Hart - van - Holland - allerlei.... Thema-avond Business Club Midden-Holland Nieuwe actie, Nieuwe folder! Vrijheid voor de beren in Istanbul Nieuwe dirigent voor Meeting Districtskampioenschappen Aeolus Basisboek voor de huishoud- financiën: hulpmiddel bij puzzelen over geldzaken Reorganisatie Cebeco Mechanisatie VBOK in Bibliotheek v_ Belastingbesparing, organisatie en PR Hoe blijf je staande? Krea-Doe-markt Flexibel onderwijs bekort opleidingsduur Personeelsmanagement Nieuwsgierig geworden? Bijeenkomst MKB m per foto m ontwikkelen: ƒ5,95 nabestellingen: ƒ0,99 m m MEGACOLOR m Dorpstraat 76 m Waddinxveen Tel. 01828-32002 Regio- De Business Club Midden-Hol land (BCM) organiseert op maandag 1 november a.s. in samenwerking met het Acc.kantoor Van der Hoek Blok uit Capelle a.d. IJssei een avond met als thema: Belastingbesparing, organisa tie en PR. De voorlichtingsavonden van de BCM zijn inmiddels traditie geworden. Elk jaar organiseert deze ondernemings vereniging een serie drukbezochte avonden over actuele onderwerpen waarmee met name de ondernemer in het MKB wordt geconfronteerd. Het bestuur van de BCM heeft voor die avond een drietal 'toppers' op hun vak gebied uitgenodigd. Het zijn de accoun tant W.P. van den Berg, de organisatie deskundige Prof. Dr. Mauk Mulder en de PR-docent Drs. Victor Deconinck o.a. bekend van het TV-programma NOVA. 'Het Midden- en Kleinbedrijf (MKB) is momenteel de kurk waarop bedrijven economisch drijven. Grote bedrijven hebben het veelal moeilijk dat valt elke dag in de krant te lezen. Maar ook dit is de werkgelegenheid in het MKB weer gegroeid. Veel inzet en vele uren maken, dat kenmerkt de on dernemer in het MKB. Met vaak als gevolg, dat zo'n ondernemer niet de tijd heeft om zich op belangrijke zaken te bezinnen'. De inleiders die de BCM uitnodigt gaan altijd uit van de dagelijk se praktijk, want op theoretische bal last zitten ondernemers niet te wach ten. Er komen op 1 november drie be langrijke onderwerpen ter sprake: 'Voor het einde van het jaar is het be langrijk te bekijken welke fiscale bespa ringsmogelijkheden voor dit jaar nog toegepast kunnen worden. Daarnaast is het voor groeiende bedrijven belang rijk hun organisatie te analyseren en eventueel aan te passen. En tenslotte zullen ondernemers ook heel bewust met hun PR beleid moeten omgaan. Drie onderwerpen die kunnen bijdra gen tot resultaatverbetering. Uiteraard zal er na de inleidingen volop gelegen heid zijn tot het stellen van vragen. De avond op 1 november a.s. wordt gehouden in het Sociëteitsgebouw 'Ons Genoegen' aan de Kolkmanstraat 1-3 te Gouda, aanvang 20.15 uur. Inlich tingen secretariaat, Postbus 2059, 2800 BE te Gouda en/of fax 01820-38783. De provinciale interkerkelijke werkgroep In Perspektief ZH werkt voor en met familieleden en vriend(inn)en van mensen die psychisch ziek zijn. Deze werkgroep organiseert drie regionale ontmoetingsdagen waar familieleden en vrienden met elkaar kunnen praten, luisteren, vragen stellen en informatie krijgen. Het thema van deze ontmoetingsdagen is "Hoe blijf je staande? Een plek in je bestaan". De ontmoetingsdagen worden in Gouda, Dordrecht en Delft op 6, 13 en 20 november a.s. gehouden. Inlichtingen 070- 3453200 of bij Alie van Dijk, Oostpol derweg 92 Waddinxveen, tel. 01828-17580. Regio-De nood is de beren in Istanbul tot de lippen gestegen. De Stichting Berenbos vertrekt een dezer dagen naar die plaats om enkele beren uit de wrede handen van hun "eigenaars" te helpen. Dan zullen ook deze beren een beter leven tegemoet kunnen zien. De actie in Istanbul kost geld. Ouwehands Dierenpark heeft daarom een wedstrijd een wedstrijd uitgeschreven. Elke 1000ste beller naar het 06-Berennum- mer krijgt een vrijkaartje voor Ouwe hands Dierenpark. Het 06-nummer be vat een fantastische kwis waaraan jong en oud kunnen meedoen. Door te bel len helpt men de beren in nood. Een eenvoudiger manier is er niet. Hoe lan ger men belt, hoe beter de beren het hebben. Het Omnummer levert geld op. Geld voor beren in Istanbul. Geld voor de toekomst van de beren in het Beren- bos. Kom gerust zelf kijken hoe het Berenbos, met het geld een warm en veilig thuis wordt voor zovele zwaar mishandelde beren. Help de beren in Istanbul en bel:06-35011009. Met ingang van 14 oktober start het interkerkelijk koor Meeting uit Wad dinxveen met Ronald de Jong als nieu we dirigent. Na ruim 10 jaar onder lei ding van Hedzer van der Giezen te heb ben gestaan moest Meeting opzoek naar een nieuwe dirigent. Deze hebben ze gevonden in de zeer bekwame, en enthousiaste Ronald de Jong uit Bode graven. De nieuwe dirigent, wiens leven is gevuld met de muziek heeft veel erva ring, zo is hij naast dirigent van een vergelijkbaar koor een zeer bedreven orgelspeler, hij is de vast organist van de grote kerk van Zoetermeer en hij verzorgt jaarlijks ongeveer 50 orgel concerten in het hele land. Al met al is Meeting zeer gelukkig met deze nieuwe dirigent. Met ingang van 14 oktober verhuist de receptieavond van Meeting van de woensdag naar de Donderdaga vond, mede daardoor is er op het koor nog plaats voor enige enthousiaste zan gers of zangeressen. Waddinxveen - Badmintonclub Aeolus nam in Leidschendam deel aan de dis- trictskampioenschapppen. De eerste plaats van het gemengd dub bel C werd behaald door Corine Mojet en Corné de Heij met een finaleoverwin ning van 13/18, 18/13 en 15/10. De halve finale werd bereikt door Nien- ke Hillerts in de dames enkel C en de eerste plaats in deze klasse werd be haald door Linda Wiegel d.m.v. een 11/ 4 en 11/1 overwinning in de finale. De halve finales heren enkel C werd gewonnen door Corné de Heij. De eerste en tweede plaats in het ge mengd dubbel B werden behaald door Natasja van Es en Tjeerd Hillerts die in de finale wonnen van Ilse van Steijn en Joeri Kraaijestein met 15/10 en 15/8. De eerste plaats in het dames dubbel B werd behaald door Natasja van Es en Ilse van Steijn met 8/15, 15/7 en 15/9. De eerste en de tweede plaats bij de heren dubbel B werden behaald door Marco Overes en Daniël Hartwijk die in de finale zegevierden over Tjeerd Hil lerts en Joeri Kraaijestein met 15/10 en 15/11. Natasja van Es werd winnaar van de halve finale dames enkel B. De tweede plaats bij de heren enkel B was voor Tjeerd Hillerts, na verlies in de finale met 9/15 en 8/15. Deze uitslagen geven weer dat het een goed sportweekeinde was voor de Waddinxveense badmintonclub Aeo lus. De uitslagen van de Flair-deelnemers zijn: heren enkel B voor Bas van Zeist en eerste plaats voor Maaike van den Berg in de dames enkel B. t.k. Fiat Panda 1000 fire boujr. 1991 km st. 14.000 vr. pr. 11.000,- 079-421932 gietijzeren sierraam doorsnede 60 cm. rond halfr 35 cm. 125.- gekleurd gl. 01828-10490 t.k. legotrein 2 wissels 5 lantaarns stoplicht trafo 01828-30293 t.k. vrieskist br. 93 cm d 58 cm h. 90 cm 125,- gasfornuis 150.- wieg com 150,- 01828-19801 Waddinxveen - Het Buurtcentrum "De Boog" organiseert zaterdag 27 novem ber a.s. de jaarlijkse "Krea-doe-markt". De Krea-doe-markt is een hobbymarkt waar volwassenen hun zelfgemaakte creaties kunnen tentoonstellen, verko pen en een presentatie kunnen geven van hun hobby. Wie interesse heeft kan met De Boog bellen en zich aanmelden, tel. 01828- 16860 op maandagmiddag 25 oktober, 1 en 8 november van 16.00 tot 17.00 uur of maandagavond van 20.00 tot 21.00 uur. De deelname bedraagt 25 gulden, waar voor men een kraam ter beschikking krijgt van 2 meter bij 0.80 m. Voor de kinderen zal er een Doe-markt gehouden worden. Regio - Op donderdag 14 oktober jl. werden 21 leerlingen van het Crabeth College gediplomeerd. Het betrof cur sisten die in het kader van het leerling wezen, de opleidingen Aankomend Verkoopmedewerker en Eerste Ver koopmedewerker hadden gevolgd. Bij deze onderwijsvormen werken de leer lingen vier dagen en gaan één dag naar school. Uit Waddinxveen slaagden Bar ry Driessens en Roland Schooneveld voor de cursus verkoopmedewerker. Uit Boskoop was dat Margrit van 't Wout. De Waddinxveense Bianca Hof man is geslaagd voor het getuigschrift Aankomend Verkoopmedewerker. Regio-Do You Know? Do You Care?VJ\e kent deze slogan niet? Ook dit najaar start het ministerie van Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur weer met een nieuwe alcoholmachtigingsactie onder het motto "DRANK maakt meer kapot dan je lief is'. In het kader van deze actie is de nieuwe folder Do You Know? Do You Care? uitgebracht. Deze folder is anders van aanpak dan de zeer populaire eerste Do You Know? Do You Care? folder. Dat is vooral te zien aan het aantal pagina's. Dat zijn er dit keer maar liefst 8 geworden. Een uitgebreide en goed leesbare folder waarin de 10 meest brandende vragen omtrent alcohol be antwoord worden. Wanneer rijd je onder invloed? Hoe werkt alcohol in je lichaam? Wat is een kater en hoe kun je die voorkomen? Hoeveel alcohol zit er in één glas? Alle maal vragen waarvan we denken dat we de antwoorden weten, maar is dat nu wel zo? Ook bevat deze folder een pagina met keiharde cijfers waaruit blijkt dat het alcoholmatigingsbeleid en de alcohol voorlichting nog steeds hard en hard nodig zijn. Weet u dat er in Nederland bijna 1 mil joen probleemdrinkers zijn? Er nog steeds jaarlijks circa 34.000 verkeers deelnemers worden aangehouden met een alcoholluchtje? Er naar schatting zo'n 50.000 vrouwen perjaardoorhundronken man mishan deld worden? DRANK maakt meer kapot dan je lief is. Haal de nieuwe folder op het postkan toor, bij de bibliotheek, of bestel de gratis achtergrond brochure 'Feiten over alcohol' bij het Bureau Alcohol Voorlichtings Plan, Postbus 5406, 2280 HK Rijswijk. Regio- ledereen komt van tijd tot tijd voor grote gebeurtenissen en beslissin gen te staan die ook gevolgen hebben voor de financiën. Het Nationaal Insti tuut voor Budgetvoorlichting (NIBUD) heeft een leidraad gemaakt om de finan ciële kant van zulke zaken goed af te wegen. Dat is het Basisboek voor de huishoudfinanciën; een handleiding om de eigen inkomsten en uitgaven precies in kaart te brengen. Wat is er wel en niet mogelijk, zijn er knelpunten waarmee rekening gehouden moet worden, waarop kan eventueel bezui nigd worden? Aan de hand van het Ba sisboek wordt dat allemaal duidelijk. Het Basisboek voor de huishoudfinan ciën laat zien hoe men duidelijkheid over de financiële mogelijkheden kan krijgen, en hoe men kan beoordelen of er iets moet veranderen in het inkom sten-en uitgavenplaatje. In het bijbeho rende Werkboek zijn invulschema's af gedrukt om de eigen uitgaven te note ren, een daarnaast, ter vergelijking, ge middelde bedragen die de Nederlandse huishoudens aan allerlei posten beste den. Het Basisboek geeft niet alleen aanwijzigingen om de geldzaken op papier goed te regelen; er zijn ook veel tips opgenomen om in de praktijk de uitgaven onder controle te houden. Het Instituut voor het Midden-en Klein bedrijf organiseert dit najaar een reeks bijeenkomsten met als onderweg: per soneelsmanagement op maat van het midden-en kleinbedrijf. Op 1 november is de bijeenkomst in Gouda. Het IMK organiseert deze bij eenkomsten in nauwe samenwerking met de Kamer van Koophandel Midden Holland, het NCOV Ondernemersad vies en het KNOV Advies. De bijeenkomsten "Personeelsmanage ment op maat van het MKB" zijn be doeld voor ondernemers die zelf geen personeelschef in dienst hebben en voor medewerkers van MKB-onderne- mingen die belast zijn met het perso neelsbeleid, alsmede voor adviseurs van ondernemers. Inlichtingen tel. 070- 3795720. t.k. gameboy vergrootglas 25,-; inbouwkozijn 241 h 83 of 73 br voor muur 7 cm 079-312413 t.k. wegens 18 jaar: d. br. lieve c-pony zadel) m-dr l-spr 1,34 m 19 jr verkeersmak 01715-1414 t.k. gevr PC 286 at 01728-7103 na 20 uur Regio- Door de aanhouding van de lage prijzen voor vrijwel alle land- en tuin bouw produkten en de onzekerheid over de (EG)-landbouwregelgeving en de GATT-overeenkomsten investeren boeren en tuinders minder, ook in de landbouwwerktuigen. De omgeving van de Nederlandse markt voor land bouwmachines ligt in 1993 tot nu toe circa 40% lager dan in dezelfde periode in 1992. De verwachting is dat dit volu me in de komende jaren niet toeneemt. Daarnaast staan de marges fors onder druk. Om de continuïteit van de onder nemingen in de toekomst te waarbor gen, ziet Cebeco Mechanisatie zich ge dwongen op korte termijn aan te pas sen aan de afzetverwachtingen voor de komende jaren. Zeventien van de ach tendertig mechanisatiebedrijven heb ben in de huidige vorm onvoldoende omvang en/of rentabiliteit. Om de toe komst met vertrouwen tegemoet te kunnen zien, zullen daarin wijzigingen moeten worden aangebracht. Bekeken wordt of zij kunnen worden geïnte greerd in andere bedrijven van Cebeco Mechanisatie, of zij kunnen worden geprivatiseerd of dat samenwerking met derden mogelijk is. Een beperkt aantal bedrijven zal uiteindelijk moe ten worden gesloten. De zeventien betrokken bedrijven zijn die in Oostwold, Noordhorn, Marrum, Donkerbroek, Jubbega, Assen, Pesse, Twello, Drempt, Benthuizen. Giessen- burg, Herveld, Nieuwendijk, Klaaswaal, Middelburg, Wissenkerke en Den Burg. Naar verwachting zijn de reorganisa ties in het voorjaar van 1994 afgerond. Daarnaast staat Cebeco Mechanisatie enkele niet-kernactiviteiten af. Dag «acrt eikb lel 0.«-f>20244 foto mega color waddinxveen Waddinxveen - De werkgroep Waddinxveen van de Vereniging Bescherming Ongeboren Kind (VBOK) exposeert t/m woensdag 27 oktober in de openbare bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan in Waddinxveen. De doelstelling van de VBOK is te bevorderen dat het leven van de nog niet geboren mens wordt beschermd vanaf de bevruchting. Zij tracht dit doel te bereiken door het geven van voorlichting op scholen voor voortgezet onderwijs. Ook in Waddinxveen worden regelmatig diverse scholen bezocht. Tijdens de expositie is er voor kinderen een kleurwedstrijd georganiseerd. Voor volwassenen is er gelegenheid aan een quiz mee te doen. Hieraan is een leuke prijs verbonden.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 15