Zevenhuizen-Moerkapelle Politieberichten Zevenhuizen is verrast??? De gaanden en de komenden Drielingvervoer Dag van de postzegel Henk en Riet Sol dragen bloemisterij over aan Odette Robbemond Diabetes fonds Nederland Nederlandse bond van plattelandsvrouwen Stichting Oud Zevenhuizen/ Moerkapelle op excursie Him "De Mantel" Boeken voor Woord en Daad Natuurwandeling in de Bleiswijkse Zoom Hutspot wandeltocht Leiden Verkeer Criminaliteit Verloren/gevonden goederen English-style 2 tentoonstellingen in 1 Hart van Holland/6 oktober 1993 pagina 15 OpdeZuidplasweg vond een aanrijding plaats doordat de voet van de bestuur der van het rempedaal gleed, hierdoor reed haar auto tegen haar voorganger aan. Doordat een bestuurder op de Zuidplasweg afsloeg om op de parallel weg te gaan rijden en hiervoor afremde reed de achterop komende automobi list tegen zijn auto aan. Deze had niet in de gaten dat zijn voorganger wilde af slaan. Op het volkstuinencomplex aan de Wollefoppenweg werd vanuit een tuin huisje het serviesgoed weggenomen. Men is binnengekomen door het in slaan van een raam. Op een camping in Zevenhuizen wer den in meerdere caravans ingebroken. Uit de caravan's werd hoofdzakelijk elektrische apparatuur ontvreemd. Verloren; vrijvervoerbewijs West Ne derland. 3 sleutels en een Volvosleu- tels. Ingezonden Zevenhuizen/Moerkapelle- Hoe kon ik het anders zien dan een verrassing. TELE-TAXI in onze dorpen. Wat moet je daar voor doen?. Dat was nog wel een puzzel. Bijvoorbeeld wat zijn de kos ten? Ik ben van mening dat velen van de bevolking van Zevenhuizen en Moerka- pelle er de dupe van zullen worden. En zo in een isolement komen, 's Avonds na 19.00 uur zal de busonderneming nl. mensen vervoeren met een dikke beurs. Over het telefonisch afspraak maken maar te zwijgen. Ons dorp zal vergeten worden de klant is dus geen koning meer, al had ik het idee dat we dat al jaren waren. Aan de kant gezet letterlijk en figuurlijk. De jeugd met de O.V.-jaarkaart wordt niet over gespro ken. Het zou heel klantvriendelijk ge weest zijn als de strippenkaart gewoon gebruikt zou kunnen worden. We moe ten met z'n allen bezuinigen, dan ook met z'n allen en niet allen de dorpen. We waren net klaargestoomd om meer van het Openbaar vervoer gebruik te maken, vanwege het milieu beleid. Wat milieu beleid? Ik denk dat de auto daar voor in de plaats komt. Zevenhuizen/ Moerkapelle is een actief en wakker dorp hopelijk suffen we na 19.00 uur en zondags niet in maar geven een reactie om de teletaxi op te heffen, en zo weer op de normale wijze deel te kunnen nemen aan het Openbaar Vervoer. Anneke Nap Regio- Het Diabetes Fonds organiseer van 14 t/m 20 november de landelijke collectie "Geef's voor Diabetes. Voor het welslagen van deze collecte zijn nog veel collectanten nodig. Met de opbrengst wordt wetenschappelijk on derzoek gesubsidieerd voor bestrij ding van diabetes mellitus (suikerziek te) en de gevolgen die uit deze aandoe ning kunnen ontstaan. Het DFN doet een dringend beroep op iedereen om een of twee uurtjes vrij te maken om als collectant een straat(je) voor uw reke ning wilt nemen. In 1992 werd mede dankzij de inzet en het enthousiasme van bijna 26.000 collectanten ruim 2.8 miljoen gulden ingezameld. Inl. 033-622055. Zevenhuizen- Donderdag 14 oktober as. houdt de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen afdeling Zeven huizen een Doe-avond in Hotel Vos. De aanvang is 20.00 uur. Men dient zelf een schaar, stukje karton, evt. gaatjestang en wijnglas mee te brengen. Zevenhuizen/Moerkapelle- De Stich ting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle gaat ook dit jaar weer op verzoek van vele donateurs op excursie. Dit jaar is de keuze gevallen op de in Zevenhuizen gelegen historische Spar winkel. Deze excursie kan bijgewoond worden door donateurs van bovengenoemde Stich ting en/of aspirant donateurs, deze zijn ook van harte welkom. Aangezien er al een vrij ruim aantal inschrijvingen zijn is het aan te raden om zo spoedig moge- lijk naar de donateursadministratie te bellen om in te schrijven. De datum is zaterdag 9 oktober en men wordt ver wacht tussen 9.45 uur en 10.00 uur. Inl. 01802-1485. Op vrijdag 8 oktober a.s. wordt op de koffiebar "Praathuis" in Zevenhuizen de film "De Mantel" vertoont. Iedereen, vanaf 15 jaar, is van harte welkom in het Hervormd Centrum. Zevenhuizen "Green Hill" is de naam van de nieuwe planten-en bloemen- zaak die in de voormalige bloemisterij van Henk en Riet Sol aan de Noordelij ke Dwarsweg 86, vanaf vrijdag 8 okto ber haar deuren opent. Odette Robbemond(24) uit Rotter dam. heeft de zaak die het echtpaar Sol dertig jaar gerund heeft, overge nomen. Dat betekent o.a. ook dat de twee vakkundige medewerksters An- nelieke en Angela, hier werkzaam blij ven. Aan de riante parkeergelegen heid verandert niets: de planten-en bloemenzaak blijft met gemotori seerd vervoer, goed bereikbaar... Odette Robbemond, reeds eigenares se van een op het bedrijfsleven ge richte zaak in project- en interieurbe planting, met hydro-en zijdecultuur: "Evergreen International" in Rotter dam, is dezer dagen druk bezig met de inrichting van de grote winkelruimte van "Green Hill". De vijfhonderd vierkante meters zullen in country-style, naar Engels idee, wor den ingericht. Draperieën maken het bijzonder stijlvol, terwijl de gehele en tourage in Kerstfeer is. "Omdat het decoratieve aspect voor een winkel als de onze bijzonder be langrijk is, leggen we daarop accenten. Het leek ons een goed idee om, vooruit lopend op Kerst, net zoals vergelijkba re winkels in grote steden doen, deze sfeer nu al te creëren", lacht eigenares se Odette. Zij zal- de eerste tijd met assistentie van de heer Sol- de zakelijke regie van het bedrijf voeren, terwijl haar moeder: Ineke Robbemond, het vaste gezicht in de winkel wordt. Zij is zeer bekwaam is het styleren en opmaken van zijdestukken, die o.a. één van de bijzondere facetten van de win kel worden.. "Aanstaande bruidsparen kunnen bij ons ook een zijdeboeket bestellen. De trouwfoto's gaan in een boek in de kast, net als de trouwjapon, maar een zijde boeket kan een ereplaatsje in de woon kamer krijgen", lacht Odette. Lachend verzekert ze dat ze natuur lijk dezelfde lijn van Sol voortzetten en net zulke fraaie en exclusieve bruidsboeketten van echte bloemen creëren. "Exclusief en erg luxe is onze Jim Jon-The Barones collection (zij den bloemen). Wij hebben hierin straks, een toonaangevende functie in de regio", denkt Odette. "Deze fraaie zijden bloemen zijn los ver krijgbaar". Henk en Riet Sol hebben er het volste vertrouwen in dat moeder en dochter Robbemond, mede gezien het deco ratieve aspect van hun zaak en de exclusiviteit van o.a. de zijdecollec tie, er in zullen slagen hun voormalige planten-en bloemenwinkel, een re gionale vermaardheid te geven. Degenen die niet alleen van bloemen en planten houden, maar bovendien genieten van woon-accessoires en een decoratieve en sfeervolle leef-en woonomgeving, moeten zeker niet schromen om vrijdag of zaterdag tij dens het 'open-huis' even binnen te wippen. (zie advertentie elders in deze HvH) accordeonisten gevraagd voor nieuw op te richten acc. orkest inl. 01727-15125 t.k. 6 eetkamer stoelen (chroom) zxwarte kussens 100,-; gratis miniset chroom 01728-9631 t.k. gebruikte babykleding -baby-uitzet, speelgoed e.d. 01728-7293 Zevenhuizen - Drie kinderen uan dezelfde leeftijd vervoeren op de fiets is niet zo eenvoudig. Daarom bedacht en maakte de buurman van de familie Bregman afgelopen voorjaar deze stabiele fietskar voor achter de fiets. Aan de rugleuning zijn oogjes bevestigd, waarde riempje van het tuigje van elk van de jongetjes, kan worden gehaald. Zij kunnen daardoor alleen 'Men en kijken. Gideon, Stephan en Laurens, die op 22 december 3 jaar hopen te worden, hebben de afgelopen zomer bijzonder genoten van de fietstochten die hun moeder ondernam. Onverwachtse regenbuien deerden hen niet, want in de kleur van de fietskar (geel/blauwhebben ze ook parapluutjes. 1 lp de foto 'grote broerMichel en van links naar rechts: Gideon, Stephan en Laurens Bregman die even, zonder tuigje, voor de foto in hun kar gingen zitten Moerkapelle-In december wordt door het plaatselijke comité van Woord en Daad weer een boekenmarkt georgani seerd. ledereen kan meehelpen om deze boekenmarkt tot een succes ma ken, door boeken ter beschikking te stellen. Misschien is dit een mooie ge legenheid om de boekenkast op te rui men. Voor het inleveren van boeken kan men bellen naar J.J. vd Knijff tel. 01793-3066 en M.C. vd Spek tel. 01793- 2199. De opbrengst wordt besteed aan diverse projecten van Woord en Daad in het vissersdorp Vadarevu in India. Deze projecten betreffen o.m. voedsel voorziening, gezondheidszorg, alfabe tisering, woningbouw en aanleg van waterbronnen. Nadere berichten over de boekenmarkt volgen nog. Moerkapelle-De afdeling Moerkapelle van de Bond van Plattelandsvrouwen houdt op woensdag 13 oktober 1993 haar maandelijkse bijeenkomst din dorpshuis "Op Moer", aanvang 20.00 uur. De spreker van deze avond is de heer Elenbaas. Het onderwerp is; Edelste nen Zijn programma heet: "Van steen tot sieraad". Meneer Elenbaas ver toont dia's en neemt tevens sieraden mee. Regio- Op zaterdag 9 oktober a.s. kan men onder leiding van gidsen van Na tuur- en Vogelwacht "Rotta" een na tuurwandeling maken in de Bleiswijkse Zoom. Aandacht zal worden besteed aan de herfstverschijnselen in de na tuur zoals paddestoelen, bladval, win tervogels enz. Start 14.00 uur op de parkeerplaats aan de Kooilaan te Bleis- wijk te bereiken via de Merenweg met de auto, met de fiets en te voet op meerdere manieren. Duur an de wande ling ca. 1,5 uur. Hoera op 10 oktober is Johan jarig hartelijk gefeliciteerd opa en oma vlok t.k. gevraagd 35 gebruikte straattegels 40x60 01728-9163 t.k. tv kast kan ook video en stero toren in eiken kamermeubels lampen overgord etc. pr.n.o.t.k. 01728-9904 t.k. broek met jasje met capuchon rood (maat 40 merk somebody) 50.- 01728-7483 Leiden-Op zaterdag 9 en zondag 10 ok tober wordt de Hutspot wandeltocht in leiden gehouden. Inlichtingen tel. 01725-72456. Zevenhuizen- Zaterdag 9 en zondag 10 oktober a.s. vieren de georganiseerde filatelisten hun 26ste Dag van de Post zegel in het PTT gebouw aan de Delftse- plein in Rotterdam. Dit jaar samen met de Ver. van Aero-philatelisten wordt een 2=1 postzegeltentoonstelling ge houden. met o.m. ook een aantal jeug- dinzendingen. Jeugdclub De Kartel rand uit Zevenhuizen met 9 jeugd in zendingen.. Deze tentoonstelling is open voor het publiek op zaterdag van 10 tot 18.00 uur en op zondag van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Voor het eerste sinds vijftig jaar wordt er door PTT Post weer een speciale post zegel t.g.v. de Dag van de Postzegel uitgegeven. Ook deze zijn bij het op de tentoonstelling gevestigde filatelielo- ket verkrijgbaar. Eveneens verkrijg baar zijn. en uitsluitend gedurende deze twee dagen, een speciaal PTT- mapje ter gelegenheid van de 26e Dag van de Postzegel in Rotterdam en de 32e Dag van de Aerofilatelie. Ook de enveloppen met speciaal stempel van beide tentoonstellingen zijn verkrijg baar in het PTT gebouw aan de Delftse- plein.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 15