Schoon schip Milieutip Kleine Aarde recept van de week 100 jaar Gereformeerde kerk Prijsuitreiking verhalenwedstrijd Al Negen semi-bungalows in plan Swanla Activiteiten zwembad De Koornmolen 7ovAti li li ■aroii - «1 no 11 4* Bibliotheek Zevenhuizen Kerkdiensten Activiteiten Agenda Milieu blijft modieus EKO in opmars Claims Hervormde Vrouwenvereniging Zendingszondag De Schakel Schuur in brand Welfareverkoping Spreker bij koffiebar Bejaardensoos om bij te blijven... stoofpeertjes-plus z zondag 24 oktober Medischc-Weekeinddienst Trim- of Fitnesszwemmen Oktober de maand voor ouderen agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapeile Hart van Holland/20 oktober 1993 pagina 7 Door de kleine Aarde. Wat niemand nog verwachtte, is gebeurd: milieu heeft definitief vat op de mode wereld. Milieugezinde kollekties volgen elkaar in rap tempo op. Kleine modehui zen als Obilot in Zutphen en Ergané in Arnhem krijgen gezelschap van grote merken. Goed, er zijn er nogal wat die je proberen te betoveren met een nep- natuurlijke'Mook": gebroken wit, bruin en andere buitenkleurtjes. Maar echt milieubewuste mode betekent: letten op de hele levensloop van een kledingstuk, van grondstof tot en met afvalverwerking. Tweedehands blijft in: van alles mag je tegenwoordig bij elkaar dragen. Bioligisch geteeld katoen kan in ons land het ekokeurmerk krijgen. Het merk Bo Weevil van Kristal Products uit Ermelo is daarin gevolgd door Cotton Country, dat onder meer verkocht wordt via verzendhuis Alver in Meppel. Alver heeft ook eko-kinderkleer- tjes. Tot slot bevat de Greenpeace-kollektie eveneens eko-katoen. Overigens wil eko niet per se zeggen, dat alles aan die kleding milieuveilig is. Met name het verven geeft problemen, al wordt ook textielverf schoner. Allerlei organisaties krijgen nu oog voor het milieugehalte van hun kadotextiel. Het Wereld Natuur Fonds heeft spullen van ongebleekt katoen (dus geen chloor-afval meer). NOVIB claimt zelfs, dat haar Zambiaanse shirts milieuvriendelijk bedrukt zijn. Bont voor Dieren (u weet wel, die lui van Bont is bah!) gebruikt alleen gangbaar katoen, maar nieuwe shirts worden milieubewust, belooft men daar. Veel merken beweren, milieubewust te zijn. Onpartijdige controle is er niet. Hennes en Maurits (van oorsprong Zweets) heeft een "eco-cotton"-kollektie met vooral babykleertjes. Het katoen is niet eko, maar wel vrij schoon bewerkt. Esprit bezit al langer een "ecollection". Volgens een woordvoerder ontbreekt het eko- merk, omdat Esprit in feite nog scherper milieu-eisen stelt. Als wereldmerk wacht het nu op een internationaal erkend milieukeur. Koala-ondergoed van milieube wust bewerkt katoen ligt binnenkort bij de Bijenkorf. Voor wie zijn ogen uit wil kijken: op 17 oktober organiseert de Awareness Winkel en groenmode-show in Amstelveen. Inlichtingen: Kleine Aarde tel:04116-84921 De nieuwe perenoogst komt binnen en de lucht wordt kil. een mooie maaltijd brengt een beetje warmte in huis en stoofpeertjes zijn een heerlijk toetje, zeker in deze speciale versie. Trou wens, je kunt ze ook als zoete bijgroen te opdienen. 750 g stoofperen (o.m.st. Rémy of Gie- ser Wildeman). 3 dl water. 1/2 dl appel- diksap of suiker. 1 kaneelstokje. 1 schijfje gemberwortel. 1 eetl. aardap pelmeel (eventueel maizena) scheutje (biologische) rode wijn of kersendiks- ap. Schil de peren en snij ze overlangs in parten en snij de klokhuizen eruit. An derhalf uur gaar koken in water met diksap, kaneel, gember kruidnagel. Eventueel wat rode wijn toevoegen (Chateau Prodor en andere wijnen uit de natuurvoedings-of reformwinkel zijn onverwacht fijn). Specerijen ver wijderen en het kookvocht binden met aardappelmeel of in het water opgelos te maizena. Laat 1 minuut doorkoken, warme of koud serveren. Zevenhuizen-Moerkapeile - Op 13 no vember viert de Gereformeerde kerk het 100-jarig bestaan met een open huis en tentoonstelling en tevens een reünie van oud-gemeenteleden. Ter gelegenheid van het jubileum wordt een herdenkingsboek samenge steld door enkele gemeenteleden. Zevenhuizen - De Hervormde Vrouwen vereniging Weest Getrouw houdt voortaan op de maandagmiddag de tweewekelijkse bijeenkomst van 14.30 tot 16.30 uur in het Hervormd Centrum. Maandag 25 oktoher wordt de jaarver gadering gehouden met bestuursver kiezing. Op 24 oktober is het zendingszondag bij de Gereformeerde kerk van Zeven huizen-Moerkapeile. De morgendienst belooft een bijzonde re dienst te worden. Ds. Hoogerwerf uit Nieuwerkerk a.d. IJssel gaat voor in de dienst die om 9.30 uur begint. Er kan o.a. naar Afrikaanse kerkmuziek worden geluisterd en er kunnen diver se Afrikaanse gebruiksvoorwerpen be keken worden. t.k. gameboy spellen Tiny Toon adventure island word cip p. st. 45.- 01728-9240 t.k. tafelbiljart Philips spelcomputer philips messenslijper 01728-9394 schaatsen hoge noren mt. 46 25,- mt. 44 Viking 65,-na 18 uur: 01728-8091 t.k. atelier-schildersezel 70.-: veldezel 70.-: tafelezel 40.-: paardencap 5.- 01728-9523 kleding mt. 56/176 speelgoed t.k. info: 01728-7293/7497 doos witte beeldjes 25.-: doos rommelmarkt spullen 35.-: 01714-12016 na 18.00 uur ruilen: 2 kaarten voor stelling harry jekkers v. 27 nov. voor 2 krt. v. 28 nov? 01728-8635 t.k. prachtig zwart shetlandertje 5 maanden erg aankelijk en lief 01714-14643 t.k. hometrainer merk allright z.g.a.n. 100.- 01728-8213 aangeboden: Sparta herenfiets trommelremmen 3 versn. 001728-8222 uw kleintje wordt gelezen! Zevenhuizen - Zaterdagmorgen 23 ok tober a.s. worden de winnaars bekend gemaakt van de provinciale verhalen- W'edstrijd die in september gehouden werd onder alle Zevenhuizense kinde ren van 8 tot 12 jaar. Selma Noort schreef het begin van het verhaal 'vriend gezocht..', de kinderen verzonnen het einde. Er waren twee 'eeftijdscategorieën: 8-10 jaar en 11-12 jaar. j >e jury in de bibliotheek Zevenhuizen, bestaande uit de leden van de kinder boekenweekcommissie en het hoofd van de bibliotheek, mevrouw K. de Rqode, kozen uit de beide categorieën eén winnaar. Deze twee verhalen wer den doorgestuurd naar de provinciale jury, met de schrijfster Selma Noort als voorzitter daarvan. Vanzelfsprekend zijn deze twee kinderen de respectieve lijke eerste-prijswinnaars in Zevenhui zen. Maar daarnaast koos deZevenhui- P" Z LU N I LU LU N Zevenhuizen- Deze maand wordt gestart met de bouw van 9 semi-bungalows in het plan Swanla. De woningen, die geschakeld zijn, kenmerken zich door de grote living en de slaapkamer en de badkamer op de begane grond. Op de 2e verdieping zijn nog twee slaapkamers en een douche. Perdijk Makelaardij is belast met de verkoop van dit project, waar mensen uit de gemeente Zevenhuizen-Moerkapeile de voorkeur genieten. Inmiddels zijn een aantal woningen verkocht aan kandidaten die bij de gemeente Zevenhuizen-Moerkapeile voor een dergelijke woning stonden ingeschreven. Ook mensen die werkzaam zijn in Zevenhuizen-Moerkapeile kunnen voor één van de woningen in aanmerking komen. Oud Verlaat - De Hervormde Vrouwen vereniging De Schakel houdt op dins dag 9 november de maandelijkse bij eenkomst waarop ds. T.D. van Soest, ziekanpastor uit Rotterdam, is uitgeno digd. Aanvang 20.00 uur in gebouw De Vier- kap. Zevenhuizen - Maandagmiddag jl. werd de Zevenhuizense brandweer gealar meerd voor een schuur-brand aan de Wollefoppenweg. In verband met de herfstvakantie hadden jongeren uit Ze venkamp in deze leegstaande schuur hun onderkomen gevonden. Waar schijnlijk door de lage buiten-tempera tuur stookten zij een vuurtje waardoor het aanwezige hooi vlam vatte. De Zevenhuizense brandweer had het vuur snel onder controle. Er deden zich verder geen persoonlijke ongevallen voor. Zevenhuizen - Op woensdagmiddag 3 november wordt de jaarlijkse verkoop tentoonstelling van het vrijwillige Wel fare-werk Zevenhuizen gehouden. Dit Rode Kruiswerk heeft in Zevenhuizen grote belangstelling. De opening wordt verricht door mevrouw I. Lips-Lievaart. Aanvang 14.00 uur. Zevenhuizen- Vrijdag 22 oktober is door het koffiebarteam van "Het Praat huis" een spreker uitgenodigd. Remco Joritsma uit Den Haag komt vertellen over z'n drugsverleden en hoe hij afge- kikt is en zijn verslaving tot het verle den behoort. Iedereen vanaf 15 jaar is welkom in het Hervormd Centrum. Aanvang 20.00 uur. zense jury in beide leeftijdsgroepen nog een tweede-en een derde-prijs-win- naar. Op zaterdagmorgen 23 oktober zal in de bibliotheek bekend worden gemaakt wie dit zijn. Alle kinderen die meegedaan hebben aan de Verhalen wedstrijd worden van harte uitgeno digd om zaterdag 23 oktober om 12.00 uur in de bibliotheek aanwezig te zijn. Tevens wordt geluisterd naar de radio uitzending van Radio West, tussen 11.00 en 13.00 uur, waarin de provincie winnaar bekend wordt gemaakt en het winnende verhaal wordt voor gelezen. Speciaal voor deze( ene keer blijft de bieb net zo lang open als de Radio Ig q West-uitzending duurt: dus tot 13.00 i.p.v. 11.30 uur. - Zevenhuizen: Herv.kerk. 10.00 uur ds. H. Gaasbeek, H.Doop. 19.00 uur ds. A. van Eijk, Gouda. Oud Verlaat. 10.00 uur ds. J. Bate laan, Voorschoten. 19.00 uur ds. H. Gaasbeek. Geref. kerk. 9.30 uur drs. E. Hooger werf, Nieuwerkerk ad IJssel. 18.30 uur dr. R. Fernhout, Alphen ad Rijn. MoerkapelleHerv.kerk. 9.30 uur ds. E.M. Bakker, Bergambacht. 18.30 uur drs. Van Estrik. Geref.gem. 9.30 uur ds. C.G. Vreug- denhil. 19.00 uur ds. C. Sonneveld. Zaterdag 23 oktober dokter W.J. v. Bruggen, De Wielewaal 20, Zevenhui zen, tel:01802-l 783. Zondag 24 oktober dokter W. Voort- huyzen Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel:01892-15241 t.k. 20 bouwhelmen 3,- p.st. 4 armaturen tl buis 65 cm 50,- p. st. nieuw 01728-8501 t.k. authentiek slagers hakblok vr. pr. 275,- 01828-13287 Elize hartelijk gefeliciteerd met je berenprijs! leuk voor je! van ons ongelooflijk!! maar waar, al één jaar bij elkaar Danielle en Stephan Yvette en Rob van harte met de Muppet(s) veel liefs dick en astrid Oud Verlaat - De tweewekelijkse bijeen komst van bejaardensoos Levens vreugd wordt op 26 oktober vanaf half drie in De Vierkap gehouden. Alle 55 plussers uit Oud Verlaat en omgeving zijn hartelijk welkom. t.k. nieuwe bruine halfhoge heren wandel schoenen "bad boys" maat 44 01728-8510 t.k. kreidler rood-chroom verz. helm onderd.n digit, km t. 50 cc 1500,- 01728-8370 Zevenhuizen - In zwembad De Koorn molen gaat binnenkort een aantal nieu we cursussen van start. Aquajoggen was al een bestaande cur sus op maandag en dinsdagavond. De zeavonden zijn volgeboekt en er is reeds een wachtlijst. Daarom is beslo ten om op dinsdagmorgen en vrijdag middag, alsmede vrijdagavond nieuwe mogelijkheden te bieden. Aquajoggen is een plezierige en inten sieve manier van bewegen met en in water, waarbij men geen blessures kan oplopen. De cursusduur is tien lessen van een half uur plus een kwartier vrij zwem men of joggen. Het gebruik van de wetbelt is bij de prijs van de cursus inbegrepen. De nieuwe lesuren starten in de week van 25 t/m 29 oktober a.s. Wie z'n (zwem)conditie op wil vijzelen doet er goed aan om te gaan trim- of fitnesszwemmen. De tijden van trimzwemmen zijn: dins dagmorgen van 9.00 tot 10.00 uur voor dames en op dinsdagavond van 19.30 tot 20.30 uur en woensdag van 19.00 tot 20.00 uur voor dames, zowel als heren. Men kan zich reeds voor deelname aan de cursus die half november van start gaat, aanmelden. Op donderdag 28 oktober wordt er een 'open ochtend' voor ouderen gehouden in zwembad De Koornmolen. Deze duurt van 9.00 tot 11.00 uur. Daarnaast wordt er op donderdagmid dag van 13.30 tot 14.30 uur met een derde groep voor ouderen-zwemmen van start gegaan. Dit nieuwe zwemuur kan alleen van start gaan bij voldoende belangstelling. Daarom worden ouderen uitgenodigd voor het open-huis. Tijdens het 'open huis' kunnen ouderen onder het genot van een kopje koffie of thee kennisnemen van 'meer bewegen voor ouderen'. Inlichtingen tel. 01802-1860 (zie elders advertentie in deze HvH) "ota Zevenhuizen: Vrijdag 12 november 20.00 uur dorpshuis Swanla Zeven Muzen Muziekavond voor volwassenen Zaterdag 13 november: Wereldwinkel Kramendag op het Dorpsplein. Woensdag 17 november: 14.30 uur: Ouderenmiddag Hervormd Centrum, ds. Korevaar (Rotterdam) onderwerp: 3x A.O.W. Dinsdag 30 november: Oud papier aktie De Eendragt 8.00-18.30 uur. 15 januari winterconcert Kleine Trompetter dorpshuis Swanla Zaterdag 19 februari 1994 20.15 uur dorpshuis Swanla: toneelgroep Spektakel met een Griekse tragedie (ondeugend blijspel). Zaterdag 28 mei Hobby show dorpshuis Swanla Zeven Muzen ANBO Elke maandag 14.00 uur spellenmiddag Zevenster; soosmiddagen in de Zevenster 14.00 uur: 27 okt., 24 nov.; soosmiddagen in het Hervormd Centrum 14.00 uur; 13 okt., 10 nov. 18 november: Herfsttour 15 december: Kerstviering in dorpshuis Swanla. Oud Verlaat Vanaf vrijdag 22 oktober: 20.00 uur iedere 14 dagen klaverjassen in De Vierkap Donderdag 28 oktober: 20.15 uur lingerie-party in De Vierkap Zaterdag 30 oktober: 20.00 uur bingo in De Vierkap Moerkapelle Zaterdag 18 december: dorpshuis Op Moer: Rolschaats wintershow en roller disco door RV rolling '90.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7