Sport in de regio Ook Vredenburch te sterk Sjoelvereniging Waddinxveen Vermeulen jeug Jeugdschaken in Bennekom BROUWER DE KONING UITVAARTVERZORGING BLOEMBOLLEN (ook in kado-verpakking!) QRGE Nieuwerkerk - Groene weg 1-1 ZVH blokt Autodrop volledig af ZVH dames winnen verdiend Winst voor Grontmij/Agon2 Jonge Gouwe-masters in Breda Hart van Holland/27 oktober 1993 pagina 9 Hengelsportvereniging Bernardus-Alphen 1-1 Koppel-Klaverjassen 17e Nationale Rabo/Flora-cross Grote kollektie Kamerplanten ML C/ Benthuizen- De Rijswijkers waren over alle linies beter en hadden in Martin Gooiker hun grote man. Vier van de vijf doelpunten nam hij voor zijn rekening. In de le minuut mocht Vredenburch al een vrije trap nemen. John Windhorst had geen moeite om de bal te stoppen. Direct daarna gaf André v.d. Meer de bal goed voor naar Frans de Gunst die zijn tegenstander wegduwde zodat deze kans verloren ging. Na 5 minuten gaf De Gunst zo'n scherpe voorzet dat de Rijswijkse keeper alle moeite had om de bal uit zijn doel te houden. Vre denburch kreeg ook menige kans om de score te openen. Zo stond in de 12e minuut Peter Eeftens vrij voor John Windhorst, die de bal nog corner kon trekken. Even later was het wel raak, nu kreeg Gooiker een kans en hij liet Wind- horst kansloos 0-1. In de 18e minuut soleerde De Gunst door de Rijswijkse verdediging heen en werd neergelegd binnen de beruchte lijnen. Peter ten Luun mocht de penalty verzilveren 1-1. In de 24e minuut stak verdediger Ro nald Rust het hele veld over maar maakte het niet af, rakelings schoot hij naast. Even later kreeg Frank Vis een niet te missen kans, alleen voor de keeper staande lepelde hij de bal in de handen van de goalie. Na een half uur spelen redden Frank Vis en John Wind- horst hun club voor een achterstand. Tijdens een scrimmage voor het Bent- huizense doel, schopte eerste Vis de bal weg en in de rebound redde Wind- horst. Het was evenwel uitstel van exe cutie want even later kogelde Bert Brok de bal onhoudbaar in de touwen 1-2. Voor de thee werd het nog 1-3. Robby Raimond zette de bal goed voor en steenhard kopte Martin Gooiker de stand naar 1-3. In de tweede helft ging de thuisclub fel in de aanval om de stand een beter aanzien te geven. Na een verre uittrap van Windhorst schoot Swiebel in het zijnet Ter Luun ramde de bal na een vrije trap in de muur. Ook de Rijswijker Den Braban der was dicht bij een treffer maar nu redde Ron Priem op de doellijn. De strijd wel grimmiger en de wedstrijd moest telkens onderbroken worden voor behandeling van blessures. Ook de grensrechters speelden hun spelle tje mee vlagden te pas en te onpas. De scheidsrechter J. v. Zweden uit Den Haag had zijn handen vol om de wed strijd tot een goed einde te brengen, hetgeen hem ook goed lukte. Wel stuur de hij de trainer van de bezoekers ach ter de afrastering. In de 25e minuut schoot Piet Vermeulen -na een slim ge nomen vrije trap- rakelings naast. De Rijswijkers deden het beter of beter gezegd Martin Gooiker deed het beter, want in de 35e en 44e minuut haalde hij doeltreffend uit en bracht de stand op 1-5 voor Vredenburch. Aangezien C.W.P. gelijk speelde tegen Ariston '80 staan de pupillen van Rolf Jans weer op de laatste plaats met maar 1 punt uit 7 wedstrijden. BSC'68: J. Windhorst, S. Aantjes, (78 S. Greeve), P.v. Wijk, R. Priem, L. Sinke (60 J. Tuyl), P. Vermeu len, M. Swiebel, F. de Gunst, P. ter Luun en A.v.d. Meer. Zaterdag 30 oktober a.s. speelt BSC'68 de uitwedstrijd tegen C.W.P. in Den Haag. Aanvang 14.30 uur. Cees Kuipers heeft bij de Waddinx- veense sjoelers 1393 punten gescoord. Door dit resultaat heeft hij de eerste plaats in het algemeen klassement overgenomen van Wim Valenkamp die door zijn tiende plaats nu vijfde staat in de rangschikking. Verdere uitslagen klasse A: 2. Wim Slin gerland j r 1390 en Jan Kersbergen even eens 1390, 4. Dick Dros 1353, 5. Tine Valenkamp 1334. Stand klasse A: l.Cees Kuipers 138.867, 2. Jan Kersbergen 138.1200,3. Wim Slin gerland jr. 137.867,4. Dick Dros 134.933 en Wim Valenkamp 134.567. Uitslag klasse B: 1. M. Renesse 126.533, 2. peter van Leeuwen 126.200, 3. Vera van Beek 125.500, 4. Dirk Jan van Dru- nen 123.550 en 5. Asha den Drijver 123.300. Uitslag klasse C: 1. Cor Faay 1263, 2. C. van Wijk 1157, 3. Cor van Herk 1144, 4. Sjaan Faay 1143 en 5. Adrie Faas 1141. Stand: 1. Jan van Beek 115.950, 2. Cor van Gils 114.867, 3. Cor van Herk 114.567, 4. C. van Wijk 113.950 en 5. Sjaan Faay 112.967. Uitslag klasse D: 1. Kees Krijgsman 106.500,2. Hans Kuipers 104.900,3. Jea- nette Kersbergen 103.967, 4. Mike van Beek 10380, 5. M.C. Taktor 102.600. uitslag klasse E: 1. Rien Waardenburg 1044, 2. Jan Olie 1018, 3. Luke Hardus 962, 4. Miep Zonderland 949 en 5. Rien Boegheim 943. Stand 1: Luke Hardus 95.467, 2. Miep Zonderland 93.500, 3. Rosewelle van Leeuwen 92.300, 4. Rien Boegheim 87.650 en 5. Corry Botgheim 87.500. Sjoelen Op 27 oktober is er weer een sjoela vond in het gebouw van de Schutters vereniging aan de Alb. Thijmlaan, aan vang vanaf 18.30 uur. Voorts zullen enkele koppels, bestaan de uit drie personen per koppel, deel nemen aan den Sjoeltoernooi in Aals meer op 29 oktober. Zevenhuizen- Afgelopen woensdag na wen 17 B en C jeugdteams deel aan het traditionele Vermeulen jeugdtoernooi. Oe volgende verenigingen traden aan: Jodan Boys, Raaphorst Noten/VSTS, Metal Bouw/Radius, CVBBank/Be Fair, Oen Ouden/Nivoc, Servylo Dosko en Kentokil-ZVH. Voor vele teams was het een prachtige gelegenheid om zich voor te bereiden op de eerste ronde van de Landelijke Openclub Kampioen schappen, die 30 oktober gehouden wordt. Op alle speelvelden in het dorpshuis Swanla werd er goed ge speeld. De organisatie, de volleybalve reniging Rentokil-ZVH, was dan ook zeer tevreden over het verloop. An derszins waren ouders vol lof over de organisatie en de deelnemers bijzon der enthousiast over de inzet van zove le vrijwilligers om hen een sportieve dag te bezorgen. De winnaars per klas se: meisjes B: Rentokil-ZVH, jongens B: Metal bouw/Radius, meisjes C: Den Ouden/Nivoc, jongens C: Rentokil-ZVH De eerste maandag in de herfstvakantie werd er in Bennekom een jeugdschaak toernooi georganiseerd. Van schaak- leniging Moerkapelle deden Jesse en van EIteren hieraan mee, en van oe Waddinxveense schaakvereniging oarry Loef, Karsten v.d. Vlist en Vin cent Pelupessi. De organisatie had groepen van acht deelnemers gemaakt en alle bovengenoemde jongens zaten ,n verschillende groepen. Er werd door oe -40 deelnemers prima geschaakt. Jesse en Hugo van EIteren en Karsten v.d. Vlist behaalden allen een prima 2e prijs. Barry Loef werd 3e en Vincent Pelupessi, die pas 1 jaar schaakt, was tevreden met z'n 4e prijs en nam een mooie medaille mee naar huis. Gecon cludeerd kan worden dat het een ge slaagd toernooi was, waaraan ongetwij feld ook volgend jaar door leden van de Schaakverenigingen Moerkapelle en Waddinxveen zal worden deelgeno men. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen-Moerkapelle - De uitslag van de derde najaarsviswedstrijd, van hengelsportvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle die gehouden werd in de Oude Rijn, is als volgt: 1. M. Huisman 1470 gr; 2. J. Wiersma 1200 gr., 3. D. Bazen 990 gr.; 4. E. Breedijk 880 gr. 5. A. J. Stubbe 820 gr. 6. A. v. Erk 760 gr. Totaalstand na drie wedstrijden: le vijf: 1. M. Huisman 28 punten, 2. E. Breedijk 21; 3. F. den Toom 20; 4. J. Wiersma 18; 5. L. Schmidt 17 pnt. De grootste vis werd door Frans den Toom gevangen 50,5 cm. lang. Rijnwoude- Bernardus nam vanaf de aftrap gelijk het heft in handen en wist zich in het eerste kwartier al enige sco ringskansen te creëren. Toen deze niet verzilverd werden kreeg Alphen wat meer vat op het spel en kwam steeds beter in de wedstrijd. Dit resulteerde uiteindelijk in een mooi afstandsdoel- punt. Tot aan de rust kon de thuisclub hier weinig tegenover stellen en had de grootste moeite, voornamelijk door het veelvuldig onnodig balverlies, om tot goede combinaties te komen. Na de hervatting was het wel Bernardus die het spel dicteerde en Alphen vele ma len in benauwde situaties bracht. Na twintig minuten was het invaller P. Sau- nier die de stand op gelijke hoogte bracht. 1-1. Het zag er op dat moment naar uit dat de thuisclub door zou gaan naar een ruime overwinning. Echter mede door het uitstekende keepers werk van de doelman van Alphen bleef de 1-1 stand op het scorebord steken. Veel kansen wist de thuisclub te schep pen maar evenzoveel kansen werden om zeep geholpen. Het lijkt op een ge brek aan zelfvertrouwen want te veel kansen heeft de ploeg nodig om tot scoren te komen. Zevenhuizen- Zaterdag 6 november wordt in Hotel Vos, Dorpsstraat 60 te Zevenhuizen een koppel-klaverjastoer- nooi georganiseerd door de klaverjas- vereniging Hotel Vos. Het toernooi gaat over 5 partijen volgens de N.K.U.-regle- menten. De aanvang is 11.00 uur. Er zijn weer vele fraaie prijzen te winnen. Inl. H. Wijn, 01802-1801 of Hotel Vos, 01802- 1205. Boskoop- Zaterdag 6 november organi seert AV'47 uit Boskoop alweer haar 17e Nationale Rabo/Flora-cross. Deze wordt gehouden rond de atletiekbaan van AV'47 aan de Hoogeveenseweg te Boskoop. De cross behoort al jarenlang tot een van de grootste en populairste crossen van Nederland. Met elk jaar steeds meer deelnemers, vorig jaar bij na 900, slaagt AV'47 er elk jaar weer in, veel at;eten, van pupil tot veteraan, naar de cross te halen. Met name het parcours, de gezelligheid en het Bos- koops boompje, hebben een flinke aan trekkingskracht op de atleten. De Bos- koopse kwekerijen hebben weer veel flora en fauna beschikbaar gesteld. Voor de eerst-aankomende zijn er be kers, standaards en geldprijzen. Tevens wordt er een prestatieloop van 3 tot 9 km georganiseerd zodat ook de recreatielopers de mogelijkheid heb ben om deel te nemen en in het bezit kunnen komen van zo'n Boskoops Boompje. Aanvang prestatieloop om 13.00 uur. Inl. mevrouw T. Brand-Wie- zer, telefoon 01727-14019. Te koop Skate Bike (nieuw) f.50,— CD speler. Tel. 01828-14767 Te koop 4 mooie eethoekstoelen eiken salontafel met plavuizen, tel. 01727-12704 Te koop fiets voor kinderen van ca. 7 jaar. Tel. 01828-18163 Grote potchrysanten en cyclamen Narcissen en Krokussen - 10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten Winterharde violen, Erica winterbloei, Fruitbomen MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor 10,- Witlofwortelen - droog haardhout GEEN KOOPAVOND KWEK VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg bij de nieuwe rotonde - Tel. 01802-2430 Zevenhuizen - Het eerste elftal van v.v Groeneweg heeft de lastige uit-wed strijd tegen Nieuwerkerk niet in winst kunnen omzetten. Groeneweg was ze ker in de eerste helft de betere ploeg. Na tien minuten kreeg Jan de Knegt een kans, maar miste. 15 minuten was de wedstrijd oud toen Paul Metselaar de bal op het midden veld verspeelde. De bal kwam bij Soke- loskie en de Nieuwerkerker liet Gert Haan kansloos: 1-0. Groeneweg behield het betere van het spel maar speelde geen gelukkige wed strijd. Er kwam een handvol kansjes, dat niet benut werd. In de 38e minuut werd door Jan de Knegt van Groeneweg de bal in het 16 meter gebied neergelegd. Scheidsrech- ter Samson die niet onverdienstelijk leidde, legde de bal op de stip. Dennis Jager benutte de strafschop, waardoor de stand op 1-1 kwam. Dit werd tevens de ruststand. De tweede helft bleef Groeneweg zoe ken naar een tweede doelpunt. Nieu werkerk gaf na de rust niet veel kansen weg. Zelfs moest de verdediging van Groeneweg attent blijven voor de te genaanvallen van Nieuwerkerk. In de 28e minuut van de tweede helft viel Ton Sleeuwenhoek van Groeneweg uit. In zijn plaats kwam Edwin van de Haak. De laatste 15 minuten waren meer span nend dan fraai. Bij de stand 1-1 waren beide elftallen tevreden. Zondag 31 oktober: Groeneweg- Lek- kerkerk: aanvang 14.00 uur. Zevenhuizen- Afgelopen zondag moest Rentokil-ZVH in Geldrop spelen tegen het team van Autodrop/VCG. De spe lers van Geldrop speelde hun tweede wedstrijd in dit weekeinde, zaterdag namen zij het al op tegen Martinus (winst 3-0). ZVH weer compleet, wist vanaf het begin van de wedstrijd de spelers van Autodrop onder druk te zetten met hun service, dat leverde vijf directe punten op in de eerste set. Bo vendien werd de aanval van Autodrop te doorzichtig en had het sterke Zeven- huizense blok weinig problemen om de aanvallen goed te keren. De eerste set ging met 7-15 naar de Zevenhuizenaren toe. In de tweede set bleven de Zeven huizenaren de ploeg uit Geldrop onder druk zetten en wist met name Cees van Opijnen veelvuldig zijn blokkering goed neer te zetten en de punten bin nen te halen. Daarnaast viel ZVH ook zelf nog aan waarbij Brecht Rodenburg en Arno van Solkema regelmatig suc cesvol waren. Met 4-15 ging ook deze set over in Rentokil handen. De derde set liet een ander beeld zien. Rentokil/ ZVH liet de druk wat afnemen en direct maakte Autodrop in de persoon van Valentijn Huybers daar gebruik van. Aanvallend kwam Huybers er steeds beter door en ook met de service kreeg Zevenhuizen het wat moeilijker mee. Deze set won Autodrop uiteindelijk met 15-6. Rentokil pakte in de vierde set de draad weer heel goed op en stevende al snel naar een 2-11 voorsprong, die niet meer uit handen gegeven zou worden. Autodrop kwam nog op 8-13, maar daarna maakte de blokkering van Rentokil het geheel af 8-15. Voor aan staande zaterdag staat de wedstrijd tussen het Goudse MetalBouw/Raduis en Rentokil op het programma. Deze strijd zal in de sporthal De Mammoet gespeeld gaan worden om 19.00 uur. Zevenhuizen- In een goede en spannen de wedstrijd won het team van trainer Jan Zaal verdiend met 3-0 van Sarto Pellikan uit Tilburg. In voorgaande sei zoenen had Rentolil-ZVH vaak de groot ste moeitemet deze tegenstander. Dat vlotte nu een stuk beter. Behalve in de twee set, werd vanaf het begin een voorsprong genomen en niet meer af gestaan. Vooral vanaf de buitenkant werd vaak gescoord al moest spelver- deelster Danille Segers nogal eens alle zeilen bijzetten om een wat mindere pass op maat aan het net te brengen. Hierdoor kon de middenaanval wat minder aangespeeld worden. Op die positie had Jan Zaal, naast Monique Vermeulen, in deze wedstrijd gekozen voor Ingrid Visser, het jeugdig talent met Ingrid, Ruth Heerschap en Moni- que Bijl in de Zevenhuizense gelederen, (dat is de afgelopen wedstrijden al ge bleken) begint al aardig aan dit le divi sie-niveau te wennen. Zoals gezegd hadden de ZVH dames steeds het initia tief. In de tweede set echter werd een 4- 1 voorsprong gewijzigd in 12-8 achter stand. Vooral de verdediging alsmede de blokkering liepen toen niet echt goed. Gesteund door het talrijk opgeko men publiek en met enorme inzet werd alsnog gewonnen met 15-12. De setstan den van de eerste en derde set waren 15-11 en 15-9. Aanstaande zaterdag zijn o.a. de voorronden voor junioren van de open club-kampioenschappen van Nederland. Daar zullen Ruth Heer schap, Monique Bijl en Ingrid Visser als Zevenhuizense jeugd hun opwachting maken. Volleybal De heren van Agon 2 wisten opnieuw twee punten te behalen. Slachtoffer was MVC 2 uit Moordrecht. In de sport hal aan de Puttelaan speelde Grontmij/ Agon 2 niet één van zijn beste wedstrij den. het gehele team liet zich meesle pen met het slappe spel van de tegen stander. inde eerste set was het binnen enkele minuten al 10-1 voor Agon en het leek erop dat het snel douchen gebla zen was, echter MVC kwam door onge concentreerd volleybal van Agon te rug. De eerste set werd met 15-9 gewon nen. De tweede set kwam Agon al snel op een 0-6 achterstand. Te laat werden de Agon-heren wakker. De set werd met 12-15 verloren. Coach/speler Cor de Koning liet duidelijk weten dat er an ders aangepakt moest worden. De der de en vierde set werden dan ook snel en met duidelijke cijfers (15-2 en 15-2) ge wonnen. Marcel de Wit scoorde met zijn harde en geplaatste aanval een rui me voldoende. Uiteindelijk een 3-1 zege voor Grontmij/Agon 2. Dit weekeinde speelt Agon 2 niet. Waddinxveen- Door de zwemclub Bre da werd zondag in het 50 m lange bad "de Wisselslag" voor het tweede jaar een internationaal Mastersgala georga niseerd, waarbij de minimum leeftijd van 25 jaar werd verlaagd naar 20 jaar. Voor de Gouwe kwamen in deze pre- master-groep vijf dames uit, welke zich op de diverse onderdelen naar de hoge re en hoogste plaatsen zwommen. Dia na v.d. Zijden won de 50 m rugslag in 35.6, de 100 m rug in 1.17.6 en 200 in 2.46.1 Op het laatste nummer van de lange zwemmiddag werd merkbaar dat de vermoeidheid begon mee te spreken en werden de tijden bij de meeste zwemmers wat matiger. Ook bij Diana, die op de 100 m vrijeslag genoegen moest nemen met zilver in 110.4. Erica Vlasman ging er op 100 m vlinder met het goud vandoor in 1.21.5, op de 200 wissel werd het in 2.55.4 zilver en op de 50 vlinder in 34.1 en 100 vrij in 1.12.9 werd het brons. Lizette van Hooft ver raste met prima tijden. Op de 50 vlinder in 38.9 en de 100 vrij in 1.13.9 werd zij vierde en op de 100 rugslag in 1.29.3 en de 100 schoolslag in 1.39.3 respectieve lijk tweede en derde. De uit Schiedam afkomstige Daniëlle Verveen behaalde goud op de 100 school in 1.34.1,zilver op de 50 school in 42.9, brons op de 50 vrij in 34.5 en zij werd zevende op de 100 m vrij in 1.19.6. Wanda den Boer moest de schoolslag door een kniebles sure laten varen, maar zij werd wel in 35.6 vierde op de 50 vrijeslag, zesde op de 50 rugslag in 44.2 en in 42.4 vierde op de 50 m vlinderslag. Met Judith van Berkel vormden Diana, Daniëlle en Eri ca nog een 4 x 50 m wisselslagploeg welke in 2.28.8 beslag legde op de eer ste plaats. De oudere Gouwe-masters Judith van Berkel, Nic Geers en Hans den Boer benadrukten in Breda dat zij het in Nederland in hun leeftijdsgroe pen voor het zeggen hebben door op al hun nummers de gouden medailles mee te nemen,waarbij laatstgenoemde ook nog de nationale records op de 100 m schoolslag in 1.34.7 en op de 100 m rugslag in 1.35.2 scherper stelde.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9