Sport in de regio Jeugd voetbal Tabé-jeugd blijft scoren Tafeltennis BSC'68 haalt eerste punt binnen BROUWER DE KONING WSE verliest koppositie Sluitingsrit Tourclub Zevenhuizen '80 Dames IZVH verliest nipt Super-Cup niet voor ZVH Oud B.S.C'68 - Artiesten O.S.S. UITVAARTVERZORGING Hengelsport pagina 9 "S.V. Bernardus heeft weer twee winstpunten" Het damesteam van Tabé speelde eveneens thuis Klaveijassen Zuidhonk Grote kollektie Kamerplanten start bekercompetitie* Traditioneel jeugd-volleybal toernooi in Swanla Hazerswoude-Rijndijk - SB Bernardus organiseert op 20 oktober een Straten- voetbaitournooi voor de jeugd van 6 t/ m 12 jaar. Iedere straat, familie, school klas en vereniging enz. mag zich hier voor inschrijven. De bedoeling is om met 7-tallen te spelen. Elk team moet minimaal bestaan uit: 1 jongen die niet op voetbal zit en 2 meisjes. Er zal in twee leeftijdsgroepen worden ge speeld. De aanvang is om 12.00 uur. Degene die geen team bij elkaar kan krijgen, kan zich toch opgeven, tel. 15147 of 14298. Met deze zakelijke mededeling is het belangrijkste feit vermeld van de thuis wedstrijd tegen Leiden. Waar andere ploegen moeiteloos tot een gemiddel de score van 10-0 kunnen komen tegen deze nieuwkomer in de afdeling, zo had Bernardus de grootste moeite om een nipte 3-2 zege te bereiken. De eerste helft werd zelfs afgesloten met een 0-1 achterstand. Het slechte veldspel van de thuisclub, waarbij ontzettend veel onnodig balverlies te bespeuren viel, was er de oorzaak van dat de bezoekers zo af en toe zelfs ge vaarlijk konden wor den. Na 30 minuten bleef de achterhoe de passief kijken en verkeek de doelman zich op een afstand schot, zodat er een 0- 1 op het scorebord verscheen, hetgeen ook de ruststand was. In de tweede helft moest het dan gebeuren, en het publiek begaf zich richting doel van de bezoekers. Daar zou men de doelpunten te zien krijgen. Na 8 minuten spelen in de tweede helft was een rode kaart de oorzaak van het feit dat de thuisclub met 10 spelers verder moest. Dit deerde de ploeg niet want twee minuten later was het W. de Roo die de scoringsangst doorbrak en voor de gelijkmaker zorgde. Diegene die dachten dat Bernardus nu door zou gaan naar de grote overwinning kwam bedrogen uit. Het duurde een kwartier voordat J. v. Kampen voor 2-1 zorgde. Een terecht gegeven penalty, de derde al dit seizoen, dachten de bezoekers na een half uur spelen in de tweede helft op gelijke hoogte 2-2. Vijf minuten voor tijd was het wederom W. de Roo die voor 3-2 zorgde en de twee winstpun ten veilig stelde. Een overwinning die heel wat te denken geeft. Benthuizen- Op zaterdag 16 oktober om 12.00 uur zal op het sportpark "Ons Erf", bij B.S.C.'68 een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen Oud BSC en het artiestenteam van Veronica, in het kader van het 25-jarig jubileum. In het team van oud BSC zullen een achttal spelers van het prominente team van het seizoen '70-'71 worden opgesteld en het team zal worden aangevuld met spelers van een jongere generatie. I.v.m. voornoemde wedstrijd is er door de "oudjes" de afgelopen tijd druk ge traind en werden enkele oefenwedstrij den gespeeld. Enkele oud-spelers slaagden er helaas niet in de stage periode te voltooien, doordat zij bles sures opliepen en er vanaf zagen ver der te gaanGeselecteerde oud-spelers Henk Boogaard, Johan Boogaard, Re- né Boogaard, Claus Gengenbach, Jaap vd Heijden, Ben Korving, Sjaak Kuiper, Jan Janmaat, Johan vd Meer, Jaap Pos, Leen de Ruiter, Adrie Verheul, Anne Verheul, Frits Vermeulen, Albert Ver meulen en Koos v Weizen. Oud-speler Cees Noordam en oud-trainer Henk Hoeksema zullen als coaches aan BSC- zijde optreden, terwijl het arbitrale trio zal bestaan uit scheidsrechter Ad Elles- wijk en grensrechters Y. v. Geenen en P.J.J. Zuiderwijk. Benthuizen- Zaterdag 9 oktober jl. speelde team 1 van tafeltennisvereni ging Tabé thuis tegen 21-UP 2 uit Rot terdam. De nog steeds ongeslagen Tabé-ers (vorige week versloegen ze met 3-7 Kubo-Smash uit Monster) had den hun handen vol tegen deze tegen standers. Meteen in de eerste twee par tijen verloren Chris van Dorp en Arjen v.d. Wel resp. in 2 en 3 games van Nick v. Leeuwarden en Martijn Wielenga. Andy v. Dorp won de derde partij ge makkelijk van Johan Bijl, stand 1-2. Het dubbelspel kon de stand gezien de eer ste game-winst van 21-13 voor Tabé de gelijkmaker worden, maar dat pakte anders uit. Met 14-21 en 16-21 ging het punt naar de tegenstanders. De teleur stelling van het verloren dubbel speel de Arjen in zijn partij tegen Nick parten, zodat de Benthuizenaren op de helft van de wedstrijd tegen ee 1-4 achter stand aankeken. Het leek erop dat dit Rotterdamse team de overwinnings reeks van Tabé zou doorbreken. Maar het motto van "geef nooit op" sloeg volledig op de boys van Tabé. Chris bracht de ommekeer in de wedstrijd, door in drie games Johan te verslaan en Andy en Arjen versloegen resp. Martin en Johan, waardoor de stand op 4-4 werd gebracht. Verbijstering bij het 21- UP team die eigenlijk al dachten dat ze de wedstrijden in de knip hadden. Tabé was weer helemaal terug in de race. Op verzoek van 21-UP werden de laatste twee partijen gelijktijdig gespeeld. Chris tegen Martijn en Andy tegen Nick. beide spelers verloren de eerste game met 17-21, zodat een licht gejuich uit de hoek van 21-UP opsteeg. Maar weer wisten de Tabé-ers hun kalmte te bewa- Benthuizen- Het le team van tafelten nisvereniging Tabé heeft deze week met 5-5 in Leiden tegen Docos 8 gelijk gespeeld. Jan Bavelaar van Docos ver sloeg Jef Jakobs in 3 sets met 21-15, 18- 21 en 21-16. De tweede wedstrijd tussen Piet vd Staak en Alexander van Waay werd door Alexander in 2 sets gewon nen. De derde wedstrijd, tussen Frank van Waay en Jos Nieuwenburg leek een makkie voor Jos te worden: in de eerste set werd Frank weggespeeld: 21-14, maar Frank vocht zich terug en dwong een beslissende derde set af door de tweede met 21-19 - te winnen. Jos was daarop wakker geschud: Frank verloor met 21-10 de derde set. Het dubbel tussen de aanvallers Frank en Alexan der van Tabé en de verdedigers Jos en Jan van Docos bracht een zeer wisse lende wedstrijd te zien, waarbij Alexan der en Frank uiteindelijk in een zeer spannende derde set wonnen (resp. 21- 15, 17-21 en 20-22). De twee volgende wedstrijden kenden een minder span nend verloop en waren snel afgewerkt: Jef Jacobs versloeg Piet vd Staak en Frank van Waay verloor van Jan Bave laar. De strijd tussen Alexander van Waay en Jos Nieuwenburg liet weer het nodige vuurwerk (en vooral kreten van Alexander) zien en horen: 22-20 voor Alexander, toen omdat hij zich opwond en Jos daarvan gebruik maakte 21-10 voor Jos, waarna Alexander terug kwam met 18-21. Stand 4-3 voor Tabé. Frank van Waay leek na een eerste set met 21-9 gewonnen te hebben van Piet vd Staak voor het volgende punt te gaan zorgen. Echter het slimmere spel van Piet ontregelde Frank totaal. Piet won de enige wedstrijd van deze avond: resp. 21-17 en 21-13 in de 2e en 3e set. Met nog 2 wedstrijden te gaan was de stand gelijk: 4-4. En Jef verloor met 21-13 en 21-19 van Jos Nieuwen burg. Stand 5-4. Rond twaalf uur begon de laatste wedstrijd, waarbij een herha ling van de avond leek op te treden. De le set ging snel naar Alexander met 21- 14. Maar toen die 2e set begon zat het er tot 18-14 in dat Piet vd Staak een 3e set zou verdienen. Het werd echter 20-20 en dat betekent verlengen tot er een verschil van 2 punten is. Alexander en Piet vochten voor wat ze waard waren: 22-23, 26-27, 30-30, 32-33 en toen 3 pun ten voor Alexander: 35-33. Stand 5-5. ren en wonnen zowel Andy als Chris de tweede game met 21-17. Spanning alom. In beide partijen moest een derde game de beslissing brengen. Werd het een overwinning voor Tabé of 21-UP? Een gelijkspel (5-5) kon er nog inzitten. Vier spelers onder druk leveren soms de mooiste partijen tafeltennis op. De punten gingen over en weer, Nick kwam als eerste op voorsprong, maar maakte door de spanning een fatale servicefout waardoor Andy hem met 24-22 ver sloeg. Tabé voor met 5-4. Op datzelfde moment kwamen Chris en Martijn op 20-20. Chris drukte door en met 22-20 scoorde hij jet punt en was de overwin ning alsnog voor Tabé. Einduitslag 6-4 De Dames kregen Rijnsoever 8 uit Katwijk a.d. Rijn op bezoek. Adrie Roos, Agneta en Sabina Tuijl versloegen hun tegenstanders met 8-2. In de uitwed strijd van 2 oktober jl. speelde zij tegen Spinmill 1 uit Aarlanderveen gelijk (5- 5). Zij gaan na zes gespeelde wedstrij den met 49 punten aan kop en hebben met de overwinning op Rijnsoever hun kans om kampioen in hun klasse te worden vergroot. Zaterdag 16 oktober a.s. worden er geen competitiewed strijden gespeeld dit i.v.m. de herfstva kantie. Waddinxveen-ln het wijkgebouw Het Zuidhonk (naast Sporthal De Duike laar) kunt u op vrijdagavond 15 oktober a.s. weer vrij-klaverjassen. (Geen com petitie) Aanvang 20.00 uur. Benthuizen-In een van beide kanten slecht gespeelde wedstrijd bleef de stand zoals die om 14.30 uur op het scorebord stond n.l. 0-0. Toch was het begin van de wedstrijd hoopvol voor de thuisclub. In de 3e min. kreeg Andre vd Meer een kans na goed samenspel met Peter ter Luun. De Delftse keeper redde met de voet. Na een kwartier kreeg Pe ter ter Luun zelf een goede kans. Hij schoot hard tegen Hibma op en hield er alleen een corner aan over. Ook D.H.L. kreeg een goede kans maar nu stond Frank Vis op de goede plaats om red ding te brengen. Nadat Andre vd Meer een schot voorlangs zag gaan scoorde Peter ter Luun. De treffer werd echter afgekeurd wegens buitenspel. Beide ploegen kregen nog goede mogelijkhe den om te scoren, vd Meer en ter Luun zagen hun pogingen stranden op kee per Hibma. Remco Pronk van D.H.L. kon John Windhorst ook niet verras sen. De 0-0-stand was voor de groen- witten die deze keer in de blauwe shirts speelde te weinig, Zij hadden toch ze ker 2 keer moeten scoren. Ook in de tweede helft hadden de pupillen van Rolf Jans geen greintje geluk. Kansen voor vd Meer, Chang en ter Luun lever de geen treffers op. 10 Minuten voor het eindsignaal kregen de Benthuizers het goed benauwd. Op de rand van het strafschopgebied mocht D.H.L. een vrije trap nemen en keihard schoot Euser inde muur zonder verdere gevol gen. Ondanks verwoede poging bleef de stand 0-0 en was het eerste punt binnen. Aangezien C.W.P. ook maar 1 punt heeft maar een veel slechter doel- gemiddelde, heeft BSC'68 de laatste plaats overgedaan aan C.W.P. Zevenhuizen- Zaterdag 9 oktober nam O.S.S. deel met 9 groepen aan de groepsspringwedstrijden, die namens de K.N.G.B. regio Gouda, door de gym nastiekvereniging Heres te Bodegra ven werd georganiseerd. Er was een ochtend- en middagprogramma. Alles verliep zeer voorspoedig, de onderde len waaraan O.S.S. meedeed waren lan- gemat en trampoline. Uilslagen: O.S.S. meisjes op de trampo line 16.35; 2. 7.35; 3. 7.00 4. 7.15; 5.6.90; 6. 7.90; 7. 6.05; 8. 8.15; jongens: 7.40 punten; Lange mat meisjes: 1. 7.00; 2. 6.30; 3.8.00; 4.8.00; 5.6.90. jongens: 8.00 punten. Klaverjasvereniging Waddinxveen or ganiseert een koppel-klaverjaswed- strijd op vrijdag 15 oktober. Aanvang 20.00 uur, in de kantine van voetbal vereniging Waddinxveen. Opgave en verdere inlichtingen tel. 01828-18271. Tevens inschrijven in de kantine. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen/Moerkapelle- Uitslagen zomercompetitie van Hengelsportver eniging Zevenhuizen-Moerkapelle: 1. A.J. Stubbe 25.550 gr.2. D. Bazen 22.410 gr.; 3. W. v Erk 22.220 gr.; 4. C. Klomp 20.860 gr.: 5. W. Roos 13.920 gr.; 6. J. Boerop 13.300 gr.; 7. J. Verschoor 11.130 gr.; 8. C. Gravenstein 10.570 gr.; 9. J. Nomen 8.540 gr. Uitslag le najaarswedstrijd die gehou den werd in de Noord-AA: 1. F. den Toom 4420 gr.; 2. L. Schmidt 3650 gr.; 3. M. Huisman 3200 gr.; 4. A. v. Erk 1840 gr.: 5. E. Breedijk 1350 gr.; 6. I). Bazen 430 gr.; 6. J. Wiersma 430 gr. Grote potchrysanten en cyclamen BLOEMBOLLEN (ook in kado-verpakking!) Narcissen en Krokussen - 10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten Winterharde violen, Erica winterbloei MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor 10,- Witlofwortelen - droog haardhout GEEN KOOPAVOND I VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg bij de nieuwe rotonde - Tel. 01802-2430 Waddinxveen- Met de 7-1 nederlaag van vorig jaar nog in het achterhoofd ving WSE de wedstrijd tegen Stolwijk met de nodige voorzichtigheid aan. Niet terecht bleek achteraf, want toen het team van Jan Kramp vlak voor de pauze twee tegentreffers kreeg te ver werken gingen na de rust de remmen los. WSE bleek toen meer in huis te hebben dan de Stolwijkse opponent, maar verder dan een goal van Dirk Jan Roos kwamen de WSE-ers niet. Stolwijk werd daarmee de nieuwe leider in de vierde klasse B. WSE begon dus zeer behoudend aan de wedstrijd. Nog onder de indruk van de Stolwijkse zevenklapper aan het einde van vorig seizoen trok WSE voorzichtig ten aanval. Dat leidde tot maar weinig kansen. Tot vlak voor rust toen een voorzet van Remco Anker bij Johannes Oron terecht kwam, die in samenwer king met Michael Berhane de bal achter Bert vd Kaa werkte. Niet lang daarna werd de WSE-goalie verrast door een poeier van de Stolwijkse goalgetter Jan Noorlander. Michael Berhane, de pas 17 jarige leider van de achterhoede, werd in de rust ge wisseld voor de van een zware blessure herstelde Patrick Rijnbeek. Na ruim een jaar maakte Patrick vorige week zijn rentree in de wedstrijd tegen ESTO. Toen legde hij de basis voor de gelijk maker van Erwin Pleus. Jan Kramp be sloot om achterin één op één te gaan spelen. Stolwijk leek daarvan onder de indruk, want het gelukte WSE om het spel naar zich toe te trekken. Dat leidde echter nauwelijks tot gevaar voor het doel van Stolwijk. Omdat WSE achterin wat kwetsbaarder werd doken de rood zwarte spitsen wel diverse keren op voor Bert vd Kaa, maar hield zijn doel verder schoon. Erwin Pléus zette Dirk Jan Roos vrij voor een leeg doel, die dan ook wel raad wist met het buitenkansje. Het mocht echter niet meer baten. WSE keerde zonder punten naar huis. Vriend en vijand waren het erover eens de WSE meer had verdiend, maar geen Stolwijker maalde daar om. WSE zakte naar de tweede plaats en weet nu de hete adem in de nek van on der meer GSV, dat korte metten maakte met Floreant, 0-5. Ook Schoonhoven kende geen genade met haar tegenstan der ESTO. De Bodegravers bleven met slechts een 1-5 nederlaag verbouwe reerd achter. SCH'44, de komende te genstander van WSE, moet voorlopig afhaken in de kopgroep. Na de neder laag tegen Stolwijk bleek ook Moord recht te sterk, 0-1. Haastrecht boekte haar eerste overwinning, al ging dat moeizaam, 4-3 tegen Donk. De wed strijd tussen Bodegraven en Gouderak werd afgelast, waardoor de laatste nog maar twee wedstrijden heeft gespeeld, die allebei verloren gingen. Dit weekeinde speelde WSE een oefen duel tegen derde klasser Olympia op de Lansbrekers, aanvang 14.00 uur. Zon dag 17 oktober speelt WSE thuis tegen SCH'44, aanvang 14.00 uur. Zevenhuizen- Met de sluitingsrit op za terdag 16 oktober sluit Tourclub Ze venhuizen '80 haar fietsseizoen 1993 af. De rit kan gefietst worden over afstan den van 30 en 70 km. De start voor de 30 km is tussen 10.00 en 13.00 uur. Voor de 70 km kan men starten tussen 10.00 en 12.00 uur. Beide routes zijn uitgepijld. De startplaats is café "De Roerdomp" aan de Tweemanspolder in Zevenhui zen. Zevenhuizen- Tegenover wat meer rou tine en technische kwaliteiten van Mar- tinus 2 uit Amstelveen stelde ZVH een enorme inzet en van tijd tot tijd verras send goed spel. In de vierde set. bij de stand van 13-13, was het team van trai ner Jan Zaal heel dicht bij set-winst en een zeker verdiend wedstrijdpunt. Martinus met een aantal speelsters die vorig seizoen nog in de ere-divisie speelden nam in elke set een ruime voorsprong en steeds weer vocht ZVH zich terug in de wedstrijd. De eerste set werd met 6-15 verloren maar inde twee de set werd een grote achterstand weg gewerkt en omgebogen in 16-14 set winst. Dit met sterk aanvalsspel op de buitenkant van Ingeborg Kleijer en Aaf- ke Verbrugge terwijl ook Catharine vd Meer zich sterk weerde. De jeugdspeel- sters Ruth Heerschap en lngrid Visser, debuterend in de le divisie, missen nog routine maar kwamen toch vaak tot verrassende akties, vooral blokkerend. Nieuw is ook spelverdeelster Daniëlle Segers. Zij heeft de moeilijke taak van Carin Nagtegaal overgenomen, die na vijf succesvolle jaren, afgelopen zater dag afscheid nam. In de derde set ging het lang gelijk op, maar toch verlies, on danks de sterke serve van Ivana Vysko- cilova en de sterke middenblok van Mo nique Vermeulen. Dat was ook het ge val in de vierde set. ZVH haalde weer een grote achterstand in. Het publiek verheugde zich al op een vijfde set. Bij 13-13 gaf een weliswaar correcte maar nogal formele beslissing van de 2e scheidsrechter de doorslag. Tweede spelverdeelster Monique Bijl kwam in deze wedstrijd niet binnen de lijnen. Astrid Poot zal deze week weer voor zichtig aan de training beginnen na een enkelblessure. Na de winst van vorige week en het goed spel van afgelopen zaterdag lijkt het team op de goede weg. Zaterdag speelde Rentokil-ZVH in Am stelveen tegen PZ Dynamo uit Apel doorn, in de strijd om de Westermeijer Super Cup. De wedstrijd tussen lands kampioen en bekerwinnaar. Rentokil kon niet met Brecht Roden burg Edger Tinkhof en Cees van Opij- nen in de basis spelen, vanwege hun blessures. Toon vd Burgt begon de wedstrijd met de volgende basis: Ar nold v Ree. Arno v Solkema, Ronald Kooijman, Rini Boutens, Jan Paul v Ge- meren en Edgar Benschop. Dit zestal zorgde in de eerste set dat in de begin fase de strijd volledig gelijk opging en attractief volleybal aan de meegereisde supporters werd voorgeschoteld.Maar Dynamo met de beste speler (Bas vd Goor) in hun midden zette een eindsprint in en pakte de eerste set met 15-8. Ook in de volgende sets bleef Rentokil tot het uiterste gaan en wist met lange rally's het publiek te bekoren. PZ wist ook deze sets met resp. 15-9 en 15-8 winnend af te sluiten en werd de terech te winnaar van de Super Cup. A.s. zaterdag start voor de heren de beker-kompetitie, met de wedstrijd te gen Martinus in Amstelveen. Aanvang 17.00 uur. ZVH speelt in de beker-kompetitie in de poule tegen Martinus, Kuipers/Zwolle, Autodrop/VCG en MetalBouw/Radius. De kruisfinalen staan op 15 en 18 de cember gepland. Het Vermeulen-jeugdvolleybal toer nooi wordt dit jaar op een woensdag middag 20 oktober uitgevoerd. Vanaf 13.00 uur zijn de sportzalen van dorps huis Swanla volledig in gebruik door B- en C-jeugdteams. Naast Rentokil-ZVH spelen mee teams van MetalBouw/Ra dius, Raaphorst Noten/VSTS, CVBank Be Fair. Den Ouden/Nivoc. .lodan Boys, Zovoc (Zoetermeer) en Servylo Het toernooi duurt tot ca. 17.00 uur.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9