Sport in de regio Florida Dubbelkampioenschappen Florida-jeugd in de prijzen OudewaterGroeneweg: OS Moeizame overwinning Tabé wint weer BROUWER DE KONING Eerste winst ZVH Gymnastiek vrouwen 40+ Kegelcompetitie Zevensprong Wederom winst voor Bernardus VoCaSa te sterk voor ZVH dames W//, P UITVAARTVERZORGING Sluitingsrit verregend Klaveijassen Sjoelen Agon 2/Grontmij pakt eerste winst Hengelsport Tarzan present bij regiospringwedstrijden ORGE Hart van Holland/20 oktober 1993 pagina 9 Voetbal zaterdag Moerkapelle Grote kollektie Kamerplanten Gratis kegelen/open dag op 23 oktober Waddinxveen- Erik Besemer en Rob Sik- king bij de heren en Ilona Groeneveld en Janneke vd Knaap bij de dames, waren de nieuwe clubkampioenen in het dubbelspel. Erik en Rob, samen door blessures van de vaste partners, waren in de finale net even vaster dan kampioen '92 Pieter Slits met zijn nieu we partner Dennis Steenland (15 jr.). Uitslag 17-14. 15-12. De 3e prijs was voor Johan vd Ree en Bert Wijnbergen. Met 15-8, 15-11 behaalden llona en Jan neke een goede overwinning op de zus jes Thea Fennema en Herma vd Heiden. Voor beiden een mijlpaal, want Janne ke was nog nooit zover gekomen en voor llona was het een bewijs van haar zeer voorspoedige herstel na ernstige ziekte. Miranda vd Zijden en Madeion Gelderblom (12 jr.) wonnen de 3e prijs en wisten als enigen een game van de nieuwe kampioenen te winnen. In de B-groep wonnen Kees Kranen donk en Menno van Boven met over macht de le prijs. Tweede Ton v Rijn en Jeroen Boxtel, derde bestuursleden Leo Kool en Marcel v Putten. Joianda Bosman en MarjoCatsberg werden eer ste bij de dames B. Zij wonnen hun finale met 15-8, 15-7 van Ada Gelder blom en Agnes Gerritsen. Derde Meta vd Weij en Wil Boumans Waddinxveen- Roel Kalkman en Fabian v Minnen, winnaars in het dubbelspel tot 14 jaar en Rogier Poldner, die met een meisje uit z'n districtstrainings groep het gemengd dubbelspel tot 10 jaar won, waren de succesvolste Flori- da-deelnemers aan het open Rijnland Jeugdtournooi te Gouda. Roel en Fabi an wonnen met 15-3, 15-17, 15-12 hun finale, een kwestie van wakker blijven dus; Rogier nam het in de finale op tegen clubgenoot Fedde vd Weij, even eens met een 'vreemde' partner. 15-5, 15-12 voor Rogier en voor Fedde een eervolle 2e prijs. Samen kwamen Ro- Zevenhuizen - Het eerste elftal van v.v. Groeneweg behaalde zondag een mak kelijke overwinning op Oudewater. Al na 3 minuten stond Jan de Knecht oog in oog met de doelman van Oudewater, maar miste. Herstelde Oudewater wei nig tegenover. Na 12 minuten was het wel raak, weer was het De Knecht die in actie kwam en nu scoorde. Na 20 minuten schoot Paul Metselaar tegen de paal, maar Groeneweg bleef komen. Oscar Vuijk zorgde na 30 minu ten voor 0-2. Twee minuten later scoor de De Knecht weer. Wat Oudewater ook probeerde, Groeneweg bleek een maat je te groot, in de 43e minuut maakte De Knecht z'n derde doelpunt en ging de rust in. De tweede helft was twee minu ten jong toen Leon van Vliet het vijfde doelpunt scoorde en na drie minuten Paul Metselaar er 0-6 van maakte. Trai- ner Kouer wisselde twee spelers: Bart Scheffers voor Leon van Vliet en Ju- riaan Duijvesteijn(jeugdspeler) voor Paul Metselaar. In de 32e minuut was het weer de greti ge Oscar Vuijk die scoorde. - Drie minuten later gaf Jan de Knecht voor, waarop Bart Scheffers 0-8 scoor de. Groeneweg blijft door deze over winning de lijst aanvoeren in de hoofd klasse van de afdeling Gouda. A.s. zondag is de wedstrijd Nieuwer- kerk-Groeneweg. Moerkapelle - De overwinning van Moerkapelle 1 opZwammerdam 1, was moeizaam. Beide partijen hadden een zelfde aantal punten uit eenzelfde aan tal wedstrijden en waren eikaars gelij ke. Na diverse goede kansen, met 'bijna raak' moest er een penalty geschoten worden. Dit gebeurde na 20 minuten spelen, toen Ronald Gemeraard sole rend door de Zwammerdamse verdedi ging de bal in het strafschopgebied neerlegde. Erik Noorland deed de bal net achter de doelman in het net belan den. In de 44e minuut ging Moerkapelle na een goede combinatie over de rech terflank ten aanval. De bal kwam bij Ronnie Kieviet terecht die de bal hoog over de doelmond gooide. De keeper van Zwammerdam ging in de fout en Lennard Visser had de bal voor het inschieten. 2-0 op het scorebord gaf de benodigde moed. Na de rust zette Zwammerdam Moerkapelle flink onder druk, maar kreeg pas in de 75e minuut een scoringskans, echter Ad v.d. Kraan de doelman wist van wanten. Het laat ste kwartiertje werd zwaar. Jan de Graaf raakte geblesseerd en voor hem kwam Rob van Bleiswijk. Ook Hans her tog moest het veld ruimen waarvoor Henry Breedijk kwam. De vechtlust le verde in de 88e minuut de kans om de score uit te breiden toen Paul Bouman alleen op de keeper af kon gaan. Maar in plaats van de bal breed te leggen op de meegelopen Ronnie Kieviet (die een paar minuten ervoor een fout van de keeper net niet kon afstraffen) deed hij het alleen en schoof de bal jammerge- noegaan de verkeerde kant van de paal. Het laatste fluitsignaal van de scheids rechter was een hele opluchting. Met acht punten uit zes wedstrijden neemt Moerkapelle de gedeelde derde plaats in. Volgende week speelt Moerkapelle de uitwedstrijd tegen Rijnstreek. Aan vang 134. 30 uur. Benthuizen-Het 1 e team van Tabé heeft in Katwijk Rijnsoever 8 met 9-1 versla gen. Het lijkt een eenvoudige uitslag, maar de werkelijkheid lag anders. Zo wel Remco Visser als Jef Jakobs wisten in hun eerste wedstrijd de le set een voudig te winnen. Frank v Waay wist zijn le set met 21-19 verdiend te win nen. De 2e set verliep bij alle drie min der voorspoedig. Remco won deze met 24-22 ,van Arnold Hus, en Frank won na achterstand met 22-20 van Peter Hus. Tot 17-18 gingen Jef en Jan Holten gelijk op, maar een eindspurt bracht Jef de overwinning. Het dubbel bracht een verrassing: voor het eerst sinds maart wist het team een overwinning binnen te halen. Frank en Remco hadden daar wel 3 sets voor nodig: 13-2122-20 en 21- 13. Vooral voor de 2e set was buitenge woon spannend. Door dit verlies waren de gebroeders Hus zo aangeslagen dat Remco en Jef achtereenvolgens makke lijk wonnen 21-7, 21-16 en 21-11 en 21- '5Nadat Frank met 3 sets (21-16, 14-21 en 21-8) Jan Holten had verslagen be gon de meest spannende wedstrijd van de avond: Peter Hus tegen Jef Jakobs. De le set was bijzonder spannend Peter won hem met een stand van 27-25! De le set was voor Jef, die zonder maar een keer in de problemen te komen een 3e set afdwong. De laatste en beslissen de set ging weer erg gelijk op: Jef won deze met 21-18. Ook de negende partij bracht volop spanning. Remco en Jan vochten een partij uit die in 2 sets mini maal door Remco werd gewonnen: 2x 21-19. Deze partij gaf naast de nodige spanning vooral een verschil in spelwij ze te zien: De aanvallende Remco tegen over een erg goed verdedigende Jan. Wat Tabé hoopte zat er de laatste partij tussen Frank v Waay en Peter Hus niet in: de ongeslagen overwinning. De le set werd door Frank met 21-17 verlo ren. De le set won hij heel eenvoudig met 21-7 maar de laatste set was toch weer voor Peter, die daarmee het enige maar welverdiende punt voor Rijnsoe ver 8 binnenhaalde. Tabé 3 verloor in Aarlanderveen met 9- 1 van Spinmill 7. sedert 1£62 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 h.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen- De laatste tourtocht van Tourclub Zevenhuizen '80 is afgelopen zaterdag behoorlijk verregend. De 30 en 70 km liepen gelijk tot Boskoop, waar de korte afstand via Benthuizen naar huis terug kwam. Hierop vertrok ken 10 kanjers. De 70 km, waarop 43 helden afgekomen waren, liep door de Boskoopse ruilverkaveling naar Zoe- terwoude om via Zoetermeer, Berkel, Bergschenhoek naar "De Roerdomp" terug liep, waar soep en koffie de deel nemers weer op temperatuur bracht. Het eerstvolgende evenement van Tourclub Zevenhuizen '80 is de veldrit op zaterdag 13 november. gier en Fedde tot de halve finale in het H.D. Van de 11 Florida-deelnemers kwa men in het enkelspel Fabian en Rogier het verst: halve finales. Karsten vd Vlist en Jeroen v Boxtel wonnen hun poule. In het gemengd dubbelspel tot 16 jaar brachten Davine vd Vlist en Jeroen v Boxtel het tot de 1/2 finales. Een week na het Florida-bezoek aan de Dutch- Open in Den Bosch, waar o.a. o.l.v. top- spelers mocht worden getraind en en kele wereldtoppers konden worden bewonderd, nu een weekeinde zelf op de baan met goede resultaten. Rijnwoude- Op 22 oktober is er klaver jassen bij Bernardus. Aanvang 20.00 uur. Wie tien keer deelneemt heeft aan het eind van de competitie altijd een prijs. Inl. mevrouw L. v. Kempen, tel. 01714-13688. Waddinxveen - De winnaars van de laat ste sjoelavond van Sjoelclub waddinx veen werden: Klasse A: Teus Visser, Wim Valenkamp, Cees Kuipers en Wim Slingerland jr.; Klasse B: Gerard Vos, kees Slingerland, Frans Bouwmeester en Bas Koppenaal; Klasse C: C. van Wijk, Cor van Herk, Sjaan Faay en Adrie Faas; Klasse D: Jeanette Kersbergen, M.C. Taktor, Marius Kersbergen en Jaap van Beek; Klasse E: Rien Waarden burg, Jan Olie, Luke Hardus en Miep Zonderland. De volgende sjoelavond is 27 oktober. Boskoop - Na een enerverende strijd in de Goudse Mammoet boekten de Agon- heren hun eerste volledige winst. Het jonge Radius 4 ging direct vlot van start. De bezoekende Boskopers ston den algauw met 7-2 achter. Moeizaam krabbelde Agon weer overeind en wist de achterstand in te lopen, via 8-7 naar 12012. Het inbrengen van de week te ruggekeerde Corne van Overveld, bracht net die zuiverheid in de ploeg, waardoor de set met 12-15 gewonnen werd. De tweede set begon wederom met een snelle achterstand (6-0) voor Agon. Ondanks een aantal wissels, waaronder het inbrengen van trainer/ coach Cor de Koning, bleek dit gat niet meer te dichten, met 15-9 werd de set stand gelijkgetrokken. Geconcentreerd spelend, met het idee 'dit gebeurt ons niet nog eens' trok Agon/Grontmij de volgende set moeiteloos naar zich toe. Mede door een goede pass kon Floor Oskam een gevarieerde aanval opzet ten. Met 5-15 was de derde set voor Agon. In de laatste set herstelde Radius zich, maar het ervaren Agon-team, bleef ze net een stap voor. met deze derde setwinst pakte Agon/Grontmij twee winstpunten. Vrijdag a.s. spelen de Boskopers thuis tegen MVC 2 om 21.00 uur. Zevenhuizen - Hengelsportvereniging Zevenhuizen-Moerkapelle hield de tweede najaarswedstrijd in de Rotte. De uitslag is alsvolgt: 1. F. den Toom 3600 gr vis; 2. M. Huis man 3370 gr. vis; 3. E. Breedijk 2700 gr. vis. De drie met de hoogste totaalstand zijn 1. F. den Toom 20 punten; 2. M. Huis man 17 punten; 3. L. Schmidt 16 punten. Wie uit de omg. Moerkapelle i.b.v. auto wil samen schaatsen? Bel Henri: 01793-1547 Krista Groenenberg alsnog van harte gefeliciteerd oma Hoogeveen Opa van Staveren 65 jaar van harte gefeliciteerd Jaap Esther Gideon en Nathanaël Hiep Hiep Hoera Nathalie alweer 19! van harte en een fijne dag! mama papa ramon Fam. van kruisweg 104, bedankt voor het vinden van mijn regenpak. Egon den Hartog t.k. surfplankaanhanger voor achter de fiets 90,-01727-14549 Vwie is de Gigant fiets staat er al 6 weken L. weideflat Boskoop 01727-13864 Moerkapelle - Vorige week zaterdag nam Tarzan deel aan springwedstrij- den met 40 leden in de leeftijd van 9 t/m 16 jaar in Bodegraven. In 8 groepjes lieten de deelnemers in zes verschillen de sprongen, un kunsten op de trampo line zien. Daarnaast waren er nog twee groepjes actief op de lange mat. De punten waren als volgt bij de trampoli ne: Meisjes 1: 7 en 6; meisjes 2: 7 en 8; asp. 1: 8 en 0. Asp 2: 8 en 1. Dames/ heren: 8,4; jongens 7,0. Op de lange mat meisjes: 7 en 6 en jongens 6 en 7. Grote potchrysanten en cyclamen BLOEMBOLLEN (ook in kado-verpakking!) Narcissen en Krokussen - 10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten Winterharde violen, Erica winterbloei, Fruitbomen MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor 10,- Witlofwortelen - droog haardhout GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg bij de nieuwe rotonde - Tel. 01802-2430 Zevenhuizen- Voor ZVH begon zater dag in Amstelveen het volleybalsei- zoen pas echt, met de wedstrijd tegen Martinus in de beker-competitie. ZVH trad weer aan met Brecht Rodenburg en Cees van Opijnen in de basis. Het team van trainer Toon van de Burgt had een zeer moeizame start en kreeg in de eerste set geen echte grip op de wed strijd. Martinus wist met spelverdeler Stassen een snel aanvalsspel voor te schotelen, waarop de Zevenhuizense verdediging geen antwoord had. De thuisploeg wist met 15-9 de eerste set naar zich toe te halen. In de tweede set herstelde ZVH zich goed en kwam er door de Zevenhuizense service meer druk op de passers van Martinus en verwerkte de ZVH spelers de service beurten van de Amstelveners beter. Coach Harry Brokking van Martinus zag zijn ploeg met 5-15 verliezen in deze tweede set. In de volgende sets bleef ZVH de druk op Martinus houden en al wist Martinus veel side-outs te winnen, konden zij niet zelf scoren. ZVH wist met een goede middenaanval te scoren en door de betere blokkering kwamen de resterende sets met 7-15 tot een einde. Voor a.s. weekeinde staat op zondag 24 oktober om 19.00 uur in Gel drop de ontmoeting met VCG op het programma dan zullen de Zevenhui zense spelers nog geconcentreerder moeten spelen. In dorpshuis Swanla zullen a.s. zater dag de wedstrijden van het tweede he renteam tegen Vrevok om 16.45 uur en de dames van ZVH tegen Henzo/Oikos om 14.30 uur gespeeld gaan worden. Benthuizen - Steeds meer mensen wil len na hun veertigste nog actief bezig zijn. Ook Sportvereniging Na Arbeid Sport biedt daartoe de mogelijkheid en heeft speciaal voor vrouwen twee gym lessen op maandagmiddag. Tijdens de ze lessen wordt aandacht geschonken aan de algehele conditie. Eerst natuur lijk een warming-up. Dan komen alle spieren aan de beurt, met bijzondere aandacht voor de buik- en rug spieren. Vervolgens spring-oefeningen op mu ziek en tot slot ontspanningsoefenin gen. Bij de les worden geen grote gym- töestellen gebruikt, wel banken en klei ne materialen zoals ballen, springtou wen en gewichtjes. Er heerst een gezel lige sfeer tijdens de lessen, maar er wordt wel serieus gewerkt. Tenminste eenmaal per jaar wordt er iets anders gedaan, zoals een fietstocht, roeitocht of grote wandeling. De leiding is in han den van Irene Pauptit. De lessen zijn op maandag van 13.00-14.00 uur en van 14.00-15.00 uur. Het verschil in deze lessen is het tempo. Tijdens het tweede uur ligt het tempo hoger. Men kan vrij blijvend eens komen kijken en/of mee doen in Sporthal "De Hil" Verbreepark 17 Benthuizen. Inl. tel:079-313455. lijk was de hoogste score voor de bij De Engel gooiende Ton van Engelen, die 522 hout scoorde ofwel over de vier banen slechts 18 kegels liet staan. Wiens belangstelling voor deze tak van sport is gewekt, welke zeker in de win terperiode voor de nodige gezelligheid kan zorgen, kan op 23 oktober a.s. tus sen 11.00 en 18.00 uur z'n kegelkunsten eens gratis proberen op Sporteiland De Zevensprong aan de Zevenhuizerplas, Strandweg 23 te Zevenhuizen. Zevenhuizen- Op de kegelbanen van sportcentrum "De Zevensprong" is de afgelopen week de competitie gestart van de bij de Rotterdamse Kegelbond aangesloten clubs. In deze splinter nieuwe schitterende accommodatie werd op hoog niveau gestreden. Regel matig werden series van rond de 130 gevallen kegels (hout) gegooid ofwel bijna 9 gemiddeld. Kegelclub De Engel uit Schoonhoven, die al jaren kampioen is, wist nu een totaal-score van 2419 hout te werpen, terwijl concurrent het Goudse PAC er met 2409 erg dicht bij bleef. Ook het Goudse D.R.D. wist een ieder te verba zen door 2406 hout te werpen. Persoon- Rijnwoude- De zesde competitiewed strijd was voor Bernardus van cruciaal belang. Een nederlaag zou betekenen dat de aansluiting met de top verloren zou gaan. Tegen het toch altijd lastige UDO moest op eigen grondgebied ge wonnen worden om in de race te blij ven. De eerste helft zag het er nog niet zo naar uit. Bernardus kwam goed uit de startblokken maar naarmate de eer ste helft vorderde kreeg de tegenstan der meet vat op het spel. Zonder noe menswaardige gebeurtenissen werd de 0-0 ruststand bereikt, waarbij beide ploegen tevreden mee mochten zijn. Na de hervatting trok de thuisclub het spel steeds meer naar zich toe, hetgeen als na 10 minuten spelen resulteerde in een 1-0 voorsprong. Een flitsende aan val op rechts werd op een beheerste wijze door Marco Honders afgerond. UDO probeerde terug te komen, maar had toch niet de mogelijkheden in huis om de gesloten Bernardusverdediging te passeren. Tien minuten later was het zelfs Joop de Boer die middels een zui vere kopbal de UDO doelman het nakij ken gaf. Bernardus speelde op zeker, gaf de tegenpartij geen schijn van kans meer en wist de voorsprong zelfs uit te bouwen. Het was wederom Marco Hon ders die het doelnet trof en de 3-0 op het scorebord liet aantekenen. Tien minu ten voor tijd bepaalde Wim de Roo de eindstand op 4-0 door uit een zeer moeilijke hoek te sco ren. Een verdiende overwinning die groter had kunnen zijn als de machine echt op toeren had gedraaid. Want de i snelle en zeer be weeglijke spitsen, on dersteund door een goed combinerend mid denveld kunnen een nachtmerrie zijn voor menig tegenstan der. Zevenhuizen - In de eerste set 17-15 winst met in de derde set een 13-8 voor sprong, toch nog 17-16 verlies, zo dicht was ZVH tegen de koploper uit Nijme gen bij een alleszins verdiend wed- strijdpunt. De dames van trainer van Zaal. hadden er daarom na afloop van deze twee uur durende wedstrijd goed de smoor in. Op de beslissende mo menten bleek de ralley-pass niet altijd goed te lopen en ook in de verdediging waren er nogal eens misverstanden. Al vanaf de eerste set ging het gelijk op. ZVH moest steeds alle zeilen bijzetten omdat VoCaSa vooral over een sterke middenaanval beschikte. Ingeborg Kle- ijer besliste de eerste set met een ster ke diagonale bal. In de tweede set werd wederom een voorsprong genomen, het bleek niet voldoende. Dat was ook het geval in de derde set. Vooral de omloopbal in het midden van Cathari- na vd Meer en Aafke Verbrugge liep toen een stuk beter. Het werd zelfs 13-8 voor ZVH maar toen stokte er iets. Het werd nog wel 16-15 voor de Zevehui- zense dames, maar uiteindelijk 17-16 voor de koplopers. Dit verlies kwam ZVH niet meer te boven. VoCaSa kreeg vleugels, ook nu over de buitenkant en pakte de volle winst. Volgende week thuis tegen Sarto Pelikaan uit Tilburg wordt het weer spannend maar er zijn zeker winstkansen

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9