Zevenhuizen Openbaar vervoer in en rond Moerkapelle Kinderboekenweek 1993: "Vriendjes, maatjes, kameraadjes" 1 r Financiële helderheid voor de consument Kerkdiensten Activiteiten Agenda Tijdelijk geen SKR- kleding voor Roemenië Dierenbescherming Opbrengst Nierstichting Klaveijassen Met de Zevenster naar Austerlitz Jeugddienst "Sursum Corda" en jeugd koor in Ned. Herv. kerk om bij te blijven.... Hart van Holland/13 oktober 1993 pagina 7 De tele-taxi biedt uitkomst? Verhalenwedstrijd Voorlezen Dinosaurussen* tentoonstelling zondag 17 oktober Medische weekeinddienst agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Moerkapelle (ingezonden) Al 24 jaar wonen mijn man en ik in Moerkapelle. Onze kinderen van 22 en 18 jaar zijn daar geboren. In de loop van 24 jaar is het openbaar vervoer steeds verbe terd. We maken daar alle vier veel gebruik van. We hebben met ons vie ren één auto en gebruiken die zeer selectief. Onze ouders en overige fa milieleden wonen over heel Neder land verspreid. Mijn man verricht zijn woon-werkverkeer per snelbus. Onze dochter en zoon hebben een OV-jaar- kaart. Ikzelf werk in verschillende plaatsen. Ik reis soms per auto, maar heb ook een railaktiefkaart van de NS en ga zeer vaak per openbaar vervoer van mijn woonplaats naar: Zevenhui zen, Zoetermeer, Rotterdam, Den Haag, Leiden, Pijnacker, en Amster dam. Daarbij komen nog incidentele uitstapjes. Ik heb me laatste tijd al geërgerd over de boek-jes met dienst regelingen. Ze waren niet te koop bij ons postkantoor en ondanks de aan kondigingen in de bussen ook niet in de bus. Om er bij West-Nederland, Centrum West, Zoetermeer één te kopen - zoals mij telefonisch werd aangeraden - zou ik een busaanslui ting moeten missen, hetgeen mij ge woon niet goed uitkomt! Eén exem plaar betreffende de Rijnstreek kon ik vrij snel na het ingaan ervan in de bus aanschaffen. Maar toen ik die had, bleken er lang niet alle gegevens in te staan van de buslijnen, die ons gezin regelmatig gebruikt. Via het achterin het dienstregelingboekje gedrukte bestelformulier kreeg ik voor 14,55 nog drie boekjes erbij, zodat ik dacht: nu kan ik er weer even tegen. Ik kon niet vermoeden dat er op korte ter mijn weer diverse wijzigingen zouden komen! Verontwaardigd kwam mijn man vrijdagavond 24 september jl. thuis. Hij was als gebruikelijk per snel bus uit zijn werk gekomen. Hij had de folder gekregen betreffende de Tele- taxi, waarin werd aangekondigd dat diverse buslijnen over ongeveer een week worden verminderd en/of ko men te vervallen. Wat er precies te verwachten was, viel er echter niet uit op te maken. Dat bleek later op de avond toen mijn dochter om 21.30 uur thuis kwam (met bus 176 uit Zoeter meer). Zij had een andere folder met nieuwe, veranderde dienstregelingen per 3 oktober a.s. Wat bleek: De bussen die Moerkapelle aandoen: 171 en 176 rij-den 's avonds helemaal niet meer en op zondag kun je nog drie maal overdag bus 176 gebruiken. Zij werkt elke vrij dagavond tijdens de koopavonden in Zoetermeer en maakte uit de folder op dat ze binnenkort na haar werk niet meer met de bus naar huis kan. Eén keer met de Tele-taxi, kost haar snel een uurloon. Ze beschikt momenteel over een OV-studentenkaart die ze over een maand - als ze afstudeert - wil vervangen voor een gewone OV-jaar- kaart, omdat ze in Amsterdam woont, regelmatig in Moerkapelle bij ons komt en in diverse plaatsen in Nederland zal gaan werken, opleidingen volgen en fa milie en vrienden bezoeken. Onze zoon, studeert in Utrecht, is ook niet blij met de nieuwe busdiensten. Hij komt regelmatig 's avonds via Gouda uit Utrecht en ziet zich ook voor de wel heel ontmoedigende geregelde tele- taxi gesteld. Wat een toestand: tenmin ste een uur van tevoren bellen en wat een hoge kosten, wanneer je bovenop de OV-jaarkaart een paar maal per week tussen 5,- en 10,- aan taxigeld kwijt bent. Waarom niet gewoon op je normale vervoersbewijs (strippen kaart, OV-kaart). Op donderdagavon den reist mijn man naar Zoetermeer met bus 176 naar de receptie van een muziekvereniging. Hij kan nu niet meer thuiskomen, tenzij hij een half uur later dan anders 173 neemt en zo'n tele-taxi belt. Ikzelf ga regelmatig op werkdagen naar de Erasmus Universiteit in Rotter dam (met 171-175-metro RET Daar moet ik ook weieens 's avonds zijn. Dat gaf altijd al problemen met thuisko men, maar nu zie ik dat het helemaal niet meer kan. Voorts kom ik nogal eens in Pijnacker, waarvandaan ik dan s'avonds terugreis met bus 121 en 176. Vaak ga ik zaterdags naar Amsterdam via Leiden (176-170). Dat betekende al opletten hoe laat je nog thuis kan ko men (daarom heb ik al die boekjes aangeschaft) maar nu wordt dat on mogelijk. Dat lijkt me behoorlijk behelpen! Als het één keer voorkomt is het natuur lijk niet erg, maar ons gezin lijdt wel erg onder zo'n peperdure en onhandi ge regeling. (Altijd een telefoonkaart op zak en weet u hoe vaak de telefoon cellen kapot zijn?). We begrijpen best dat een lege bus, of een bus met enkele passagiers, verlies voor uw maat schappij oplevert, maar u kunt toch ook tenminste een paar bussen per avond laten rijden. Die taxi's staan ook niet voor niets rijklaar, toch? Daarbij is dit een complete verrassing! Nergens hebben we iets gelezen over deze - voor ons - ingrijpende verande ring. Op deze manier is het niet leuk meer om in een dorp te wonen. Open baar vervoer heeft een maatschappe lijke functie. Kleine gemeenten raken zo in een isolement. Het openbaar ver voer moet gestimuleerd worden, ter wijl het niet alleen duurder maar ook slechter wordt. Als ik in Rotterdam en Amsterdam het volle openbaar ver voer - vooral tijdens de spitsuren - zie, denk ik dat daar best wat compensatie is te vinden voor de stillere buslijnen in de regio. Dan kunnen wij ook ge woon en een beetje milieu-bewust le ven. Beste mensen van West-Neder land, beseft u bovenstaande proble men wel? Wat vindt u hier nu allemaal van en: Wat gaat u eraan doen? Met belangstelling zie ik uw antwoord zo spoedig mogelijk tegemoet. Met vriendelijke groet, G.W. Matla-van der Veer Van Hogendorpstraat 13 2751 AD Moerkapelle Moerkapelle- Nog een paar weken en dan vertrekt het konvooi van Stichting Kinderhulp Roemenië uit Moerkapelle om in 2 plaatsen in Roemenië hulpgoe deren te brengen. Al maanden lang zijn de mensen van de SKR bezig met voor bereiden. Zoals het zich nu laat aanzien kunnen alle hulpgoederen net aan in de 13 vrachtwagen, die de SKR tot haar beschikking heeft. Op dit moment is alles volgens berekening tjokvol en daarom stelt de SKR een (tij-delijk) kle- ding-stop in. De mensen van de SKR zijn ontzettend blij dat er de afgelopen tijd zo fantastisch veel gegeven is. Daar door kunnen zij de bevolking van Ra- chita en Loman precies voor de winter van goede en warme kle-ding gaan voorzien. Meer informatie volgt. De opbrengst van de collecte van de Dierenbescherming Zevenhuizen be draagt f 2157,50. Alle collectanten en gevers hartelijk dank. Moerkapelle - Zaterdag 9 oktober hield de gereformeerde gemeente te Moerkapelle de jaarlijkse bazar. Onder grote belangstelling verkochten de deelnemers allerlei oude en zelfgemaakte artikelen. Opa en oma Hogendoorn gefeliciteerd! 40 jaar een paar Frank Rianne en Jack Gratis af te halen: skai kuipje, wit 01802-1960 Serieuze ondertoon bij speelse oktoberspaaractie NMS Spaarbank: Oktober is traditioneel spaarmaand èn wijnmaand. Voor de NMS Spaarbank reden om zich met een speelse actie te presenteren: van 15 tot en met 30 oktober 1993 krijgen nieuwe spaarcliënten een uitstekende witte Bordeaux-wijn in een bijzondere fles. Het etiket is speciaal voor de NMS ontworpen en zweeft op een opvallende manier in de fles. Een uniek cadeau, dat voor honderd procent het predikaat 'collector's item' verdient. Nu wegleggen, straks genieten De actieslogans zijn al even toepasselijk: 'De NMS Spaarbank heeft dit jaar iets bijzon ders onder de kurk'. En vooral: 'Nu wegleggen, straks genieten'. NMS-agent Marina Verhoef-Veerman aan de Dorpsstraat 200 in Zevenhuizen: "Wat voor goede wijn geldt, gaat immers ook op voor sparen. Als je het een poosje laat ''9gen, wordt het alleen maar beter, of in geval van sparen meer. Op die gedachte spelen wij in met ons cadeau voor nieuwe cliënten. Overigens weet ik dat de wijn nu al lekker is. Dus nieuwe cliënten kunnen direct proeven welke kwaliteit we bieden." All-round' financiële adviseurs Natuurlijk is de wijn een symbool voor de kwaliteit die de NMS in huis heeft. Deze bank. die een vermogen van ruim 4 miljard gulden beheert, is een volle dochter van de ING Bank, Het bijzondere ervan is dat ze werkt via zelfstandige agenten. Dit zijn 'all-round' financiële adviseurs. De agent in Zevenhuizen, Veerman, heeft namelijk - naast het a9entschap van de NMS Spaarbank - ook een assurantiekantoor/administratiekan toor/ makelaardij en onteigeningszaken. Voor de zakelijke relaties voeren zij het dienstenpakket van de ING Bank. Dat betekent deskundigheid op een breed terrein. Van hypotheek tot creditcard Marina Verhoef-Veerman: "Daardoor kunnen we onze dienstverlening precies afstem- men op de individuele wensen van onze cliënten. Die krijgen dan ook een glashelder en Persoonlijk advies. Met om te beginnen een maximaal rendement op hun spaargeld. Maar we kunnen ook aangeven wat voor hen de gunstigste hypotheekvorm is. •'srder adviseren we bij de keuze tussen sparen en beleggen. Daarbij zorgen we ervoor dat ook fiscaal de mogelijkheden worden benut. En natuurlijk bieden we consumptief krediet en niet te vergeten de privérekening, compleet met Eurocheques en creditcard. Kortom, we zijn een complete bank voor de particuliere cliënt." Moerkapelle-6 oktober. De opbrengst van de Nierstichting-collecte afdMoer kapelle was 2203,25. Hiep Hiep Hoera Dianne wordt 1 jaar oma en opa mkp Hoera, morgen Sanne Abbekerk 1 jaar Zevenhuizen - Kinderboekenweek 1993 staat in het teken van vriendschap. In de bibliotheek Zevenhuizen is een ex positie ingericht rondom dit thema. Vriendschap is overal, en zeker ook in boeken! Extra accent is er bij deze ten toonstelling op de beroemde "poesie"- albums (al generaties lang zijn deze albums échte vrienden-albums), en op vriendschap in strip-albums (er zal een grote strip-wand te zien zijn!) Daar naast komen vanzelfsprekend de offici eel bekroonde kinderboeken aan bod: de Gouden Griffel en Gouden Penseel, de Zilveren Griffels en de Prijswinnaars van de landelijke Kinderjury 1993. Bij de Kinderjury-actie aan het begin van dit jaar hebben ook de Zevenhuizense kinderen actief meegelezen. Uit al die plaatselijke meningen is dan ook een Zevenhuizense Kinderjury-ranglijst ge maakt, die grotendeels afwijkt van de landelijke prijswinnaars, (de bekroon de kinderjury-boeken kunnen tijdens de kinderboekenweek van 13-23 okto ber nog niet geleend worden, maar wel alvast gereserveerd). Gedurende de maand september heb ben alle kinderen in Zevenhuizen van 8- 12 jaar enthousiast meegedaan aan de Verhalenwedstrijd. Het verhaal van de schrijfster Selma Noort "Vriend ge zocht..." moest door de kinderen wor den afgemaakt. Alle inzendingen zijn door de kinderboekenweek-commissie beoordeeld en twee winnaars zijn doorge stuurd naar de provin- z LU UJ LU N 2 z _j LIJ co LU m n A ciale jury (1 winnaar in de categorie 8-10 jaar; 1 g7 in de categorie 11-12 jaar). Wie die twee ver halen geschreven hebben, en wie er nét niet in aanmerking kwamen, maar wel goed zijn voor de tweede en derde prijs in Zevenhuizen, dat wordt bekend ge maakt in de bibliotheek Zevenhuizen op zaterdagochtend 23 oktober om 12.00 uur. Dan wordt ook naar de recht streekse uitzending van Radio West geluisterd, zodat vernomen kan wor den wie de uiteindelijke provinciewin naar is geworden. Omdat de radio-uit zending van Radio West tot 13.00 uur duurt, zal de bibliotheek Zevenhuizen voor die ene keer tot 13.00 uur geopend zijn! (i.p.v. tot 11.30 uur). Op woensdagmiddag 13 oktober en woensdagmiddag 20 oktober staat het voorlees-half uurtje voor peuters en kleuters geheel in het teken van de kinderboekenweek. Er zullen dan boe ken worden voorgelezen over vriend jes en vriendinnetjes, en vanzelfspre kend ook een keuze uit de bekroonde kinderboeken. Het voorleeshalfuurtje voor peuters en kleuters duurt van 15.00-15.30 uur (de hele winter elke woensdagmiddag. Aansluitend op de actuele film "Jures- sic Pare", en de huidige "dinosaurus sen-rage, zal er naast de kinderboeken weektentoonstelling ook een kleine di- nosaurussententoonstelling te zien zijn. Vooral de miniatuur-dinosaurus sen in de vitrine zijn het bekijken waard! De bibliotheek heeft inmiddels ook een behoorlijke kollektie boeken over dinosaurussen opgebouwd. Zevenhuizen - Woensdag 6 oktober was het zover. De bewoners, begeleid door het personeel, vrijwilligers en voor zo ver er plaats was, leden van de Anbo, op naar de pannekoek! 't Weer was mooi, allemaal stralende gezichten en langs een toeristische route kwamen zij bij "Bonaparte" in Austerlitz. Daar kon iedereen pannekoeken bestellen naar smaak met een paar consumpties. Er werd gretig gebruik van gemaakt en het was heerlijk. De groep was om ca. 18.00 uur thuis. Zevenhuizen-Op zondag 17 oktober om 19.00 uur is ereen jeugddienst in de kapel in Oud Verlaat. De heer Oldertijn zal over het onderwerp"Zijn engelen verleden tijd?" spreken. De vragen die hierbij behandeld worden: - bestaan engelen? - wat zegt de bijbel over enge len. -wat (kunnen) engelen voor jou betekenen. De groep Reflector uit Bos koop zal tijdens deze dienst een aantal keren optreden met een aantal zelfge maakte eigentijdse songs en drama stukken. Inlichtingen tel. 010-4550609. Zevenhuizen: Herv.kerk 10.00 uur ds. R. Holwerda Pijnacker. 19.00 uur ds. H. Gaasbeek Oud Verlaat 10.00 uur ds. H. Gaas- b66k. Geref. kerk. 9.30 uur drs. G.H. Ho- mans Venendaal. 18.30 uur mw. drs. L.J. Koning-Polet Gouda. Ver.Vrijz.Herv. 19.00 uur ds. R. Thieme-Tiesing. Moerkapelle: Herv.kerk. 9.30 uur ds. Quist Moor drecht. 18.30 uur drs. Van Estrik. Geref.Gem. 9.30 uur leesdienst. 19.00 uur ds.C. Harinck. Zaterdag 16 oktober dokter C.W. Onderwater, Dorpsstraat 196, Zeven huizen, tel. 01802-1204. Zondag 17 oktober dokter R.P. Ren- sen Cederhof 3, Bleiswijk tel. 01892- 14085. Zevenhuizen-Vrijdag 15 oktober a.s. is er klaverjassen en jokeren in het ge bouw van de vogelvereniging "Zang en Kleur" te Zevenhuizen. Aanvang 20.00 Moerkapelle- Donderdagavond 14 ok tober zal er een koor- en samenzang avond gehouden worden in de Ned. Herv. kerk te Moerkapelle. Deze avond wordt georganiseerd door de Chr. gem. zangvereniging "Sursum Corda". Voor deze avond is tevens uitgenodigd het bekende jeugdkoor van "Vox Jubilans" uit Waddinxveen. Het orgel wordt be speeld door Peter Verweij en Erica vd Kolk zal de dwarsfluit bespelen. Het ruim 60 jaar bestaande koor Sursum Corda staat onder leiding van Hans de Wit, o.a. dirigent van het Westiands Da meskoor en de Sprinter Singers uit Zoe termeer. Het jeugdkoor van "Vox Jubi lans" staat onder leiding van organist/ dirigent Jan Mulder. "Vox Jubilans" en het jeugdkoor treden regelmatig op voor radio en TV en genieten grote be kendheid. De koren hebben in de afge lopen weken een nieuwe CD opgeno men. De koren zullen op deze avond di verse bekende stukken uit hun reper toire ten gehore brengen. Zevenhuizen: Zondag 17 oktober: 14.00 uur dorpshuis Swanla Zeven Muzen met de Havenstad operette in concert. Woensdag 20 oktober: Ouderenmiddag in Herv. Centrum; 14.30 uur; dokter C. Onderwater, huisarts te Zevenhuizen. Vrijdag 12 november 20.00 uur dorpshuis Swanla Zeven Muzen Muziekavond voor volwassenen Zaterdag 13 november: Wereldwinkel Kramendag op het Dorpsplein. Dinsdag 30 november: Oud papier aktie De Eendragt 8.00-18.30 uur. 15 januari winterconcert Kleine Trompetter dorpshuis Swanla Zaterdag 19 februari 1994 20.15 uur dorpshuis Swanla: toneelgroep Spektakel met een Griekse tragedie (ondeugend blijspel). Zaterdag 28 mei Hobbyshow dorpshuis Swanla Zeven Muzen ANBO Elke maandag 14.00 uur spellenmiddag Zevenster; soosmiddagen in de Zevenster 14.00 uur: 27 okt., 24 nov.; soosmiddagen in het Hervormd Centrum 14.00 uur: 13 okt., 10 nov. 18 november: Herfsttour 15 december: Kerstviering in dorpshuis Swanla. Oud Verlaat Iedere zaterdag: klaverjassen in De Vierkap. Donderdag 28 oktober: 20.15 uur lingerie-party in De Vierkap Zaterdag 30 oktober: 20.00 uur bingo in De Vierkap Moerkapelle Donderdag 14 oktober: Ouderensoos 9.30-11.30 uur in dorpshuis Op Moer. Donderdag 14 oktober: 20.00 uur dorpshuis Op Moer: Open avond van VBOK en NPV; dokter J.B. Ruit met thema: Pijnbestrijding in Bijbels perspectief. Donderdag 14 oktober: Ned. Herv. Kerk 20.00 uur: Koor- en samenzangavond door chr. gem. zangver. Sursum Corda en jeugdkoor Vox Jubilans uit Waddinx veen. Zaterdag 18 december: dorpshuis Op Moer: Rolschaats wintershow en roller disco door RV rolling '90.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7