S| pon t in d e regio Clubkampioenschap Tourclub Zevenhuizen '80 ,w Florida 1 toont inzet S. V. Bernardus verliest wederom Bergambacht-'Moerkapelle Sjoelen Hengelsport ZVH 3e in internationaal toernooi W'/, BROUWER DE KONING Eerste puntverlies Diplomazwemmen De Koornmolen r uonwany ~*_p ORGE Zegje design, zegje van Waay Wonen UITVAARTVERZORGING t U.V.S. voorWSE Grote kollektie Kamerplanten Klaverjassen Eindstand ZVH in Super Cup tegen PZ/DA Hart van Holland/6 oktober 1993 pagina 9 Zevenhuizen- De beslissing om het clubkampioenschap 1993 moest plaatsvinden tijdens de laatste wed strijd: "de Individuele tijdrit" over 6,3 kilometer. Edwin Regters moest zijn le plaats verdedigen met 5 punten voor sprong op Bram v. Wensem en 10 pun ten op Paul Meister. Voor de overige deelnemers was de achterstand al groot. De tijdrit is verreden onder idea le omstandigheden. Het parcoursre- cord staat op naam van Piet Eikelen boom met 8 min. en 39 sec. Dit record is dit jaar niet gehaald. Paul Meister won met 9 min. en 15 sec. Tweede werd Bram v. Wensem met een tijd van 9. min. en 19 sec. Derde werd Anton Eike lenboom met 9. min. en 21 sec. Na optel ling van de punten hadden Paul Meister en Bram van Wensem 160 punten, maar Paul Meister had een snellere tijd, dus werd deze de nieuwe clubkampioen. De verdere uitslag luidt: 2. Bram v. Wen sem, 3 Edwin Regters; 4. Hans Regters; 5. Anton Eikelenboom; 6. Jan Bazen; 7. Rene Dijkman; 8. Patrick v.d. Ham; 9. Bart Meister; 10. Lou Bregman. Bij de B- klasse won John den Oude de tijdrit in 9. min. 38 sec. Tweede werd Gijs Stolk gelijk met Niels Elgersma in 9 min. 54 sec. Bij de B-klasse werd Rob v.dStoel kam pioen met 185 punten. Tweede werd Aart v. Hoven met 146 punten en derde Niels Elgersma met 138 punten. Deze drie promoveren naar de A-klasse. De verdere uitslag: 4. John den Ouden; 5. Sjaak v. Haastert; 6. Willem Vernooy; 7. Jaap v.d. Eijk; 8. Alexander Poot; 9. Ne- lis Vermeulen; Johan Regters. Bij de jeugd won Jeroen Stolk de tijdrit in 9 min. en 48 sec. Tweede werd Jarno v. Dorp in 9.51 en derde Pieter v.d. Eijk in 10.34. De einduitslagen bij de jeugd. 1. Jarno v. Dorp; 2. Jeroen Stolk; 3. Ruurd Poortman; 4. Pieter v.d. Eijk; 5. Marco Terpstra; 6. Dieuwe de la Parra; 7. Rene Vos en 8 Rene Boon. Zondag 10 oktober a.s. volgt er nog een triatlon voor leden en daarna wordt het wegseizoen afgesloten. Deze winter volgen er nog 3 veldtoerritten, deze worden uitgezet en er is een herinne ringsmedaille/beker aan verbonden. Grote potchrysanten en cyclamen BLOEMBOLLEN (ook in kado-verpakking!) Narcissen en Krokussen - 10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten Winterharde violen, Erica winterbloei MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor 10,- Witlofwortelen - droog haardhout KWEK GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg bij de nieuwe rotonde - Tel. 01802-2430 Met gepaste trots kunnen wij nu een nieuwe dimensie aan het begrip design in relatie tot ons leveringsprogramma toevoegen: vanaf heden behoren wij tot de selecte groep Interlübke-dealers die ons land rijk is. In de Interlübke-designstudio - die wij in onze showroom hebben ingericht - kunnen wij u de verrassende veelzijdig heid van creaties van Interlübke uno tonen. Ons team van deskundige medewerkers staat voor u klaar om op creatieve wijze invulling te geven aan uw individuele woonwensen. Bossenwoard 9-11 Zoetermeer, Telefoon 079 - 518598 Waddinxveen- Florida's le team (2e kl. bond) is dat seizoen niet meer zo sterk en dus moet met maximale inzet iedere kans op punten worden aangepakt. In De Sniep tegen 't Gein 2 (Nieuwegein) leek het een verloren zaak. Reserve Pie ter Slits won weliswaar duidelijk zijn enkelspel, maar daarna verloor Rob Sikking 14-7 (na 14-6 voor) 3-15, Miran da vd Zijden 6-115-11, Liesbeth v. Ber- geijk 7-11 12-9 8-11 en ook nog de H.D., Rob en Pieter, zodat de tussenstand 1- 4 was. Hierna toonde het team vecht lust en.tactisch inzicht, want de D.D. Liesbeth en Miranda won met 15-17 15- 6 15-0 en de le G.D., Pieter en Liesbeth sloten een geweldige partij af met 15-17 15-6 18-17(1). Rob en Miranda hadden de zware taak nu te moeten winnen. Ook zij verloren de le game, 13-15. Daarna speelden ze echter zeer over tuigend en met 15-615-6 haalden zij het zwaarbevochten gelijkspel binnen. Flo rida 1 heeft 2 punten uit 3 wedstrijden. In de 2e kl. leed Florida 2 de tweede 3-5 nederlaag, nu tegen Eridos 5 in Zoeter meer. Ietwat ongelukkig, o.a. door het uitvallen van Ton Horsman in de G.D. Maaike vd Weij won wederom haar en kelspel. Toch nog 1 punt uit 3 wedstrij den door het zwaarbevochten gelijk spel vorige week tegen Aeolus 4. Dit sterk verjongde team zal echter zeker nog groeien in de loop van de kompeti tie. Florida 3 (3e kl.) is zeer succesvol, 6 punten uit 3 wedstrijden. Na het geluk van zeer sterke reserve-dames in de eerste 2 wedstrijden, werd nu ook op eigen kracht gewonnen. Met Ellen Bos en Simonet Cok werd Don Qui Shuttle 1 in Zegveld met 5-3 verslagen. Florida 4 (3e kl.) heeft nog maar 1 punt uit 3 wedstrijden. Het succesvolst waren tot nu toe Dick Schaap en invalster Jolande Bosman. Hopelijk volgen de andere spelers spoedig. Deze week was Velo 8 in Wateringen te sterk. 2-6 verlies. Het krasse Knarren-team sloeg ongenadig toe. 7-1 tegen Onder Ons 5 in een wed strijd, waarin voortdurend achterstan den moesten worden weggewerkt tot 1- 10 in de 3e game toe. Florida 5 (4e kl.) heeft 4 punten uit 3 wedstrijden. Programma a.s. zondag 10 oktober in Sporthal "De Sniep"; Clubkampioen schap Heren- en Damesdubbelspel 9.00-18.00 uur. De eerste helft speelde Bernardus niet alleen tegen de thuisclub, Stompwijk '92, maar ook tegen de straffe wind. Deze overmacht was iets te groot voor de Rijndijkers. Een 2-0 achterstand met de rust was een score waar de aanhan gers van de club niet ontevreden mee mochten zijn. Stompwijk was veruit de meerdere en Bernardus was niet in staat om enig gevaar aan te richten in het vijandelijke strafschopgebied. Na de theepauze werd algemeen verwacht dat Bernardus met de wind in de rug het heft in eigen handen zou nemen. Na een kwartier spelen in de tweede helft werd deze verwachting gedeeltelijk bewaar heid doordat M. Honders de toegeken de en terechte strafschop op een be heerste wijze inschoot. De mannen van B.Mollers verzuimden echter de wed strijd volledig naar hun hand te zetten en verzuimden de gelijkmaker op het scorebord aan te laten tekenen. De thuisclub bleef wel attent en wist tegen de verhouding in, 3-1 en 4-1 te scoren. Een mooi doelpunt van W. de Roo vlak voor tijd bracht de eindstand op 4-2 in het voordeel van Stompwijk '92. We derom een onnodige nederlaag waaruit maar een les te trekken is: Wil Bernar dus in deze competitie hoge ogen gooien, dan zal iedere wedstrijd gecon centreerd en goed voorbereid ge speeld moeten worden. Op vrijdag 8 ok tober is er kla verjassen bij S.V. Bernardus. A a n v a n 20.00 uur Inlichtin gen Me vrouw M.V. Kempen tel:01714-13688. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar Boskoop- Onder het motto 'van sterke tegenstanders leer je' voetbalt het Flo- reant-jeugdteam van spelers tot 23 jaar komend seizoen tegen enkele gerenom meerde clubs. Dinsdag 12 oktober a.s. wordt er als eerste in een serie gevoet bald tegen het sterke landelijk spelen de jeugdteam van UVS uit Leiden. Voor dit jaar zijn er ook al afspraken vastge legd met de jeugd van Feijenoord (9 november) en Excelsior (7 december). Door te voetballen tegen tegenstan ders van kaliber wil Floreant haar jeugdspelers meer ervaring op te laten doen, waardoor de (over)stap naar de eerste elftallen soepeler kan verlopen. Al enige tijd is men bij Floreant aan het werk om de jeugd wat meer aandacht te geven. Helemaal vlekkeloos verloopt het nog niet, maar de aanzetten zijn er. Zo is er een structuurnota verschenen en wordt er gewerkt aan een jeugdplan. Verder worden er regelmatig info-avon- den gehouden voor (jeugd)trainers, jeugdleiders en begeleiders. Het voetballen met een 'gemengd' team van spelers tot een leeftijd van 23 jaar heeft alles met het in gang zetten beleid te maken. Het jeugdelftal is sa mengesteld uit spelers van alle Flore- ant-afdelingen (zaterdag, zondag en jeugd). Het team wordt gecoached door jeugdtrainer Aad Groenedijk. De wedstrijd Floreant-UVS op dinsdag 12 oktober begint om 19.30 uur en de toe gang is gratis. wil de mevrouw zich melden die onze natte tweeling 1 okt. thuis bracht? 01727-16124 t.k. gevraagd meisjesfiets 6-7 jaar 01727-17054 t.k. bebe confort kinderwagen 3 in 1 met toebehoren 350,- 01727-12862 t.k. balletpakje schoenen, maat 134 judopak, maat 140 01793-1203 t.k. 2 manou draaistoelen 1 hoog 1 laag samen ƒ75,- na 18 uur: 01727-10289 t.k. uitschuiftafel 4 stoelen gevelkachel ca. 2 jaar geiser wasemkap keukehkachel 079-422040 t.k. Auping spiraal met onderstel op poten 140x200 01793-2853 gratis: 1 katertje 1 poesje kruising balinees/ cyper na 28-10 afhalen 01714-15867 Na het teleurstellende gelijke spel vori ge week thuis tegen Aarlanderveen 1-1 waarbij Moerkapelle in de 80e min. de score opende door Lennard Visser en in plaats de wedstrijd rustig te spelen scoorde Aarlanderveen in de 87e min. de gelijkmaker. Afgelopen zaterdag stond de wedstrijd tegen het op de laatste plaats staande Bergambacht, dat nog geen enkel punt wist te be machtigen. Iedereen was ervan over tuigd de punten mee naar huis te ne men. Vanaf de eerste minuut zette Moerkapelle de tegenstander onder druk. Met een groot veld-overwicht. ontbrak het alleen de nul op het score bord te doen verdwijnen. Uit het spel overwicht kon Moerkapelle niet door de muur heen komen en moest het via afstand schoten proberen of uit dode spelmomenten. In de 35e min. was het dan ook bijna raak toen PauL Bouman een vije trap met een boog net langs de bovenhoek schoot.Een paar minuten later was het Ronnie Kievit die een te rugkaatste bal in één keer op z'n pan toffel nam, maar de bal ook net over het doel deed verdwijnen. Ook Ronald Ger- meraard zag na een goede combinatie zijn schot net gekeerd worden door de doelman. De ruststand zou dan ook 0-0 blijven. Wat er ook zou gebeuren, Moer kapelle moest na rust toch met andere alternatieven komen, want van dit zwakke Bergambacht moest toch ge wonnen worden. Maar Moerkapelle bleef enkel na de rust het veldover- wicht houden, maar de score bleef uit. Zo'n ploeg als Bergambacht moest je met zeker 5-0 afdrogen. Bergambacht kan met een paar uitvallen gaan gevaar brengen voor het Moerkapelse doel. Tot in de 80e min. duurde het tot de score geopend werd, enkel tegen de verhouding in, in het verkeerde doel. Een vrije trap aan de rechter kant werd in het strafschop gebied gespeeld, waar enkele Moerkapelse verdedigers onder de bal door doken, en waar plot seling de spits van Bergambacht alleen voor Moerkapelse doelman Ad v.d. Kraan stond, maar deze stopte echter zijn inzet, maar doordat Moerkapelle niet reageerde kon de bal in de tweede instantie ingeschoten worden wat een voorsprong voor Bergambacht bete kende 1-0. Tegelijk werd een wissel toe gepast: lennard op het middenveld werd vervangen voor een extra spits Richard Haverkamp, wat meer druk op moest gaan leveren in de laatste 10 minuten. Het was voor Moerkapelle er op of eronder en zag in de 87e min. het veldoverwicht toch nog beloond wor den, toen Ronnie Kievit een voorzet afleverde op de inkomende Eric Noor- land die met een duik de bal achter de doelman wist te koppen. 1-1. Het was voor Moerkapelle een schande om in Bergambacht een punt te laten liggen gezien het spelbeeld. Maar om te win nen moet je wel scoren. Jammer, dat het daar nog aan ontbreekt. Moerkapel le speelt 16 oktober de thuiswedstrijd tegen Zwammerdam! om 14.30. Waddinxveen- De sjoelclub in Wad dinxveen mag zich in een groeiend aan tal spelers verheugen. Uit de gehele regio komt men naar de sjoelavonden. Woensdag 6 oktober a.s. is het weer zover, vanaf 18.30 kan men weer sjoe len in het gebouw van de Schuttersver eniging aan de Alb. Thijmiaan. In de onderlinge competitie van de verschil lende klassen is het enorm spannend, daar de onderlinge verschillen bijna nihil zijn. Zevenhuizen/Moerkapelle- De einduit slag van de 12 wedstrijd van de hen gelsportvereniging is als volgt: A-poule 1E. Breedijk 2840; 2. M. Huisman 2500; 3. L. Schmidt 2490; B-poule 1. J. Wiers- ma 3110; D. Bazen 2560; A.J. Stubbe 660; A-poule 1. M. Huisman 75.420; 2. A. v. Erk 44.450; 3. L. Schmidt 39.640; 4. J. Breedijk 22.700; 5. E. Breedijk 17.060. B-poule 1. C. Klomp 42.240; 2. A.J. Stub be 27.850; 3. D. Bazen 26.530; 4. J. Wier- sma 20.340; 5. T. Verweij. Waddinxveen- Ook na de vierde com petitiewedstrijd staat WSE nog aan de leiding in de vierde klasse B. Wel moest de formatie van Jan Kramp haar eerste punt inleveren. ESTO nam de andere helft van de buit mee nar huis en mocht daar op basis van inzet ook aanspraak op maken. Enige tijd zag het er zelfs naar uit dat de Bodegraafse ploeg de volle mep in de tas kon steken, maar Erwin Pleus schoot WSE laat in de twee de helft langszij. WSE was de betere ploeg. De positie op de ranglijst eiste dat WSE voor de volle winst ging. Esto beperkte zich voornamelijk tot het ver dedigen van een punt. Met vier inval lers in de gelederen had de ploeg van coach Van der Winden weinig hoop op een beter resultaat. Esto bleek evenwel bereid om de mouwen op te stropen, tot de rust bleef de beginstand gehand haafd. Na de rust verscheen Willy Bee- len weer in het team. Dat leidde tot meer gevaar van WSE-zijde. Het was echter Esto dat de score opende via een doelpunt van Peter van Beek. WSE zette nog een keer aan hetgeen tot succes leidde. Hoewel WSE de dans leidt, heeft Stol wijk zich ontpopt als de absolute favo riet in de vierde klasse B. Ook tegen mede-koploper SCH'44 bleven de rood zwarten aan de goede kant van de sco re. Met groots fysiek machtsvertoon werd de ploeg uit Harmeien op de eer ste competitienederlaag getrakteerd, 2-4. Deze week gaat WSE op bezoek bij Stolwijk. De jongens hebben nog een appeltje te schillen met de Stolwijkse titelpretendent, na de smadelijke 7-1 nederlaag die werd geleden in de na- competitie van vorig seizoen. In 4B werden nog twee wedstrijden ge speeld. Haastrecht bleef ook tegen Bo degraven puntloos, 1-0. Donk en Bode graven hielden elkaar keurig in even wicht 3-3. de overige wedstrijden wer den afgelast. Zevenhuizen-Maandag 27 en dinsdag 28 september klonk er weer een warm applaus voor alle kinderen die hun zwemdiploma A of B behaalden. Maandag 27 september kregen 24 leer- lingetjes het A-diploma: Jody-Linn Des- barida, Daniël Endhoven, Mariska Heimstra, Iris v. Kommer, Michel Kre- der, Miranda Kruining, Derk vd Pot, Danielle Ridderhof, Sanne vd Spek, Kors Veldhuyzen, Tim Verhoef, Daniel le Wortman, Arja Bac, Susanne Boeveé, Robbert-Jan vd Broek, Leila v. Deursen, Sieb Glasbergen, Fernando Goeree. Annemieke Kaashoek, Eline vd Knaap, Jeanine Lindhout, Imke v. Nugteren, Yvonne v. Vliet, en Angelique Vreug- denhil. Dinsdag 28 september behaalden 39 leerlingen het B-diploma: Marieke Brand, Pieter Cofijn, Robbert Elzinga, Simone Monster, Jennifer v. Oyen, Mi randa Stolker, Daphne Streef, Ingeborg v. Vliet, Matthijs Boeser, Nico Boeser, Ronald Mansveld, Saskia Mansveld, Bas Meijndert, Patrick Neijndorff, Erik Smaal, Roxanna vd Kraan, Frank de Boer, Alex Bouter, Steven Hendriks, Er- win Moerman, Alex Nederhof, Aziz Os man Mahmoud, Stefan Veth, Wouter Vink, Samanthi vd Berg, Shirani vd Berg, Kees Bregman, Patricia Dijk- drenth. Kees Bregman, Matthijs Heij- kamp, Jacob v. Leeuwen, Wout Matze, André Paul, Marije Perdijk, Linda Post, Wesley Switzar, Irene Üijtdewilligen, Stephan Veldhoen en Jorieke Zoete- man. De beoordelingscommissie werd ge vormd door Cocky Schiereck- Timmer mans, Irene Nieuwenhuis en Ineke Wie- ser-v Oort. Afgelopen weekeinde speelden de he ren van ZVH in Almelo op het sterke internationaal toernooi, met deelname van Denen, Letten, Belgen en Neder landse ploegen. ZVH speelde in hun poule tegen Autod- rop/VCG en won deze wedstrijd met 2- 0 (15-10/15-9). Tegen het Letse team Vildoga Murjani werd na een zeer span nende strijd nipt met 2-1 verloren, set standen waren 15-13, 13-15 en 15-13). Tegen Belgische Desimpel/Torhout werd ook nipt verloren 8-15, 15-12 en 13-15. Door een beter setsaldo wist Rentokil in de kruisfinale te komen. In de kruisfinale kwam ZVH in het veld tegen Piet Zoomers en wist deze wed strijd niet te winnen. PZ won met 5-15 en 8-15 deze wedstrijd. Door dit verlies was ZVH verwezen naar de kleine finale om de derde en vierde plaats. In deze wedstrijd moest Rentokil het opnemen tegen het Belgische Hermix uit Hermik- sem en wist met 2-1 te winnen. Via de setstanden 7-15, 15-10 en 15-12 legde ZVH beslag op de derde plaats, achter toernooi winnaar Piet Zoomers en Vil doga Murjani. ZVH kan het verlies van de kruisfinale in Almelo, a.s. zaterdag alweer revan cheren. In het kader van de seizoens opening van de super-liga wordt er in Amstelveen in het Deltalloyd sportcen trum de Super Cup verspeeld tussen Piet Zoomers en Rentokil. De wedstrijd begint om 15.30 uur. In dezelfde sport hal wordt eerder (om 13.30 uur) de Super Cup voor de dames gespeeld, tussen Bonduelle/WC en Martinus. Op deze zelfde zaterdag zal in de avond uren in het Amsterdamse WTC. de na men van de beste speler, speelster, trai ner, scheidsrechter en team bekend gemaakt worden op het jaarlijkse VTV Gala.

HH | 1993 | | pagina 9