tétilt Palletdepot Stibosplein geopend Weer verlies voor B.S.C. '68. Afscheid politiefunctionarissen 25 jaar Evenementencommissie Benthuizen Kerkdiensten Jongerenkoor Rising Hope organiseert bazar Expositie Mady Rusche in Rijnland Ziekenhuis Koffiebar de Schutse nart van nonana/o oKtoDer lyys pagina 11 zondag 10 oktober medische diensten Boskoop-Benthuizen Belangrijke telefoonnummers: 'Hoe je het ook wendt of keert, het is de ECB die het organiseert '(slogan uit de zeventiger jaren) Een korte terugblik Een blik in de toekomst Mady Rusche uit Leiden exposeert van 11 okt. t/m 29 nov. in het Rijnland Zie kenhuis, locatie St, Elisabeth in Leider dorp. Haar kunstwerken hangen in het restaurant op de 1 e verdieping. De kun stenares werd geboren in Indonesië, maar woont sinds 25 jaar in Nederland. Rusche volgde diverse cursussen in schilderen aan de Vrije Academie Vliet- streek te Leidschendam. Daar groeide de hobby uit tot een kunstzinnige ex pressie, waarbij gemengde technieken worden toegepast. Vooral de natuur en in het bijzonder bloemen vormen voor haar een born van inspiratie. Voor meer informatie tel:071-454620. Hazerswoude-dorp-Rising Hope viert dit seizoen haar twintig-jarig bestaan. In het kader hiervan organiseert het koor een seizoen lang diverse activitei ten. De eerste jubileum activiteit is het organiseren vaneen groots opgezette bazar welke zal worden gehouden op zaterdag 9 oktober a.s. in het gebouw van de Geref. kerk van Hazerswoude- dorp. Op deze dag zullen de kerkdeu ren van 14.00 uur tot 22.00 uur geopend zijn. Het belooft een gezellige dag te worden en er zijn mooie prijzen te win nen met diverse activiteiten die voor jong en oud opgezet worden waaron der de grabbelton, schminken, ballon nen prikken, sjoelen, enveloppen trek ken, rad van avontuur, doolhof, de spi raal enz. Maar ook is er een platenver- koop en is er de hele dag de mogelijk heid om de inwendige mens te verster ken aan de gezellige bar. Met de op brengst van de bazar hoopt Rising Hope een gedeelte van de geluidsinstal latie te vernieuwen zodat het koor wat dat betreft, de komende jaren weer zor geloos vooruit kan. Inl. 01728-8701. Hazerswoude - Zaterdag 9 oktober is er een Praise avond in Koffiebar De Schut se, Gemeneweg 1 in Hazerswoude. Benthuizen: Herv.kerk 9.30 en 18.00 uur ds. J.H. hammers, H.A. en dankzegg. S.O.W. De Hoeksteen 10.00 uur ds. H.A. Moolenaar, Zoetermeer. Geref.gem. 9.30 uur ieesdienst. 19.00 uur ds. L. Blok. Hazerswoude-dorp: Geref.kerk 10.00 uur Dhr. H. Binnen dijk, Rijnsburg Jeugddienst. 17.00 uur ds. A.C. Poley. Herv.gem. 9.30 uur ds. J.B. Alblas vie ring H.A. 18.30 uur ds. J.B. Alblas. 9 okt. RK H. Mis met gem. koor. 10 oktober RK gezinsviering met kin derkoor, crèche in parochiecentrum. Hazerswoude-Rijndijk: Herv.gem. 10.00 uur ds. J A. Tielkeme- ijer. 19.00 uur ds. P.C. 't Hooft, Alphen ad Rijn. Zaterdag 9 en zondag 10 okt. dokter M.J. Bom Burg. Colijnstraat 60 Boskoop tel:01727-10553. Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Kruisvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend-en bereikbaarheidsdienst: via tel nr. 071-122445; Bereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorgspreekuur dagelijks 13.00 - 14.00 uur. tel. "1728-9322 .Divisie ouder-en kindzorg-, spreekuur dagelijks 13.00-14.00 uur. tel. 01715-1463; Openingstijden uitleenmagozijn: Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00-14.00 uur.; Hazerswoude- dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 - 19.30 uur.; Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur en 12.00- 13.00 uur). Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij 8.30-9.30 uur. tel. 01714-15051/13782. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maatschappelijk werk: Hazerswoude-Rijndijk tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazerswoude-dorp: tel. 01728- 8146 do+vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn 01714-12020. elke woensdagmiddag 15.00-16.00 uur; SPOEDHULP 06-8212141 Algemene Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambulance 06-11 (als elke seconde telt!) Politie/Kantoor: 01714-15300 Centrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 Storing kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 Bejaarden alarmering, aanvragen: 01714-19015 Stichting Open Bejaardenwerk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen Mevr. G. Drost 01714-13253 (Rijndijk): Tafeltje-dek-je Mevr. G. v. Zwieten 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253; Alarmering voorouderen Mevr. H. Fraanje tel. 01728-9531 (Dorp); Tafeltje-dekje Mevr. M. Verhage 01728-9569 (Dorp) b.g.g. 01728- Hazerswoude-Met ingang van 1 okto ber is het mogelijk op het Stibosplein pallets af te halen en in te leveren. Nadat de Raad voor de Boomkwekerij dit voorjaar besloten had om uniforme pallets voor de stichting Stibosplein hier direct op ingesprongen. In overleg met Wihamij uit Zevenbergen, die de pallets produceert, is besloten een de pot in het sierteeltcentrum Boskoop ter vestigen. Vanzelfsprekend werd dit het Stibosplein op het International Trade Centre. Vanuit het depot kunnen kleinere hoeveelheden uniforme pal lets dagelijks worden opgehaald. Ter- wille van een beter milieu wordt ook het hergebruik gestimuleerd. Gebruik te pallets kunnen worden ingeleverd. Voor een goede pallet wordt een be hoorlijk bedrag uitbetaald. Zelfs de ka potte pallets zijn nog geld waard. In dien mogelijk worden ze gerepareerd en in het andere geval worden ze ver werkt tot spaanplaat. Door de nationa le functie van Stibosplein kunnen zeer veel kwekers en handelaren hiervan profiteren. Het palletdepot is uitgerust met een heftruck, zodat er snel op alle werkdagen terecht van 8.30 tot 12.00 uur. Benthuizen-Tegen het op de 2e plaats staande Bohemen had de thuisclub geen schijn van kans. De Hagenaars waren op alle fronten beter en hadden op het middenveld Hans Jung, staan die kwistig met goede passes strooide. In de le minuut van de wedstrijd kreeg Bohemen al 2 bijna niet te missen kan sen maar Rene Voorteil an Martin Stoep schoten over de lat. Nadat Piet Vermeu len bij een aanval van BSC '86 had naast geschoten kwam in de 6e minuut het le doelpunt van de Hagenaars. Hans Jung mocht een vrije trap nemen en Arjan van Sliedrecht legde de bal terug Koos Gorel die scoorde 0-1. Bohemen kreeg daarna vele mogelijkheden om de sco re op te schroeven maar zij slaagden er vooralsnog niet in om John Windhorst te passeren. Hij werd goed geassis teerd door Frank Vis die de bal van de doellijn trapte. In de 15e minuut kwa men de pupillen van Rolf Jans op gelijke hoogte. Bij een aanval op het Bohemen- doel maakte Martin Stoop hands en Peter te Luun benutte de strafschop 1- 1. Lang stond deze 1-1 stand niet op het scorebord want 2 minuten later mocht Hans Jung weer een vrije trap nemen en Stewerd Houston bracht de stand 1-2. Dat de stand tot aan de rust 1-2 bleef mag een wonder heten want de Hage naars verprutsten legio kansen door ballen over en naast te schieten. Het enigste gevaar voor Bohemen kwam uit een corner genomen door Sander Foortse waarna de keeper de bal uit zijn handen liet vallen zonder erge gevol gen. Nadat John Windhorst nog tot 2 keer toe prachtige safe's uitvoerde kwam de rust met 1-2. In de 6e minuut van de 2e helft kreeg Marlon Chang een goede mogelijkheid om te scoren. Hij stond helemaal vrij voor de keeper maar hij treuzelt te lang zodat ook deze kans verloren ging. Aan de andere kant ging het beter. Na een goed genomen corner scoorde Stewerd Houston zijn 2e treffer 1-3. In de 15e minuut was het weer raak. Bij een vrije trap haalde Nelemans hard uit en scoorde onhoud baar 1-4.2 minuten later dacht de Bohe men topscoorder, Arjan van Sliedrecht een doelpunt te maken maar Frans de Gunst redde op de doel lijn, In de 24e mi-n u u t kreeg van Slied-^T recht toch zijn zin. Na e e n goede aanval T JÊ scoorde hij l"5\^s)^w' voor Bohemen.. Petert e r Luun scoorde in ^*^^de 26e mi nuut zijn 2e doelpunt. Op aangeven van Sander Foortse wrong hij zich door de verdediging heen en bracht de stand op 2-5. De wedstrijd moest toen even on derbroken worden vanwege een achil lespees blessure van de scheidsrech ter de heer W. v.d. Berg uit Monster. Na behandeling kon hij de wedstrijd ver der tot een goed einde brengen. 3 Minu ten voor het eindsignaal scoorde R. Johnson nog een keer voor Bohemen zodat de einduitslag 2-6 voor Bohemen werd. Na afloop gaf Rolf Jans toe dat zijn jongens ieder zelfvertrouwen mis ten en praktisch geen enkel duel won nen en tegenover Bohemen duidelijk aan snelheid te kort kwamen. Zaterdag 9 oktober a.s speelt BSC '68 weer thuis nu tegen D.H.L. uit Delft. Aanvang 14.30 uur. BSC '68 houdt vrijdagavond 15 ok tober a.s de receptie t.g.v. het 25 jarig bestaan. Alle leden, oud-leden en sym pathisanten van BSC'68 zijn van harte welkom vanaf 20.00 uur. t.k. zw. leren jas 50,-; br. leren jack 25,-; 01714-14821 t.k. sapcentrifuge 50,- 01714-15511 t.k. tomos 2 speed voor onderdelen 01714-13443 8 okt. een poot en een lik van mij shelly opa en oma vd knijff 50 jaar bij elkaar hartelijk gefeliciteerd gerrit en hennie en de kinderen Benthuizen-Dit jaar viert de Evenementencommissie Benthuizen, Kortweg ECB, haar 25-jarig bestaan. Ruim zestig inwoners van Benthuizen hebben zich in die 25 jaar gedurende kortere of langere tijd ingezet voor de organisatie. Vele andere hebben hun inzet getoond door te assisteren bij de uitvoering van de festiviteiten van de ECB. Om deze mijlpaal niet onopgemerkt te laten voorbijgaan is op 2 oktober a.s. 's middags in 'De Hil' en 's avonds in 'De Tas' een programma opgezet voor alle Benthuizenaren. In het late voorjaar van 1968 werd de ECB opgericht, te laat om de Avond vierdaagse als gebruikelijk in mei/juni te houden. Daarom werd de eerste Benthuizer Avondvierdaagse (BAV) in augustus gelopen. Intussen is in 1992 de 25e BAV normaal in het voor jaar gelopen. Een leuke samenloop was dat tegelijkertijd de 10.000ste deelnemer kon worden verwelkomd. Maar de ECB organiseerde ook tal van andere activiteiten: Zo werd sinds 1970 de kerstboomverbranding, in nauwe samenwerking met de brand weer, georganiseerd. Helaas is dat in Rijnwoude nu niet meer toegestaan. En niet te vergeten de kinderspelen op Koninginnedag de Boomplantdag die samen met de lagere scholen werden georganiseer. Andere voorbeelden zijn: Vliegerwedstrijd, speurtocht, dropping, koninginnemarkt, wieler-en stepwedstrijd, vossenjacht, puzzelrit (i.s.m. Ver. Veilig Verkeer), koffieavon- den, bloemschikken, zonnebloemwed strijd, fotozoektocht, straatvolleybal, nachtwandeltocht, enz. enz. Helaas zullen in de komende jaren waarschijnlijk minder activiteiten kunnen worden ontplooid, want alles kost geld en ook de ECB ontkomt niet aan de bezuinigingswoede waaraan het hele land ten prooi is gevallen. Zo eist de gemeente voor 1994 en vol gende jaren dat de deelnemers zelf 75% van de kosten dragen. Voor ve len is dit moeilijk op te brengen. En wat moet er gebeuren als een evene ment door te weinig aanmeldingen niet door kan gaan? Soms zijn bepaal de kosten dan onvermijdelijk al ge maakt. Maar gezien de belangstelling en het enthousiasme in het verleden, hoopt de ECB toch enkele hoogte punten te kunnen handhaven. De ECB vertrouwt er dan ook op dat de inwoners van Benthuizen zich spon taan blijven aanmelden. Het huidige bestuur u.l.n.r.: ton opstal, trudy dirks penningmeesternico krol (voorzitter), aliene taal (secretaris); zittend: astrid straathof, ria schotte, hans pielkenrood en sari leune Rijnwoude - Op hartelijke wijze is door burgemeester M.J.J.M. Boelen afscheid genomen van de heren H. T. Molenaar en de heer LA. Holkamp, respectievelijk groepscommandant en plaatsvervangend commandant. Dat gebeurde op een infor mele bijeenkomst ten gemeentehuize, in het bijzijn van wethouder Hoogendoorn en enkele raadsleden, alsmede betrokken politiemensen en hun echtgenotes. De aanleiding hiervoor is het feit dat per I januari 1994 de politie op een nieuwe manier georganiseerd zal zijn. De groep Rijnwoude is per I september jl. feitelijk ontbonden. Leiding en overige personeelsleden kregen een functie binnen het Korps Hollands- Midden en meer speciaal binnen het district Rijn een Braassem van dat Korps. In verband met het opgaan van de groep Rijnwoude in het nieuwe district werd zowel van de staf als de medewerkers, op hartelijke wijze afscheid genomen. De heer H.T Molenaar wordt hoofd recherche, terwijl de heer LA. Holkamp chef van de Meldkamer wordt. Burgemeester Boelen vond die positie niet zo geschikt voor de actieve meneer Holkamp en had dat tijdens het afscheidsdiner aan het hoofd politiezaken kenbaar gemaakt. Laatstgenoemde kreeg een fietstas, terwijl de heer Molenaar een diplomatenkoffer ontving. Burgemeester Boelen schetste in zijn toespraak de totstandkoming van de reorgani satie en citeerde passages uit het boekje "Nog nooit vertoond" dat de voormalig hoofdcommissaris Mosterd geschreven is. "IJ zou het allemaal aandachtig moeten lezen zo adviseerde de heer Boelen. Hij roemde de samenwerking met zowel de plaatsvervanger als de commandant en liet hun kenmerkende eigenschappen de revue passeren.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 11