Hart - van - Holland - allerlei.... Bloedafname-avond woensdag 10 november n I Opening van Keramiek Atelier 2 Politieberichten uit de regio Jeu de boulesvereniging Waddinxveen verovert sterke positie Welfare verkoping Rode Kruis Hart van Holland/27 oktober 1993 pagina 17 Vv.: Moerkapelle- Binnenkort worden de oproepformulieren rondgedeeld voorde Donor avond in Moerkapelle. De plaats is gebouw Moerveen, Herenweg 13 te Moerkapelle, tussen 19.00 en 21.00 uur. De organisatie is in handen van Het Rode Kruis. Nieuwe donoren blijven hartelijk welkom. Inlichtingen tel. 01793-2938. Boskoop Tussen Waddinxveen en Boskoop, met uitzicht op de Gouwe, heeft zich in een pand aan de Nas- saustraat 7 te Boskoop, Keramiek Atelier 2 gevestigd. Met de ingebruik name van dit pand, een voormalige winkel, is een wens van de Moord- rechtse Gerda Euwals en de Bos- koopse Marianne Smit in vervulling gegaan. Beide dames exposeerden tot voor kort in Galerie 't Vijfde Wiel, welke gale rie onlangs gesloten is. Dit pand bood de dames de gelegenheid om echt 'werk' van hun keramische produkten te maken en ze aan een breder publiek te laten zien en te koop aan te bieden. Gerda: "We hebben bewust gekozen voor de naam 'atelier', omdat we hier ook willen werken. Per toerbeurt run nen we een week het atelier met de verkoop en zo. Degene die aan de beurt is kan hier toch z'n bezigheden uitoefe nen. We zijn voornemens om hier ook te gaan werken, zodat geïnteresseer den ook een indruk krijgen van onze werkwijze". Dat betekent n iet dat er thuis niets meer gedaan wordt; integendeel. Dag en nacht zijn de dames thuis met hun werk bezig. Overdag worden voorwer pen gedraaid en gevormd, vervolgens biskwie gebakken en daarna voor de glazuurlaag, nogmaals in de oven ge stookt. De electrische oven, die door gaans 's nachts in bedrijf is, doet over het bakken zeker zo'n tien uur, in tegen stelling tot de gasoven die meestal bin nen een uur een voorwerp bakt. De naam Marianne benadrukt dat zij het liefst met de draaischijf werkt en Gerda zegt bij voorkeur met de hand te vormen. Vanwege de twee aspecten van hun bezigheden en omdat ze samenwerken, draagt, is de '2' ook verwerkt in de naam: "Keramiek Atelier 2". Zo zijn ze ook bij de Kamer van Koop handel ingeschreven. Gerda en Marian ne hebben elkaar een jaar of zes gele den voor het eerst ontmoet tijdens de vakopleiding 'pottenbakken' aan het Crabethcollege. "De opleiding is verge lijkbaar met een LTS-opleiding, terwijl we na de vier jaar nog een jaar verder gegaan zijn. Ook hebben we diverse andere cursussen gevolgd, zoals stook- techniek, glazuur en raku stoken. Ver der woonden we workshops bij en oriënteerden we ons op het totale ter rein van pottenbakken", zegt Marianne. De beide dames, die ook in opdracht werken, hopen dat velen de weg naar hun atelier weten te vinden. Decoratieve cadeautjes Deze eerste week is de kennismakings- week. ledereen die iets bijzonders wil aanschaffen ter decoratie van z'n leefomgeving, moet zeker niet schro men en binnenstappen. Juweeltjes van keramische siervoor werpen staan hier tentoongesteld. Al les hebben de dames zelf ontworpen en elk voorwerp is dan ook 'origineel' en doorgaans anders van kleur. Het aller aardigste assortiment is bijzonder ge schikt om iemand eens te verrassen. Vanwege de originaliteit zijn de kerami sche voorwerpen dan ook uitermate geschikt als cadeautje. ...We zien waxinelicht-bakjes, olifant jes, poezen, kippen, vazen, bekers, tuinpotten, kannen, maar ook groepjes: een gezin uitbeeldend. Fruitschalen, vruchten, fraaie kaarsenstandaards met eigentijdse vormgeving, geurlamp- jes: het is teveel om op te noemen. Bijzonder opvallend is de kwaliteit van de keramiekprodukten, waarbij vooral de parelmoer-geglazuurde voorwer pen oogstrelend zijn. Fraaie kobalt blauw/groene/koperachtige, grijs/ groene en oudroze tinten en kleuren blijken in elk interieur te passen. Ook bij een wat klassiek interieur. Geen wonder dat de expositie van het werk van Gerda Euwels in de Riethoek in Gouda, zoveel complimenten krijgt Craquelé Veel keramische voorwerpen hebben een wat gebarsten uiterlijk, waarbij de roomkleurige poes er uit springt: bij zonder mooi! Dat is craquelé, hetgeen ontstaan is door een bepaalde stookwijze. Gerda legt uit dat het gebarste uiterlijk ont staan is door het zgn. 'raku-stoken'. "Biscuit gestookte werkstukken wor den in een gasoventje een uur opge stookt tot 1000 graden Celsius. De werkstukken worden er met een tang uitgehaald en in een ton met zaagsel gelegd. In de tijd van het overbrengen van het oventje naar de ton, craque- leert het glazuur. De rook van het zaag sel trekt vervolgens in de craquelé, waardoor de ongeglazuurde delen zwart of rookgrijs worden. Het is altijd verrassend wat er na het afwrijven en oppoetsen tevoorschijn komt, omdat raku-glazuur met oxydes steeds wisselende kleuren geven". Biologisch tuinieren? Grappig zijn de zgn. 'luizenbollen' die op stokken in de hoek van het atelier staan. Gekleurde omgekeerde potjes met houtwol waarin zich 'orenkrui- pers' ofwel 'oorwurmen' nestelen, na dat ze in de tuin op luizenroof geweest zijn. Deze potjes zijn door Marianne ontworpen en vervaardigd. Zo helpt Keramiek Atelier 2 mee aan het biologi sche evenwicht in de tuin.... Openingstijden: Dinsdag tot en met donderdag van 13.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Op zaterdag is het atelier van 9.00 tot 15.00 uur geopend. ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE Inbraak/diefstal •In het weekend van 17/10 werden van het terrein van Maxis te Moerkapelle 24 kratten met lege PET-flessen ont vreemd. Een schadepost van ruim f 400,-. •In het begin van de week is in meerde re tuinhuisjes aan de Wollefoppenweg ingebroken of een poging daartoe ge daan. In de meeste gevallen betrof het hoofdzakelijk braakschade en werd er weinig weggenomen. Uit verschillende omstandigheden wordt vermoed dat het hier om zeer jeugdige daders gaat. •In de Schoolstraat in Zevenhuizen werd woensdagavond een poging tot inbraak gedaan. De ruit van de deur werd ingetrapt maar verder is men niet gegaan. De dader werd vermoedelijk gestoord door een paar wandelaars die de dader nog kort hebben gesproken maar zich dat op dat moment niet rea liseerde. •Nadat de bewoners een weekendje op de camping waren geweest, consta teerden zij dat de deur van de berging openstond en dat een campinggaz-set verdwenen was. •Zondagavond werd ontdekt dat in een hoekwoning aan de Dorpsstraat was ingebroken. Aan de voorzijde (straat zijde) van de woning had men het keu kenraam geforceerd. Het gehele huis werd op zijn kop gezet inclusief slaap kamers. Gemist werd een videocamera. Overig nieuws Slordige Franse jagers Op de hoek van de Schielandweg en de Hollevoeterlaan franse auto aangetrof fen met de achterklep open. Bij onder zoek bleek het voertuig in het geheel niet afgesloten en werden daarin aan getroffen twee jachtgeweren, acht do zen patronen en de bescheiden t.b.v. het jagen. Geweren en munitie werden inbeslaggenomen en proces-verbaal wordt opgemaakt. Betrokkenen kun nen het jagen voorlopig wel vergeten. WADDINXVEEN Aanrijdingen •Over de in aanleg zijnde rotonde aan de Henegouwerweg nabij het aquaduct vond woensdagochtend vroeg een een zijdig ongeval plaats. Een bromfietsbe stuurder uit Bodegraven slipte op het wegdek liggende zand. Hij is met ver moedelijk een gebroken been overge bracht naar het St Jozefziekenhuis. •Door de combinatie klei en regenwa ter was het wegdek van de Onderweg te Waddinxveen woensdagavond plaat selijk spekglad geworden. Een 22 jarige bestuurder uit Moerkapelle slipte en botste met zijn personenauto tegen een stilstaande auto. Materiële schade. •Omdat de 80 jarige bestuurder uit Ouderkerk a/d iJssel werd verblind door de laaghangende zon, zag hij niet dat een vrachtauto aan de Bredeweg te Waddinxveen bezig was achteruit te rijden. Hij reed tegen de vrachtauto op en werd daardoor gewond aan hoofd en schouder. Hij is overgebracht naar het St Jozefziekenhuis te Gouda. •Het afremmen voor een dode zwaan op de rijksweg richting Den Haag afge lopen vrijdag morgen had een aanrij ding tot gevolg waarbij 3 personenau to's waren betrokken en de rijbaan to taal werd geblokkeerd. 1 auto total- loss, geen gewonden m.u.v. rug en nek- klachten en een file tot aan Reeuwijk. •Tussen vrijdag 13.00 uur en zaterdag 15.00 uur werd een Opel Kadett die stond geparkeerd aan de Joke Smithoe ve aangereden. Het rechterachterpor- tier werd zwaar beschadigd. De dader is doorgereden. Eventuele getuigen worden verzocht zich bij de politie te melden. Inbraken/diefstallen •Vanuit de fietsenstalling aan het sta tion-noord werd dinsdag een bromfiets van een 22 jarige inwoner van Waddinx veen ontvreemd. D.m.v. het doorzagen van een spaak werd het beugelslot ver wijderd •Van een 23- jarige bewoonster uit Waddinxveen werd dinsdagavond haar fiets gestolen. Deze stond afgesloten voor de winkel van AH nabij het K.W.plein. •Vanuit een kelderbox aan de Tessel- schadelaan donderdag ontdekt dat een mountainbike was gestolen waar schijnlijk d.m.v. een valse sleutel. Te vens werden etenswaren meegenomen uit de in de kelderbox staande vrieskist meegenomen. Het is niet bekend wan neer het feit is gepleegd. •Nadat op woensdagavond rond 23.30 uur van een winkel aan de Passage het inbraakalarm was afgegaan, ging de politie ter plaatse. Daar troffen zij een vernielde deurruit en een over hoop gehaald magazijn. Tevens was een geldbedrag van bijna 900,- verdwenen. •Afgelopen week werd de wijk Zuidpias geplaagd door een kleine 20 autokra ken waarbij de dader(s) de audio-appa- ratuur meenamen. In het weekend werd het feit nog "slechts" 1 maal ge pleegd. Eigenaren van auto's die hun voertuig noodzakelijkerwijs op de openbare weg moeten parkeren, wor den dan ook geadviseerd hun waarde volle spullen uit de auto te verwijderen. •Uit het huis van een bewoonster van de Aletta Jacobshoeve werd vrijdag middag tussen 14.00 en 15.45 uur een portemonnee uit een jaszak gehaald. Men kwam binnen via de niet op slot zittende achterdeur. •Zaterdagmiddag omstreeks 13.15 ont dekte een 17 jarige inwoonster uit Wad dinxveen dat haar fiets gestolen was die zij bij het NS station aan de Stations straat had geplaatst. Het betrof een paarse Gazelle opoefiets. •Vrijdagavond werd vanaf een parkeer plaats aan de Staringlaan een zwarte Batavus opoefiets gestolen. •Nadat in september een aggregaat vanaf zijn tuin aan het Noordeinde was gestolen, kreeg de Waddinxveense kweker afgelopen donderdagavond een telefoontje met de mededeling dat zijn aggregaat terug gebracht zou wor den als hij zaterdagmiddag op een be paalde plaats f600,- zou deponeren. Nadat de tipgever zaterdagmiddag zijn geld had opgehaald werd hij door de politie aangehouden. Hij bekende ook de agregaat te hebben gestolen. •Zaterdagmorgen werd 2x een aangifte opgenomen van diefstal uit een berging aan de Busken Huetlaan. Ontvreemd werden een 4-tal helmen, gereedschap en bromfietsonderdelen. Overig nieuws •Omdat mest werd uitgereden zonder dat dat direct werd onderge werkt, kreeg woensdagmiddag een agrariër aan het Noordeinde te Waddinxveen een proces-verbaal inza ke overtreding van de mestwet. Nadat een klacht was binnengekomen dat jongelui geluidsoverlast veroor zaakten aan de Gerstakker, heeft de politie vrijdagavond rond 19.30 uur een radiocassetterecorder en een cassette bandje in beslag genomen. Een 16 en 18 jarige jongen kregen een proces-ver baal. BOSKOOP Aanrijdingen •Op het moment dat een op het Reijers- koop rijdende tractor met aanhangwa gen zonder richting aan te geven rechtsaf sloeg, werd deze juist rechts ingehaald door een 22 jarige bestuur ster op een bromfiets uit Alphen a/d Rijn. Zij kwam terecht tussen de wielen van de tractor maar kwam er toch onge deerd vanaf, haar bromfiets niet. De tractorbestuurder was zeer onbeleefd en wenste ter plaatse geen schaderege ling te treffen. Hopelijk is de eigenaar van de tractor beter aanspreekbaar. •Door een onverantwoorde inhaalma noeuvre moest een 27 jarige bestuur der van een personenauto uit Alphen uitwijken om een aanrijding te voorko men. Hierdoor botste het voertuig te gen een boom en was tatal-loss, de be stuurder raakte gewond. E.e.a. gebeur de dinsdagavond rond 20.15 in de nabij heid van het Rijneveldviaduct. De ver oorzaker van dit vervelende ongeval is nog onbekend. Mochten er getuigen zijn, worden zij verzocht contact op te nemen met de politie IJssel en Gouwe tel. 01828-13688. •Toen dinsdagmorgen rond 09.30 uur de bestuurder van een vrachtauto de bocht nogal ruim nam vanaf de Voorof- scheweg de Zuidkade op, moest de 24 jarige bestuurster van een personen auto uit Waddinxveen zover uitwijken naar rechts dat zij tegen een paaltje botste. Gevolg paaltje scheef en stuurinrichting ontzet. De vrachtwa genbestuurder is helaas onbekend ge bleven. Inbraken/diefstallen •Toen de bewoonster van een huis aan de Zijde woensdagnacht rond 01.30 uur even naar het toilet ging, hoorde zij de achterdeur dicht slaan. Bij onderzoek bleek inderdaad de achterdeur gefor ceerd te zijn. In de woonkamer waren kasten doorzocht en een portemonnee met ongeveer 200,- was verdwenen. •Van zondag op maandag rond het mid dernachtelijk uur werd een melding ontvangen dat door 4 donkere types werd ingebroken bij AH aan de Konin ginneweg. Ter plaatse werd in eerste instantie niets aangetroffen. Wel werd gezien dat een soort alarmkastje was geforceerd. Na ongeveer een half uur zoeken werden 2 verdachten aange houden. Even later werden nog 2 ver dachten aangehouden in een auto waarbij tevens bleek dat de bestuurder onder invloed was. Overig nieuws Snelheidscontrole •De politie IJssel en Gouwe heeft afge lopen donderdag op 2 lokaties in Bos koop snelheidscontrole gehouden. Tussen 8.00 uur en 9.45 uur op de Zuid kade. Hierbij werden 81 overtredingen geconstateerd hetgeen betekend dat 35% van de automobilisten te hard rijdt. De hoogst gemeten snelheid was hier 87 km p/u De andere controle plaats was de Zijde. Hier werd gecon troleerd tussen 11.00 uur en 12.30 uur. Hier werden 68 overtredingen gecon stateerd hetgeen betekend dat 20% in overtreding was. De hoogst gemeten snelheid betrof hier 84 km p/u voor een personenauto en 73 km p/u voor een vrachtauto. Waddinxveen - Gedurende een aantal maanden heeft een vijftal teams van Jeu de Boules Vereniging Waddinxveen ge streden tegen de overige verenigingen in de afdelingen 11 en 12 van de Neder landse Jeu de Boules Bond. De teams- elk bestaande uit vier deelnemers- na men het tegen elkaar op om te bepalen welke posities volgend jaar bezet zul len worden in de diverse klassen. Vol gend jaar zal de 4 tegen 4 competitie gespeeld worden in vier klassen. Elk team dient per wedstrijddag zeven wedstrijden te spelen, waarin alle disci plines opgenomen zijn. De onderdelen zijn tête a tête 1 tegen 1), doublettes (2 tegen 2) en triplettes (3 tegen 3). Voor een goede klassering dient elke speler allround te zijn. In de diverse klassen zijn maximaal 12 plaatsen beschikbaar. Het resultaat voor de Waddinxveense vereniging bewijst de stijgende lijn van het niveau waarop de vereniging op dit moment speelt. Dat de vereniging over de gehele breedte beschikt over sterke teams, bewijzen de drie plaatsen in de hoogste (eerste) klasse. Bovendien werd ook nog een plaats veroverd in de tweede en één in de derde klasse. De volgende teams namen deel met het genoemde resultaat: Waddinxveen 4: Jan Kooistra Betsy Lanting, Piet van der Made en Hans Cammeraat. Resultaat le klasse. Waddinxveen 5: Marco van Wagenin- gen. Fransisca Laning, Adriaan Warme- link en Annie Warmelink. Resultaat: le klasse. Waddinxveen 3: Fritz Tabben, Toos Tabben, Pieter Wijbenga, Carla Wijben- ga. Resultaat: le klasse. Waddinxveen 1: Nel Oudijk, Rob van Dijken, Wim van Bockum Maas, Dino Giancaspero. Resultaat: 2e klasse. Waddinxveen 2: Elly van Nieuwland, Ben Sas, Corry 't Hart en Hans van Woudenberg. Resultaat: 3e klasse. De Waddinxveense vereniging heeft er alle vertrouwen in dat deze riante uit gangspositie volgend jaar met een iden tieke inzet verdedigd wordt. Zevenhuizen - De Welfare werksters/werkers leggen de laatste hand aan een serie prachtige handwer ken, gebruiksvoorwerpen, speelgoed en knuffelbeesten. Op woensdagmid dag 3 november zal mevrouw Lips de Welfare-verkoping van het Rode kruis openen, ledereen wordt uitgenodigd om deze verkoping in bejaardentehuis De Zevenster te bezoeken.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 17