Prijsuitreiking verhalenwedstrijd bibliotheek Zevenhuizen Opening jeugdhonk Floreant Werkzaamheden in Boskoop Rabobank Q onze culinaire pagina's In het hart van de krant JAAP EINDHOVEN Raskat in Waddinxveen 1993 Verwarmingsbeurs De Lellebellen Menu van de maand Puzzelactie molens Waddinxveense woningbouw verenigingen tekenen overeenkomst Bietenoptocht Welfarebazar Ledenvergadering Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en omstreken Dag en nacht bereikbaar. Telefoon: 01892-17133 - b.g.g.: 01892-17193 Heemskerkstraat 16, 2665 AK Bleiswijk AUTOBEDRIJF U i tvaa rt verzorg i ng H.E. van der Hammen Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Waddinxveen- De 27e internationa le raskattententoonstelling van de Nederlandse Langhaarkatten Vere niging wordt op zondag 31 oktober 1993 in de sporthal "De Sniep", Sniepweg 59 te Waddinxveen ge houden. Er zullen 450 a 500 katten van alle rassen en variëteiten te j zien zijn, maar ook de welbekende huiskat kon worden ingeschreven. De show is geopend voor het pu bliek van 10.00-18.00 uur. Voor elke liefhebber, maar ook voor degenen die zoiets nog nooit hebben gezien, is een bezoekjes aan De Sniep in Waddinxveen op zondag 31 okto ber a.s. zeker de moeite waard. Vrijdag 5 en zaterdag 6 november a.s. organiseert Energie- en Water voorziening Rijnland in haar dis trictskantoor, Pr. Bernhardlaan 1 te Alphen a/d Rijn, een zogenaam de verwarmingsbeurs. De ope ningstijden zijn vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. Diverse verwarmingssystemen en centrale verwarmings-ketels, afge kort c.v. ketels, zullen worden ge presenteerd. Daarnaast is men in de gelegenheid een korte cursus "c.v. ketel kopen" te volgen. Door het bekijken van een ca. 20 minuten durende videoband wordt de be zoeker de benodigde kennis over c.v. ketels bijgebracht, zodat hij of zij een volwaardige gesprekspart ner wordt voor de installateur. De Lellebellen" is de titel van het blijspel in 3 bedrijven dat VOO za terdagavond 30 oktober om 20.00 uur in dorpshuis "Swanla" te Ze venhuizen voor het voorlicht brengt. j Stel uw eigen 5-gangen menu sa men en maak kans op een diner voor 2 personen. Dit diner zal be staan uit uw eigen menu-suggestie, uitgevoerd door één van de gere nommeerde restaurants op de culi naire pagina's. Stuur uw menu naar: Hart van Holland, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen. Vanaf volgende week treft u 8 we ken lang een puzzel in Hart van Holland aan. De hoofdprijs van deze puzzelactie is een waardeche- que t.w.v. ƒ5000,te besteden bij het Keukencentrum in Waddinx veen. Zevenhuizen- Op zaterdag 23 oktober was het dan zover: de 6 prijswinnaars in de Verhalenwedstrijd werden be kend gemaakt. Er waren 121 inzendin gen: 23 in de categorie 11/12-jarigen en zelfs 98 in de categorie 8/10 jarigen. De wedstrijd draaide om het afmaken van Selma Noort's verhaal "Vriend ge zocht". Selma Noort, een jeugdboeken schrijfster uit Den Haag, had een begin geschreven. Het draaide allemaal om Jessie en Erik, twee kinderen die zich vervelen als ze op een middag alleen thuis zijn, en dan plotseling in de krant een geheimzinnige advertentie zien "Vriend gezocht... voor vriendschap: Raamstraat 101." Ze besluiten naar dat adres te gaan, en wat ze daar aantref fen..!? De deelnemende kinderen had den de meest originele oplossingen verzonnen: spoken, monsters, di nosauriërs, oude mannen, tovenaars, zielige kinderen, zelfs buitenaardse wezens. De jury in de bibliotheek Zevenhuizen, bestaande uit de leden van de Kinder boekenweek-commissie en het hoofd van de bibliotheek, mevrouw K. de Roode, had heel wat tijd nodig om alle verhalen te lezen en de winnaars te kiezen. Uiteindelijk koos de jury twee winnaars in de categorie 11-12 jaar; en zelfs vier winnaars in de categorie 8-10 jaar, waarin de meeste inzendingen waren. In deze categorie was het ni veau-verschil tussen kinderen van 8, en kinderen van 10 jaar wel wat groot, daarom een speciaal compliment voor één van de jongste inzenders, Paul van der Meer, die met zijn originele verhaal zich kon meten met de 10-jarigen in dezelfde categorie. Bij het kiezen van de winnaars is gelet op originaliteit en schrijfstijl. De winnaars Categorie 11/12 jaar; le prijs Karin v.d. Linde (11) een origineel en span nend verhaal over een oude tovenaar. 2e prijs, Edwin Schol (11) een geheim zinnige grot, spannend, en met een zeer verrassend eind. Categorie 8-10 jaar: 1 e prijs, LaikaOuaros (10), een zeer origi nele uitwerking van het thema, een ge handicapt meisje. Uitmuntende stijl. 2e prijs, Carlijn Schokker (10) Een erg spannend verhaal in goede stijl, spook, De winnaars van de verhalen wedstrijd dief, gijzeling, politie. 3e prijs, Marie Anne Boer (10) Een grappig, eng mon ster dat geheim moet blijven, leuk uit gewerkt. 4e prijs Paul van der Meer (8). Een heel origineel, slim in elkaar gezet kort verhaal over het kopen van een vriend. In de periode van 1 november t/m 3 december worden in opdracht van de gemeente onderhoudswerkzaamhe den uitgevoerd aan de rijbanen en de aanliggende trottoirs van Overslag, Rij- neveld, Linnaeusweg en Torenpad. Geldautomaat Afgelopen weekeinde is helaas door een storing onze geldautomaat buiten werking geweest. Dit heeft ongetwijfeld vele dorpsgenoten voor problemen gesteld. Direct na de storingsmelding is er door ons alles aan gedaan om u weer van dienst te zijn. Dit bleek echter niet mogelijk, daar het defekt zich in een langdurig beveiligd gebied bevond. Wij betreuren het ongemak en bieden de gedupeerden onze excuses hierbij aan. 16e jaargang mnummer 534 nan van hi Benthuizen- A.s. zaterdag 30 okto ber vindt de traditionele bietenop- tocht plaats. Aanvang 19.00 uur bij winkelcentrum "De Korf". A venhuizen - Woensdag 3 novem ber wordt vanaf 14.00 uur in -jaardentehuis "DeZevenster" de jaarlijkse Welfare-verkoping ge- De besturen van de woningbouw vereniging "Waddinxveen" en de wo ningbouwvereniging "Samen Sociale Woningbouw" (SSW) hebben een inten tie-overeenkomst ondertekend met- in eerste instantie- als doel 'in onderlinge samenwerking (een deel van de ont wikkeling en realisering van bouw plannen voor hun rekening te nemen'. Deze intentie-overeenkomst vindt z'n oorsprong en ontwikkeling in het voor genomen uitbreidingsplan "Zuidpias '90" maar kan ook andere bouwlokaties in Waddinxveen betreffen. Hierbij wordt niet alleen gedacht aan gesub sidieerde bouw maar ook aan ongesub sidieerde bouw in de huur- en/of koop sector. De achterliggende reden om met elkaar te gaan samenwerken, is de volkshuisvestingsopgave waarvoor Waddinxveen zich gesteld ziet en dit mede in het kader van allerlei ontwik kelingen in de volkshuisvesting, zoals de decentralisatie, de deregulering, de regionalisatie, de verzelfstandiging van de woningbouwkorporaties en niet in het minst als gevolg van het B.B.S.H. (Besluit Beheer Sociale Huursector), de nieuwe 'grondwet' voor woning bouwkorporaties. Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle B.A. verkoop-onderhoud-reparatie-schade-taxatie-apk2 alle merken pers-lbestel-lterreinwagens (4x4) gespecialiseerd in NISSAN pQ1802-1155/3270 - Noordeinde 25a - ZEVENHUIZEN Benthuizen-De eerste ledenbijeen komst van de Historische kring van hit winterseizoen zal worden ge houden op vrijdagavond, 29 okto ber om 20.00 uur. Boskoop - Paul Wiltenburg en Wim van Egmond 'schoten' jl. zaterdag het nieu we jeugdhonk van v.v. Floreant open. Dit gebeurde na een dank en felicitatie rede van voorzitter Sjaak Blazer en muzikale omlijsting van muziekvereni ging Concordia. Er was grote publieke belangstelling.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 1