van - Holland - allerlei. Ondanks remises veel spanning bij dammers Rolschaatswedstrijd Papendrecht Tabben en Matla winnen in Hoek van Holland Fietsenkijkdag Officiële opening zaterdag 23 oktober Gebitsontwikkeling bij kinderen Jubileum Koren Manifestatie in de Pieterskerk te Leiden Vergadering van de NCVB Stichting Woord en Daad Paddestoelen wandelingen IVN Hart van Holland/6 oktober 1993 pagina 17 r Floreant trots op jeugdhonk en nieuwe kantine Zelfwerkzaamheid Extra Plannen Regio- In de A-poule van Excelsiors on derlinge damcompetitie eindigden 4 van de 6 wedstrijden in gelijke spelen en daarbij waren fraaie partijen. In deze groep tekenden Adriaan Blom en Cor Barelds volle winst aan en dat betekent, dat de spanning zeker weer is toegeno men. Tijmen den Ouden jr. kreeg een ver opgerukte frontlijn tegen Jaap van der Eist, tegen wie het overigens altijd moeilijk spelen is. Tijmen leek op posi tie-winst af te stevenen, echter in de eindfase liet Tijmen een voor Jaap suc cesvol lijkende doorbraakcombinatie toe. Kort hierna werd tot remise beslo ten. Vermoedelijk is Jaap te vroeg tot deze puntendeling over gegaan. Dick Dibbets leek in de eindfase een simpele doorbraak te hebben, maar zijn rekenwerk kwam ondanks dat, tot een waarschijnlijk gelijkspel. Gerrit liet zich niet verschalken en haal de een knap punt. Teus van der Krol had tegen Tijmen den Oude sr. steeds het beste van het spel en dwong zijn tegenstander tot veel verplichte zetten. Met een stuk minder forceerde Tijmen evenals Teun, door braak. Teun speelde het eindspel te gehaast en kennelijk door "damblind- heid" overzag hij de slagkeuze van de dam van Tijmen. Meteen remise. Lucien Claessen's linker vleugel was door Raymond van Es in een voor hem gunstige "tang" geklemd. Door sterk precisiespel kon Lucien toch iets on verwacht een punt uit het vuur slepen. Cor Barelds en Vincent van Es maakten het elkaar erg moeilijk in een positione le partij vanuit een half-open klassieke opzet. In een gelijkwaardige stand ruil de Vincent foutief af, waarna Cor op eenvoudige wijze schijfwinst kon force ren en de partij naar winst afwerkte. Adriaan Blom leek tegen Dirk Heeren I beter uit de opening te komen, maar Dirk weerde zich sterk. In het midden spel kwam Adriaan eerder op dam en werkte daarna beheerst naar winst. In de B-poule weer enkele leuke succes sen van enkele jongeren, die dit seizoen voor het eerst in de senioren-competi tie deelnemen. Dick Berghout zag, dat Bertus van Eijk een damcombinatie uitvoerde. Deze combinatie bracht Dick uiteindelijk ook op dam en snel daarna kon hij de dam van Van Eijk afnemen. Dick speel de verder bekwaam naar de winst. Mourits van den Bosch haalde weer eens winst door Jan Kramer te kloppen en Jan Both behaalde door beter spel een verdiende winst op Dirk Heeren II. Adriaan Zwanenburg klopte Piet van Es. Moerkapelle-Afgelopen zaterdag heb ben 13 leden van rolschaatsvereniging Rolling '90 meegedaan aan een regiona le rolrinckelwedstrijd in Papendrecht. Het betrof hier de derde en laatste wed strijd van dit seizoen. Deze keer ver dienden de leden van Rolling '90 2 be kers. Bij de Rolrinckels C met 11 deelne mers werd Mariëlle vd Roer 2e, Maria Oskam 4e, Elise Hoogendoorn 6e en Kim Wittekoek 7e. Bij de Rolrinckels B met 19 deelnemers werd Desirée Im merzeel 3e, Ingrid Oskam 8e en Iekelie- neStange 13e. Bij de Rolrinckels A met 20dee!nemers werd Emily v. 't Wout 6e, Iris Dijkema 7e, Linda Krispijn 10e, Ra chel vd Schee 12e, Danielle Hoogen doorn 14e en Colette Kamp 18e. Dit seizoen hebben de rolrinckels zeer goed gereden en gaan met frisse moed een nieuw seizoen tegemoet. Van 7 t/m 10 oktober wordt in Weil am Rhein in Duitsland de Interland 1993 gereden. Rona Dijkman, lid van Rolling '90 zit in de nationale selectie en komt uit in de mini's (dit zijn kinderen die op 1 jan. nog geen 10 jaar zijn). t.k. droogkap Philips de Luxe 25,- 01727-14258 t.k. Ford Fiesta 1.6 diesel bj 11 '84 nieuw model apk 8-94 zeer zuinig vr. pr. 47.000,- 01727-14884 t.k. lange led. herenjas kl. zwart mt. 52-54 t.e.a.b. 01727-14100 t.k. Honda MT50 80,- 01802-1808 Hazerswoude-Rijndijk - Maandagavond 4 oktober jl. werd in het gebouw Het Anker te Hazerswoude-Rijndijk de espositie t.b.v. de Rooie Wip geopend. Waddinxveen- Toos Tabben en Ymca Matla van de Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen behaalden afgelopen zondag een eerste plaats in Hoek van Holland. Thea Springer en Annie War- meling werden tijdens hetzelfde toer nooi eerste in het troosttoernooi. Afge lopen zaterdag organiseerde JBV Wad dinxveen een jeugdtoernooi waaraan «equipes uit het hele land deelnamen. He jongste deelnemer aan het toernooi was 6 jaar. Het toernooi werd gewon nen door Dennis Gunther More en Jef frey van Koppenhagen uit Zoetermeer, tweede werden Marco Janssen en San- der van 't Wout uit Waddinxveen. De derde plaats was voor Simon Duits en Emile Groeneveld uit Gouda. Het rand- toernooi voor ouders en begeleiders is gewonnen door Mark Asselman, twee de werd Bert Duits en de derde plaats werd gedeeld door Toos Tabben en Gerard Hoogkamer. In de najaarscom petitie staan Dino Giancaspero, Nel de Lange en Willem van Bockum Maas bovenaan. De tweede plaats is voor Toos Tabben, Francisca Laning en Car- la Wijbenga. Op de derde plaats staan Jan Kooista, Betsy Lanting en Piet van de Made. In het randtoernooi staat Wout Versluis op de eerste plaats ge volgd door Henk v.d. Horst en Adriaan Warmelink. Waddinxveen- Op zaterdag 16 oktober organiseert de Waddinxveense politie voor de eerste maal na de vakantie weer een fietsenkijkdag. Belangstellen den kunnen tussen 10.00 en 15.00 uur terecht op het buro aan de Mozartlaan. In de opslagruimte van het politieburo staan ruim tachtig fietsen waarvan tot op heden geen eigenaar kon worden achterhaald. De twee-wielers zijn vanaf mei dit jaar verzameld op div. locaties in het Gouwedorp. Ook die mensen die elders aangifte hebben gedaan van diefstal van hun fiets kunnen op het Waddinxveense buro terecht. Het blijkt dat fietsen re gelmatig vanuit omliggende gemeentes als vervoermiddel naar Waddinxveen gebruikt worden om vervolgens hier te worden gedumpt. Zij die naar de open dag komen, worden verzocht een af schrift van hun eerder gedane aangifte mee te nemen. Op het buro zijn ook gratis fietsregistratiekaarten af te ha len. Mede door de automatisering is het van groot belang dat de politie over zoveel mogelijk gegevens van de gesto len fiets beschikt. Erg veel gemak ondervindt de politie ook van evt. ingegraveerde postcodes. Het thuisbrengen van aangetroffen fiet sen wordt op die manier kinderspel. Voor het graveren van fietsen kan men terecht bij de plaatselijke rijwielhande laren. Evt. nadere informatie is te ver krijgen bij Jose Krijger van de Waddinx veense politie. Waddinxveen-De afdeling Waddinx veen van de Nederlandse Christen vrouwenbond (NCVB) vergadert woensdag 13 oktober om 19.45 uur in de Hoeksteen aan de Esdoornlaan. In het kader van de vluchtelingenweek van 24 t/m 30 oktober a.s. wordt ook aandacht besteed aan "vrouwen op de vlucht". Mevrouw G. Verschoor van vluchtelingenwerk is de spreekster, le dereen is van harte welkom. t.k. 300 st. Marklin rails 16 wissels bovenl. masten 1200,-01727-12925 t.k. snes. spel street fighter II (Amerikaans) zonder converter 85,- of ruilen voor super mario kart 01728-9240 t.k. witte commode 100,-; spijlenbedje 100,-; 01793-2376 Gevonden d. blauw kinderschoentje groene binnenvoering 01793-2649 t.k. eethoek bruin doorsn. 120 uitschuif 150,- en piano, bruin 01793-2773 t.k. Subaru bj 1984 1900,-; 2 pers. dekbed z.g.a.n. 50,-; eetkamertafel rond 50,-; Vondellaan 88 Waddinxveen t.k. gevr. 4 stepwielen of 2 steppen 01828-31694 t.k. jongensfiets 85,-: skelter t.e.a.b. tel na 17 uur: 01793-2942 Hallo (o)pa even testen of je de krant goed leest liefs van Kayleigh en Ingrid Hazerswoude - Op donderdag 14 okto ber organiseert het Comité Alphen a/d Rijn e.o. van de stichting Woord en Daad een zangavond in de Ned. Herv. Kerk te Hazerswoude. Medewerking verlenen: Hervormd Kerkkoor Hazerswoude, o.l.v. Stephan Dijkhuizen. De zanggroep "Sjir Cha- dasj" o.l.v. Arie Vooijs. Het kinderkoor "Spontaan" o.l.v. Ton Rijkaart. De orga nist is Klaas v.d. Vliet. Opening: Ds. J. Alblas. Appèlwoord: Medew. Woord en Daad. Sluiting: Medew. Woord en Daad. Aanvang: 20.00 uur, en de toegang is gratis. In de pauze is er gelegenheid artikelen te kopen uit de ontwikkelings landen. Rijnwoude- Het IVN Alphen aan den Rijn e.o. organiseert op zaterdag 16 en zondag 17 oktober weer de paddestoe lenwandelingen in een polderbos in Hazerswoude. Door het goede onder houden (en dat betekent nog al eens: niets doen), is dit gebied een rijk padde- stoelengebied geworden. Vele soorten, kleuren en maten zijn hier te bewonde ren. Door het kleinschalige terrein en de grote belangstelling voor deze tocht is opgave vooraf noodzakelijk. Bij opga ve wordt dan de startplaats van de tocht bekend gemaakt. Aanvang beide dagen 14.00 uur. Inl. 01727-12910 jj°skoop-Voetbalvereniging Floreant weft een nieuw jeugdhonk en een ge- "Htelijk vernieuwde kantine. En de c'Ub is daar trots op. Vooral omdat een en ander is gerealiseerd dankzij veel ^"Werkzaamheid. Op zaterdag 23 ok- °bera.s. zal deze vernieuwbouw offici al worden geopend door twee men- 'en. die hun sporen bij Floreant beslist cnieuwd hebben, namelijk jeugd- oorzitter Paul Miltenburg en be- hJurslid (jeugd) Wim van Egmond. ^Plannen om de kantine uit te breiden n te vernieuwen dateren al van enige laren gelden. Met name de realisatie an een jeugdhonk- een eigen plek in de ntine voor de jeugd- is een lang ge- es'erde wens. De jeugdcommissie n Horeant wil de jeugd namelijk niet Jn 'aten voetballen, maar ook een nerkomen bieden na de training en Wedstrijden. Daarom is een eigen lp ^".onk onontbeerlijk en, omdat Flo- ant in de toekomst geleidelijk aan l er aandacht aan de jeugd wil schen- n. beslist geen overbodige luxe. Ze- (iii n'et nu c'e ieugdafdeling bij Floreant a j^oei bijna ongekende tijden mee- van rieen 'aar Seleden gaven de leden b t °reant het groene licht aan het 'uur om de plannen tot vernieuw- "Uw-geraamde kosten 203.000 gulden del x eren' Meteen werd toen al dui- J v dat de vernieuwing alleen door Runnen gaan als de leden bereid waren de handen uit de mouwen te steken. Door zelfwerkzaamheid moest ruim 30.000 gulden op de bouw be spaard worden. Die groep van zelfwerk zaamheid werd een groot succes. Tien tallen vrijwilligers melden zich aan en... ze kwamen ook toen er gewerkt moest worden. In maart van dit jaar startte Floreant met het werk. Nadat door vele leden veel voorbereidend werk was gedaan (grond voor de fundering ver plaatsen en riolering ingraven) kon het Boskoopse bouwbedrijf Factotum met de bouw beginnen. Nadat de aanbouw casco gereed was, begon op 14 juni (na het bedrijfsvoetbal) de grootste klus voor de Floreantleden. Binnenmuren werden weggehaald, toiletgroepen ver plaatst, leidingen getrokken, plafonds geïsoleerd, wandjes geplaatst en vloe ren gelegd. Daarna kwam de afwerking in de vorm van betegelen en schilder werk. En er is veel geverfd, want niet alleen de vernieuwbouw kreeg frisse kleuren, ook een gedeelte van de oude kantine (het bargedeelte) werd pas sant meegenomen. Hoewel alle afrekeningen nog niet bin nen zijn, kan nu al gezegd worden dat de bouwkosten binnen de begroting zijn gebleven. Een prestatie waar bouwcoördinator Cees Wongnum te recht trots op mag zijn. Trots is Flore ant ook op vele vrijwilligers die hebben meegeholpen. Naar schatting is er door deze mensen zeker 50.000 gulden be spaard en dat is meer dan de planning. Dat deze 'besparing' (circa 20.000 gul den) toch in de bouw is gaan zitten, komt doordat er extra zaken, zoals het verwijderen van een oude olietank, een extra ventilatie- en lichtkoepel, een extra raam een opknapbeurt van de bar en een nieuwe telefoon-centrale e.d. meteen met de vernieuwbouw zijn meegenomen. Dat de keuken een ware metamorfose heeft ondergaan en hele maal up-to-date is geworden met een heuse bakwand, afzuiginstallatie, licht en luchtkoepel, alsmede tal van prakti sche werkbladen, is rond het jeugd- honkgebeuren enigszins onderge sneeuwd. Toch is ook deze moderne open-keuken een duidelijk visitekaartje van Floreant. Niet onvermeld mag blij ven dat veel bedrijven een korting op het materiaal gaven en dat vele Flore antleden zich hebben ingezet om goed koop aan duurzame materialen te ko men. Wie nu bij Floreant in de kantine komt ziet twee verschillende delen: de ene kant is fris en keurig, terwijl de andere zijde een wat sombere indruk maakt. Het zal geen verbazing wekken dat face lift te geven en alles in de zelfde kleur te zetten als de nieuwbouw. Dit zalk voor de penningmeester van Floreant reke nen worden, want met een zwak dak (kleedkamers) en een stel verouderde boilers, moet er ook geld voor eventue le calamiteiten blijven. Overigens zijn er nog veel meer plannen, maar eerst wil Floreant zaterdag 23 oktober a.s. op feestelijke wijze het jeugdhonk en de vernieuwde kantine in gebruik te ne men. De officiële opening door het duo Miltenburg en van Egmond zal om ca. 10.30 uur plaatsvinden. Gouda - Op dinsdag 12 oktober organi seert de Ver. voor vrije Opvoedkunst afd. Gouda (kortweg VOK) een lezing over de gebitsontwikkeling bij kinde ren. De VOK stelt zich tot doel ouders en andere belangstellenden door het organiseren van lezingen en cursussen de mogelijkheid te bieden om kennis te maken met de opvoedkundig gebied. Zij maakt daartoe twee per jaar haar programma bekend. Nu organiseert zij dus deze lezing. Tandarts P. Born zal een voordracht houden over de algehe le gebitsontwikkeling bij kinderen. Aan de ontwikkeling van het gebit kun je bepaalde fenomenen zien, het vertelt ons iets over de ontwikkeling van het kind, maar om daar op een bepaald moment iets aan te willen aflezen is gevaarlijk, omdat het om een moment opname gaat. In een groter perspectief geplaatst is het echter zeer interessant om deze groei bij kinderen te bekijken. De lezing wordt gegeven in de Vrije School Gou da, Ridder van Catsweg 256A, op dins dag 12 oktober a.s., aanvang 20.15 uur. De zaal is open om 20.00 uur en de toegang is vrij. Voor verdere inlichtin gen tel:01820-37515. Regio - Op zaterdag 23 oktober viert Chr. Zangersbond het 70-jarig bestaan met een grootse jubileum-manifestatie in de Pieterskerk. Hieraan werken mee ca. 500 vocalisten, het Utrechts Byzan tijns Koor, Lisette Emmink-sopraan, Rien Vis-bas, Simon Stelling-orgel en het Kypros Ensemble. Het geheel staat onder leiding van Her man F. Kapteijn. In 1923 is, wat nu de regio Leiden heet, een overkoepeling van de Chr. zangkoren in Leiden en omgeving opgericht. De ring Leiden en omstreken, zoals deze na de oprichting werd genoemd, had tot doel zangers avonden maar ook concoursen te orga niseren, om zo de zang en ook de koren te stimuleren en het niveau te verho gen. Dat was zeker in de vooroorlogse tijd een geweldige prestatie, waarbij de hulpmiddelen, zoals wel te begrijpen, niet in verhouding stonden tot die van deze tijd. Toch werden regelmatig con coursen georganiseerd, die gehóuden werden in de Stadsgehoorzaal te Lei den. Hieraan namen zoveel koren deel, dat twee volle dagen nodig waren om het programma goed te kunnen afwer ken. Volgens de verslagen uit die tijd, in het Leids Dagblad, stonden de con coursen op hoog niveau. In latere jaren heeft de ring zich aangesloten bij de Chr. Zangersbond in Nederland. Dit al les wordt herdacht in dit jubileum. De aanvang is om 20.00 uur. Voor verdere inlichtingen over de kaartverkoop ed.d.: tel. 02522-12011.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 17