Waddinxveen - Boskoop Zuidelijke rondweg geopend Bloed doet leven Thema avond over mantelzorg Rollerbanken Speelgoedbeurs in Het Zuidhonk Koninklijke onderscheiding en gouden legpenning Kamer van Koophandel de heer Bontenbal Volop activiteiten in bibliotheek Rommelmarkt Concordia Gouden legpenning Kerkdiensten Kerkdiensten r Zondagmiddagsoos ver standelijke gehandicapten Welfare Rode kruis Zondagmorgen koffieconcert Schrijfster in bibliotheek Waddinxveen Kamermuziekserie CD's in bibliotheek Boskoop Gospelfestival Hart van Holland/20 oktober 1993 pagina 13 Waddinxveen - 24 oktober Dia-voorstelling Concert Boskoop - zondag 24 oktober Op maandag 11 oktober heeft burgemeester C.M. van der Linden van Waddinxveen officieel de Zuidelijke Rondweg in gebruik genomen. Hij heeft dat gedaan omstreeks 16.15 uur op de rotonde van de Beijerincklaan en de Zuidelijke Rondweg het A.N. W.B.-bord te onthullen dat naar het bedrijvenpark Coenecoop wijst. Met de opening van de Zuidelijke Rondweg wordt van het bedrijvenpark Coenecoop een snelle en directe verbinding tussen de Al 2 (Den Haag-UtrechtgerealiseerdDat zal zeker de aantrekkingskracht van dit bedrijvenpark nog meer versterken. Ook wordt met de Zuidelijke Rondweg het verkeer naar dit en andere bedrijfsterreinen buiten de kern om geleid. Bij de aansluiting van de Zuidelijke Rondweg aan de Beijerincklaan werd een minirotonde aangelegd. De aansluiting bij de spoorwegovergang aan de Zuidelijke Dwarsweg is verbreed en voorzien van vrij liggende fietspaden aan twee zijden) en een beveiliging met spoorbomen. In mei 1992 werd officieel gestart met de werkzaamheden aan de weg. Verkeerswethouder Neele noemde de wegaanleg toen van belang voor de verkeersafwisseling rond Waddinxveen en de verkeersleefbaarheid binnen de bebouwde kom. Boskoop- De Boskoopse Vrouwenraad organiseert een avond met als thema "terminale zorg",een aspect van man telzorg. Mantelzorg is de verzorging die iemand aan een hulpbehoevende geeft zonder dat daarvoor betaald wordt. Terminale zorg is het werk dat een vrij williger. die bij mensen thuis in de ster vensfase, als aanvulling op de zorg die familieleden en professionele zorgver leners geven. Deze ondersteunende ta ken nemen in vele gevallen vrouwen op zich. De spreekster is mevrouw C. Pol dervaart, begeleidster bij de Stichting Terminale Zorg. Op 28 oktober om 20.00 uur is iedereen van harte welkom in Hotel. Rest. Neuf, Barendstraat 10. Regio- De politie IJssel en Gouwe, om vattende de gemeenten Waddinxveen, Boskoop, Moordrecht, Nieuwerkerk a.d. IJssel en Zevenhuizen-Moerkapel- le. heeft sinds donderdag 14 oktober de beschikking over een zgn. rollerbank, om het vermogen te meten van een brom- of snorfiets. Het apparaat werd door de heer J. de Koning, voorzitter van de regionale projectgroep ver keersveiligheid in Midden Holland, offi cieel overhandigd aan de districtschef van de politie IJssel en Gouwe, de heer van Ooik. E.e.a. in het kader van Stimu lering verkeersveiligheid jeugdigen. De rollerbank maakt het mogelijk om bin nen een minuut vast te stellen of een bromfiets te veel vermogen heeft c.q. is opgevoerd. Afhankelijk van het vermo gen wordt direct een transactie aange boden die varieert tussen de 80,- en 150.-. De bestuurder mag in die geval len zijn weg weer vervolgen met de me dedeling dat hij de bromfiets terug moet brengen in de oorspronkelijke staat. Boven een bepaald vermogen wordt de bromfiets uit het verkeer ge nomen, de onjuiste onderdelen worden verwijderd en er wordt proces-verbaal opgemaakt. Omdat het controle-appa raat heel makkelijk te verplaatsen is en er binnenkort twee motorrijders in het district IJssel en Gouwe zijn ingedeeld, zullen de controles in alle, binnen het district gelegen gemeenten, plaatsvin den. Van de bromfietseigenaar die voor de derde keer wordt betrapt met een opvoerde bromfiets, wordt het ding in principe in beslag genomen. Waddinxveen - Al enkele jaren organi seert de Stichting Wijkwerk De Zuid- plas de zomer- en winterkledingbeur- zen. Deze beurzen zijn erg populair en worden dan ook altijd goed bezocht door de wijkbewoners. In april van dit jaar is voor het eerst een baby- en peu- terspullenbeurs georganiseerd. Deze activiteit mocht zich verheugen in een grote opkomst. Als logisch vervolg is besloten op maandag 25 en dinsdag 26 oktober een speelgoedbeurs te organi seren. Op deze beurs kan men alle soor ten speelgoed kopen en verkopen zo als: kinderfietsje, step, poppenwagen, schoolbord, loopauto, poppen, play- mobil, barbie-poppen, puzzels, boek jes, auto's, spellen etc. Uiteraard moe ten alle artikelen compleet en heel zijn. Men wordt verzocht klein speelgoed, zoals lego, playmobil, kleine autootjes e.d. van te voren te sorteren en in zak jes te doen. De beurs is niet bestemd voor knuffels, rammelaars en klein box speelgoed. De inname- en verkooptij den zijn als volgt: Inname: maandag 25 okt. 19.30-21.30 uur en dinsdag 26 okt. 9.00-11.00 uur. Afrekenen en ophalen van niet-verkocht speelgoed: dinsdag 26 okt. 20.00-21.30 uur. Waddinxveen- Bij koninklijk besluit, is aan de heer P. Bontenbal, de eremedail le, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in goud verleend. De onder scheiding werd aan de heer Bontenbal uitgereikt door burgemeester C.M. van der Linden op vrijdag 15 oktober tij dens een feestelijke bijeenkomst op de Radarstoomboot "De Nederlander", voor deze gelegenheid afgemeerd aan de loswal aan de Noordkade te Wad dinxveen. "e heer Bontenbal kreeg de onder scheiding ter gelegenheid van het feit dat hij zijn veertig-jarig dienstverband vierde bij Machinefabriek Van der Berg. Per 1 december 1993 maakt de heer Bontenbal gebruik van de moge lijkheid om vervroegd uit te treden. Wel zal hij als adviseur aan het bedrijf ver bonden blijven. Om de waardering uit te drukken voor de wijze waarop de heer Bontenbal zich gedurende 40 jaar heeft ingezet voor het bedrijf, werd hem tevens de gouden legpenning van de Kamer van Koophandel overhan digd door de heer drs. J.C. Brink, direc teur/algemeen secretaris van de Kamer van Koophandel. Herv.kerk. 10.00 uur Mevr. ds. A.J.Yntema, Aalten. 17.00 uur dr. A. v Haarlem, Amersfoort SOW dienst Ontm.kerk. Geref.vrijgem. 9.30 en 16.30 uur ds. B. Gratz, Alblasserdam. Boskoop- De moderne geneeskunde is zonder de beschikbaarheid van bloed ondenkbaar. Daarom is het een groot voordeel voor de patiënten in ons land dat gezonde mensen telkens weer be reid zijn drie- of viermaal per jaar een halve liter bloed af te staan. Alleen omdat er zoveel bloeddonors zijn is het mogelijk dat: er meer dan 2000 trans fusies per dag kunnen worden gegeven bij operaties en ter bestrijding van ziek ten; er dag en nacht in alle ziekenhui zen oplossingen van bloed plasma-ei- witten gereed staan om acuut bloed verlies bij slachtoffers van ongevallen te kunnen bestrijden; er gevries droogde preparaten en bloedstollings- eiwitten beschikbaar zijn, waardoor patiënten met bloederziekten een bijna normaal leven kunnen leiden. Elk jaar wordt de behoefte aan bloed en bloed- produkten groter, waardoor er ook steeds meer nieuwe donors nodig zijn. Iedere gezonde volwassenen van 18 tm 69 jaar kan donor worden; men kan zonder risico makkelijk drie- of vier maal per jaar een halve liter bloed mis sen. Elk mens heeft 5 a 6 liter bloed. Na de bloedafgifte maakt het lichaam snel -binnen enkele weken - weer nieuw bloed aan. Bovendien wordt bij elke donor vooraf nagegaan of zijn/haar ge zondheid het geven van bloed toelaat door middel van een keuring, ledereen zou zich moeten afvragen waarom hij/ zij nog geen bloeddonor is; immers men kan plotseling zelf ook nog eens een transfusie met bloed of een bloed- produkt nodig hebben. Het Rode Kruis in Boskoop stelt allen die bloed willen en kunnen geven in de gelegenheid dit te doen op maandag 1 november a.s. te Boskoop om 18.30-21.15 uur in het ge bouw "De Loods", Zijde 11. Boskoop - Na de Kinderboekenweek zijn er weer verschillende interessante activiteiten en exposities in de biblio theek aan de Babsloot. Tot eind okto ber loopt de expositie van de jonge kunstenaar Pieter Drift. Zijn collages en etsen zijn zeker de moeite waard om voor naar de bibliotheek te komen. Vanaf maandag 1 november heeft de bibliotheek een primeur in de biblio theek: het archeologische themapark Archeon dat in april 1994 geopend wordt, zal voor het eerst een over zichtstentoonstelling inrichten in een bibliotheek. Er zal een beeld worden gegeven van de drie perioden die het park beslaat, nl. prehistorie, Romeinse tijd en de Middeleeuwen, d.m.v. veel schitterende foto's, aardewerk en kle ding. Er wordt nog bekeken of er een demonstratie door medewerkers van het Archeon kan worden verzorgd. Op 25 november zal door de heer Bee- nen een dia-voorstelling over Praag Waddinxveen-Op zondagmiddag 24 oktober wordt in wijkgebouw "Het Zuidhonk" een soos gehouden voor verstandelijke gehandicapten. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te hebben. De middag duurt van 14.00-16.00 uur. Waddinxveen - De afd. Waddinxveen van het Welfarewerk van het Rode kruis houdt op woensdag 27 oktober een ten toonstelling. Deze wordt gehouden in het Anne Frank Centrum, Jan van Bij- nenpad, en wordt 's-morgens om 10.00 uur door Corrie van Driel geopend. De verkoping van allerlei fraaie handwer ken, cadeau-artikelen, leuke gebruiks voorwerpen e.d. is tot 16.00 uur geo pend. Boskoop- Zondagmorgen 24 oktober vindt in het Praathuis het koffieconcert plaats van de maand oktober. Het con cert begint om 11.30 uur. Waddinxveen - Op woensdagmorgen in de herfstvakantie komt de schrijfster Selma Noort naar de bibliotheek. Ze komt iets vertellen over zichzelf en over haar boeken. Ze heeft geschreven voor kinderen en tieners van 8 t/m 14 jaar. Dit jaar heeft ze met het boek "Eilandheimwee" een zilveren griffel gewonnen. De toegang is vrij, maar geef je wel even op in de bibliotheek. Kinde ren die hebben meegedaan aan de ver- halenwedstrijd "Hallo, hallo wie..." moeten zeker komen, want Selma Noort zal ook de winnaars van deze wedstrijd bekend maken. 20 oktober om 10.00 of 11.00 uur. worden verzorgd. Uit vele mooie zelfge maakte dia's, heeft de heer Beenen een keuze gemaakt, die hij, aangevuld met passende muziek, zal voorzien van commentaar. Praag staat de laatste ja ren erg in de belangstelling, voor ieder een die er geweest is of er nog eens heen wil een avond die men niet mag missen! In december zullen de olieverf-schilde rijen van Petra Hoogenboom te zien zijn. Vanaf 11 december zal de biblio theek bovendien vol staan met kerstbo men. Alle politieke partijen worden uit genodigd om een kerstboom, versierd op een voor hun partij karakteristieke manier, in de bibliotheek te zetten. Daarna kan het publiek aangeven welke partij hierin het best geslaagd is, men kan zijn stem uitbrengen in deze "Kerst boom-verkiezing" waardoor de biblio theek op speelse manier de vele verkie zingen in het volgende jaar onder de aandacht wil brengen. De uitslag zal bekendgemaakt worden op Tweede kerstdag tijdens de traditio nele opening van Boskoop Creatief. Waddinxveen - Op zaterdag 30 oktober wordt in het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1 een rommel markt gehouden. De organisatie en de opbrengst betreffen de muziekvereni ging Concordia. De rommelmarkt wordt gehouden van 9.00-16.00 uur. In beide lokalen zullen er stands met bruikbare tweedehands apparaten en artikelen staan, valt er veel te kopen, te kijken en te beleven. Bruikbare artike len kunnen nog t/m vrijdag 29 oktober ingeleverd worden in het clubgebouw aan de J.W. Frisoweg 1. Inl. 01820-24412 of 01828-18150. Op zaterdag 6 november geeft het op leidingsorkest van Concordia een con cert in het bejaardentehuis St. Petrus in Berkel en Rodenrijs. Waddinxveen - De heer L. Nieuwenhuy- zen, electro-installateur bij Heemskerk Installatie Techniek BV te Waddinx veen, ontving 13 oktober de gouden legpenning met bijbehorende oorkon de van de Kamer van Koophandel voor Midden-Holland. De KvK-legpenning is verfraaid met de beeltenis van Mercu- rius, de Romeinse god van de Handel. De heer Nieuwenhuyzen ontving de leg penning ter gelegenheid van zijn 40- jarig jubileum uit Handen van de heer drs. J.C. Brink, directeur/algemeen se cretaris van de KvK. De heer Nieuwenhuyzen kwam in dienst van de onderneming in 1953 als leerling electromonteur. Via het volgen van een avondopleiding klom hij op tot electro-installateur. In zijn begintijd ging hij onder leiding van oudere mon- Waddinxveen - Het programma voor de 14e kamermuziekserie ziet er als volgt uit: 25 oktober: T rio Uccellini (blokfluit, clavecymbel, cello.) 27 januari 1994: Pauline Oostenrijk en Ivo Janssen (hobo, piano). 24 februari 1994: Ellen Corver en Sepp Grotenhuis (piano, pia no). 24 maart 1994: Annelie de Man en Siebe Henstra (clavecymbel, clavecym bel). De concerten vinden plaats op donderdagavond om 20.30 uur. t.k. gebruikt Heras hek ca. 1.20 hoog totaal ca. 8 m lang t.e.a.b. 01802-2380 Boskoop - Al weer ruim een jaar is er in de bibliotheek een interessante collec tie CD's te huur. Elke week komen er minstens 10 nieuwe titels binnen en sinds enkele weken worden er van be paalde onderwerpen kleine presenta ties gemaakt. Vorige week was het Ne derlandse lied en de Kinderliedjes aan de beurt, volgende weken wordt er aan dacht besteed aan het Franstalige werk en aan cabaret-CD's. De CD's worden voor 1 week uitgeleend en kosten f 2,50 per week. CD's die niet aanwezig zijn kunnen gereserveerd worden of in de Centrale Discotheek in Rotterdam aan gevraagd worden. I.s.m. andere biblio theken wordt 2x per jaar een 100 CD's geruild. teurs naar de diverse werken, maar al gauw deed hij veel installatiewerk zelf standig. Later gaf hij leiding aan een ploeg monteurs. Zo werden grote wer ken in Waddinxveen gerealiseerd bij o.m. de Rabobank, het zwembad, de firma's Van Ginkel en De Waardt en de gemeente. Ook in Gouda was hij actief, o.a. bij de Stichting Informatica Oplei dingen Midden-Holland en aanne mingsbedrijf Bouwmij. Verder werden nog diverse projecten buiten de regio onder zijn leiding gerealiseerd. De heer Nieuwenhuyzen werd voorge dragen voor de KvK-legpenning om de waardering uit de drukken voor de wij ze waarop hij zich gedurende 40 jaar heeft ingezet voor zijn bedrijf en aldus de groei van de regionale economie mede heeft bevorderd. Waddinxveen - Gospelkoor His Revala- tion. de mimegroep New Creation en teenagers in action 'Be Glad' treden op vrijdagavond 29 oktober op tijdens een regionaal gospelfestival in Waddinx veen. De avond begint om 20.00 uur en wordt georganiseerd door de Alphense stich ting Local Gospel Projects in de Ont- moetingskerk, Groensvoorde 3. Inl. tel. 01720-42913-74190. Herv.kerk. 9.30 uur ds. R. de Reu ver. 18.30 uur ds. K..I. Jansen. De Stek. 9.30 uur ds. J.A. van Hooij- donk. Geref.kerk. 9.30 uur ds. K.J. Jansen. 17.00 uur drs. J.A Koole, Zoeter- meer Chr.Geref. 9.30 en 17.00 uur Kand. .1. Nutma. IJmuiden. Chr.gem.Bethel. 9.30 uur Samen komst D. van Steenis. Vrijz.Prot.Geloofsgeni. 10.00 uur ds. M. Meijer. Bodegraven.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 13