Rommelmarkt Concordia Goud van oud en disco in de Paddestoel Waddinxveen - Boskoop Samenwerkingsschool bestaat 20 jaar Nieuw pand voor Keukencentrum Waddinxveen Permanent Plantarium op ITC terrein Kerkdiensten Kerkdiensten Keukens en badkamers te kust, te keur en te koop. Samen op weg in Waddinxveen Kooren samenzang- avond jeugdkoor "Vox Jubilans" Hart van Holland/27 oktober 1993 pagina 13 Zondag 31 oktober Zondag 31 oktober Badkamers erg in trek •••Spectaculaire openingsweek Waddinxveen - Op zaterdag 30 oktober a.s. wordt er in het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1door de Muziekvereniging Concordia, van 9.00 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. In beide lokalen zullen er stands staan waar bruikbare tweedehands artikelen gekocht kunnen worden, zoals electri- sche apparaten, huishoudelijke artike len, boeken, spelletjes, puzzels e.d. Ook zal er een stand staan waar men vaste planten kan kopen. Tevens ook een enveloppenkraam en een grote sjoelbak. Bruikbare artikelen kunnen nog tot en met vrijdag 29 oktober ingeleverd wor den in het clubgebouw aan de J.W. Frisoweg 1. Inlichtingen 01820-24412 of 01828- 18150. Waddinxveen- Op vrijdag 29 oktober, wordt er in wijkgebouw de Paddestoel voor het eerste een 'goud van oud' gehouden. Dit is een speciale disco avond voor de jongere oudere vanaf 30 jaar. Op deze avond worden de grote hits uit de jaren '70 en '80 gedraaid, van o.a. The Rolling Stones, The Beatles, Meatloaf, Abba en Queen. Deze 'goud van oud' begint om 21.15 uur en duurt tot 24.00 uur. Disco Op vrijdag 29 oktober is er in De Padde stoel een extra disco-avond voor de jeugd van 9 t/m 14 jaar. Dj Ed draait dan weer de beste nummers uit de Top-40. De disco begint om 19.00 uur en duurt tot 21.00 uur. Dance-wedstrijd Op 19 november wordt er op de disco avond een dance-wedstrijd georgani seerd. Er moet gedanst worden op Hou se en Hip-Hop. Opgeven in het eerste half uur van de disco, bij de mensen aan de bar. Om 19.45 uur begint de wed strijd met de eerste voorronde. De fina le wordt op de disco-avond van 3 de cember gehouden. Bij weinig deelne mers is de finale nog op dezelfde avond (19 november) om ca. 20.45 uur. De avond begint om 19.00 uur en is om 21.15 uur afgelopen. Herv.kerk. 10.00 uur ds. A.A. v. Hou- welingen, SOW Jeugddienst. 17.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen, SOW dienst imm.kerk./VESPER. Geref.vrijgem. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. 16.30 uur ds. J.P.C. Simpelaar te Bodegraven. Herv.kerk 9.30 uur ds. L. v Nieuw- poort. 18.30 uur ds. R. de Reuver. De Stek 9.30 uur ds. K.J. Jansen. Geref.kerk. 9.30 en 17.00 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Hervormingsdag Chr.Geref. 9.30 en 17.00 uur ds. M.J. Oosting Chr.gem.Bethel 9.30 uur samen komst J.S. Pasterkamp, Haarlem. Zondag. 10.30 uur kerk. Vrijz.Prot.Geloofsgem. 10.00 uur ds. J.W. Schneider, Hilversum. Waddinxveen- Dit najaar bestaat de Samenwerkingsschool voor HAVO/ Atheneum in Waddinxveen 20 jaar. De school is in deze twintig jaar letterlijk en figuurlijk uitgegroeid tot een streek school van formaat, met een voor Ne derland uniek karakter. De basis voor de school werd gelegd in het begin van de jaren zeventig door ouders van ver schillende pluimage. De grondleggers van de Samenwer kingsschool vonden dat het tijd werd voor een middelbare school in Wad dinxveen. Op die school zouden boven dien de kinderen met verschillende achtergrond bij elkaar in de klas komen te zitten. Met de samenwerkingsge- dachte liepen de oprichters, zo lijkt het, twintig jaar voor op de tijd. Juist nu is er behoefte aan samenwerking en contact tussen mensen met verschil lende achtergrond. Reünie I eneinde het jubileum luister bij te zet ten organiseert de oud-leerlingenver eniging van de samenwerkingsschool op 13 november a.s. een reünie. Alle oud-leerlingen en (ex-)docenten wor den zo in de gelegenheid gesteld om veer bij te praten en oude verhalen op te halen. Gezien het groot aantal men sendat de school inmiddels heeft verla ten, kan dit feest niet meer plaatsvin den in het schoolgebouw. Daarom zal worden 'uitgeweken' naar de Beurshal aan de A.P. van Neslaan in Boskoop. Voorinschrijving Het overweldigende succes van de vo rige reünies heeft de organisatie doen besluiten tot een systeem van vooraan melding. Alle oud-leerlingen van de Sa menwerkingsschool kunnen door mid del van overmaking van f.15,- op Rabo- bankrekening 36.68.23.108 (gironr. bank: 79138) kenbaar maken dat zij aan de reünie willen deelnemen. Als zij daarbij naam en adres en examenjaar vermelden, krijgen zij automatisch een gratis toegangsbewijs thuisgestuurd. Aan de deur zullen geen kaarten wor den verkocht. Praten, dansen en ...op de foto Natuurlijk is bij de reünie uitgebreid gelegenheid om weer eens met oude bekenden bij te praten. Maar er zal ook kunnen worden gedanst. Bijvoorbeeld op de muziek van enkele livebands, waarin men zeker bekende gezichten zal zien. Om de collectie klassefoto's alsnog uit te breiden zal er ook de mo gelijkheid bestaan om met de oude klas voor een foto te poseren. Keukencentrum Waddinxveen is verhuisd. Een gigantische klus is geklaard. Dinsdag 2 novem ber a.s. zullen de deuren van het nieu we pand, aan de Zuidkade 6, open gaan voor het publiek. Dit betekent dat Waddinxveen vanaf dat moment een dermate groot Keu kencentrum 'rijk' is, dat het ook regio naal aantrekkingskracht uitoefent. Willem Slingerland waagde, na vele jaren in de keukenbranche werkzaam te zijn geweest, vier en een half jaar geleden de sprong naar het zelfstan dig ondernemerschap. Dit plan werd geboren toen er een pand aan de He- negouwerwegtehuurwas. Deze vesti ging bleek al snel te klein voor het klantenpotentieel. Aan de behoefte aan meer showroomfaciliteit kan thans voldaan worden in het voorma lige winkelpand van Verbakei mode. Het nieuwe pand is driemaal zo groot als het vorige. Er worden, verspreid over souterrain, parterre en le etage, ca. 70 volledig ingerichte keukens ge presenteerd. Bovendien- en dat is 'nieuws'- zijn er boven enkele tiental len badkamers te bezichtigen. Zowel keukens als badkamers van Keuken centrum Waddinxveen hebben een prijskaartje afgestemd op de porte monnee van de cliënt. Voor elk wat wils dus. Mevrouw Slingerland: "Degenen die een luxe badkamer of keuken wensen, met of zonder alle accessoires, kun nen bij ons terecht, maar ook zij die een wat eenvoudiger uitvoering wen sen of een goedkopere". Graag toont ze, terwijl de inrichting nog in volle gang is, de reeds opgestel de keukens en badkamers, compleet met betegeling, waarbij tevens de in- bouwapparatuur geleverd kan wor den. Het is een genoegen om de fraaie, in diverse kleuren en houtsoorten uit gevoerde modellen, in ogenschouw te nemen. Wat de badkamers betreft: glanzend fris, oogstrelend mooi en bijzonder sfeervol, variërend in uitvoering, met of zonder ligbad, een whirlpool, toilet of bidet. Verder een tiental badkamer meubels en accessoires. Keukencentrum Waddinxveen heeft in de showroom ook een compleet inge richte sauna, echter het accent ligt op keukens en badkamers. "Er is veel vraag naar mooie en functio nele badkamers. Daarbij wordt uitge gaan van een bepaalde kleur. Die kleur komt ook terug in de betegeling, terwijl accessoires eveneens een belangrijke rol spelen om er één geheel van te maken". Omdat zij en haar man ervan over tuigd waren dat badkamers bij een keu kencentrum als dat van hun, niet mo gen ontbreken en er nu de ruimte voor is: maar liefst 2000 vierkante meters/!) in één gebouw voor keukens en badka mers- is tot de verkoop van de badka mers besloten. Eigenlijk vonden ze het een 'must' deze te gaan verkopen. Aller wegen klinken hieromtrent al waarde rende opmerkingen. "Men wil graag weloverwogen een keus maken. Uitgebreid z'n licht opsteken, voorgelicht worden, maar ook goed om zich heen kijken naar wat er te koop is. Het gebeurt dan ook dat een echtpaar of alleenstaande eerst komt kijken en zich oriënteren. Eén en ander afge stemd op het te besteden budget en de ruimte die men heeft. Wil men tegelij kertijd goed voorgelicht worden, dan neemt dat algauw zo'n anderhalf a twee uur in beslag en soms nog langer. Als de wensen genoteerd zijn, de maten van aanrecht, kastjes e.d., dan worden de gegevens van alle wensen en mogelijk heden in de computer gebracht. Deze print vervolgens driedimensionaal, een tekening uit. Hierdoor heeft de aspirant klant al een uitgewerkt plan van mogelijkheden op papier en te vens een offerte". Mevrouw Slinger land verduidelijkt dat ze deze moge lijkheid al eerder in huis hadden en dat de cliënt deze handelwijze appre cieert. Een team van zes verkopers zal de cliëntele van dienst zijn. Twee van hen zijn speciaal voor de badkamer branche nieuw aangetrokken. In de week van 2 tot en met 6 novem ber a.s. worden er diverse demonstra ties gegeven in de sfeervol ingerichte demonstratiekeuken in de kelder. Dinsdag-, woensdag- en vrijdagmid dag en avond van 14.00 tot 21.00 uur worden er demonstraties met een bepaald merk magnetron gegeven. Donderdag van 10.30 tot 15.00 uur wordt er een demonstratie met 'in- ductiekoken' gehouden en van 16.00 tot 21.00 uur geeft Carola Thomas een kookdemonstratie. Onder degenen die een kookdemon stratie geven is o.a. Henk Molenberg. Overige activiteiten varieren van een mime-animator, entertainer, snelte kenaar en accordeonist. Johnny Men- dola geeft een kindershow en er is een optreden van het duo Tropical. Tijdens de openingsweek van 2 t/m 5 november is Keukencentrum Wad dinxveen tot 22.00 uur geopend. (N.B. Op de tweede etage is in het pand van Keukencentrum Waddinx veen, de Energiekluis gehuisvest. Ook deze opent gelijk met het Keukencen trum en heeft eveneens van 2 t/m 5 november tot 22.00 uur 'open huis'.) -i Jeugddienst Waddinxveen- De werkgroepen 'jeugd diensten' van de hervormde en gerefor meerde kerk van Waddinxveen slaan een paar maal per jaar de handen ineen om een samen-op-weg dienst te organi seren. Zondag 31 oktober wordt er in de her vormde Immanuelkerk 's morgens om 10.00 uur een s.o.w. jeugddienst gehou den. Deze heeft als thema 'Talenten jacht'. Aan deze dienst wordt medewerking verleend door het koor 'New gospel sound'. Ds. A. van Houwelingen is voorganger in deze dienst. Het jeugdkoor "Vox Jubilans" onder lei ding van Jan Mulder organiseert weer een koor- en samenzangavond en wel op zaterdag 6 november a.s. in de Bethelkerk te Waddinxveen. Deze avond zal ook het tienerkoor "De Zang vogels" onder leiding van Yvonne Kei zer haar stem laten horen. Verdere me dewerkers zijn: Roxanne Steffen, con trabas; Kees Alers, fluit; Pieter Stolk, orgel; Jan Mulder, piano. De kerkdeu ren gaan om 19.30 uur open en de aan vang van de avond is om 20.00 uur. iedereen wordt door het jeugdkoor van harte uitgenodigd om deze avond te komen luisteren en mee te komen zin- gen. Boskoop-Rijnwoude - Er zijn verge vorderde plannen om een perma nent Plantarium op hetITC-terrein te vestigen. Deze plannen werden op een specia le persbijeenkomst door de Stichting Vakbeurs voor de Boomkwekerij ge presenteerd. Het gebouw van 12000 vierkante me ters, met veel glas, met een kas-ach- tige constructie, wordt achter het Stibosplein gerealiseerd. Tevens worden 13.000 vierkante meters in gericht als parkeerterrein. De bouwkosten van de promotiehal met parkeerplaatsen zijn geraamd op 2.900.000 gulden. Daarnaast dient de hal, omdat het de bedoeling is dat deze permanent ge bruikt wordt om exploitabel te zijn, in gericht te worden als 'distributiehal'. De geraamde kosten hiervan bedragen 1.900.00,gulden. Deze worden reali teit na het eerste Plantarium in de hal, in augustus 1994. Woordvoerder Jos van Lindt, bijge staan door de heren Reitsma en Brand van de Stichting Vakbeurs voor de Boomkwekerij, benadrukte het belang van een permanente tentoonstellings hal. "Het aantal bezoekers groeide jaarlijks door de groei in publiciteit, waardoor we groeiden in oppervlakte. Die groei zorgde voor toenemende ei sen aan accomodatie en omgeving en telkenjare werd de organisatie een gro tere fysieke en financiële inspanning. Omdat er van grote tenten ofwel mobie le faciliteiten gebruik werd gemaakt en vierkante meters moesten worden ge huurd, waarvan vierkante meterprijs voor de deelnemers onder druk stond werd na veel wikken en wegen, beslo ten tot de bouw van een permanente tentoonstellingshal, zonder winstge vend oogmerk, maar wel exploitabel, door een goede kosten en baten bewa king. Aan het bestuur van de Stichting Beurshal is gevraagd om partner te worden om mee te doen in de opzet, echter het antwoord was 'nee'. Het was echter voor de Stichting Vakbeurs Boomkwekerij geen aanleiding om niks te doen. De afwachtende houding is veranderd in een actieve. De uitgangs punten moesten veranderd worden". Van Lindt lichtte toe waarom voor het ITC-terrein gekozen is: "De ontsluiting is prima, negen minuten van de snel weg, het ITC-terrein is herkenbaar, er zijn uitbreidingsmogelijkheden en de vierkante meterprijs is acceptabel". Hij benadrukte dat het gebouw een eigen identiteit krijgt met veel daglicht, waar door het gebouw bijvoorbeeld gebruikt kan worden voor opslag van planten die de koude buiten in de winter niet kunnen verdragen. De nokhoogte gaat ca. vijf meter bedra gen. Het is de bedoeling dat, als de financiën rond zijn, begin 1994 met de bouw te beginnen, waarna Plantarium '94 in het nieuwe gebouw kan plaatsvin den. De voorbereidingsfase is al enige tijd in volle gang, waarbij participanten gezocht worden voor een bijdrage voor meerdere jaren, welke later terugge stort wordt. Hiervoor worden 'partici- patiebewijzen' afgegeven. Er zijn verwachtingen van subsidiebij- dragen van gemeente, Produktschap voor siergewassen, E.G. en verwachte gemeentegaranties van Rijnwoude en Boskoop, alsmede P.V.S.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 13