Prijsuitreiking ballonnenwedstrijd Perdijk Zevenhuizen - Moerkapelle Een felicitatie voor gouden bruidspaar Bax- v.d. Spek Postzegel-propaganda-avond Activiteiten Agenda Kerkdiensten Jubileumconcert met Bas de Vroome Verkoping Zendingsvereniging om bij te blijven.... 50 jaar Huisartsen-Weekeinddienst agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Hart van Holland/29 september 1993 pagina 7 Zondag 3 oktober Zevenhuizen - Vandaag, 29 september 1993, is het precies 50 jaar geleden dat de toen 30-jarige Cees Bax met de 29-jarige Leentje van der Spek in het huwelijks bootje stapte. Hoewel het oorlog was, er weinig te koop was, zag het bruidspaar er op hun trouwdag 'piekfijnuit. Dat hebben de lezers van Hart van Holland in de editie van vorige week kunnen zien op de foto die hun kinderen in de krant plaatsten. 44 We reden ook nog in een koets met twee paarden naar het gemeente huis en de kerk. Onze huwelijksin zegening in de Hervormde dorpskerk was de laatste van dominee Tak voor z'n vertrek", herinnert zich de bruide gom. Deze is een bekende Zevenhuize- naar. Hij heeft immers 65 jaar deel uit gemaakt van het plaatselijke (toen nog) fanfarecorps, "De Kleine Trompetter". Vanaf z'n 9e jaar speelt hij 'piston' een soort trompet, begeleidde daarmee ook weieens speciale kerkdiensten. Bij z'n 40-jarige lidmaatschap van de mu ziekvereniging ontving hij een konink lijke onderscheiding: de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Dat gebeurde ter gele genheid van een jubileumviering van De Kleine Trompetter in de Hervormde kerk, door de toenmalige commissaris van de Koningin, mr. Klaassesz in sa menspraak met burgemeester Van 't Verlaat. Nu, na vrijwel geheel hersteld te zijn van een ernstige ziekte, blaast hij sa men met een ander Zevenhuizense se nior, z'n partijtje in een seniörenhar- monie in IJsselmonde. Dat betekent wekelijks een repetitiemiddag en vaak ook nog een optreden ergens in de re gio. Overigens geeft hij- als ere-lid van "De Kleine Trompetter" - als toeschou wer, graag acte de présence bij de jaar lijkse uitvoering. Verder heeft bruidegom Bax vele jaren deel uitgemaakt van de kerkeraad van de Hervormde Gemeente. Dat beteken de voor zijn vrouw dat ze veel alleen thuis was. Dit heeft ze, zo zegt ze, nooit een probleem gevonden. "Nog steeds ben ik graag thuis. Ik ben geen lid van een vereniging, als er iets overdag is, hebben we meestal wat of is m'n man weg. Wel probeer ik elke dinsdagmid dag naar het bejaardentehuis te gaan, naar de Welfare-middag van het Rode Kruis. Ik handwerk graag en dat heb ik m'n hele leven gedaan", lacht ze. De bruid is geboren in Capelle a.d. IJs- sel en kwam, toen haar vader stierf, toen ze acht jaar was met haar moeder en de andere vier kinderen, in Oud Ver laat wonen. Toen ze 20 jaar was ver huisde haar moeder met haar en de nog thuiswonende broer naar een woning aan de Noordelijke Dwarsweg. De bruidegom: de middelste van een gezin van 9 kinderen, is een geboren en getogen Zevenhuizenaar. Z'n hele le ven heeft hij aan de Knibbelweg ge woond en vele jaren gewerkt op de boerderij van z'n ouders, waar het bruidspaar na de huwelijksvoltrekking ook hun intrek nam, nadat de ouders verhuisd waren. Nu wonen ze in een gerieflijke bungalow.. Het echtpaar kreeg 4 kinderen, die op hun beurt 10 kleinkinderen kregen. 'Rijk' zijn ze bovendien met hun twee achterkleinkinderen. Met de familie: inclusief een broer van de bruidegom met z'n vrouw uit Ontario, (onver wachts) wordt er vandaag bij het heug lijke feit stilgestaan. Helaas zijn er van de familie Bax nog maar vier in leven. Van de bruid eveneens, waarbij zij het betreurt dat haar broer uit Ontario van wege ziekte niet kan komen. Echter overheerst de dankbaarheid om het beleven van deze mijlpaal: 50 jaar... Een periode die volgens de bruid is gevlo gen Zevenhuizen - Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Geref. kerk Zevenhuizen/Moerkapelle wordt op 2 oktober, i.s.m. de stichting 'De Zeven Muzen", een orgelconcert gegeven in de Gereformeerde kerk te Zevenhuizen. De bekende organist Bas de Vroome (organist van de Oude Kerk te Delft) zal op het fraaie neo-barokke orgel werken laten horen van Joh. S. Bach, Antoniop Vivaldi, Hans Friedrich Micheelsen en Philip Pool. Tevens zal een improvisatie op een be kend lied niet ontbreken. Het concert begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. Moerkapelle - De Zendingsvereniging "Tryfosa" te Moerkapelle, houdt op zaterdag 9 oktober de jaarlijkse 'verkoping' in de zaal van de kerk van de Geref. Gemeente aan de Kerkstraat 8a. Er zijn handwerken, boeken, textiel, cd's, mc's, planten, gebak en andere artikelen te koop. De opbrengst is voor zending en evangelisatie, openingstijden van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. hoi ruth nog van harte feliulleerd met je verjaardag groetjes Thera lieve papa Nico gefeliciteerd met je verjaardag 1 - 10 kusjes anoeska, rianca, mama Tante Marga de Bruin wordt 29 september 30 jaar fijn hè! afz. Sander en Danny Ma bedankt voor het helpen je dochter Zevenhuizen - Tijdens de braderie op de eerste zaterdag in september hield Perdijk Makelaardij BV een ballonnenmanifes- tatie Kinderen die de braderie bezochten konden daar een ballon oplaten. Meer dan 500 ballonnen, voorzien van naam en adreskaartje van Perdijk, kozen het luchtruim. Maar liefst 40 kaartjes werden teruggezonden. De versie ballon landde zeker 2o n 600 kilometers verder in Brienne le Chateau in Frankrijk. Het was die van Jurriaan de Veld uit Waddinxveen, 3 jaar. Hij verdiende daarom de eerste prijs. Het kaartje met de restanten van een ballon van Kevin Zijderhand uit Zevenhuizen, 9 jaar, kwam in Grandville terecht Dat van de 2-jarige Laurens Bregman uitZevenhuizen in Pontfaverger en van de 6-jarige Yvonne Westdijk uit Zevenhuizen in Augny. De kinderen werden vrijdagmiddag na een traktatie, beloond met leuke, op hun leeftijd afgestemde, cadeautjes. Zaterdag 2 oktober dokter R.L. War- naar Dorpsstraat 12 Bleiswijk Tel. 01892-12500. Zondag 3 oktober dokter W. Vroegindeweij Beartixlaan 7 Moer kapelle tel:. 01793-1687. Zevenhuizen: 30 sept. 1 oktober Kinderkleding en speelgoedbeurs t.b.v. Unicef in de Geref. Kerk, Dorpsstraat 106; inl. do. 9.-12 uur; 13-17 uur en 18-19 uur; verkoop: do. 20- 21 uur; vrijdag 9-11 uur. Zaterdag 2 oktober 20.00 uur dorpshuis Swanla Kleine Trompetter uitwisselings concert i.s.m. Kunst en Vriendschap Zaterdag 2 oktober: Geref.kerk 20.00 uur Zeven Muzen Orgelconcert Bas de Vroome (org.Oude kerk Delft) Zaterdag 9 oktober dorpshuis Swanla: 25-jarig bestaan Zanglust m.m.v. Marco Bakker en het Rotterdams Dockyard mannenkoor 12 oktober oud-papieractie De Eendragt van 8.00-18.30 uur. Zondag 17 oktober: 14.00 uur dorpshuis Swanla Zeven Muzen met de Havenstad operette in concert. Woensdag 20 oktober: Ouderenmiddag in Herv. Centrum; 14.30 uur; dokter C. Onderwater, huisarts te Zevenhuizen. Vrijdag 12 november 20.00 uur dorpshuis Swanla Zeven Muzen Muziekavond voor volwassenen 15 januari winterconcert Kleine Trompetter dorpshuis Swanla Zaterdag 19 februari 1994 20.15 uur dorpshuis Swanla: toneelgroep Spektakel met een Griekse tragedie (ondeugend blijspel). Zaterdag 28 mei Hobbyshow dorpshuis Swanla Zeven Muzen ANBO v.a. 6 september: iedere maandag 14.00 uur spellenmiddag in De Zevenster; woensdag 22 september, 27 oktober en 22 december 14.00 uur soosmiddag Zevenster; woensdag 8 september, 13 oktober 10 november en 8 december 14.00 uur soosmiddag in Hervormd Centrum.(8 dec. in de Zevenster) Woensdag 15 december Kerstviering in dorpshuis Swanla. Oud Verlaat Vanaf 10 september: klaverjassen in de Vierkap Moerkapelle Donderdag 14 oktober: Ouderensoos 9.30-11.30 uur in dorpshuis Op Moer. Donderdag 14 oktober: 20.00 uur dorpshuis Op Moer: Open avond van VBOK en NPV; dokter J.B. Ruit met thema: Pijnbestrijding in Bijbels perspectief. Donderdag 14 oktober: Ned. Herv. Kerk 20.00 uur: Koor- en samenzangavond door chr. gem. zangver. Sursum Corda en jeugdkoor Vox Jubilans uit Waddinx- veen. V__f v Zevenhuizen: Herv.kerk 10.00 uur ds. J. Voordouw Driebergen. 19.00 uur ds. B. Plaisier Den Haag. Oud Verlaat 10.00 uur ds. H. Gaas- 5eek Geref. kerk 9.30 uur ds. J.C.W. van 't Hoff, Boskoop; 18.30 uur drs. J. van Andel, Capelle ad iJssel. Ver. Vrijz. Herv. 19.00 uur ds. A.J. Wtenweerde. MoerkapelleHerv. kerk 90.30 drs. J.W. van Estrik; 18.30 uur kand. D.J. van Eckeveld. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur dienst. jeugd f i 1 a t 1 e 1 i e i 1 IM Zevenhuizen- Op dinsdag 5 oktober is de bekende postzegelvereniging I.V. Philatelica, afd. IJssel-en Lekstreek te gast bij de jeugdclub de 'Kartelrand' in Zevenhuizen. De 'Kartelrand' is een jeugdpostzegelclub die al bijna 10 jaar in Zevenhuizen enthousiaste postze gelverzamelaars bij elkaar brengt. Reeds meer dan een jaar is deze jeugd club nu een afdeling van de grote vere niging IJssel-en Lekstreek (op 2 na de grootste postzegelvereniging van Ne derland!). De jeugdleden van de 'Kartelrand' zijn zeer actief: in april 1992 hebben zij twee dagen de Dag van de Jeugdfilatelie naar Zevenhuizen gehaald; regelmatig doen jeugdleden mee aan landelijke-en re gionale postzegeltentoonstellingen; ook zij ze weer met enkele collecties present op de Dag van de Postzegel 9 en 10 oktober in Rotterdam. De grote vereniging IJssel-en Lekstreek organi seert nu dinsdag a.s. in het dorpshuis Swanla te Zevenhuizen een grootse Postzegel-propaganda-avond voor jeugdigen en senioren. Het bestuur van deze postzegelvereniging wil alle ver zamelaars, jong en oud, uit Zevenhui zen en omgeving uitnodigen deze avond te bezoeken. Er is die avond een zeer gevarieerd programma. Om 18.30 uur is de zaal in het dorpshuis open. Er is dan een uur gelegenheid om bijv. kennis te maken met de tientallen stok- boeken uit de 'dubbeltjeshoek'. De voorzitter opent om 19.30 uur de avond. Hij zal een toelichting geven op het werk van de vereniging. De veiling van zegels en andere filatelistische bij zonderheden, start om 20.00 uur. Er zijn ook speciale kavels voor de jeugd, na de pauze zal er een zeer interessante dia-lezing door de heer H.J. Polhuis worden gehouden met als onderwerp "De beginjaren van de K.L.M. (lucht- vaartfilatelie). Er is die avond ook om ca. 21.45 uur een fantastische verloting met vooral prijzen op filatelistisch ge bied. Deze avond belooft voor postze gelverzamelaars en belangstellenden een boeiende avond te worden. 45 jaar getrouwd! pa en ma van harte gefelici teerd door Anneke en Gerrit Hoera Patricia 1 oktober al 9 jaar papa mama chantal en mike toch nog geen jaar en nu eten maar! de controleurs verloren In Zevenhuizen 2 aapjes 1 rose 1 blauw 01802-3628 28 sept. opa Verhoeve jarig h.g. Leroy

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7