Wijnwonde Jubileumreceptie en festiviteiten t.g.v. het zilveren jubileum BSC'68 Proef met gemengd verplegen in Rijnland Ziekenhuis succesvol ifï NABUURS Kerkdiensten Nabuurs Transport bv feliciteert BSC '68 met haar 25 jarig bestaan Koffiebar "De Schuilplaats" 16 oktober EO-Famffledag in de Jaarbeurs 400 Zuidhollandse dansers treden op in de Goudse Schouwburg Hart van Holland/ oktober 1993 pagina 11 Outfit Voetbalveld Hobbelachtig veld Damesvoetbal Activiteiten BSC'68 nu en in de toekomst Festiviteiten zondag 17 oktober Medische weekeinddienst Boskoop/Benthuizen uw kleintje wordt gezien Belangrijke telefoonnummers: Wij wensen de vereniging een gezonde en sportieve toekomst toe! TRANSPORT BV ZOETERMEER Benthuizen - Dit voorjaar is een begin gemaakt met de jubileumviering van de Benthuizense Sportclub: BSC'68. Ter gelegenheid hiervan werden toer nooien gehouden, vindt op 15 oktober een receptie plaats en is 16 oktober uitgeroepen tot 'feestdag'. bestuur bsc '68: v.l.n.r. meur. J.P. Luiten-Bels (secretaris), R.T, Kamphuis, A P. Taal (voorzitter), N.J. van Eeden Petersman, W.C.L. Schneider (penning-meester), CM. van der Heijden (G.J. Zoet ontbreekt op de toto) Een fraai verzorgd jubileumboekje werd bij de start van de festivitei ten, dit voorjaar ten doop gehou den. Hierin staan hartelijke felicitaties van bestuursleden, oud-bestuursle den, wethouder mevrouw G. Hoogen- doorn-Oskam, Jan Wingelaar, voorzit ter van de KNVB afdeling Den Haag en andere. Jan Wingelaar schrijft, met een terug blik naar 25 jaar geleden: "Velen in het zich uitbreidende Zoetermeer stonden wel even vreemd te kijken toen in Ben thuizen plannen werden ontwikkeld om te komen tot het oprichten van een voetbalvereniging. De beide voetbalve renigingen uit Zoetermeer geloofden niet dat deze vereniging (zaterdagvoet bal, red.) een lang leven beschoren zou zijn. Het was dan ook een beetje jaloe zie. Diverse leden van de beide Zoeter- meerse sportverenigingen verloren een aantal leden aan de vereniging 'BSC'68'. Bedrogen zijn zij uitgeko men". Mevrouw Hoogendoorn feliciteert de vereniging: "U hebt veel leden, prachti ge velden, een eigen home, veel vrien den en sympathisanten. Dat geeft ver trouwen voor de volgende 25 jaar. Rijn- woude is blij met u als jarige en ver trouwt ook als Rijnwoude op een ver dergaande goede samenwerking. Ik wens u een sportief geslaagd en gezellig jubileumfeest toe". Een "in memoriam" aan de oprichters: Co van der Meer en Dirk van Soest. Laatstgenoemde is wethouder van Benthuizen geweest. Beide heren zijn in 1992 overleden. De heer Co van der Meer, werd net voor zijn overlijden geïnterviewd. In het jubileumboekje wordt van dit gesprek verslag gedaan. Duidelijk blijkt dat de vereniging in het leven geroepen is om de jeugd van de straat te houden. Immers, in Benthui zen was destijds niet veel te beleven en dit ontaardde dan in vandalisme en slenteren op straat. Samen met enkele andere enthousiaste heren is de voet balvereniging van de grond gekomen en nog wel zonder subsidie. In die tijd werden obligaties verkocht om aan geld te komen. Ook de heer Nic.H. Eldering, oud-se cretaris, alsmede Piet Kreft en oud voorzitter Aad Verheul blikken terug op de activiteiten uit de beginjaren en oud-begeleider H.M. Smit en Henk Vink, oud-bestuurslid eveneens. De heer F.J. Vis heeft het hele oprich- tingsverhaal verteld. Hij doet verslag van het prille begin in 1968 met gesprekken tussen Van Soest, Havenaar, Kreft en Van der Meer. Van Soest en Havenaar gingen naar Vink om bijval. Laatstgenoemde was lid van de jeugdcommissie van v.s.v. Tonegido in Voorburg. Hem werd verzocht mee te helpen om in Benthuizen een voetbal club van de grond te krijgen. Dat zegde hij toe, met de restrictie dat hij alleen als adviseur op zou treden. "Hierna werd de eerste vergadering bij mij thuis gehouden, waarbij aanwezig waren voormelde heren en mijn persoontje. Kort hierna zijn nog drie heren aan het voorlopig bestuur toegevoegd en wel de heren Eldering (voor zijn komst naar Benthuizen functionaris bij de Kon. H.F.C. te Haarlem, Simhoffer en Vink. Van dit voorlopige bestuur was Van Soest voorzitter, Havenaar pen ningmeester en Eldering secretaris. De overige heren hadden geen speciale functie, maar waren nauw betrokken bij het tot stand komen van de vereni ging. Het was zaak voldoende belang stellenden te krijgen om een club te kunnen oprichten. Tegelijkertijd dien den statuten en huishoudelijk regle ment te worden samengesteld, hetgeen aan de hand van een voorbeeld in korte tijd is gelukt. Veel toekomstige leden speelden nog bij andere verenigingen in de omgeving, doch zouden overko men zodra competitie gespeeld kon worden. Na diverse vergaderingen werd op 15 oktober 1968 de 'Benthuizer Sport Club" B.S.C.'68 opgericht. Als outfit werd gekozen (mede op aandringen van de toenmalige burgemeester Keij- zer), voor een groen shirt met witte manchetten en wit openvallend boord, een witte broek en blauwe kousen met wit boord. Er was echter nog steeds geen voetbal veld in Benthuizen. Na diverse bespre kingen van bestuursleden met de ge meente werd tot de aanleg van een voetbalveld met oefenveld besloten, gelijktijdig met het bouwen van dorps huis "De Tas". Dit veld kon niet eerder dan le helft 1970 worden opgeleverd. Aangezien het noodzakelijk was, dat BSC'68 aan het seizoen 1969-1970 aan de competitie zou deelnemen wilde de club overleven, kwam het probleem, dat in dat seizoen alle 'thuis' wedstrij den ook 'uit' gespeeld zouden moeten worden, uiteindelijk werd gekozen om in de leidse Bond te gaan spelen. Het eerste seizoen wilde Benthuizen ook de thuiswedstrijden 'uit'spelen bij gebrek aan veld. (het verzoek hiertoe aan de bond werd niet gehonoreerd en daar om werd in allerijl enkele maanden la ter een aanvraag bij de Haagse voetbal bond ingediend. Dat heeft nogal heel wat gesprekken en besprekingen ten gevolg gehad, maar uiteindelijk kon in september 69 aan de competitie wor den deelgenomen. De heer Rensink had ondertussen aan het einde van De Dijk een stuk grasland ter beschikking gesteld om op te kun nen trainen, dus werden voor dit hob belige land provisorische doelen ge maakt en geplaatst door de heer Kreft. Het veld was boterzacht en zeer onge lijk, maar alles beter dan niets. Eerste helft 1969 werden daar vriendschappe lijke wedstrijden gespeeld. Blijdschap alom toen in mei 1970 dorpshuis De Tas werd opgeleverd en het voetbalveld bespeeld mocht worden. Wim Boevé heeft oude clubbladen doorgelezen en daar leuke berichtjes in aangetroffen, zoals de aankondiging dat in 1970 Leo Horn naar Benthuizen kwam... en dit niet doorging: er bleek nauwelijks belangstelling voor. Vier jongens werden geschorst omdat zij buiten clubverband op het voetbal veld aan het voetballen waren... En dat was verboden. "Het is verboden de auto binnen het terrein, danwel voor de ingang te plaat sen". Een apart hoofdstuk vormt het dames voetbal: gestart in 1977, op initiatief van Carol Backer en Lia Pijl. De dames bleken op de trainingen soms harder aangepakt dan de senioren, maar al leen met de bedoeling dat BSC'68 er een gezonde afdeling bijkreeg en hield. Vooral het seizoen 1991-1992 wordt een succesvol jaar voor de dames on der leiding van Gert Zoet. Er zijn goede, minder goede en slechte jaren geweest. Ook werd wel eens gewanhoopt, omdat van de 18 dames er maar 9 op kwamen dagen om te voetballen... Sinds kort is er een nieuw initiatief dat aanslaat: het meisjesvoetbal... Om de voetbalvereniging geld nodig had, werd er begin jaren 70 een bazar in het dorpshuis gehouden; werden er om het andere jaar oliebollen gebakken en jaarlijks geld verdiend met bomen en struiken verkoop op de Koninginne- markt. Klaverjassen is een vaste activi teit. Daarnaast zijn er uitwisselings- weekeinden geweest, kampen voor de jeugd, Sint Nicolaas kwam op bezoek enz. enz. Tenslotte het clubblad en niet vergeten de heer Fred Retel die met de zilveren erepenning van de KNVB is onderschei den. Dat wekelijks de uitslagen in Hart van Holland bekend worden gemaakt is onder andere een verdienste van hem. Voorzitter Aad Taal: "Het gaat goed met de vereniging. Het bestuur weet zich gesteund door een groot aantal vrijwillig(st)ers. Vele werkzaamheden zijn in de zomerperiode verricht, zoals bijvoorbeeld het verbouwen van de keuken en de kleedruimte voor de scheidsrechters, het metselen van twee dug-outs op het bijveld en het schilderen van de buitenkant van de kantine in de clubkleuren van BSC'68. In relatie tot de capaciteit van de vere niging is het maximale ledenaantal (350) bereikt. Er spelen nu 5 seniore nelftallen, 1 dameselftal, 1 meisjesteam (voor het eerst dit seizoen) en 16 jeugd- teams op de zaterdag op het sportpark "Ons Erf" aan de Sportlaan te Benthui zen. Op dit moment zou er zelfs weer een F-team ingeschreven kunnen wor den. De vereniging beschikt slechts over twee speelvelden en een half trainings veld. De zes kleedkamers waar BSC'68 nu over beschikt, zijn inmiddels ontoe reikend om aan de teams onderdak te bieden. Het bestuur van de Benthuizen se Tennisclub (BTC) heeft genereus aangeboden om tijdens de voetbalcom petitie de twee kleedkamers van de ten nisclub te gebruiken. Van dit aanbod wordt dankbaar gebruik gemaakt. Na de activiteiten in het kader van het 25-jarig bestaan en het afronden van de onderhandelingen met de gemeente over de huurtarieven en de uitvoering van de subsidieverordening, zal deze problematiek nogmaals bij de gemeen te aan de orde worden gesteld. Er ligt een mooie gebied tussen de Bentlan- den en de sporthal "De Hil", wat uiter mate geschikt is om onze capaci teitsproblemen op te lossen. Een mooier cadeau voor het jubileum be staat er niet. Indien de mogelijkheid tot verplaatsing niet bestaat, dan zal aan de gemeente toestemming gevraagd worden om de opstallen uit te breiden. Kortom: BSC'68 is een springlevende vereniging, gesteund door vele vrijwillig(st)ers, die het draagvlak van de vereniging vormen. Vrijdag 15 oktober is er receptie voor leden en genodigden in de grote feest tent op het trainingsveld. Zaterdag 16 oktober is er om 12.00 uur een voetbalwedstrijd tussen oud- BSC'68 leden en Veronica-artiestenelf- tal. "s-Middags is er de KNVB-voetbaltruuk voor de jeugd; 's avonds, feestavond voor alle leden en genodigden in de feesttent op het trainingsveld. Rijnwoude- De proef op beide lokaties van het Rijnland Ziekenhuis waarbij mannelijke en vrouwelijke patiënten op één kamer worden verpleegd, is zo'n succes dat het experiment een perma nent karakter krijgt. Patiënten kunnen voortaan ook in de toekomst kiezen voor gemengd verplegen. Daarnaast blijven er aparte mannen- of vrouwen kamers bestaan. In totaal 93 procent Benthuizen Herv.kerk 9.30 en 18.00 uur ds. J.H. Lammers. S.O.W. De Hoeksteen 10.00 uur ds. D. van Arkel, Benthuizen. Geref.Gem. 9.30 en 18.00 uur lees- dienst. Hazerswoude-dorp Geref.kerk 10.00 en 17.00 uur ds. Z.C. van de opgenomen patiënten heeft het als goed tot zeer goed ervaren om met vrouwen en mannen op dezelfde kamer te liggen. Voor de ondervraagde ver pleegkundigen geeft 80 procent aan enthousiast te zijn over de proef. Het voordeel voor het ziekenhuis is dat door gemengd verplegen een flexibeler opnamebeleid van patiënten mogelijk is. Versluys, Alphen a/d Rijn. Herv.gem. 9.30 uur ds. J.B. Albias. 18.30 uur kand. T.V. v.d. Linde Utrecht, jeugd dienst. 16 oktober 19.00 uur RK H.Mis met jon gerenkoor.; 17 oktober 10.30 uur RK H.Mis met gem. koor. 12.00 uur Doopviering met kinderkoor crèche in parochiecentrum. Hazerswoude-rijndijk: herv.gem. 10.00 uur ds. J.A. Tielkemeijer. 19.00 uur ds. J.D. Kraan, Nieuw-Vennep. gem. dienst in de herv.kerk. Zaterdag 16 en zondag 17 oktober dok ter j.&T. Buiter Dorpstraat 20, Benthui zen, tel. 079-313737. Benthuizen-vrijdagavond van 19.00- 21.00 uur en zaterdag van 10.00- 14.00 uur organiseert de restauratiecommis sie van de Ned.Hervormde kerk een bloembollenactie op het kerkplein. Alle soorten bloembollen zijn er te koop, ook geheel nieuwe soorten en typen. Vele soorten zijn er op voorraad, ande re op bestelling. Men kan ook telefo nisch bestellen bij koster Verwey (tel. 313247). De opbrengst is voor de res tauratie van het orgel. Hazerswoude-Op zaterdag 16 oktober houdt Koffiebar De Schutse Gemenen- weg 1, een Gospel-drive-inn. Hoera Patricia wordt de 14e 11 jaar papa mama lydia cock mark: van harte! papa en mama gefeliciteerd met jullie 25-jarige huwelijk sander manon Benthuizen- Op zaterdag 16 oktober houdt ds. Nico van der Voet, leraar Godsdienst aan het Ichthus-College in Veenendaal een spreekbeurt over "Re laties". Iedereen vanaf ca. 14 jaar is van harte welkom. Om 20.00 uur gaat de zaal open en om ca. 20.30 uur begint het programma. De koffiebar is in "De Bron", te Benthuizen. Suzanne en Bert bedankt voor het fijne weekeind bij de Meuse mamma dame zoekt mensen boven 45 j. om te kaarten en uit te gaan 01714-14894 Voc. Ensemble zoekt tenor/bariton en sopraan Inl. 01828-17058 Regio-Op zaterdag 16 oktober wordt de EO-famiiiedag gehouden in Utrecht in de Irenehal van de Jaarbeurs. Het the ma is 'Vreemdeling in een vreemd land'. Het programma begint om 10.00 uur en duur tot 16.00 uur. Gouda-Op zaterdag 16 en zondag 17 oktober verzorgen ca. 400 dansama- teurs uit heel Zuid-Holland gezamenlijk drie voorstellingen. Dit weekeinde or ganiseert de Culturele Raad Zuid-Hol land in de Goudse Schouwburg de Zuid hollandse Amateur Danstweedaagse. De Danstweedaagse begint op Zater dag met lessen en workshops, die toe gankelijk zijn voor iedereen die van dansen houdt. Er zijn geen speciale danstechnische vaardigheden voor nodig. Vanaf 14.00 uur is er in de grote zaal van de Schouwburg een open po dium voor dansgroepen, leerlingen van dans- en balletscholen en individuele amateurdansers. De zaterdag wordt afgesloten door een voorstelling van een aantal 'top' amateurdansgroepen: groepen die zich specifiek toeleggen op het maken van dansprodukties, vaak begeleid door professionele choreo grafen.In deze voorstelling is werk te zien van onder andere Dordts Dans theater en de Delftse theatergroep Ra- dost. Ook op zondagochtend zijn er lessen te volgen. De Danstweedaagse wordt zondagmiddag afgesloten met de provinciale voorronde voor het Lan delijk Festival Amateur Theaterdans. De aanvang is om 14.00 uur. Tijdens deze voorronde zal een jury, die ook de andere provinciale voorrondes be zoekt, een selectie maken van groepen selecteren die zich tijdens het landelij ke festival op 11 en 12 december in Amsterdam zullen presen-teren.De kaarten zijn te bestellen bij de Goudse Schouwburg, telefoon 01820-13750. Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Kruisvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; Bereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.00 - 14.00 uur. tel 01728-9322.; Divisie ouder-eti kindzorg', spreekuur dagelijks 13.00-14.00 uur. tel. 01715-1463; Openingstijden uitleenmagazijn Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00-14.00 uur.: Hazerswoude- dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 - 19.30 uur Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur en 12.00- 13.00 uur). Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij 8.30-9.30 uur. tel. 01714-15051/13782. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maatschappelijk werk: Hazerswoude-Rijndijk tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazerswoude-dorp: tel. 01728-- 8146 do*vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn 01714-12020. elke woensdagmiddag 15.00-16.00 uur: SPOEDHULP 06-8212141 Algemene Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambulance 06-11 (als elke seconde telt!) Politie/Kantoor: 01714-15300 Centrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 Storing kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 Bejaarden alarmering, aanvragen: 01714-19015 Stichting Open Bejaarden werk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen Mevr. G. Drost 01714-13253 'Rijndijk); Ta feitje-dek-je Mevr. G. v.Zwieten 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253: A larmering voorouderen Mevr. H. Fraanje tel. 01728-9531 (Dorp); Tafeltje-dek-je Mevr. M. Verhage 01728-9569 (Dorp) b.g.g. 01728- Hoofdsponsor BSC 68 Telefoon 0 79 - 4 1 4999 Fax 0 79 - 1 6 5684

Hart van Holland | 1993 | | pagina 11