Sport In de regio Club De Pétanque Rhyneboule Tabé jeugd nog ongeslagen Trekvogels grijpt naast prijs op NK teams BROUWER DE KONING Fors verlies van BSC'68 tegen QuickSteps Racing Team Scholten Clubkampioenschap Tourclub Zevenhuizen Weer klinkende zege voor Aeolus Klaveijassen bij Groenendijk Klaveijassen in De Boog Koppelklaveijassen Koppelklaveijassen UITVAARTVERZORGING Bedrijfsvolleybaltoernooi Sjoelen Veldtoertochten Tourclub Zevenhuizen'80 Badmintonvereniging Zevenhuizen Gouwemasters succesvol op nationale kampioenschappen Piet v.d. Made en Betsy Lanting le in Zoetermeer Hart van Holland/29 september 1993 pagina 9 M. Recreatietoernooi Personeelsvereniging Gemeente Rijnwoude tegen Rhyneboule ('hiltde'l'ctmnfue i{iiY\i ii()i li: Speler met hersenschudding naar ziekenhuis Tweede ronde: Wie wil er badminton spelen? Najaarscompetitie ••De wedstrijd Rijnwoude-Onlangs is er een geslaagd recreatietoernooi gehouden met de Personeelsvereniging van de Gemeen te Rijnwoude. Na een "mix" van PV leden en leden van Rhyneboule werden de partijen gestart. Er waren voldoen de leden van Rhyneboule aanwezig om de aanwezige ambtenaren en enkele andere geïnteresseerden de beginse len van het spel uit te leggen. Om onge veer vier uur waren er twee partijen gespeeld en hadden alle aanwezigen er zo veel lol in gekregen, dat er besloten werd om een derde partij te spelen. Tussen de partijen door was er gelegen heid voor het nuttigen van een drankje en een hapje. Gelukkig wist het Rhynebouleteam Corné Oppelaar/André Rijnsburger een "afgang" tegen de ambtenaren te voorkomen door het toernooi te win nen. Dankzij de opdracht van Rhyne boule voorzitter Wim Griffioen behaal de het gemengde team van Frans Eb ben/Jan van der Voort een goede twee de plaats. De derde plaats werd even eens bezet door een gemengd team waarin Janneke Ebben de sterspeelster Na afloop was een ieder ervan over tuigd dat iets dergelijks voor herhaling vatbaar was. Uitslag van het toernooi was: 1.Corné Opperlaar/André Rijnsburger, 3 par tijen gewonnen en 23 pluspunten. 2.Frans Ebben/Jan van der Voort, 2 par tijen gewonnen en 15 pluspunten. 3.Janneke Ebben/Koos Wansink/Frans den Held, 2 partijen gewonnen en 13 pluspunten. Benthuizen - De 2 juniorenteams van tafeltennisvereniging Tabé zijn sinds de start van de najaarscompetitie nog ongeslagen. Team 1, bestaande uit Ar jen vd Wel, Andy en Chris v Dorp spelen in de regio-klasse. In deze klasse speelt de top van de 1 e klasse van de afd. Den Haag en Rotterdam en dit is tevens de springplank naar het landelijke niveau. Zaterdag jl. speelden ze hun derde wed strijd (thuis) tegen het uit Delft afkom stige D.H.C. 1En voor de derde achter eenvolgende maal werd de partij met 6- 4 gewonnen door de Tabé-jongens. Ook ATTC2 uit Alphen en TOGB 3 uit Berkel Rodenrijs werden met 6-4 ver slagen. Team 2 (damesteam) bestaande uit: Adrie Roos, Agneta en Sabina T uijl spe len in de 5e klasse. Zij behaalden in 4 gespeelde wedstrijden de overwin ning. De uit-en thuiswedstrijd tegen Taverzo 7 uit Zoetermeer, werd resp. een 1-9 en een 10-0 overwinning. In Alphen a.d. Rijn versloegen zij ATTC 7 met 1-9 en jl. zaterdag kreeg Play-Fair 2 uit Leimuiden met 8-2 klop van de Tabé-dames. Al met al een zeer goede start van de Tabé-jeugd. Het Nederlandse kampioenschap voor competitieteams (midgetgolf)werd dit jaar in het hoge noorden gehouden. De banen van de plaatselijke midgetgolf- club in Leeuwarden waren het toneel voor de titelstrijd. De deelnemende teams waren de twee beste teams uit de le klassen van de vier districten van de Federatieve Nederlandse Midgetgolf- bond. Alleen uit district Oost werd het als derde geëindigde DUNO afgevaar digd door afzeggingen van de twee rechthebbende teams. Aldus ging de strijd tussen zeven teams. Trekvogels wist zich samen met Amigo Rijnwoude-Hazerswoude-Rijndijk - Na het grote succes van het afgelopen sei zoen begint Hotel Groenendijk in Ha- zerswoude, op zondag 3 oktober weer met het organiseren van klaverjas-bij- eenkomsten. Aanvang 14.00 uur. Het algelopen seizoen hebben gemiddeld 70 personen per middag meegedaan. Het record op een dag bedroeg 7125 punten in 3 ronden! Vanaf 3 oktober wordt er weer om de twee weken een klaverjas-zondag gehouden. De eerst komende data zijn: 17 en 31 okt., 14nov. Inl.: tel. 01714- 19006. Waddinxveen - Vrijdag 1 oktober is er weer een klaverjasavond in buurtcen trum De Boog aan de C. Huygenslaan 2 in Waddinxveen aanvang 20.15 uur. Na afloop zal discjockey Arend de muziek verzorgen (ca. 2300 uur), waarop ge danst kan worden. Inl. tel. 01828-11299. Deze keer geen ooievaar, want Roals viert zijn eerste jaar van harte mama, papa, opa, oma xxx pa en ma hartelijk gefeliciteerd met de 45e huwelijksdag Marry en Gerrit Bert van harte gefeliciteerd met je 30e verjaardag 1 week je vrouw S.K. Josen Maartje h g. met jullie 12 1/2 jarig huwelijk pa en moe uit district West te plaatsen, door als resp. 2e en le te eindigen in de le klas. Trekvogels eindigde de eerste dag op de 4e plaats met 462 slagen. Sneek leid de comfortabel met 441 slagen. De tweede dag, met volop zon op de baan, zorgde ervoor dat de totaalstand op 930 slagen kwam, hetgeen een vier de plaats betekende. Sneek werd Ne derlands kampioen met 884 slagen. De scores van de Trekvogels spelers waren na tien ronden: Ruud Slappendel 226; Ed van Voskuilen 227; Hans Rede- geld 233; Wim Gerrits 248 en Danny Bijland na acht ronden 195 (24.3 Gem.). Boskoop-Bodegraven-Zaterdag 2 okto ber organiseert klaverjasclub "t Spoor" een klaverjastoernooi in één der zalen van het Evertshuis aan de Spoorstraat 15 te Bodegraven. Aanvang 11.00 uur, Einde 17.00 uur. Inschrijvingen tel:01727-17798. Boskoop-Haastrecht-Zaterdag 16 okto ber organiseert klaverjasclub "Haas trecht" een koppelklaverjastoernooi in het Ver. Geb. "De grote Haven" aan de Grote Haven te Haastrecht. Aanvang 11.00 uur; einde 17.00. Voor inschrijvingen tel:01727-17798. Marloes dank je wel voor het vinden van mijn fiets. Ik ben er héél blij mee! Ard-Jan Tante Janny en Ome Cock 7 okt. is het zover. Spannend hè! kleine Dirk Hoera, Mama is vandaag 29 sept. jarig groetjes kusjes Marloes William wordt drie jaar. Gefeliciteerd opa en oma Bos op 2 okt. is het feest in Oud Verlaat dan wordt Pleun Nieuwland 50 jaar MHRJ Gerry en Trudy mijn ....zijn terecht. Ik neem ze 29 okt. mee. Jullie komen toch ook? Jantje onze (o)ma bereikt a.s. zondag de respectabele leeftijd van ...jaar! van harte - the family sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Ook het aanstaande jaar organiseert het bedrijfsvolleybalcomi- té weer het Bedrijfsvolleybaltoernooi en wel op 21 april en 7 mei 1994! Om alvast te noteren!. Waddinxveen - De uitslagen Sjoelclub Waddinxveen: Klasse A: le prijs Dick Dros; 2. Teus Visser; Klasse B: 1. Kees Slingerland, 2. Frans Botger; Klasse C;l. Cor Kersbergen; 2. Sjaan FaayKlasse D: 1. Kees Krijgsman 2. Marius Kersber gen; Klasse E: 1. Rosewelle van Leeu wen; 2. Miep Zonderland. Wim Valenkamp; Cees Kuypers; Tine Valenkamp; Bas Brouwer en Mien van Renesse. De volgende sjoelavond in het gebouw van de Schuttersver.aan de Alb. Thijmlaan is op 6 oktober. Zevenhuizen - Deze winter worden drie Veldtoertochten georganiseerd door de Zevenhuizense Tourclub. Deze tochten vinden plaats in het recreatie gebied Rottemeren. Iedereen kan deel nemen. De tochten zijn vrij pittig. De eerste tocht volgt een route langs de Hennipsloot, Rottemeren en Zevenhui- zerplas. De tweede volgt een route via de Rotte en kanovijvers. De derde tocht is een samenvoeging van de 2 tochten. De starttijden zijn tussen 12.00 en 13.00 uur, steeds op zaterdag. De data: 13-11; 11-12 en 8-l-'94. De organisatie dringt er op aan dat deelnemers beslist geen ge bruik mogen maken van wandelpaden. De routes worden uitgepijld. In dorpshuis Swanla oefent op woens dagavond van 19.00-20.00 uur de bad- mintonjeugd. Op vrijdagavond kan de jeugd vrij spelen van 19.00-21.00 uur. De jeugd vanaf 10 jaar kan eventueel deelnemen aan wedstrijden in compe titieverband. Op zaterdagmogen is er van 9.00-12.00 uur training, vrij spelen en eventueel competitie. De senioren spelen maandagmorgen van 9.00-11.00 uur en vrijdagavond van 19.00-23.00 uur: vrij spelen; Op woens dag en vrijdagavond kan men terecht van 19.00-23.00 uur. Inl. tel. 3360 (senio ren.) 1826 (junioren.). Waddinxveen - De nationale open kam pioenschappen voor masters op de korte afstanden, werden zondag in het 50 meter lange Slotparkbad in Amster dam gehouden. Van de zwemclub 'De Gouwe' waren Nic Geers - groep 55/59 jaar - en Judith v Berkel - groep 50/54 jaar- ingeschreven. Nic zwom op 5 van zijn 6 nummers de nationale en interna tionale concurrentie naar huis en moest alleen op de 50 meter rugslag genoegen nemen met zilver. Hij won de 50 en de 100 m nummers op de vrije slag en de vlinderslag alsmede de 100 m. rugslag, waarop hij tevens het reeds in zijn bezit zijnde nationale record verbeterde tot 1.23.7. Judith-een beetje grieperig- kwam uit op de 50 en 100 m. vrije slag en de rugslag en kon haar prijzenkast met 4 gouden medailles bij vullen. Met name de 100 m. rugslag won zij met overmacht in 1.29. Sorry voor geen laken, ik ging tekeer als een beest, volgens mij is iemand mij voorgeweest! Bedankt voor de oude en buitenlandse munten Het Rode Kruis Waddinxveen - Het afgelopen zondag gehouden 'wijntoernooi' van de Jeu de Boulesclub Zoetermeer, is gewonnen door twee leden van de jeu de boules- vereniging Waddinxveen, nl. Piet vd Made en Betsy Lanting. In de C-poule legden Hans Woudenberg en Edward Springer beslag op de 3e plaats. In het 'troosttoernooi' was de 2e plaats voor Ton Hulskamp en Hans Cammeraat en de 4e plaats voor Roy Hulskamp en Marco van Wageningen. De Wad- dinxveners keerden met zestien fles sen wijn terug naar Waddinxveen. De Najaarscompetitie van JBV Wad dinxveen, is 3 weken geleden begon nen. Er zijn 5 teams met hetzelfde ge wonnen aantal wedstrijden. In de bij competitie het zgn. koekjestoernooi, staan Henk vd Horst, Wout Versluis en Hans v.d. Klis gebroederlijk bovenaan met hetzelfde aantal gewonnen wed strijden. Buiten het grote aantal geblesseerden raakte BSC'68 ook nog na 17 min. spelen Peter v Wijk kwijt. Bij een botsing tus sen v Wijk en Willem Doorland van Q-S werd de Benthuizenaar zo ernstig ge raakt dat hij met een lichte hersen schudding naar het ziekenhuis ge bracht moest worden. Anton Pijl was zijn vervanger. In de le helft hadden de pupillen van Rolf Jans niets in te bren gen. De Hagenaars waren veel sneller en wonnen praktisch elk duel. Al heel snel was duidelijk dat BSC'68 het heel moeilijk zou krijgen want Q-S kreeg de ene kans nadeandere.Inde5emin. was het Bas v Trier die de score opende 1-0. Tien minuten later was het dezelfde speler die er met een hard schot 0-2 van maakte. Nadat Marlon Chang, alleen voor de keeper staand, de bal corner zag gaan, was het in de 28e min. Martin de Ruiter die met een kopbal er 3-0 van maakte. In de 35e min. bood Peter ter Luun, na een ingooi van Anton Pijl, Marlon Chang een goede kans om te scoren maar hij schoot over de lat. Kansen voor Anton Pijl, Marlon Chang en Peter ter Luun leverden niet het gewenste resultaat op. Quick Steps deed het beter. Een paar minuten voor rust stond Ridderhof helemaal vrij voor het doel en hij gaf John Windhorst geen kans op redding 4-0. In de laatste minuut van de le helft ging Ter Luun alleen op de keeper Jan Vink af die redding bracht, maar zich daarbij zo blesseerde dat hij vervangen moest worden. In het begin van de 2e helft gooide Martin de Ruiter van Q-S de bal helemaal verkeerd in en Ter Luun dacht te scoren maar ook de reserve keeper liet zien dat hij ballen kan stop pen. De 2e helft was een kopie van de eerstet.De tegenpartij schiep veel meer kansen dan de groen-witten. In de 12e min. was het Dirk Vrijenhoek die uit een corner de stand op 5-0 bracht. 1 minuut later was het weer Wim Ridderhof die zijn tweede doelpunt maakte en de stand op 6-0 bracht. Wonderbaarlijk maar het was daarna helemaal afgelo pen voor de tegenpartij. De Nabuurs- Boys begonnen ineens te voetballen en streden voor iedere bal. Wat voor de rust niet lukte ging nu wel. Nu wonnen ze wel de felle duels en De Gunst en Chang gingen herhaaldelijk langs hun tegenstanders heen. In de 20e m i n schoof Ter Luun de bal naar Sinke die met een fraaie lob de keeper verraste: 6-1. 1 min. la- i ter was het Eric Bos I die de bal tijdens een'^ scrimmagevoorhetQ-S doel de bal te pakken" kreeg en hard inschoot: 6-2. In de 27e min. was het weer raak. Nu scoorde Ter Luun uit een pass van Piet Vermeulen. Verbeten vochten de jongens voor een nog beter resultaat maar de Q-S keeper stond verdere goals in de weg. Als BSC'68 eerder was gaan voetballen zo als de laatste 25 minuten, was het zeker geen 6-3 geworden. Zaterdag 2 oktober speelt BSC'68 thuis tegen Bohemen uit Den Haag. Aanvang 14.30 uur. Zevenhuizen - Afgelopen weekeinde werd op het natte circuit van Drente de laatste wedstrijd voor het Nederlands Kampioenschap verreden. Tijdens de eerste training moesten de beide cou reurs Scholten en Van Tilburg, erg wen nen aan het natte wegdek., want het was lange geleden dat het zo hard gere gend had tijdens een race-weekeinde. Harold Scholten plaatste zich op een voorlopig zevende plaats met een tijd van 2.00.25. Karl van Tilburg zette met zijn tijd van 2.04.25 een 29 en plaats neer. Tot overmaat van ramp regende het in de tweede training nog harder, waardoor het bijna niet mogelijk was om een betere tijd op de klokken te zetten. Ook mede door een slippende koppeling wist Harold Scholten zijn tijd niet te verbeteren en zakte hij terug naar de tiende plaats, goed voor een positie in de derde startrij. Karl van Tilburg wist door opperste concentra tie toch nog een paar seconden van zijn tijd af te rijden en kwalificeerde zich op de 7e startrij met een tijd van 2.02.94, goed voor een 29e plaats. Om 13.45 ging zondagmiddag de A-race voor de Supersport 400 van start, on der iets betere weersomstandigheden. Harold Scholten was goed weg bij de start, wist in de eerste bocht een val partij nog net te ontwijken en kwam na één ronde door op de negende positie, tijdens de resterende negen ronden reed hij zich naar de zevende positie en wist deze te behouden tot het einde. Hierdoor behaalde hij 9 punten en klom hij op naar de 5e positie voor de eind stand in het NK. Karl van Tilburg had een goede start en kwam in de eerste ronde als 28e door. Echter door de enorme hoeveelheid vocht kreeg hij electrische storingen waardoor zijn motor onder de tiendui zend toeren inhield. Hij eindigde als 31e in de wedstrijd. In de eindstand voor het NK klasseerde Karl van Tilburg zich op een zeer fraaie 28e plaats. Racing Tearn Scholten kan terugzien op een redelijk succesvol race-seizoen en hoopt volgend jaar weer volop in actie te komen. Zevenhuizen - Zondag 27 september werd er weer een wedstrijd om het clubkampioenschap gehouden door Tourclub Zevenhuizen'80, die door het slechte weer met veel wind en regen, niet eenvoudig was. Bij de A-klasse was er in de eerste om loop (6,3 km) van de vijf omlopen, gelijk een demarrage van Paul Meister. Hier op werd niet gereageerd door het pele- ton. Paul Meister soleerde hiermee dus naar een fraaie overwinning. De tweede plaats werd opgeëist door Hans Reg- ters, ook al weer door een solo van zo'n 20 kilometer. Derde werd Bart Meister, vlak voor het sprintende peleton. Edwin Regters behoudt met vijf punten voorsprong de leiding op Bram van Wensem. De Tijdrit volgende week zon dag 3 oktober, zal de definitieve beslis sing brengen wie er clubkampioen (op volger van Piet Eikelenboom) wordt van 1993. Bij de B-klassers was er als vanouds een open koers, die in eerste instantie glans kreeg door een demarrage van John den Ouden en Frans Kreder. dEze uit looppoging heeft een aantal kilometers stand gehouden. Maar het peleton kwam door eendrachtige samenwer king weer terug, zodat het een massas print werd. Eerste werd Willem Ver- nooy, vlak voor het jonge talent Niels Elgersma,. Rob v.d. Stoel werd derde en behoudt een reële kans op de titel in de B-klasse. Bij de jeugd was het ook een open koers met weinig verschillen. De jongens doen weinig voor elkaar onder en zijn dan ook de toekomst voor Tourclub Zevenhuizen. De uitslag van deze koers was: 1. Jarno van Dorp, 2. Ruud Poort man en 3. Jeroen Stolk. Waddinxveen - In de tweede competi- tieweek gaf het le team van WBC Aeo lus een uitstekend vervolg op de goede start van vorige week. Na de 7-1 over winning op het 1 e team van Wassenaar, werd ditmaal PIP uit Berkel Rodenrijs met 8-0 verslagen. Het blijkt dus dat de Sponsor-en be- stuursperikelen geen negatieve in vloed hebben gehad op de sportieve prestaties van de Waddinxveense Bad- mintonformatie. Natuurlijk was het wegvallen van Maaike vd Berg een dom per te noemen. Maaike- met Robbie Kneefel meegekomen vanuit het Alp- hense Flair - is weer teruggegaan naar haar oude vereniging, nadat gebleken was dat er een aantal trainingsuren moest vervallen, wegens het wegvallen van de financiële steun van de sponsor. Het le team van Aeolus bestaat ook dit jaar uit Tjeerd Hillerts; Joeri Kraaijes- tein (opvolger van Marco Overes), Na- tasja van Es en Viola Scheyen. Het team wat al vijf jaar achtereen kampioen is geworden staat tot dusver zeker haar mannetje in de 3e klasse landelijk. Na tuurlijk werd gehoopt op goede resulta ten - vorig jaar zijn ze immers ongesla gen kampioen geworden in de 4e klasse - maar deze start had de 'debutant' ook weer niet durven hopen. Nadat Tjeerd Hillerts en Joeri Kraaijestein vrij een voudig hun heren-enkelspelen hadden gewonnen in 2 sets, hadden de dames Natasja van Es en Viola Scheyen daar 3 sets voor nodig. Met de herendubbel werd de wedstrijd al in het voordeel van de Waddinxveners beslist. Na al weer een 3-setter van de dames in het dubbelspel werd met de beide mixed- dubbels de eindstand op 8-0 gebracht. Naast sportief nieuws valt er vanuit het bestuur ook positief nieuws te melden. Deze week hoopt Aeolus de puntjes op de i te zetten voor wat betreft de be sprekingen met een nieuwe hoofd sponsor.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9