Zevenhuizen Veelzijdige Modeshow Bac - Moerkapelle Marco Bakker te gast op Jubileumconcert Zanglust Kerkdiensten Brief van PVDA aan college van B en W Activiteiten Agenda Kinderkleding- en speelgoedbeurs Een boelhuis in Zevenhuizen?! 11 en 12 oktober olie- bollendagen bij dames koor "Vox Jubilans" om bij te blijven.... Hart van Holland/6 oktober 1993 pagina 7 Een nieuw hoogte punt! Artsen zonder Grenzen rekent op ieders steun! zondag 10 oktober Medische weekenddienst "°ta agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen-Moerkapelle- In de ge meenteraadsvergadering van 14 sep tember j.l. heeft onze fractie aandacht gevraagd voor de slechte voorlichting over de op 3 oktober a.s. gewijzigde dienstregeling van Westnederland. Op dit moment is bij onze inwoners nog niets bekend, hoewel in andere ge meente wel informatie is verstrekt. Uit deze informatie blijkt, dat de gevolgen door de gebruikers van het openbaar vervoer in de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle heel groot zijn. Zo zal op alle avonden en de gehele Zondag, geen bus meer rijdt in beide kernen. De over- heidsslogan "Laat eens wat vaker de auto staan" geldt dan hoogst waar schijnlijk niet voor onze inwoners. Echt triest en daardoor voor ons moeilijk aanvaardbaar, is het vervallen van de busdienst tijdens de bezoekuren van de ziekenhuizen(vooral Gouda). Hier bij dient nog opgemerkt te worden dat de speciale ziekenhuisbus in de mid daguren ook komt te vervallen. N.a.v. deze gew_zigde dienstregeling neemt de PvdA de vrijheid om enkele vragen te stellen. Deze vragen zijn: l.Wat heeft uw college gedaan om de voorgenomen maatregelen te voorko men of in de tweede instantie te ver zachten? Is er overleg geweest en be staan daar verslagen over? 2.Is een tussenvoorstel, zoals b.v. een buurtbus, later tijdstip stoppen avond diensten en een beperking van de Zon dagdiensten tot drie ritten in zulk over leg aan de orde geweest? 3.Is het college op de hoogte, dat wat Westnederland met haar tele tax een geringe verhoging noemt zal leiden tot circa 200% meer kosten voor o.a. een ziekenhuis bezoek en dat er per kern maar een opstapplaats van deze tele tax is? 4.0nduidelijkheid bestaat bij onze frac tie over het prijskaartje voor de tele tax voor de houders van scholieren en stu denten O.V. jaarkaart, de 65+ kortings kaart en de half geld regeling voor de kinderen t/m 11 jaar Is het college het met ons eens, dat hier een extra on rechtvaardigheid ontstaat? Kan en wil het college t.o.v. Westnederland stap pen ondernemen om aan de prijsstel ling voor deze extra gedupeerde inwo ners aandacht te besteden. 5.Heeft uw college de mogelijkheid maar vooral de politieke wil om deze beleidswijziging van Westnederland aantrekkelijk te maken en onze opmer kingen en gedachten in een eventueel (her)nieuw(d) overleg ter sprake te brengen. 6.Bij de discussie in 1992 over de gel den van de socialevernieuwingen is vast komen te staan, dat de mobiliteit van vooral ouderen binnen onze ge meente problematisch is. Het voorstel van o.a. onze fractie om te bezien of er particulier initiatief te organiseren valt, die zorg kan dragen voor verbetering van deze mobiliteit, heeft ons inziens niet geleid tot definitieve stappen van uw college. Wat betreft onze fractie kan een discussie hierover uitgebreid wor den, met de bereikbaarheid van vooral ouderen en gehandicapten naar het ziekenhuis. Is uw college bereid deze discussie in de raad te voeren en daar omtrent met eventuele voorstellen te komen? 40 jaar getrouwd Pa en Ma Hoogendoorn gefeliciteerd! Dirk Els Jeroen en Lisanne "Veelzijdig, gevarieerd en betaalbaar", dat was de conclusie van het publiek zowel op de modeshow in Moerkapelle als in Zevenhuizen van Bac Mode, die vestigingen in beide woonkernen heeft. Het veelzijdige aspect heeft alles te maken met de maten: men kan er vanaf de kleinste babymaat tot en met de grootste damesmaat 54, een complete garderobe aanschaffen. Ook heren kunnen er terecht voor een complete outfit, waarbij de pantalons tot en met maat 40 gaan. Geshowd werden sweaters, met en zonder opdruk,(door en voor dames en heren en kinderen in alle leeftijden) lange rokken, broekrokken, bermuda's, plooirokken Schotse ruit) tricot pakken (heerlijk warm die lange strakke rokcombinaties met een gilet: de modetrend dit najaar Mooie truien, japonnen en ensembles voorde wat oudere dames Ook klassiek getinte mantelkos tuums en leuke en praktische herencombinaties. 'Warmogen de najaarstinten die echter niet iedereen flatteren. Daarom is het een verademing dat Bac veelzijdig in kleur is en ook een grote sortering combineerbare kleding in andere kleuren, waaronder indigo-blauw, in 'huisheeft. Maar liefst zeven kinderen (in leeftijd variërend), zeven da mes en drie heren, toonden een gevarieerde herfst-en wintermode, waarbij de kinderen de show stalen. Schattig zagen de meisjes er uit. Ze droegen leuke jurkjes, ensembles, grappige bloesjes ofwel stoere kleding. De jongetjes zagen er afwisselend on deugend, stoer of ingetogen uit. Kindermode van RTM blijft- zoals ge bruikelijk wat duurder en dit seizoen duidelijk van de hand van een andere ontwerper. Pats Bourn is eveneens een geliefd merk, terwijl Spetter en Locker zeer goed betaalbare kindermode is. Merken die Bac in huis heeft voor de volwassenen zijn: Revolt, wat een lange levensduur heeft, net als het eigen 'huis'merk Pierre Monnee. News is voor de jongeren een geliefd merk en Roberto Sarto staat bekend als kwali teitsmerk. Mevrouw Bac, die beide avonden zoals gebruikelijk als lady-speaker fungeer de, duidelijk weer verbaasd over de enorme toeloop voor de shows, vooral Zevenhuizen-Op 9 oktober viert de ge mengde zangvereniging Zanglust haar 25-jarig bestaan met een groots con cert. waaraan medewerking wordt ver leend door het Rotterdamse Dockyard Mannenkoor en Marco Bakker! De gemengde zangvereniging Zanglust werd op 10 oktober 1968 opgericht. Het Zevenhuizense mannenkoor wat alom bekend was, kon door sterk teruglo pend ledental niet meer blijven be staan. 'Als zingen met mannen alleen niet meer gaat, dan moet het maar ge mengd gebeuren', was toen de leus. Met dorpsgenoot A. Verhoef als diri gent werd van start gegaan. Dat het koor aan de toekomst dacht, bleek uit de oprichting van een kinderkoor. Al gauw stond het koor o.l.v. de heer So- sef. met het kinderkoortje op het to neel, dat enkele uitvoeringen gaf. He laas hield het kinderkoor niet lang stand. Na de heer Sosef kwam de heer vd Weerde, waarmee Zanglust drie maal aan het AVRO's koorfestival heeft deelgenomen. Na een periode van man nelijke dirigenten brak voor het koor de periode van vrouwelijke dirigenten aan. Na eerst mevr. Lutz-Kranenborg als dirigente te hebben gehad, waar mee het 15-jarig bestaan werd gevierd m.m.v. Het Westlands Mannenkoor, zwaait op dit moment Anneke de Vlie ger de scepter. Met haar mocht het 20- jarig jubileum gevierd worden m.m.v. de Koninklijke Zangvereniging de "Mas- treechter Staar". Daarnaast werd er aan verschillende concoursen deelge nomen. Het gemengde koor bereikt met dit jubileumconcert weer een nieuw hoogtepunt in haar bestaan. Betrad de Mastreechte Staar als koor de grote po dia voor concerten, zo betreedt Marco Bakker deze podia als solist met vele opera-en operette liederen. Het con cert vindt plaats in de pas heropende sporthal van het dorpshuis Swanla te in de winkel in Zevenhuizen, liet zien dat niet alleen zij een veelzijdige collec tie inkoopt, maar dat je ook met de najaars-en wintermode alle kanten op kunt. Lange strakke rokken, maar ook lange wijde rokken, met plooi of met split. Leggings die toch nog meedoen met het modebeeld, heeft Bac wat min der in huis. "Bij het inkopen bepaal ik me niet uit sluitend tot de seizoenkleuren, afge stemd op de bostinten: donkergroen, bruin en beige, maar houd ik ook reke ning met m'n publiek dat van donker blauw of steenrood houdt. Dat zijn al tijd gewilde kleuren". Zij en haar man zijn blij met de steun van zoon Daco die het bedrijf is komen versterken. Achter de schermen houdt hij met de computer de in-en verkoop cijfers in de gaten en weet in een hand omdraai hoeveel stuks kleding per sei zoen van een bepaald merk zijn ver kocht. Hoewel er al vroegtijdig ingekocht wordt, volgt mevrouw Bac de mode trends op de voet en koopt zij trendge voelige artikelen vaak direct leverbaar Zevenhuizen. Er zal een luchtig, vrolijk en afwisselend programma ten gehore gebracht worden. Het jubilerende koor opent met het 'Russisch Vesperkoor' van D. Bortnianski, verder zingt het o.a. de 'Deutsche Messe' van F. Schubert. 'La Montenara' van L. Pigarelli en 'Adieu mein Kleine Gardenoffizier'. Het Rotterdamse Mannenkoor zal o.a. 'Die Nacht' van Schubert, 'Some enchanted evening' van R. Rodgers en '12 Rovers' van X. Imjalof, ten gehore brengen. Voor Marco Bakker staat o.a. 'Ave Ma ria' van B. Gounod, het 'Wolgalied' van F. Lehar en 'Somewhere' uit de West Side Story op het programma. Zowel Zanglust als het Mannenkoor staan o.l.v. mevrouw A. de Vlieger, terwijl de heer Adriaan Verhoef het totale pro gramma op de piano zal begeleiden. Het concert begint om 20.00 uur, de zaal is om 19.30 open. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de leden, Dorpshuis Swan la en op Weth. Kreftlaan 6. Er kan ook telefonisch besteld worden en wel op het volgende telefoonnummer 01802- 1989 en 01802-2219. Zevenhuizen - De opbrengst van de kin derkleding- en speelgoedbeurs, die ge houden werd in Zevenhuizen, be draagt 957,-. Dit bedrag komt ten goede aan Unicef. Zevenhuizen- Lions Club Zevenhuizen organiseert op 6 november een boel huis, ofwel een verkoping van goede ren. Die goederen (kavels) kunnen voor verkoop aan de Lions worden aangebo den. De aanbieder mag zelf het bedrag bepalen waarvoor het artikel verkocht dient te worden. Men kan het voorwerp uiteraard ook 'afstaan' voor het goede doel: 'Artsen zonder Grenzen'. De leden van Lions Club Zevenhuizen willen graag informatie verstrekken over het boelhuis op 6 november bij La Baraque. inltel01802-3847/3618of01828-18080. Zevenhuizen-Op 11 en 12 oktober zal het dameskoor "Vox Jubilans" alweer voor de 29e keer oliebollen bakken om de kas op peil te houden. Hierbij wor den de dames geholpen door enkele be reidwillige buitenstaanders, hetgeen het koor zeer op prijs stelt. Uiteraard gaan de dames weer langs de deur, maar als men afwezig is of de oliebol lenverkoopster gemist heeft, kan men naar het bakadres komen: mevr. v. Leeuwe, Dorpsstraat 41 Zevenhuizen, tel:01802-1881. Wie een vrieskist heeft kan wellicht alvast oliebollen inslaan voor de Oudjaarsviering. in. Ook zij weet dat mode soms op straat wordt geboren. Dagelijks komen dan ook nog nieuwe zendingen kleding, afgestemd op de laatste modetrends, binnen. Fraai is de nieuwste zending: een serie in donkerrood, variërend van broek rok, bermuda tot wikkelrok. Deze kle ding is net als de overige collectie, com bineerbaar met hetgeen Bac al in huis heeft. In dit geval met ivoor en mos groen. Het is dan ook terecht dat er gesteld werd dat de najaars-en wintercollectie van Bac zeer gevarieerd is. En dat de kleding betaalbaar is voor degenen die een beperkt budget hebben, zullen de dames en enkele heer die één van de shows bezochten, beamen... Er is voor elke portemonnee wat te vinden bij Bac. Voor jong tot oud. Een prettige gedachte voor degenen die hier kleding kopen is, dat het kledingstuk slechts in een maat groter of kleiner in het filiaal aanwezig is. Een serie zelfde kleding stukken zal men bij Bac niet aantreffen. Het is dan ook een zeldzaamheid ie mand tegen te komen die bij Bac dezelf de kleding kocht. Mijn skatje. Denise 8 okt. 2 jaar oma Jobbe Vermist 2 jr. oude geheel zwarte kater te Waddinxveen Peuleijen 172; 01828-16482 Astrid en Henk veel geluk met die lieve Jesse! John. Marion en kinderen Monique en John het was geweldig Het Zuideinde Verzamelbeurs zaterdag 9 okt. in Gebouw florida Boskoop van 10-16 uur. Zevenhuizen: Herv.kerk 10.00 uur ds. H. Gaas beek. 19.00 uur ds. E. Bouman Sche- veningen. Oud Verlaat 10.00 uur ds. T.D. v Soest Rotterdam. Geref.kerk9.30 uur ds. J.C.W. van 't Hoff Boskoop. 18.30 dienst. RK 11.30 uur in Geref .kerk Zvh. MoerkapelleHerv.kerk 9.30 uur drs. J.W. v Estrik (H.Doop). 18.30 uur J.W. v Estrik. Geref.kerk 9.30 en 16.00 uur ds. R. Kattenberg. Zaterdag 9 oktober dokter R L. War- naar Dorpsstraat 12 Bleiswijk tel:01892-12500. Zondag 10 oktober dokter W.J. v Bruggen De Wielewaal 20 Zevenhui zen tel:01802-1783. i/j Zevenhuizen: Zaterdag 9 oktober dorpshuis Swanla: 25-jarig bestaan Zanglust m.m.v. Marco Bakker en het Rotterdams Dockyard mannenkoor 12 oktober oud-papieractie De Eendragt van 8.00-18.30 uur. Zondag 17 oktober: 14.00 uur dorpshuis Swanla Zeven Muzen met de Havenstad operette in concert. Woensdag 20 oktober: Ouderenmiddag in Herv. Centrum; 14.30 uur; dokter C Onderwater, huisarts te Zevenhuizen. Vrijdag 12 november 20.00 uur dorpshuis Swanla Zeven Muzen Muziekavond voor volwassenen 15 januari winterconcert Kleine Trompetter dorpshuis Swanla Zaterdag 19 februari 1994 20.15 uur dorpshuis Swanla: toneelgroep Spektakel met een Griekse tragedie (ondeugend blijspel). Zaterdag 28 mei Hobbyshow dorpshuis Swanla Zeven Muzen ANBO Elke maandag 14.00 uur spellenmiddag Zevenster; soosmiddagen in de Zevenster 14.00 uur: 27 okt., 24 nov., 8 dec.; soosmiddagen in het Hervormd Centrum 14.00 uur: 13 okt., 10 nov. 18 november: Herfsttour 15 december: Kerstviering in dorpshuis Swanla. Oud Verlaat Vanaf 10 september: klaverjassen in de Vierkap Moerkapelle Donderdag 14 oktober: Ouderensoos 9.30-11.30 uur in dorpshuis Op Moer. Donderdag 14 oktober: 20.00 uur dorpshuis Op Moer: Open avond van VBOK en NPV; dokter J.B. Ruit met thema: Pijnbestrijding in Bijbels perspectief. Donderdag 14 oktober: Ned. Herv. Kerk 20.00 uur: Koor- en samenzangavond door chr. gem. zangver. Sursum Corda en jeugdkoor Vox Jubilans uit Waddinx veen. Zaterdag 18 december: dorpshuis Op Moer: Rolschaats wintershow en roller disco door RV rolling '90.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7