I Diplomazwemmen in De Sniep Uitkeringstrekker blijkt 2 zelfstan dige ondernemingen te hebben De Gouwe Vis in de bibliotheek Snelheidsremmende maatregelen op Zuidkade li jeugd/jongerenwerk De Tunnel Zevenhuizen-Moerkapelle téfiif Kerkdiensten WS' HARWA Kerkdiensten Spaarfeest bij de Rabobank Wereldwinkel Zevenhuizen- Moerkapelle maakt ruimte voor het zuiden Bingo in "De Boog" Opbrengst collecte Dierenbescherming Disco in de Paddestoel UW WONING KRIJGT ER EEN KLEUR VAN Hart van Holland/ oktober 1993 pagina 13 UB*** zondag 17 oktober Uitvoering Welke kleurcombinatie u ook zoekt, u krijgt bij ons altijd een kleurend advies. Desgewenst aan huis. Zo staat u er altijd gekleurd op. Kom eens langs voor een vrijblijvend advies. Boskoop tegen Racisme zondag 17 oktober Meer dan 150 plaatsen voeren actie voor het zuiden foto mega color Waddinxveen-Op dinsdag 5 oktober was er weer diploma B zwemmen. Alle 22 kinderen die hieraan deelna men zijn geslaagd. Bij het diploma- zwemmen, dat georganiseerd wordt in het Gouwebad "De Sniep" en on der toezicht staat van de nationale Raad Zwemdiploma's, was dit keer de heer H. v.d. Velde uit Koudekerk namens deze organisatie aanwezig. Zichtbaar genoot hij van de presta tie, die deze kinderen leverden. (100 meter gekleed zwemmen, 200 meter in zwemkleding, 7 meter onder wa ter zwemmen, 1 minuut watertrappen met de handen boven water.) De beoor delingscommissie, die bepaalt of de kinderen wel of niet hun diploma halen bestond deze keer uit de zwemonder wijzer Cock Slagter en chef zwemon derwijzer Wim van Minnen. Nieuw dit seizoen is, dat alle geslaagde kinderen op de foto gaan met hun behaalde di ploma. Omdat dit de eerste keer was mogen alle kinderen hun 'diploma foto", gratis afhalen bij de firma Mega Color op de Dorpstraat 76 in Waddinx- De 22 geslaagde kinderen zijnArthur Bakhuyzen, Martine de Vries, Hendt Versteegh, Hans Kok, Bo Wiersma, Nishada Harylallsingh, Byron Boshui zen, Jermo Janmaat. Robin Landweer, Thomas Verweij, Wouter Knoop, Ma deion Struijk, Chariot Lammers, Yvonne van Gent, Karolijn Antenne, Lysanne Koops, Alexandra v.d. Graaf, Jeffrey Markus, Christel v.d. Wal, Erik Buijtenhek, Gertjan Koetsier, Evelien van Leeuwen. Boskoop- Medio oktober 1992 werd er een strafrechtelijk onderzoek ingesteld tegen een 42 jarige inwoner van de ge meente Boskoop, R.M. E. Gedurende de periode dat deze man verschillende uitkeringen ontving ingevolge de Socia le Verzekeringswetgeving, was hij te vens eigenaar van zowel een boomkwe kerij als een agrarisch loonbedrijf te Boskoop. Het strafrechtelijk onder zoek werd uitgevoerd binnen een sa menwerkingsverband tussen: Rijkspo litie Waddinxveen/Boskoop, Gezamen lijk Uitvoeringsorgaan (GUO) te Gouda, Gemeenschappelijk Administratiekan toor (GAK) te Leiden en het Bureau Fi nanciële Ondersteuning (BFO). In de periode van december 1987 t/m oktober 1992 ontving R.M. E. de navol gende uitkeringen van de bedrijfsvere niging, aangesloten bij het GUO te Gou da: Ziektewetuitkering, uitkering inge volge de WAO, Werkloosheids-uitke ring en een uitkering ingevolge de Toe slagenwet. Het betreft hier alle uitkerin gen die een verzekerde in Nederland, van een bedrijfsvereniging kan ontvan gen. Hij ontving deze uitkeringen naast zijn werkzaamheden als zelfstandig on dernemer. Genoemde R.M. E. had dan ook géén recht op de betreffende uitke ringen en had zijn werkzaamheden en inkomsten moeten melden aan het GUO. Medio maart -1992 meldde de man zich als werkgever/eigenaar van een agrarisch loonbedrijf bij de bedrijfsver eniging, aangesloten bij het GAK. Dit terwijl R.M. E. reeds vanaf maart 1989 werknemers in loondienst had. Ook in de periode van 1992 werden door hem minder werknemers aangemeld, dan hij daadwerkelijk in loondienst had. Door het gebruik van al deze "zwart werkers" werden zowel de bedrijfsver eniging alsmede de belastingdienst ernstig benadeeld. Binnen het straf rechtelijke onderzoek tegen R.M. E wer den in verschillende panden, binnen de gemeente Boskoop, huiszoekingen ver richt. Bij deze huiszoekingen werden verschillende waardegoederen, waar ondereen Mercedes, type 190, alsmede de relevante administratie in beslag ge nomen. Tevens werd er beslag gelegd op het banktegoed van R.M. E. De ge noemde R.M. E. was mede in staat deze fraude te plegen doordat verschillende van zijn opdrachtgevers er geen pro bleem mee hadden om de aan hen ge richte facturen "zwart" te betalen. Door verschillende opdrachtgevers werden tevens valse facturen van R.M. E. in de administratie geaccepteerd. Door de vermelde fraude werd door R.M. E. een totale schade veroorzaakt van ruim een half miljoen gulden. De officier van justitie van de arrondis sementsrechtbank te 's Gravenhage eiste in het onderzoek een onvoorwaar delijke gevangenisstraf van 3,5 jaar. De genoemde R.M. E. werd op 26 augustus 1993 door de arrondissementsrecht bank te 's Gravenhage veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenis straf van 2 jaar. (is onherroepelijk). De in beslag genomen waarde-goederen, w.o. de Mercedes, en het banktegoed werden overgenomen door de bedrijfs vereniging en de belastingdienst ter betaling van de geleden schade. Naast het strafrechtelijke onderzoek zal er tevens door de bedrijfsvereni ging/belastingdienst, ter betaling van het resterende schade-bedrag, een ci vielrechtelijke vordering worden inge steld tegen R.M. E. Indien deze vorde ring niet door hem kan worden vol daan, zal deze vordering worden ver lengd naar de betreffende opdrachtge- Boskoop- Op 14 en 15 oktober worden in opdracht van de gemeente Boskoop snelheidsbelemmerende maatregelen uitgevoerd op het wegdek van de Zuid kade, ter hoogte van de kruising met de Linnaeusweg. De werkzaamheden be staan uit het aanbrengen van 4 dwars- ribbels over het midden van de weg, be staande uit grove steenslag in betumen gegoten. De uitvoering van de ribbels gebeurt zodanig dat het langzame ver keer ontzien wordt. Dat is mogelijk doordat aan weerszijden een strook van 1 m. vrij blijft. De motorvoertuigen moeten echter snelheid verminderen en worden er zo opmerkzaam opge- tilt Herv. kerk 9.30 uur ds. J.A. v Hooij- donk; 18.30 uur ds. L. v Nieuwpoort. De Stek 9.30 uur dhr. F.T. Voorrips Schoonhoven. Geref.kerk 9.30 uur ds. K.J. Jansen. 17.00 uur drs. J.A. Koole Zoeter- meer. Chr.Geref. 9.30 uur ds. G. Leendert- se 's Gravenhage-zuid. 17.00 uur ds. M.J. Oosting. Volle Evang Gem Bethel 9.30 uur Samenkomst D. van Steenis.; zon dag 10.30 uur kerk. Vrijz.Prot.Geloofsgem. 10.00 uur Rev. drs. F.H. Sachs Noordwijker- hout. Waddinxveen - Vrijdag 15 okt. wordt er in buurtcentrum "De Boog" een bingo georganiseerd. Zaal open vanaf 19.30 uur. De bingo begint om 20.30 uur. Er zijn mooie prijzen te winnen. Waddinxveen- Ook dit jaar is in Wad dinxveen gecollecteerd voor de Dieren bescherming. Zo'n 80 vrijwilligers gin gen hiervoor op pad. Het resultaat is zeer positief. Er werd totaal 7.695,- opgehaald. Dat is ruim f 800,- meer dan vorig jaar. Het geld wordt besteed aan het Dierentehuis Midden-Holland aan de Groenhovenweg te Gouda. Er wor den daar jaarlijks heel wat dieren opge vangen en verzorgd die verdwaald zijn of die, al of niet noodgedwongen, wor den afgestaan en waarvoor weer een goed tehuis moet worden gezocht. Alle gevers en collectanten: hartelijk dank. maakt dat zij de bebouwde kom binnen rijden. Door de invoering van deze maatregel hoopt het gemeentebestuur van Boskoop een bijdrage te hebben geleverd aan de verkeersveiligheid. Tijdens de uitvoering kan het voorko men dat de doorstroming van het ver keer enigszins belemmerd wordt; van een volledige stremming is echter geen sprake. Tevens is de tijdsduur van de werkzaamheden beperkt tot een paar Waddinxveen-Op vrijdag 15 oktober wordt door wijk- en speeltuinvereni ging De Paddestoel de maandelijkse disco-avond gehouden. Vorige maand was het met meer dan 60 bezoekers gezellig druk. Ook deze maand draait Drive-In-Discotheek "The Flying Dutch man" met D.J. Ed Naast nummers uit de top-40 en house worden er ook gou we ouwe gedraaid. De avond begint om 19.00 uur en is om ongeveer 21.15 uur weer afgelopen. De avond is alleen toe gankelijk voor de jeugd van 9 t/m 14 jaar. Op vrijdag 29 oktober is er een extra disco-avond voor de jeugd en daarna een Gouwe-Ouwe-avond voor de jeugdige ouderen vanaf 30 jaar. Joke van Vliet een warme groet terug uit Hazerswoude en tot ziens - Plonie Bedankt oma van Gelder voor het gezellige weekend in België Fijne dag 14 okt. de fam. Ja Ja Gerrit is nu 30 jaar nog gefeliciteerd kusjes J+J+J Hoera! Remco 15 okt. 6 jaar! Gefeliciteerd van papa, mama, Gemma en Nienke Krista Groenenberg is 16 okt. jarig hartelijk gefeliciteerd van opa en oma, Gr Hoera, oma is 15 okt. jarig hartelijk gefeliciteerd Sanne t.k. 4 stalen 13 inch velgen org. Ford Esc. 1990 maat 175x70 01793-1212 gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pag. 5! VLOERBEDEKKING GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT Rijnlandstraat 4 2741 GZ Waddinxveen Telefoon: 01828-16119 Waddinxveen-Jaarlijks organiseert de NBAT (overkoepelend orgaan voor de Nederlandse aquarium en terrarium- verenigingen) een landelijke aquarium dag. Dit jaar is dat op 30 oktober ge pland. Wegens groot succes zal aqua rium- en terrariumvereniging "De Gou we Vis" ook dit jaar een tentoonstelling opbouwen in de bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Een aantal deskundigen zullen, i.s.m. een aantal leden, de bakken inrichten. Vanaf vrij dag 16 okt. t/m zaterdag 30 okt. kan men hier diverse aquaria en terrarium be wonderen met verschillende soorten bewoners, w.o. cichlyden, barundi's, killi-vissen en goudvissen. Zo veel mo gelijk, maar in ieder geval 's avond en op de zaterdagen zullen leden van de vereniging aanwezig zijn om vragen te beantwoorden. Ook is iedereen welkom op elke 2e maandag van de maand om 20.00 uur in het clubgebouw van de speeltuinver. Oranjewijk te Waddinxveen. Boskoop- Op vrijdag 15 oktober is er om 14.OOuur kindertheater- De vreem delingen- dat om 16.30 uur wordt afge sloten met disco. Om 21.00 uur is er een kleurrijke disco voor jongeren vanaf 16 jaar. Op deze avond wordt de video "Het gezicht van Boskoop" vertoond: video-momenten met politieke partij en, postbus 51 mededelingen, jonge ren, dorpsgenoten, politie en een prof voetballer zullen te zien zijn. Verder wordt muziek uit alle delen van de we reld gedraaid. Stichting open jeugd- en jongerenwerk De Tunnel organiseert op vrijdag 15 en zaterdag 16 oktober een anti racisme weekend. Het doel van dit weekend is om begrip, tolerantie en samenwerking tussen alle bevolkingsgroepen in Bos koop te bevorderen en/of vergroten. Op 16 oktober is de opening "Wereld markt" om 14.00 uur "Chile Lindo". Vluchtelingen uit Chili, inwoners van Boskoop e.o. dansen verschillende boerendansen uit Chili. Om 14.30 uur houdt de wethouder van Welzijn, de heer Trimp, het openingswoord. Om 15.30 uur "Les Beatjes". Een oergezelli ge Boskoopse Cajun/Ierse muziek groep en om 16.30 uur "Iraanse muziek" een 3 mansformatie speelt authentieke Iraanse muziek. Op deze markt zijn veel dingen te beleven: onder het genot van een Boliviaans kopje koffie en ver schillende koekjes en hapje, kan men verrast worden door een levende kle- dingshow. Bewonder de expositie van de kindertekeningen. 's Avond om 21.00 uur is er een optre den van de band "Inamix". Herv.kerk 10.00 uur ds. A.A v. Hou- welingen H A. 17.00 uur ds. J.C d. Moor, SOW dienst Ontm.kerk H.A. Geref.vrijgem. 9.30 en 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Zevenhuizen/Moerkapelle- Het is al vele jaren een traditie bij de Rabobank: het jaarlijkse spaarfeest in oktober. Ook dit jaar zal in Zevenhuizen en Moerkapel- le de bank er eén echt feest van maken. De vele jeugdige spaarders weten dat het in de herfstvakantie de moeite loont om de inhoud van een spaarbusje te storten of om een start te maken met sparen. Er is tenslotte een ruime keuze uit de diverse spaarvormen. In tegenstelling tot voorgaande jaren zullen beide bankkantoren alle feestelijke activiteiten concentre ren op één dag: donderdag 21 oktober. Dus deze keer geen hele week, maar "slechts" 1 dag. Maar er gebeu ren dan ook wel bijzondere dingen op deze spaardag! Zo zullen de aller kleinsten, tot ca. 6 jaar, door gri meurs geschminkt worden. Dat worden dus vele clowns, poezen en tijgers in Zevenhuizen en Moerka- pelle. Tevens zal een jeugdige ballonkunstenaar laten zien wat hij kan fabriceren van twee of drie ballonnen. Deze "ballondieren" zullen aan de jeugd worden uitge deeld. 's Morgens is deze kunstenaar in Zevenhuizen te bewonderen en 's middags in Moerkapelle. Voor de spaarders tot 6 jaar is een aardige attentie beschik baar. Voor diegenen die op de spaardag sparen en in de leeftijd zijn van 6 tot 9 jaar is een unieke, speciaal voor de Rabobank opgenomen, kinder-CD beschik baar. Op deze CD staan bekende TV-kindersterren zoals Samson, Ko de Boswachter en Alfred J. Kwak. Voor de sparende jongeren van 9 tot 16 jaar is ook een originele CD beschikbaar: "Van Folk tot Hip Hop", House, Hit pop, Reggae en Rock zijn muzieksoorten die op deze Rabo-CD voorkomen. De genoemde CD's wor den door de Rabobank beschikbaar gesteld indien de spaarder een bepaalde minimum bedrag op zijn of haar spaarrekening stort. Tevens geldt: zolang de voorraad strekt. Het geheel belooft dus inderdaad een echt "Spaarfeest" te worden. Zevenhuizen-'Ik teken er voor' Met deze kreet roept de wereld winkel Zevenhuizen-Moerkapelle de bevolking op met symboli sche "Noord-Zuid" contract te ondertekenen. De actie maakt een deel uit van de InZet Campagne 'Maak ruimte voor het Zuiden' Mat deze campagne willen InZet en talrijke lokale groepen de ontwikkelingsproblematiek weer op de politieke agenda te krij gen. In Zevenhuizen-Moerkapelle begint de campagne zaterdag 16 oktober. Vanaf deze datum liggen aanvraag formulieren voor het 'Noord-Zuid' contract in de wereldwinkelwagen. Ook kan een ieder vanaf deze datum meer informatie over deze InZet actie inwinnen bij de wereldwinkel. Wereldwinkel Zevenhuizen-Moer kapelle is iedere zaterdag met hun winkelwagen aanwezig op het dorpsplein in Zevenhuizen van 10.00 uur tot 14.30. De kloof tussen het 'rijke' Noorden en het 'arme' Zuiden groeit. Om deze kloof te overbruggen zal het Noorden haar eigen bijdrage moeten leveren. InZet heeft deze bijdrage in de vorm van een aantal eisen opgenomen in het 'Noord-Zuid' contract. Door ondertekening van dit contract verklaart men zich voorstander van deze eisen. De eisen opgenomen in ter 'Noord-Zuid' Contract zijn: -Minimaal IX van ons Bruto Nationaal Produkt (BNP) voor zuivere ontwik kelingshulp. -Kwijtschelding van alle oude schulden aan de armste landen. -Eerlijke en stabiele grondstofprijzen. -Open grenzen voor produkten uit het Zuiden. In het vervolg van de campagne krijgen ondertekenaars persoonlijk bericht over de standpunten van e politieke partijen t.a.v. de ontwikkelingsproblematiek.Politici zullen voor de vraag worden gesteld 'Boter op het hoofd of boter bij de vis...?

Hart van Holland | 1993 | | pagina 13