Waddinxveen - Boskoop Historisch Genootschap Waddinxveen groeit Geslaagde tentoonstelling "De Gouwe Vis" Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Rommelmarkt Concordia Lustrumconcert Immanuëlkerkkoor Kwakveense Koerier Basisrampenplan Archeon in openbare bibliotheek Koppelklaverjassen en jokeren Katholieke Vrouwenvereniging Uitvoering jeugdkoor Vox Jubilans Geslaagd Gouwebad De Sniep Kerkdiensten WIST U DAT! Kerkdiensten WS'HARWA Bazar "De Gouwebloem" Voorleesmiddag bibliotheek Boskoop Les Chouchoux de la maitresse I Iart van Holland/3 november 1993 pagina 11 Concert Boskoop - 7 november Wij op het gebied van BED- TEXTIEL ruim gesorteerd zijn!!! Waaronder tientallen OVER- TREKKERS met bijpassende GORDIJNSTOF. En aansluitend daarop ruime keuze in HOESLAKENS zowel in KATOEN als STRETCH. Kom en zie hoe kleurrijk uw dromen werkelijkheid worden. VLOERBEDEKKING GORDIJNEN, ZONWERING EN SLAAPCOMFORT Rijnlandstraat 4 2741 GZ Waddinxveen Telefoon 01828-16119 Waddinxveen - 7 november Kinderochtend 0/ C K .11 I Waddinxveen- Precies een half jaar na de oprichting van het Historisch Ge nootschap Waddinxveen heeft het be stuur het 200ste lid kunnen inschrijven. Wat een jaar geleden nog een droom leek en op 20 april - de stichtingsdatum van het Genootschap - een wens, is nu werkelijkheid geworden. Initiatiefneemster mevrouw C.J.Th, de Jong-Steenland nodigde in het najaar van 1992 een twintigtal in de dorpsge schiedenis geïnteresseerde Wad- dinxveners uit om te peilen of een His torisch Genootschap levensvatbaar zou zijn. Begin '93 kon een bestuur worden gevormd. Zelf nam mevrouw De Jong het secretariaat op zich, in de heer H. Smid werd een deskundig pen ningmeester gevonden en de heren J.M. Houterman en T.M. Verweij traden toe als bestuurslid. Toen de heren J. in 't Hol en J.D. Geel zich bereid verklaard hadden het voorzitterschap op zich te nemen, kon serieus aan de oprichting van het Historisch Genootschap wor den gewerkt. In slechts enkele maan den tijd moest heel veel werk worden verzet, want als oprichtingsdatum werd 20 april gekozen, de datum van de 760ste naamdag van Waddinxveen. Tij dens de feestelijke introductie in de Ontmoetingskerk ging de ledenwer vingvan start. Aanvankelijk stroomden de leden binnen. Een fraaie penning met de Brugkerk als beeldenaar werd voor een aantrekkelijk bedrag aan de nieuwe leden aangeboden. In de zomer stagneerde de wervingsaktie enigszins. Inmiddels waren twee werkgroepen in het leven geroepen. Een ter voorberei ding van een tentoonstelling over de geschiedenis van de industrie in Wad dinxveen en een als redactiecommissie van het eerste kwartaal blad met de titel "Het dorp Waddinxveen". Zowel de tentoonstelling in september als het blad mochten zich in ruime be langstelling verheugen. Ook de histori sche kringen van de omliggende plaat sen toonden interesse. Opnieuw meld den nieuwe leden zich aan. Rond de 20e oktober - een half jaar na de start - werd het 200ste lid ingeschreven. Inmiddels is de voorbereiding gestart van het tweede kwartaalblad dat alle leden in december gratis zullen ontvangen. Ook werkt het bestuur aan een eerste voor drachtavond, die in november zal plaatsvinden, waarin een Waddinx- veens "historisch" onderwerp centraal zal staan; wederom voor de leden kos teloos. Verheugend is dat uit het nieu we leden bestand menigeen zich heeft aangemeld om in een of andere werk groep zitting te nemen of een activiteit voor het Genootschap te ontplooien. Velen stemmen in met het doel van de vereniging: de kennis van de geschiede nis van Waddinxveen te bevorderen (d.m.v. het opsporen, verzamelen en publiceren van gegevens, documenten en voorwerpen). Inl. bij het secreta riaat Souburghlaan 22, te Waddinx veen. De Waddinxveense aqariumvereniging "De Gouwe Vis" kan terugkijken op een geslaagde tentoonstelling in de open bare bibliotheek in Waddinxveen. In de hal van de bibliotheek stonden als blik vanger zes fraaie aquaria en twee terra ria in een sfeervol decor. Velen kwamen alleen voor de bakken. Maar ook de gewone bezoekers van de "bieb" na men bij binnenkomst de tijd om te ge nieten van stukjes natuur achter glas. Een breed deel van de liefhebberij/hob by was te zien bij deze, alweer derde tentoonstelling. Uit de reacties van het publiek was te merken, dat het zeer gewaardeerd werd. Er werd vaak een praatje gemaakt met de aanwezige le den van de vereniging. Een veel gehoor de opmerking van bezoekers: "Kan het niet langer of altijd blijven staan." En kinderen bleven op hun buik voor de goudvissen liggen kijken, terwijl ouders op zoek gingen naar nieuwe boeken. De tentoonstelling (in het ka der van de landelijke aqariumdag), kan zeker volgend jaar herhaald worden, gezien de belangstelling. Waddinxveen - Op woensdag 17 no vember wordt er in het Waddinxveense gemeentehuis een openbare avond ge houden van de Kerngroep ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen. Het thema is "Duurzame ontwikkeling Wad dinxveen en Torna". "De opbrengsten van de aarde eerlijk verdelen over de nu levende en de toe komstige generaties" zegt Kees Waag- meester, directeur van het "Platform voor Duurzame Ontwikkeling" en oud hoofdredacteur van 'onze Wereld'. De avond begint om 20.00 uur. Om 21.00 uur presenteert de studiegroep Milieu, die bestaat uit leden van kern-groep en van NIVON, de door hen gemaakte 'mi- lieu-verj aardagskalender' Om 21.15 uur zal wethouder Jan Hiele- ma de bijdrage 1993 voor het project in Lima, Peru overhandigde aan Heieen Mudde van NOVIB. Waddinxveen - De rommelmarkt van Muziekvereniging Concordia in Wad dinxveen heeft maar liefst f 2055,- opge bracht, wat gebruikt zal worden voor de aanschaf van o.a. bladmuziek en muziekinstrumenten en het clubge bouw. Het opleidingsorkest van Concordia geeft 6 november 's middags een con cert in het bejaardentehuis St. Petrus in Berkel en Rodenrijs. Gratis af te halen: jonge dwergkonijnen burg. Klinkhamerweg 10 01802-1242 Opa en Oma nog van h.a. met uw 42e huwelijks jaar van Huib Adry Ricnard Mariska en Rinus Ton Drost het is zover: 3 nov. ben jij 30 jaar. van harte AdaKristaMarloesTaco Peter Klomp is 11 jaar hartelijk gefeliciteerd xxxxoma 9 nov. wordt (o)ma van Vliet 80 jaar! wie stuurt een kaart? Julianastraat 39 Moerkapelle Manon zet hem op! je kan het! mama Hoera Dennis van Noort wordt 4 november 9 jaar kusjes van papa, mamsie brenda en laska Hoera, Rinus is 1 jaar! hartelijk gefeliciteerd: vrouwtje baasje broertje zusje oma opa Waddinxveen- Op vrijdag 12 november wordt het lustrumconcert van het Im manuëlkerkkoor gehouden. 35 jaar geleden is het Immanuëlkerkoor opgericht. In het begin was het een dameskoor maar in de loop der tijden werden er ook heren toegelaten. Het koor heeft in die 35 jaar veel diensten met z'n zang opgeluisterd en daardoor heeft het koor een vaste plaats gekre gen in de gemeente Er wordt niet alleen medewerking verleend aan een kerkdienst in de Hoge Burcht in Zwam- merdam. Dit jaar is er dus een lustrum te vieren. Dat gebeurt met een concert in de Immanuëlkerk aan de Pr. Bea- hixlaan in Waddinxveen (vlakbij NS- station). Door het koor zal worden ge zongen: Gloria van Antonio Vivaldi, Te Deum van Wolfgang Amadeus Mozart en Viva la Musica van Melchior Franck. De afgelopen maanden is er hard op gestudeerd onder leiding van Marchien Leopold nu al week jaren de dirigente van het koor. Er zal medewerking wor den verleend door de sopraan Rosanne de Clerq en de alt Godelief Mallee. De musicale begeleiding wordt verzorgd door de celliste Jackie Lelie en Marijn Slappendel op orgel. Marijn Slappendel is een van de vaste organisten van de Immanuëlkerkkoor. Aan dit lustrumconcert zal ook mede werking verleend worden door een gastkoor, namelijk het Gouds kamer koor onder leiding van Ralph van Vliet die ook jarenlang dirigent is geweest van het Immanuëlkerkkoor. Het Gouds Kamerkoor zal a cappella werken ten gehore brengen uit de 15e en 16e eeuw. Aan het concert zijn geen toegangskos- ten verbonden maar er zal wel een col lecte zijn bij de uitgang waarvan de opbrengst bestemd is voor de kanker bestrijding. Het belooft een prachtig concert te worden en zal voor de bezoekers be slist geen verloren avond zijn. Vrijz.Herv. 10.00 uur ds. J. Spijker Alphen a.d. Rijn R.K. zaterdag 17.30 uur De Stek en 19.00 uur kerk; zondagl0.30 uur in R.K. kerk Chr. gem. Bethel 9.30 uur Dick van Steenis Chr. Geref. 9.30 uur ds. H.de Bruijne 17.00 uur ds. M.J. Oosting Geref. kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- laar 17.00 uur ds. W. Davidse Zeven huizen Herv. kerk 9.30 uur ds. K.J. Jansen 18.30 uur ds. J. Ouwendijk Alphen a.d. Rijn De Stek Herv.Geref. 9.30 uur ds. R. de Reuver Herv. Immanuëlkerk 10.00 uur ds. P.A.C. Bongers 17.00 uur dienst in PiPrpf lzprlz Geref.Vrijgem. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn 16.30 uur leesdienst Boskoop Het komende weekeinde ko men de Senaatsleden van de carnavals vereniging "De Krooshappers" uit Bos koop zelf het boekwerk, dat de Kwak veense Koerier heet, bij de inwoners van Boskoop thuisbezorgen. Voor elk wat wils is er weer in deze uitgave te vinden. Zo wordt er een klein tipje van de sluier opgelicht, die nog als een waas over de nieuwe Prins en Hof dame hangt. Op 13 november is het zover, dan wordt bekend wie de nieuwe Prins en Hofdame voor het komende carnavalseizoen worden. Verder staat het gehele carnavalsprogramma (en dat is erg veel) vermeld in de Kwak veense Koerier. Natuurlijkw o r d t een van de hoogtepun- r—ten het "Starfestival" op 16 j januari 1994, met me-/ dewerking van o.a. André Hazes en Bon-l nie St. Claire, het ech- te carnaval barst los van 11 t/m 14 februari 1994. Ge zocht: contribuanten. Inl. 01727-13610 qSHAPo fOSKO° Waddinxveen-Opvrijdag5 en zaterdag 6 november wordt door de Stichting "De Gouwebloem" de jaarlijkse bazar gehouden in het Anne Frankcentrum, Jan van Bijnenpad 1. De opening zal verricht worden door wethouder J. Neele op vrijdag 5 november om 14.00 uur. De openingstijden zijn vrijdag 14.00-18.00 uur en zaterdag van 14.00 - 17.00 uur. Deze bazar wordt in hoofd zaak gehouden om de handwerk en andere handenarbeidactiviteiten van die deelnemers en de jaarlijkse reis vei lig te stellen. Deze bazar is weer moge lijk gemaakt door het inleveren van de met veel enthousiasme en vaak met moeite gemaakte werkstukken, dan wel door het gratis beschikbaar stellen van diverse artikelen. Boskoop- Op woensdag 10 november is er weer een voorleesuurtje in de biblio theek. Er wordt een verhaal voorgele zen waarin de das een hoofdrol speelt. De kinderen kunnen eerst een tentoon stelling over de das bekijken. De ten toonstelling gaat in op de leefwijze, de bedreigingen en het behoud van de das en is de hele maand november in de bibliotheek te bezichtigen. De voor leesmiddag begint om 14.30 uur en is bedoeld voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Hoera, papa is thuis. kusjes en groetjes van ons vijfjes Sandra heeft haar zwemdiploma A gefeliciteerd pappa mamma en wouter Boskoop- Op zaterdag 6 november treedt Les Chouchoux de la maitresse op in de Tunnel te Boskoop. Aanvang van dit optreden is 21.00 uur. Boskoop- Enkele maanden geleden heeft de gemeenteraad het nieuwe ram penplan voor het grondgebied van de gemeente Boskoop vastgesteld. Het nieuwe rampenplan is anders van op zet dan het huidige rampenplan. Het huidige rampenplan is een uitvoering samengesteld rampenplan dat de ge meente in 1989 heeft opgesteld aan de hand van ee provinciaal model. Door de jaren heen is het dikke boekwerk als naslagwerk goed bruikbaar gebleken, in de praktijk echter is de behoefte gegroeid aan een handzamer formaat. Binnen de brandweerregio Midden- Holland is zodoende gewerkt aan een korter model basisrampenplan dat aan te vullen is met deelplannen. Dit model is begin 1993 afgerond en in grote lijnen gevolgd en vastgesteld door de ge meenten binnen de regio. Het doel van de gezamenlijke aanpak - eenheid en samenwerking binnen de regio - is hier mee een feit. (In dit kader valt ook de regeling met Radio West en de regeling bestuurlijke coördinatie bij gemeente- overschrijdende rampen te noemen). Het basisrampenplan zal in 1994 (en verder) aangevuld worden met deel plannen. Hierbij dient gedacht te wor den aan ondermeer - deelplannen van de operationele diensten zoals politie, brandweer, GGD - deelplannen van de niet-parate dienst zoals "Beleidscen trum", "Evacuatie Opvang, "Centraal registratie informatiebureau" en "Voorlichting". Pas indien alle benodig de aanvullende deelplannen voorhan den zijn, zal het huidige rampenplan (1989) vervallen en het nieuwe basis plan (1993) met deelplannen hiervoor in de plaats treden. Het basisrampen plan is openbaar en lig gedurende 3 maanden ter inzage in het gemeente kantoor aan de Babsloot en voorts per manent in de bibliotheek (eveneens aan de Babsloot). Boskoop - In de maand november is in de openbare bibliotheek in Boskoop een globaal overzicht te zien van het ARCHEON, het Archeologisch thema park dat april 1994 zijn poorten voor het publiek zal openen. Er wordt alvast een voorproefje gegeven van wat er straks in het park te zien en te doen zal zijn., Er wordt ook aandacht besteed aan de thematische indeling van het park, de bouw en de organisatie, die op dit moment hard bezig is met de reali satie van het park. Op zaterdag 13 november organiseren medewerkers van de ARCHEON in sa menwerking met de bibliotheek een kinderochtend met verhalen uit het verleden als leidraad. Kinderen van 6 tot 10 jaar zijn van harte welkom in de bibliotheek van 10.00 tot 12.00 uur. Kaartjes hiervoor zijn verkrijgbaar aan de balie. Boskoop - Maandag 15 november is er koppelklaverjassen en jokeren bij de buurtvereniging 't Zuiden. Deze avond wordt gehouden in "Ons Jeugdhuis" aan de Julianastraat 50 in Boskoop. Aanvang 19.30 uur. Aanmelden M. Schouten, Kruiskruid 40 tel. 01727- 14665. Boskoop - Wegens grote belangstelling gaan de dames van de katholieke vrou wenvereniging weer een doosje met stof bekleden met bijpassend poppe tje, op dinsdag 9 en 16 november, onder leiding van Ria Straver. De dames die nen zelf stof, schaar en spelden, garen en naald mee te nemen. Er kunnen 15 personen aan deelnemen. De kosten zijn afhankelijk van het aantal deelne mers. De avonden zijn in de parochie zaal en beginnen om 20.00 uur. Opge ven bij Tiny Snel, tel. 12341. Hoi René de vraag is: trek je het al weer maximaal? Spookie en Kloenkie gevraagd judopak ca. mt. 152 (ongeveer 10 jaar) 01802-3421 Wij feliciteren onze allerliefste opa met zijn 86e verjaardag liefs xxx Paula - Hubert t.k. Honda 480 R (crosser met kent) vraagprijs 950,-01828-14821 Cock en Jolanda veel geluk in jullie nieuwe woning! hou de koffie warm. Maron kids t.k. alp. wit wandmeubel 5-delig vr. pr. 550,- 01828-15690 of 13949 gratis af halen: rood katertje 7 weken oud 01802-3142 t.k. wit kinderbed 75x150 cm incl. lattenb. en matras/ 175,-01802-1137 t.k. voortent voor deur van caravan voor wintersport als nieuw 01802-2279 t.k. gevr. paardrijbroek 140-152 01802-3420 Waddinxveen - Het jeugdkoor "Vox Ju bilans" onder leiding van Jan Mulder organiseert weer een koor-en samen- zangavond en wel op zaterdag 6 novem ber in de Bethelkerk te Waddinxveen Deze avond zal ook het tienerkoor "De Zangvogels" onder leiding van Yvonne Keizer haar stem laten horen. Verdere medewerkers zijn: Roxane Steffen, contrabas, Kees Alers, fluit, Pieter Stolk, orgel, Jan Mulder, piano. De kerkdeuren gaan om 19.30 uur open en de aanvang van de avond is om 20.00 uur. iedereen wordt door het jeugd koor hartelijk uitgenodigd om deze avond bij te wonen en mee te zingen. Waddinxveen - Dinsdag 26 oktober jl. is er in het Gouwebad "De Sniep" te Wad dinxveen weer gezwommen voor het A- diploma. Dit maandelijks terugkerende examen- feest staat onder toezicht van de Natio nale Raad, die dit keer mevrouw Verwe- ij-Wissing als toezichthoudster had af gevaardigd. De examencommissie bestond uit de zwemonderwijzers Wim van Minnen, Rob Hogerbrugge en Cock Slagter. De namen van de 58 geslaagde kandi- daatjes zijn: Gerda Bijman, Paul Vinger ling, Erik Hennink, Marijke Zuidbroek, Daniël van Hattum, Sandra Benschop, Marieke Zegwaart, Stephan Hertog, Vicky Heemskerk, Erwin de Frankrij ker, Thijmen van Buuren, Nelleke Oudijk, Bob Schoonderwoerd, Thamar Kolsteren, MartineSchoneveld, Angela Jansen, Marco Heikoop, Daniela Rami- res Ubeda, Kim Versloot, Emmy Breed- velt, Jeroen Voorberg, Jordy Groen, Michael Strooband, Roy Hofman, Mar- greet Pronk, Stephan de Ruiter, Esther Schrijver, Marloes de Vos, Wendy v.d. Hoorn, Arjan van der Heijden, Marco van Zanten, Tomas Grootendorst, Niels Greep, Jeffrim, Bernabela, Paul v.d. Kuit, Pascal Hoogendoorn, Patricia van Leeuwen, Fay Allard, Valerie Blokland, Alwin Roepers, Ilse Bontan, Sabine Fok ker, Marjolein van Doorn, Tim Veer man, Steven Brouwer, Dennis den Boer, Ferry Boon, Renske Reus, Sabrina Speksnijder, Erik Hoogendoorn, Desie de Kleyn, Jort v.d. Louw, Sjelle de Wit, Brain Kuipers, Koël de Roodt, Merijn de Baare, Nienke Hoondert, Tamara van Keulen.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 11