Waddinxveen - Boskoop Studio Feel Good Toi-Toi met Cecè op het ATP 1-acter-festival in Gouda Een lezing met dia's over zeefdruk van Jan van Zonneveld Kinderboekenweek in de Bibliotheek De Gouwe Vis: Lezing Land- en waterschildpadden Zondagmiddagsoos voor verstandelijk gehandicapten Woongeriefonderzoek huizen Voorofscheweg/hoek Koninginne weg door VAC-Boskoop v_ Kerkdiensten Kerkdiensten Schoon Schip Milieutip Speelgoedbeurs Kinderboekenweek in bibliotheek Boskoop N.C.V.B. Nederlandse Christen Vrouwenbond Grote Verzamelbeurs Hart van Holland/6 oktober 1993 pagina 13 Ekokat in 'tBakkie Niet uit het wild Vlooienkaars Informatieochtend voor ouders van baby's en peuters Schrijfster in de bibliotheek Waddinxveen zondag 10 oktober "Wereldvluchtelingenweek 1993" Boskoop zondag 10 oktober Vrije dansavond Het Zuidhonk Boskoop Het fraaie bord naast de voordeur aan de Voorkade 78, geeft duidelijkheid over hetgeen zich achter de deur bevindt: namelijk Studio Feel Good van schoon heidsspecialiste Anita Mol. Haar schoonheidssalon is te bereiken via de trap. In een leuke, efficiënt ingerichte kamer voelt de klant zich hier even de koning te rijk. Een bezoek aan de schoonheidsspe cialiste is 'je huid even te laten verwennen Anita Mol (30) is sedert 1 januari 1992 begonnen als schoon heidsspecialiste en studeerde verder voor manicure, pe dicure en visagiste. Dat deed zij naast haar dagelijkse bezigheden als administratief medewerkster bij een overheids instantie in Zoetermeer. Die baan heeft ze nog part-time. De studie voor schoonheidsspecialiste begon ze indertijd toen haar man eveneens een studie volgde en ze zo samen 's avonds samen over de boeken gebogen zaten. "Ik heb gekozen voor het vak schoonheidsspecialiste en pedicu re, omdat huid-en lichaamsverszorging altijd al mijn interesse heeft gehad en je met mensen bezig bent. Het geeft voldoening als mensen met huid c.q. voetproblemen komen en je ze daar van af kunt helpen. De beide vakken zijn zeer boeiend en je kunt er vele kanten m,ee op. Je bent nooit uitgeleerd. Het is niet meer zo, dat er maar een paar behandelingen zijn. Je bent de hele dag bezig met verschillende soorten behandelingen. Samen met de cliënt kan er een behandelschema worden opgesteld", lacht Anita. Zij werkt met verzorgende cosmetica van het merk "Deynique". Dit is een homeopatisch produkt en is gebaseerd op het sap van de Aloe Vera plant, die bekend staat om zijn genezende en stimulerende werking. Studio Feel Good heeft verschillende vakgebieden onder één dak; kuurbe- handelingen; electronische huidtest en o.a. definitief en pijnloos ontha ren. Voorts is Anita bekwaam in het toepassen van Aziatische peeling. Dit is toepasbaar bij acné, littekens, grove poriën e.d. Het Aziatische kruidenmengsel veroorzaakt een zeer sterke doorbloeding en stoot daar na de bovenste huidlagen af. Rimpels en huidbeschadigingen vlakken hier door af. Studio Feel Good werkt met milieu vriendelijke en dierproef-vrije huidver- zorgings-produkten. Tevens kan men bij Anita terecht voor verschillende soorten liftings en softlif- tings, gericht op de huidconditie en mogelijke huidproblemen. Daarnaast kunnen er behandelingen plaatsvin den met zgn. 'diepvries bollen'. Anita: "Ik werk met een klantenkaart. Als deze kaart volgestempeld is, krijgt de cliënt een korting op de volgende behandeling c.q. aankoop". 0nl. zie advertentie tel. 01727-12863) ingezonden- Waddinxveen-ook dit jaar is de Waddinxveense Toneelvereniging Toi-Toi (vorig jaar winnaar van de 2e Publieksprijs), vertegenwoordigd op het jaarlijks terugkerende ATP- 1-acter- festival in de Glanszaal van de Garen spinnerij in Gouda aan de Turfsingel 34. Op vrijdag 8 oktober, de derde dag van het festival, opent zij om 20.00 uur de avond met éénacter "Cecè" van de Itali aanse schrijver Luigi Pirandello. Al van af zijn eerste werken houdt Pirandello zich bezig met de vraag, hoe de mens uitdrukking kan geven aan zijn eigen persoonlijkheid en voor zichzelf een eigen wereld kan ontdekken, vrij van gewoonten en gedrag zoals die door afkomst en conventies zijn opgelegd. Produkten van de menselijke fantasie. Illusies, die op een bepaalde manier alleen in onze eigen verbeelding voor komen en nooit op de zelfde manier in die van anderen. Het is dit gegeven dat de éénacter "Cecè" tot een boeiend kijkspel maakt. Boeiend, maar tegelij kertijd een spel dat het uiterste vergt van de inzet en de creativiteit van de spelers van Toi-Toi. De spelers zijn:Bert Klijn als Cecè, een krachtige persoonlijkheid, Henk Keu len als Squatriglia, een ietwat kreukeli ge figuur, Yvonne Krijnberg als Nada, een dure maïtresse en Jaap Heukelom als Pirandello zelf. De influistering is in handen van Sylvia Steenwinkel en het geheel staat onder regie van Annema- rie Stout. Inlichtingen. tel:01828-14013. 30-9 verloren in Moerkapelle: blau schoentje mt. 21 wie heeft het gevonden: 01793-2508 Gevraagd hulp in de huishouding 1 x per week 01793-2913 t.k. gevr. 27 mc bak 01793-2362 0p donderdag 14 oktober houdt Jan van Zonneveld een lezing met dia's over zeefdrukken. Tevens geeft hij een demonstratie van zeefdrukken in ge bouw de Vlieger aan de Straringlaan in waddinxveen. Deze avond wordt geor ganiseerd door de Waddinxveense kunstKring. Over zijn zeefdrukken zegt Jan Van Zonneveld het volgende: Het landschap om hem heen is een onuit puttelijke bron van inspiratie. Bomen, struiken, huizen, weilanden, sloten. Dat is het begin.... Die worden vereenvou digd, geabstraheerd in vorm en kleur. Steeds op zoek naar bruikbare elemen ten voor zijn doeken of drukken. Een steeds doorgaand proces. Na een aan tal werken met huizen, verdwijnen die en ontstaat een serie landschappen zonder bebouwing. Zodra er een land schap met een sloot is gemaakt, gaat het verder met zeefdrukken met sloten en weilanden. De huizen waren strak en glad uitgevoerd. Later wordt het werk grilliger, geïnspireerd door de natuur lijke vormen van de vegetatie. Er wor den gescheurde elementen zichtbaar. De evolutie gaat verder. Het scheuren wordt belangrijker. Schilderijen zien er uit als collages van gescheurd papier. Langzaam maar zeker zullen ook de scheuren minder worden en keert hij terug naar strakkere vormen en lijnen. De verworvenheden zullen echter steeds meespelen. Achter ieder een voudig lijkend werk zit een voelbare evolutie. Het kan niet zonder het ander. Steeds ontstaan er nieuwe ideeën met ais basis de vorige. Waar gaat het ver der heen.... Wij mensen doen wel alsof Nederland van ons is, maar eigenlijk zijn we maar een schamele minderheid. Die ren zijn veel en veel meer. Zelfs de gezelligheids-huisdieren zijn al met z'n twaalf miljoenen. Bovendien zijn dat vaak welvaarder consumenten, dan menig mens in de Derde Wereld. Het zou dus wel leuk zijn, wanneer Poekie en Woef tenminste milieu vriendelijke consumenten waren. Wie echt om dieren geeft, begint na tuurlijk nooit aan huisdieren die in het wild gevangen zijn. Elk jaar crepe ren vele duizenden tropische vogels, schildpadden, vissen en apen bij het vangen en het vervoer naar onze "verzamelaars". Bovendien is zo'n dier allicht ongelukkig in gevangen schap. Eerlijk gezegd zijn er ook erg veel huisdieren. Samen richten die heel wat aan onder vogeltjes in het wild. Een beessie dat niet telkens naar buiten hoeft, is dus wel zo pret tig- 's Zomers komen ze: de vlooien. Ten minste. als u ze niet weg kunt houden door stofzuigen, veel borstelen, af en toe wassen of de schone vlooien band. U kunt dan een kaars op de grond zetten in een brede kom met water. De springertjes komen op het licht af... en verdrinken. Als u echt op gif moet overgaan, kies dan poeders of verstuivers op basis van pyrethoï- den. a^dln'cveen-ln het programma van de kinderboekenweek wordt dit jaar speciaal H bu §e8even aan boeken voor Baby's en peuters. Voor de ouders wordt op oktober van 10.30-11.30 een informatie-ochtend gehouden. De jeugdbibliothe ek roess<;zal; iets vertellen over de ontwikkeling van baby en peuter, welke boeken geschikt voor welke leeftijd, waar men een goed boek aan herkend en hoe je het f n n aan^re'c'<eiijk maeikt voor een kind. Na de koffie kan men zelf aan de gang met n aantal vragen die je in kleine groepjes kunt bespreken. De kinderen worden in Waddinxveen- Op 25 en 26 oktober zal door de Stichting Wijkwerk De Zuidpias voor de eerste keer een speelgoed beurs worden georganiseerd, op de zelfde manier als de kledingbeurs. Wat kan er zoal ingeleverd worden: poppen- spullen, step, (kinder)fiets, school bord, lego, schommel, spelletjes, boek jes enz. liefst geen knuffels, rammelaars en klein box-speelgoedGraag alles sor teren en in zakjes doen. Alle spullen moeten helm schoon en compleet zijn. De inname/verkooptijden zijn als volgt: maandag, 25 oktober inname van 19.30- 21.30 uur; dinsdag 26 oktober inname van 9.00-11.00 uur verkoop van 13.30- 16.00 uur en afrekenen 20.00-21.30 uur. de kan' jeugdafdeling bezig gehouden. Voor meer informatie en voor inschrijvingen Onterecht bii het inl'chtingen bureau van de bibliotheek, of telefonisch «or oudere kinderen is er de mogelijkheid de schrijfster Selma Noort te ontmoe- enn k mt °P 20 oktober naar de bibliotheek om iets te vertellen over zichzelf Fila^ac boeken- Dit )aar heeft ze een zilveren griffel gekregen voor haar boek cinclheimwee". Kinderen die hebben meegedaan aan de verhalen-wedstrijd aan i wie moeten zeker komen want Selma Noort reikt ook de prijzen uit van ci'nderen die het mooiste slot schreven aan het verhaal "Vriend gezocht" bibliiiti '^oort' kunt orn 10.00 of 11.00 uur komen, wel eerst opgeven in de Waddinxveen: Herv.kerk 10.00 uur ds. A.A. v Houwelingen, Doop. 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers. Geref.Vrijgem. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. 16.30 uur ds. J.P.C. Simpelaar te Bodegraven. Boskoop-Dit jaar is de kinderboeken week van 13 t/m 23 oktober. Biblio theek Boskoop start de kinderboeken week met een voorlees -knutselmiddag voor kinderen van 4 tot 8 jaar. De mid dag begint om 14.30 uur en duurt 1 uur. Het thema, tevens het thema van de kinderboekenweek is "vriendjes, maat jes, kameraadjes". Deelname aan de voorleesmiddag is gratis, er kunnen maximaal 25 kinderen meedoen. Inlichtingen tel:01727-13170. Boskoop-Onze plaatsgenote mevrouw G. Verschoor, die nauw betrokken is bij het werk voor de vluchtelingen, ook in Boskoop, wil ons hierover nader infor meren op donderdag 14 oktober 1993, 's avonds 8 uur in "De Loods". Een welkom dus voor de leden en belang stellenden. Inl. tehOl727-18334. Gevr. in Benthuizen zelfst. werkster 1 x per week inl. na 18 uur: 079-317519 Jongerenkoor Boskoop zoekt drummer-gitarist leden inl. 01727-15014 Wie heeft er voor mijn 2 dochters een barbie- of petrahuis te koop 01727-12610 weg. verh. t.k. dressoir eeth. 4 stoel uitgroetm. tijd pr.st. 01727-16968 t.k. 2 delige bedbank 150,- allesbrander 300,- (overdag): 01727-16485 Herv.kerk. 9.30 uur ds. K.J. Jansen, 18.30 uur ds. W. Jeroense, Moord recht, gez. jeugddienst met Geref .kerk. De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Geref.kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- laar. 17.00 uur drs. J.A. Koole Zoe termeer. Chr.Geref. 9.30 en 17.00 uur ds. M.J. Oosting. Vrijz.Prot.Geloofsgem. 10.00 uur ds. P. vd Laarse Soest. Zondag 10.30 uur kerk. Boskoop-Op zaterdag 9 oktober orga niseert de Ned.Ver. de Verzamelaar af deling Rijnwoude-Gouwestreek een grote algemene verzamelbeurs in de Beurshal Florida aan de A.P. van Ne slaan 1-3 te Boskoop. Op deze beurs zijn postzegels, munten, ansichtkaar ten. lucifersmerken, sigarenbanden, suikerzakjes, oude boeken, oude gram mofoonplaten, stropdassen, spaarpot ten, eierdopjes, poppen, oude typema chines, treinen, oude radio's, Anton Pieck, Coca Cola artikelen, oude tele foons en andere verzamelobjecten te vinden. U kunt er uw verzameling aan vullen maar er is ook gelegenheid om te ruilen. Er is ruime parkeergelegenheid aanwezig. De beurs is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Waddinxveen-De volgende vereni gingsavond van aquariumvereniging 'De Gouwe Vis' wordt gehouden op maandag 13 september om 20.00 uur, in het clubgebouw van de speeltuinver eniging "Oranjewijk", J.W. Frisoweg te Waddinxveen. Op deze avond zal een onderwerp besproken worden dat af wijkt van de traditie. Paulus Groenewe- gen is bereid gevonden iets te komen vertellen over schildpadden. In het bij zonder de opvang van schildpadden in het Alphense opvangcentrum van Karin en Wout van den Bosch. Zij zor gen voor de opvang van zogenaamde afstandschildpadden. Twee jaar gele den kwam de spreker via de dierenbe scherming in contact met de familie Van den Bosch. In hun bovenwoning is een opvangcentrum met wel 150 land en waterschildpadden gevestigd. Hun hele kamer is er op ingericht op één zitje na in een hoek van de kamer. Er is zelfs vloerverwarming voor aangelegd. Tien jaar geleden namen zij enige schildpadden op van kennissen die hun dieren kwijt wilden. Zo is het be gonnen en sinds drie jaar zijn zij nu een erkend opvangcentrum. Anders dan voor katten en honden, bestaat er voor schildpadden elders nauwelijks op vang. Karin en Wout hebben een stich ting opgericht om over donaties geen inkomstenbelasting te hoeven betalen. Beiden hebben een betaalde baan. Karin werkt vrijwel uitsluitend om het opvangcentum te bekostigen, zo'n 1200,- per maand. Eigenlijk is de gebrek kige informatie die de mensen krijgen als ze een schildpadje kopen de oor zaak van alles. Vaak is onbekend dat je er minstens 2 moet kopen om de dieren niet te laten vereenzamen, en dat ze 30 tot 35 cm groot worden en een land-en watergedeelte nodig hebben dat zeer regelmatig schoon gemaakt moet wor den. Paulus is een jaar bezig geweest met het samenstellen van deze dia- en informatielezing over schildpadden en het opvangcentrum. De opbrengst van de lezing gaat geheel naar het opvang centrum. Waddinxveen- Op zondagmiddag 10 oktober wordt in wijkgebouw Het Zuid- honk weer een soos gehouden voor verstandelijk gehandicapten. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te hebben. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Op vrijdagavond 8 oktober organiseert de Stichting Wijkwerk De Zuidpias voor de eerste keer een vrije dansavond. Zoals wellicht bekend kan jong en oud bij Het Zuidhonk terecht voor dansles sen. Dit is dan een ideale gelegenheid het geleerde in de praktijk te brengen. Maar ook degenen die niet aan deze danslessen deelnemen zijn van harte welkom. De aanvang is 20.00 uur. t.k. rieten 2 zits bank gestreept zitkussen 100.- 01727-16573 t.k. Honda MTX i.z.g.st. 1550,- 01727-18524 Boskoop- Het ontwerpen en bouwen van woningen is, evenals het inrichten van de omgeving, nog steeds een zaak waarbij voornamelijk mannen betrok ken zijn. De samenleving bestaat echter voor een groot deel uit vrouwen en deze hebben in het algemeen weinig of geen mogelijkheden tot inspraak zowel bij het tot standkomen van de woning als bij de inrichting van de woonomge ving. Wel komen zij als gebruikers vaak als eerst met mogelijke tekortkomin gen in aanraking. Daarom zijn er lande lijk een aantal Vrouwen Advies com missies voor de woningbouw, kortweg VAC's opgericht, de 260 afdelingen van de Landelijke VAC, waaronder Bos koop, praten mee over woningbouw en dan vooral over de praktische bewoon baarheid van de huizen. Aangezien de meeste tekortkomingen pas aan het licht komen, als men de huizen enige tijd bewoond heeft en tevens om herha ling van gesignaleerde gebreken bij toe komstige woningbouw te helpen voor komen, zal VAC Boskoop - met instem ming van de gemeente en de wo ningstichting "Patrimonium" - in okto ber a.s. een woongeriefonderzoek on der de bewoners van de huurwoningen boven Albert heijn Houden. Hiertoe zullen medewerksters van VAC-Bos- koop, na voorafgaande kennisgeving, een persoonlijk bezoek brengen aan een twintigtal adressen. De resultaten van dit onderzoek zullen door de VAC ter kennisname worden gezonden aan de woningbouwvereni ging "Patrimonium", het Gemeentebe stuur en de pers. waarbij de gegevens van de bewoners beslist anoniem zul len worden verwerkt. Voor nadere in formatie over dit onderwerp kunt u bellen met mevrouw Brand, tel. 01727- 14019.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 13