voorzitter van het districtsbestuur Rotterdam, waarvan Tennis-club Zevenhuizen deel uitmaakt. Hij memoreerde in zijn toespraak de prima contacten en de goede wijze waarop Tennisclub Zevenhuizen haar administratieve verplichtingen naar het district in de afgelopen periode is nagekomen. Bij het vijftigjarig bestaan kan de club rekenen op een gouden clubvlag, maar bij dit jubileum zal de club het moeten doen met een -overigens zeer fraaie- plaquette, die een plaatsje in het clubhuis zal krijgen. Namens het gemeentebestuur overhandigde loco burgemeester J. T. M. Brouwer een en velop met inhoud. Voorzitter Wim vd Weerdhof mocht het door Gaby Hel- mers ontworpen jubileumvignet dopen en daarmee de vereniging voor de ko mende 25 jaar een behouden vaart toe wensen. "Dat kan alleen lukken als ook dan weer alle leden zich zo inzetten als de afgelopen 25 jaar", aldus de voorzit ter. Tijdens de receptie werd geani meerd gesproken. Onder andere met de oprichters van het eerste uur. Erelid de heer Arie v Rijs kan tevreden terug kijken op het resultaat van zijn initiatief om 25 jaar gelden met de tennisvereni ging te starten. Voorzitter vd Weerdhof overhandig de aan de oud-burgemeesters de he ren A. v.'t Verlaat en A.H. van Gent, de eerste exemplaren van de jubileum uitgave, waarin door Annet Bolster- lee en Marco Rodenburg op heldere, leesbare en humoristische wijze de geschiedenis van TCZ wordt belicht. Vd Weerdhof dankte hen voor de in zet en de sponsors voor de financiële bijdragen. Het bestuur van Ten nisclub Zevenhuizen kan terugzien op een geslaagde receptie. De voor zitter van de jubileumcommissie Günther Underberg, dankte iedereen voor zijn bijdrage en memoreerde dat op zaterdag 6 november het gro te jubileumfeest voor alle leden in dorpshuis Swanla wordt gehouden. Zevenhuizen-Op zaterdag 2 oktober is er o.l.v. gidsen van Natuur- en Vogel wacht "Rotta" een natuurwandeling in en om het Koornmolengat. Het betreft hier een oud gebied uit de tijd van de vervening in de 14e en 15e eeuw, be staande uit plasjes en veengrond met z'n flora en fauna. Door de braamopslag en zaailingen van bomen zoveel moge lijk te verwijderen en daarnaast soms enkele bomen geheel weg te halen komt er meer licht op de bodem waardoor er meer specifieke planten voor een veen- moeras weerkans krijgen om terug te komen. Dit gaat zeer langzaam, maar toch, het lukt. Zowel over het ontstaan als over de flora en fauna van het ge bied zal het een en ander verteld en getoond worden. Duur van de wande ling ca. 2 uur, aanvang 14.00 uur. Start: Informatiebord bij houten brug over Hennipsloot, nabij camping "De Roer domp". Ook op zaterdag 2 oktober wordt er gewerkt in het Koornmolengat. Het be treft onderhoudswerk met het doel zo- Gouda-Ook dit jaar weer houdt de Kun stuitleen Gouda Regio in het kader van de Dag van de Kunstuitleen open huis op zaterdag 6 november. Deze Dag van de Kunstuitleen wordt nationaal ge vierd. Bij maar liefst 53 kunstuitleen centra staan die dag de deuren wijd open om bezoekers te laten kennis ma ken met de mogelijkheden van het le nen van hedendaagse beeldende kunst van Nederlandse kunstenaars. De Goudse Kunstuitleen organiseert op 6 november van 10.00-17.00 uur allerlei verschillende activiteiten, die terzij- nertijd bekend zullen worden gemaakt. Als aanloop tot de Dag van de Kunstuit een organiseert de Federatie Kunstuit leen (FKU), waarbij de Goudse Kun stuitleen is aangesloten, een prijsvraag tot 15 okt. bij de Kunstuitleen aan de Blekerssingel 40 is een affiche te zien, waarop het kunstwerk staat afgebeeld nat gekoppeld is aan de prijsvraag. N-a.v. dit kunstwerk van Carolein Smit kan men een tekst schrijven die kun- stinhoudelijk, kunstkritisch of kunst historisch is; verhalend of poëtisch, analytisch of anekdotisch, illustratief of associatief. Een deskundige jury zal de twee beste, leukste of meest origine le teksten kiezen. Eén inzending uit de leeftijdscategorie tot 16 jaar en één uit de categorie v.a. 16 jaar. Beide prijswin naars komen in het bezit van een origi neel kunstwerk van Carolein Smit. Men kan het affiche bekijken en een wed strijdformulier ophalen voor 15 okt. bij de Kunstuitleen Gouda Regio op don derdag: 10.00-17.00 uur en 19.00- 21.00 uur. vrijdag 10.00-17.00 en zaterdag 10.00-16.00 uur. Voor meer informatie, tel. 01820-22746. Nieuwerkerk ad IJssel - Op vrijdag 1 oktober organiseert "A.M.C. The Sky- masters" de Geraniumrit. Voor nadere informatie over de rit of de vereniging tel: 01803-12200/20361. Het drinkwater dat het Duinwaterbe- dhjf Zuid-Holland levert in het westelijk deel van Zuid-Holland is goed. uit is de conclusie van het kraanwater- onderzoek dat de consumentenbond in neel nederland heeft uitgevoerd. Uat is iets om trots op te zijn, te meer omdat de drinkwaterbedrijven sterk afhankelijk zijn van de kwaliteit van de bronnen waaruit ze hun grondstof be trekken. Ben schoon milieu blijft natuurlijk een eerste vereiste om goed en betrouw baar drinkwater te kunnen maken, an de andere onderzochte waterlei- .ngbedrijven in Zuid-Holland kreeg een bedrijf het predicaat 'matig' en le deren- volgens de Consumentenbond- es bedrijven zelfs 'slecht' drinkwater. Uit het onderzoek kwam naar voren dat de hardheid van het DZH-water middel matig hoog is: 13.4° Duitse Hardheid (DH). Met een installatie voor water- ontharding, die in aanbouw is, levert het DZH vanaf december '93 zachter water. De hardheid van het water wordt dan teruggebracht naar 8.5° DH. Zachter water is beter voor de consu ment en het milieu. Met zachter water heeft de verbruiker minder waspoeder en zeep nodig, vragen wasautomaten en andere huishoudelijke apparaten minder energie, de kalkaanslag op te gels en douchekoppen wordt minder èn zachter water heeft minder lood- en koperoplossend vermogen. Hierdoor komen er minder van deze stoffen in het afvalwater terecht. Mr drs. G. van der Wende, advocaat en procureur, verbonden aan het advoca tenkantoor Rietbergen, Righarts de Haij te Rotterdam, houdt m.i.v. 5 okt. wekelijks op de dinsdagmiddag in het Hervormd Centrum in Zevenhuizen, spreekmiddag. "Zevenhuizen-Moerkapelle heeft geen advocatenkantoor, noch een Bureau voor Rechtshulp. Toch willen inwoners voor kwesties en wettelijk te regelen za ken, een advocaat inschakelen. De be reikbaarheid is wat moeilijker, omdat ze daarvoor naar een andere plaats moeten. Door deze dinsdag-spreek- middagen, wordt het eenvoudiger om een advocaat te raadplegen", zegt de ook in Zevenhuizen woonachtige, sym pathiek ogende advocaat. Als voorbeelden geeft hij: een huurge- schil; erfafscheiding; overpad; strijd punten met gemeente; huwelijkspro blemen met daaruit voortvloeiende te treffen regelingen, alsmede sociale aangelegenheden. Tijdens het spreekuur geldt het zoge noemde 'TOGA-tarief'. "De bedoeling van het TOGA-tarief is, om het voor iedereen financieel mogelijk te maken zich in algemene zin juridisch te oriën teren. Het tarief komt erop neer dat ieder die voor door de overheid gefi nancierde rechtshulp in aanmerking zou komen, voor het eerste oriënteren de gesprek in het geheel geen kosten in rekening worden gebracht. Voor diege ne die zeker niet in aanmerking komen voor gefinancierde rechtshulp wordt voor een dergelijk gesprek ten hoogste een bedrag van 50 gulden in rekening gebracht. Degenen die een advocaat nodig hebben kunnen op afspraak op dinsdagmiddag naar het Hervormd Centrum komen. (Dorpsstraat 156 ach ter het postkantoor). Voor een af spraak dient men het kantoor in Rotter dam te bellen", (tel. 010-4111 280) "Het gesprek dat er op volgt, is door gaans oriënterend. Als advocaat heb je in eerste instantie een luisterend oor. Daarna wordt er met de cliënt verder bekeken wat raadzaam is in de kwestie, of hoe een zaak uitgezocht gaat worden c.q. geregeld", zegt mr.drs. Gerard van der Wende. Deze in Nieuwerkerk opge groeide 34-jarige advocaat, heeft, zo blijkt uit z'n staat van dienst, heel wat in z'n mars. Als jongeman studeerde hij in rechten 'cum laude' af en ging vervol gens bedrijfskunde studeren. Ook deze studie resulteerde in fraaie eindcijfers en een dubbele titelatuur: meester in de rechten en doctorandus bedrijfs kunde. Van der Wende: "Als middelba re scholier weet je nog niet precies wat je wilt worden, maar rechten heeft al tijd m'n belangstelling gehad. Vanwege het bedrijf van m'n vader, een handels onderneming, had ik ook bedrijfs-eco- nomische interesses. Vijf jaar ben ik als directeur in het familiebedrijf in Nieu werkerk werkzaam geweest, en drie jaar heb ik internationaal alle facetten van het zakenleven doorlopen. Uitein delijk ben ik toch het beroep uit gaan oefenen wat me na aan het hart lag: de advocatuur". inlichtingen: zie annonce voorpagina) veel mogelijk van de oude veenmoeras- vegetatie terug te doen komen. Er wordt gewerkt vanaf 9.00 uur, ingang eerste hek vanaf informatiebord. Einde ca. 17.00 uur. Een ieder die enkele uren, een dagdeel of een hele dag wil komen helpen is welkom. Men dient zelf voor laarzen, waterdichte kleding en lunch te zorgen. Rotta zorgt voor koffie/thee, werkhandschoenen en gereedschap. Inlichtingen K. v.d. Kolk tel:01793-1826. De Business Club Midden-Holland (BCM) organiseert op maandag 18 ok tober een lezing m.m.v. de heer Mr H.A.F. Velu. Hij is jarenlang verbonden geweest aan de toenmalige NMB-bank en staat bekend om zijn boeiende en prikkelende voordrachten. Voor de BCM spreekt hij over: "De nieuwe on- dernemerseisen in de dienstverle ning". De lezing begint om 20.15 uur in sociëteit "Ons Genoegen" aan de Kolk manstraat 1 te Gouda. De avond is voor BCM-leden vrij toegankelijk, voor niet leden van de BCM is de entreeprijs 25,- p/pers. Inl. Postbus 2059,2800 BE te Gouda of fax 01820-38783. ingezonden (ZevenhuizenjDinsdag. Een regenach tige dag, net na de middag. Een moeder met kleuter achterop de fiets spoedt zich weer naar school. Dorpsstraat Ze venhuizen. Uit één van de parkeerplaat sen bij een winkel rijdt een auto de straat op. Ziet op het laatste moment de fietsster en kan nog net op tijd remmen. De fietsster remt ook uit volle kracht. Het voorwiel blokkeert en ze vliegt over de kop. Een gekneusde schouder, het kind een hersenschudding. Donderdag Het zonnetje schijnt. Wat is er mooier dan een ritje op de motor. Met opgerolde mouwen rustig over de Dorpsstraat. Bij het begin van het Noordeinde wordt het gas open getrok ken. Even zien of 'hij het nog doet'. Ter hoogte van nummer 9 schakelt hij over naar vier. Ter hoogte van nummer 23 is de zesde versnelling aan de beurt. Geschatte snelheid: 140 150 Vrijdag. Ochtendspits. Het miezert weer eens. Een groepje scholieren rijdt op het Noordeinde richting Zoeter- meer. Een achterop-komende auto kan best nog wel passeren als hij nog even op het gas stapt. Die tegenligger komt eigenlijk toch ook wel erg dichterbij. Toch maar weer in de remmen en uit wijken. Verdraaid zeg, de berm is hier zacht!! net niet in de sloot, fietsers net gemist. Dinsdag. Eind van de middag. Etenstijd. De automobilist heeft de hele dag hard gewerkt. De jonge knul op de fiets komt net van de tennisbaan de Opril opge- zwoegd. Ze hebben honger. Aan het einde van de Dorpsstraat (jawel, daar waar het Noordeinde begint) kan het gas er alvast wel op. Na 50 meter is die 30 km./uur zone toch afgelopen, dus wat maakt dat nu uit? Die bult, was dat een verkeersdrempel? Gierende rem men. KEDENGÜ Salto van de fietser. Nee geen Mortale. Alleen gekneusde en ge schaafde ledematen. Woensdag. De Dorpskrant (Hart van Holland red.): De Gemeenteraad van Zevenhuizen-Moerkapelle heeft nieu we verkeersmaatregelen genomen. De maximum snelheid op het Noord- en Zuideinde wordt van 70 naar 60 km./ uur verlaagd. Zou er iets veranderen? Ik ben bang dat er nog veel te zien blijft als ik mijn hond uit laat. N.N. (Naam en adres bij de redactie bekend) t.k. Puch 200,-; tevens div. atari lunx spelletjes v.a. 40.- na 19 uur: 01793-1963 t.k. blank eiken lederen bankstel salontafel i.z.g.st. 01793-2304 ik ben mijn bloedkoralen armbadje vergeten in dorpshuis Op M01793-3037 Alphen ad Rijn-Zondagavond 3 oktober zal om 18.30 in de Triomfatorkapel aan de Molenwerfstraat een bijzonder dienst worden gehouden waaraan het interkerkelijk koor "Meeting uit Wad- dinxveen muzikale medewerking zal verlenen. Alphen-regio-Op 9 oktober geeft het christelijk jongerenkoor LAOZI een groot lustrum concert, aanvang 20.00 uur in de Salvatorikerk. Het voorpro gramma bestaat uit een greep uit het verleden van LAOZI en het hoofdpro gramma bestaat uit de uitvoering van het muziekstuk "Markus en de blijde boodschap". Inl. tel. 01720-40774. Benthuizen - Zaterdag 2 oktober wordt er feest gevierd in Benthuizen, vanwe ge de viering van het 25-jarig bestaan van de ECB. in sporthal De Hil is er een voorstelling van Hamlet: een heden daagse produktie voor jong en oud van 14.00 tot 15.00 uur. In dorpshuis De Tas wordt een reünie gehouden van 15.30 - 17.00 uur en aansluitend een etentje voor degenen die zich hebben aange meld. Van 19.00-20.00 uur is er receptie, met aansluitend een dansavond. NV CASEMA kabeltelevisie Tolhuisstraat 10 2170 WZ Sassenheim telefoon: 02522 - 17 550

Hart van Holland | 1993 | | pagina 17