De toekomst voor Zevenhuizen-Moerkapelle Oproep Ex-VN militairen: Opening postkantoorwinkel Ifei Gemeentelijk beleid Hart van Holland/3 november 1993 pagina 15 Begrotingsbehandeling gemeenteraad maandag 8 november Waar komt het geld van de gemeente vandaan? Waar gaat het geld naar toe? Zevenhuizen-Moerkapelle - Een commissie uit de gemeenteraad zal de raad nader advi seren bij de opzet tot een Kerntakendiscus sie. Door een tweetal ambtelijke werkgroepen, te weten een werkgroep organisatie en een werkgroep management en personeelsbe leid, is ten behoeve van het organisatie-ver anderingsproces de nodige rapportages ver richt, Coördinatie en eindadvisering hebben inmiddels plaatsgevonden door een stuur groep. Binnenkort kunnen voorstellen tege moet worden gezien. Het standpunt van B. en W. van Zevenhuizen- Moerkapelle is en blijft dat de personeelsfor matie moet zijn afgestemd op een efficiënte en klantgerichte uitvoering van te verrich ten werkzaamheden. Kantine: Wat de huisvesting betreft: de proef om het gebouw voor de hulpverle ningsdiensten als kantine voor het gemeen- tepersoneel te gebruiken, kan geslaagd ge noemd worden. Wat de knelpunten in het gebruik van het gemeentehuis betreft, delen B. en W. mede dat er reeds een aantal voor zieningen is getroffen, zoals zonwering bij de sectie interne zaken, aanpassing verlichting in de gangen ter verlaging van de warmtebe lasting. Daarnaast is nog een aantal andere als hinderlijke zaken genoemd, opgelost. Vanwege externe oorzaken is de aansluiting op het landelijk netwerk van de gemeentelij ke basis administratie vertraagd. Verwacht wordt dat de aansluiting in april 1994 kan plaatsvinden. Onder het motto verkiezingen wijst het college niet alleen op het feit dat er het aanstaande begrotingsjaar drie verkiezin gen gehouden worden, maar dat het aantal gemeenteraadsleden van Zevenhuizen- Moerkapelle uitgebreid zal worden van 13 naar 15. De reden hiervan is het inwonertal dat boven de 10.000 is. In verband hiermee is het nood zakelijk enige voorzieningen te treffen. O.a. uitbreiding meubilair en geluidsinstallatie e.d. Dit en nog veel meer schrijven B. en W. in de nota van aanbieding die bij de gemeentebe groting van 1994 behoort. PolitierB. en W. schrijven in de nota van aanbieding bij de gemeentebegroting 1994 dat de vorming van het politiecorps Hol lands-Midden nagenoeg afgerond is. Voor de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle is dis trict 6: Midden-Holland van belang. Hoewel de personeelssterkte in de kernen Moerka- pelie en Zevenhuizen aanzienlijk is terugge bracht, vertrouwt het college erop dat de districtelijke inzetbaarheid van personeel s de dienstverlening op peil kan blijven hou den. g Brandweer. Afbouw Van het vrijwilligerska- rakter van de brandweer acht het college ongewenst. Zevenhuizen-Moerkapelle heeit ëéri brand weercorps met twee uitrultpiaatsen. te we ten Zesenhuizen en Moerkapetfe. Er is beraad ove? het opstellen van een in» structie voor de bnmdweermedewerkers. Rampenplan: De rampenbestrijding heeft Zevenhuizen-Moerkapelle opgesteld, in «en Rampenplan dal dit voorjaar door raad is vastgesteld. Wegenonderboud: De gemeente Zevenhui zeti Moerkapelie heeft door de overdracht van het Hoogheemraadschap en Rijk var: onderhoud van wegen, duikers en bruggen aanzienlijk veel 'meer'kosteri gekregen Over een aantal overgedragen wegen ver schilt het college van mening met het Hoog heemraadschap betreffende de toestand van deze wegen te weten: de Otoeneweg. Middelweg (Zevenhuizen' entiet Znideinde. Tevens is per 1 januari 19.93 de voormalige TW67 (thans N-219) ofwel <!e Hwanlaweg Burg.KIinkhamerweg en Zuidplasweg don; Z-M overgedragen aan de provincie.Zuid- Holland. Over de uuierhiHiiisioestand van de Swanlaweg verschilt het coUege van me ning met de provincie. De arbitragecommissie "Adviescommissie Onderhoud" beoordeelt momenteel alle ge schillen. B.K.-weg: Omtrent praktische invulling van beheerszaken t.a.v. de N-219 zoals b.v. de verkeerslichtregelinstallaties zijn nadere af spraken gemaakt met de provinciale Water staat. "Wij blijven er met klem naar streven dat, gelet op het vele doorgaande verkeer over de N-219, oplossingen gevonden wor den ter beperking hiervan, mede in het kader van de Achtkamp-problematiek hebben wij hiervoor aandacht gevraagd". (Inmiddels heeft Rijkswaterstaat een groot bedrag voor de oplossing van deze proble matiek op de meerjarenbegroting.) Vegen? Extra vervuiling van de riolen lijkt een gevolg van het gemeentelijk besluit geen veegwerkzaamheden meer uit te voeren van straten, wegen en pleinen. Er moet naar een (veeg)oplossing worden gezocht. Nieuw pand Gemeentewerken: Als proef wordt gebruik gemaakt van de zoutopslag in Nieuwerkerk a.d. IJssel bij giasheidsbestrij- ding. Tegen betaling kan de gemeente daar gebruik van maken. Als oplossing voor een eigen zoutopslag denkt het college deze te hebben gevonden naast het huidige r.w.z.i.-terrein (Zuidplas weg, dijktalud Met het Hoogheemraad schap van Schieland vinden onderhandelin gen plaats omtrent de grondverwerving. Al daar zou dan ook de toekomstige nieuwe vestiging van Gemeentewerken gerealiseerd kunnen worden. Dit past in het kader van de centralisatie van de buitendienst van Ge meentewerken en de afstoting van gemeen tegebouwen. In het aanstaande begrotingsjaar komen ten aanzien van de gladheidsbestrijding voor stellen voor de aanschaf van een kleine sneeuwschuif en kleine zoutstrooier aan de orde. Bruggen: In 1995 zal de ophaalbrug in de Noordelijke Dwarsweg een grote onder houdsbeurt ondergaan, terwijl de stalen lig gers met houten brugdek van de Catgesbrug het aanstaande jaar worden vervangen. De brug in de Middelweg in Zevenhuizen verkeert in slechte staat. Overwogen wordt om deze door een duiker te vervangen. Premie: Omdat in 1992 ten opzichte van 1991 een daling te zien is van het aantal verkeersongevallen heeft het ministerie van V erkeer en Waterstaat Z-M een resultaatpre mie van een gulden per inwoner toegekend. (Er zijn div. verkeersmaatregelen genomen: snelheidsbeperking en 30-km-zones. Voor de dorpskern Moerkapelle is momenteel een onderzoek gaande naar de instelling van een 30-km per uur zone. Hoewel de raad vorig jaar het besluit nam de Burg.Kiinkhamerweg N-219 door Zeven huizen) 's nachts af te sluiten voor het vrachtverkeer moest deze maatregel (tijde lijk) worden geschorst door het aantekenen van beroep door de hoofdingenieur-direc teur van het Directoraat Generaal van het ministerie van Verkeer en Waterstaat en in williging van de schorsing door de Raad van State. De schorsing zou tot 17 september duren. Inmiddels is deze opgeheven en is de verkeersmaatregel weer van kracht in af wachting van de beslissing op de ingestelde beroepen. Bedrijfsterreinen: Het bedrijfsterrein van Moerkapelle is geheel uitgegeven. Het colle ge is niet voornemens dit uit te breiden. I itbreiding van het bedrijfsterrein van Ze venhuizen lijkt binnenkort realiseerbaar omdat onderhandelingen over grondaan koop in een vergevorderd stadium zijn. Het één en ander zal er hopelijk toe leiden dat voor een groot aantal jaren in de plaatse lijke behoefte kan worden voorzien". Eind 1993 zal de raad een voorstel worden gedaan over de exacte lokatie en de inrich ting van het terrein. Standplaatsenbeleid: "Voor de markt voor het gemeentehuis in Zevenhuizen is een al ternatieve opstelling gerealiseerd, die zo partijen zich hieraan houden, in redelijke mate recht doet aan diverse betrokken be- langen". vindt het college. Wat Moerkapelle betreft wordt, gestreefd naar een verplaatsing naar tiet pleintje voor hotvoormatige raadhuis. Het aantaHevej-fe- uen standplaatsen kan uitgebreid worden tot twee per dag. Scboohiitbretding: Het gemeentebestuur heeft beroep aangetekend tegen hét besluit van de Minister van Onderwijs en Weten- we uitbreiding van de Rehobothschool te Moerkapelle niet te vergoeden. Bibliotheek: Er zal de komende tijd meer; duidelijkheid komen over de mobiele bibliof tiieekvestigingln de kern Moerkapelle. waar» bij het college we! de inwoners wel verzekert dat deze gehandhaafd blijft. De contributie Van de openbare bibliotheek Zevenhuizen zal het aanstaande jaar worden verhoogd, omdat tiet college-dat achter de handhaving Van de Openbare Bibliotheek zevenhuizen staat als uitgangspunt heeft de subsidie varf •189.869,- per jakr niet wil vejrhogen. Aan liet Istichtingsbestijur is toegezegd, dat een on verhoopt negatief effect niet geheel voor rekening van (ie bibliotheek zal worden g# Monumenten: Binnenkort zal met de restau ratie van het kerkgebouw vin de Vrijzinnig Hervormden voorden begonnen. Hef rijk gpeft hiervoor geen bijdrage omdat het niet als uiouument .wordt erkend. De gemeente geeft wél een bijdrage in de kosten. Omdal de rijksbijdrage gelimiteerd is voor rijksmo numenten is de gemeente met handen en voeten gebonden waar het restauratie be treft. Wel wordt er door de gemeente en door de Rijksdienst voor Monumentenzorg over leg gepleegd over de (snelle) noodzaak van restauratie van de fundering van het monu mentale Hervormde kerkgebouw. Van de Hervormde kerk van Zevenhuizen dient een raam gerestaureerd te worden. Het college wijst erop dat de rijksbudgetten helaas niet voldoende zijn om alle aanvragen om restau ratiesubsidie te kunnen honoreren. Openbaar groen: Er komt meer openbaar groen door de ingebruikneming van wonin gen in de nieuwbouwwijken Swanla (Zeven huizen) en De Wilde Veenen (Moerkapelle). Dat betekent toename van onderhoud, waar mee op de begroting rekening gehouden is. Het aanstaande jaar komt het opstellen van een groenbeheersplan ter hand worden ge nomen. Bovendien moeten diverse hulpma terialen worden vervangen bij de plantsoe nendienst, waarover voorstellen komen. Speeltuinen: Binnenkort volgt de uitslag van de gehouden enquete naar 'adoptie' van speeltoestellen. Recreatie: Het college noemt het doortrek ken van de Strandweg een verbetering en ontlasting van de verkeersdruk voor Oud verlaat. Wat betreft de ontwikkeling van de Zevenhuizerpias wenst het college een actie ve rol te spelen. Bijstand: De gemeente dient zelf de uitvoe ringsnormen vast te stellen voor de bij standsverlening, dit n.a.v. het opheffen van het Besluit Landelijke draagkracht. Hierover komen voorstellen. Sociaal Fonds: Er blijken slechts weinigen gebruik te maken van het Sociaal Fonds. "In samenhang met de uitvoering van de Bijzon dere Bijstand kunnen de gevallen welke zich daartoe aandienen in voldoende mater wor den tegemoetgekomen". Tussenvoorziening: Onlangs werden de 17 aanleunwoningen in de onmiddellijke nabij heid van bejaardentehuis De Zevenster in gebruik genomen. Om de bewoners 'over dekt' naar het bejaardentehuis te laten lopen en vanwege het feit dat er een nieuwe ont moetingsruimte moest worden gecreëerd, staan er plannen op stapel voor de realisatie van een 'tussenvoorziening'. Die 'tussen voorziening' lijkt nu te worden gebouwd, omdat er 'bericht is ontvangen over de toe kenning van de provinciale subsidie', bin nenkort komen hiertoe voorstellen aan de orde. Dorpshuizen: Er vindt een herbezinning plaats over de subsidiering van dorpshuis 'Op Moer'. Kinderopvang: De regering heeft kinderop vang ais prioriteit van het beleid van minis terie van WVC gesteld. Inzake kinderopvang (in Zevenhuizen-Moerkapelle via het Gast ouderproject Waddinxveen) verandert er nauwelijks iets, omdat het gemeentebestuur 'budgettaire neutraliteit' voor ogen staat. Riolering: De riolering van de Bierhoogtweg zal in 1994 worden uitgevoerd. Hoewel de datum 1 januari a.s. niet haalbaar is, zullen de werkzaamheden voor het opstellen van een rioleringsplan tweede kwartaal 1994 af gerond zijn. Bouwvergunning: Koppeling van bouwver gunning aan de vergunning in het kader van de Wet Milieubeheer, heeft een vertraging in de verlening van het toekenning van een bouwvergunning tot gevolg, (voorheen Hin derwet). Het aantal gevraagde vergunningen voor dit jaar overschrijdt thans reeds het totale aantal aanvragen over 1992. mede als gevolg hiervan komt het aantal uren dat van de Milieudienst Midden-Holland wordt afge nomen in het gedrang. Milieu: Het college heeft het milieu hoog in het vaandel en zal binnenkort uitvoering laten geven aan het opstellen van een plan voor een bedrijfs intern milieuzorgsteem en een energiebesparingsplan voor gemeente lijke gebouwen en openbare verlichting. Achtkamp: Uitgebreid wordt door het colle ge ingegaan op de VINEX problematiek, waarbij een deel van de woningen, te realise ren voor de nieuwe Rotterdamse wijk Acht kamp, op Zevenhuizens grond worden ge bouwd, met grensoverschrijding van de Wollefoppenweg. In de loop van volgend jaar wordt duidelijk of aan de wensen van Zeven huizen-Moerkapelle tegemoet wordt geko men. En dat zijn er diverse: "afbouw van Swanla in de VINEX periode: 325 woningen extra; "realisering Goudse boog voor 1998 als oplossing voor B K. wegproblematiek; "gemeentegrens komt pal achter het nieuw stedelijk gebied te liggen; "tussen stedelijk gebied en Middelweg komt een recreatieve buffer, aangelegd door de gemeente Rotter dam en in beheer bij de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle; "alle VINEX-partijen spre ken uit dat open cultuurlandschap van Een- dragtspolder en Tweemanspolder moet worden beschermd; "Oud Verlaat inclusief Nessepolder blijven deel uit maken van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Bentwoud: Door provincie en rijk worden de voorbereidingen die moeten leiden tot de aanleg van een groot bos tussen Zoetermeer en Waddinxveen/Boskoop voortgezet. In het kader van de herziening van het streekplan Zuid-Holland Oost hebben G.S. overigens tot verrassing van velenbesloten dat gedurende de komende streekplan-=pe- riode tot het jaar 2005 de omvang van het bos maximaal 1000 ha. mag bedragen. Tengevolge hiervan zal op het grondgebied van Zevenhuizen-Moerkapelle gedurende de eerste 10 jaar geen bos worden aange legd. Onzeker is het of daarna wel tot een beperkte ijosreallsatie ten oosten van de Middelweg, gekomen zal worden (Moerka pelle). Bestemmingsplannen: Na presentatie van de ontwerp-besti-mmiiigsplamien en in- spraakprocedures is dq verwachting dat de bezwarenprocedure begin ".994 kan worden gestart. Betreffen: Dorp Moerkapelle en Dorp Zevenhuizen. Prioriteit heeft vervol gens bet bestemmingsplan Zevenhuizerpias dat dateert uit '73, Uuidelijk gebied van 1990 dient, na 1995 te worden herzien. Bestemmingsplan De Bonk ('82) en Landelijk Gebied Moerkapelle ('83) dienen eveneens nader bezien te worden. Nieuwbouwwoningen: lu het komende jaar zullen 8 eengezinswoningen in Swanla ge reedkomen!.sociale huursector in opdracht van wotifngb.ver. SSW). Geer, woningen is de sociale koopsector «n in tie vrije sector: 8 eengezinswoningen in Swanla (Verweij); 9 en 5eengezinswoningen :n Swanla (Bonten bal); 3. bovenwoningen 'ra de Dorpsstraat te Moerkapelle; ca. S verspreid voorkomende vrijstaande woningen. Tot het jaar 2000 wurdi uitgegaan van een planologisch con tingent van ca. 20 woningen per jaar. De gemeente hoopt door onderhandelingen in zake realisering Achtkamp er aanzienlijk meer te mogen txuiwcii. Het aantal te iron wen wQningeain l994hangt af,Y0n die onder handelingen. In 1994 zullen- zo laat het zich aanzien- slechts 6 sociale huurwoningen als leerlingenbouwplaats te Moerkapelle ge bouwd worden; 7 sociale woningen in de koop- of huursector en 8 verspreid voorko mende vrije sector woningen. Daarnaast zijn er nog plannen voor inbreiding in de dorps kernen van Zevenhuizen en Moerkapelle. Deze worden bezien in het kader van de bestemmingsplannen voor beide kernen, waarbij het college zich zeer terughoudend opstelt. Het voor 1994 te slopen aantal wo ningen wordt op 5 geschat. Woningnood of behoefte?! "De spanning tussen het aanbod van passende woonruim te en het aantal personen dat een verzoek doet om woonruim te is een algemeen bekend fenomeen", zegt het college dat geen verwachting koestert dat hierin binnenkort veran dering komt. Asielzoekers: In zo wel de kern Zeven huizen als Moerka pelle zijn twee (dus totaal vier!) wonin gen beschikbaar voor asielzoekers. Voor erkende vluchtelingen (sta tushouders) zijn door de betreffen de ministeries drie woningen toegewe zen. 1 in Zeven huizen en 2 in Moer kapelle. De minis ters van WVC en Volkshuisvesting, R.O. verzoeken om een extra toewij zing van woningen voor 15 statushou ders ofwel nog eens 7 a 8 woningen. Er wordt vanuit ge gaan dat dit uitein delijk twee wonin gen worden. "Deze toewijzing moet worden ge zien tegen de ach tergrond van de grote woningbe hoefte die onze ge meente kent". (aldus de aanbie dingsnota beho rend bij de gemeen tebegroting 1994. De begeleidende brief is onderte kend door de ge meentesecretaris A. Visser, alsmede door loco-burge meester J.T.M. Brouwer, die al ge ruime tijd burge meester A.W. Lips vervangt, die al ge ruime tijd met ziek teverlof is. Het col lege bestaat derhal ve thans uit loco burgemeester J.T.M. Brouwer, wethouder B. van Yperen en wethou der M. Zijderhand). De begroting voor 1994 van Zevenhuizen-Moerkapelle sluit, mede veroorzaakt door dein 1993 doorgevoerde bezuinigingen, met een zeer gering batig saldo van f 26.000,00. Dit batig saldo is niet toereikend om de lasten van de volgens burgemeester en wethouders in 1994 geplande investeringen te kunnen opvangen. De door burgemeester en wethou ders noodzakelijk geachte investeringen betreffen onder andere de reconstructie van de Oranjestraat, materieel voor de buitendienst gemeentewerken, de opzet van een wegen- beheers- en groenbeheersprogramma, deelname regionaal verkeers- en vervoersplan, aanpassing van diverse bestemmingsplannen en de aanleg van riolering Bierhoogtweg. Hierdoor ontstaat een tekort op de begroting van f 121.000,00. Ter dekking van dit tekort stellen burgemeester en wethouders voor alle geentelijke belastingen en rechten te verhogen met 5% Daarbij wordt tevens voorgesteld om de opbrengst rioolrechten extra te verhogen met f 46.000,00. Dit in verband met de eerdere aanleg van de riolering Knibbelweg, waarvan de lasten, nadat deze eerst slechts gedeeltelijk door de rioolbelas ting werden gedekt, met ingang van 1994 geheel uit de rioolrechten zullen moeten worden voldaan. De voorgestelde tarieven van de gemeentelijke belastingen zijn voor 1994: was in 1993: rioolrecht afvalstoffenheffing hondenbelasting le hond onroerende zaakbelasting (per f 3.000,00 waarde): eigenaar gebruiker beide f 161,00 f 324,00 f 96,00 f 139,00 f 304,00 f 91,00 3,33 2,67 6,00 3,20 2,55 5,75 Voor de rioolrechten en afvalstoffenheffing van alleenstaanden wordt voorgesteld een tarief te hanteren van 65% van deze bedragen, ofwel; rioolrecht afvalstoffenheffing f 105,00 f 211,00 was in 1993: f 105,00 f 228,00 In 1993 bedragen deze tarieven nog 75% van de tarieven voor meerpersoonshuishoudens. De gemiddelde woonlasten op basis van de nieuwe tarieven voor 1994 en gebaseerd op een gemiddelde woning met een waarde van f 179.000,00 zijn voor de gebruiker/huurder berekend op f 642,00 per jaar en voor de eigenaar/bewoner op f 838,00 per jaar. Door de voorgestelde tariefsverhogingen worden nog niet alle door de gemeente te maken kosten volledig gedekt. Zo bedraagt het dekkingspercentage na de genoemde verhogin gen voor de afvalstoffenheffing 77% en voor de rioleringen slechts ruim 54%. De gemeente krijgt geld uit diverse bronnen, in 1994 is het totaal aan inkomsten 28 miljoen gulden, verdeeld als volgt: algemene uitkering gemeentefonds doeluitkeringen onderwijs, sociale zaken, milieu en woningbouw leges vergunningen, precariorechten en gemeentelijke heffingen (afvalstoffen heffing, rioolrecht enz.) gemeentelijke belastingen (onroerende zaak-, hondenbelasting enz.) uitkeringen tbv wegen fondsontrekkingen, rente enz. huren, pachten enz. Totaal Bedragen in duizenden guldens 8.307 6,258 5.304 1.768 1,403 4.883 140 28.063 Procent 29,6 22.3 18,9 6,3 5,0 17.4 0,5 100 In de begroting staat aangegeven waar het geld van de gemeente naar toe gaat. Het is nagenoeg ondoenlijk om hier de besteding van elke gulden aan te geven. Wel kan per beleidsterrein worden aangegeven waaraan de gemeente haar geld besteed. Besteding middelen per beleidsveld: Algemeen beheer Openbare orde en veiligheid Verkeer en vervoer Economische zaken Onderwijs Cultuur en recreatie Sociale voorzieningen en maatschap pelijke dienstverlening Volksgezondheid Volkshuisvesting Financiën Totaal Bedragen in duizenden guldens 2.396 490 4.423 61 3.291 1.481 5.821 3.196 6.237 667 28.063 Procent 8,5 1.7 15,8 0,2 11,7 5.3 20,7 11,4 22,3 2.4 100 Willen degenen die hun 'verhaal' over belevenis sen in het voormalig Joegoslavië als militair kwijt willen, contact opnemen met Hart van Holland. Op donderdagavond 4 november willen we met enkele, ons bekende Joegoslavië-gangers, een gesprek hebben en naar aanleiding daarvan een artikel samenstellen. Deze bijeenkomst vindt in Hazerswoude-Rijndijk plaats ten huize van een jongeman die net z'n dienstplicht heeft vervuld. Omdat menigeen nog 'vol' verhalen zit, wordt het een soort 'uitwisse len' van belevenissen en ervaringen. Voor ver voer vanuit Zevenhuizen-Moerkapelle kan ge zorgd worden. Tel. 01802-2289. Moerkapelle - Maandag 1 november konden de inwoners van Moerkapelle voor het eerst in de centraal gelegen en makkelijk bereikbare 'post- kantoorwinkel' van Van Marle terecht. Edwin van Marle draagt vanaf die dag zorg voor postkan toorzaken in de kantoorboekhandel van Van Mar le aan de Dorpsstraat. Deze heeft een metamorfo se ondergaan en werd door mevrouw Van Marle zaterdagmiddag om klokslag vier uur, officieel geopend. Zij deed dat door het indrukken van 'pin'-codecijfers waarna de lichten in de winkel aangingen en de deur geopend werd. Vervolgens klonk er een welkomstwoord door Koos van Marle en een hartelijk felicitatiewoord van zijn moeder, mevrouw Van Marle, die beklemtoonde dat de derde generatie nu de zaak voortzet. Hierna was het de beurt aan de genodigden die de familie Van Marle en Scholten gelukwenste. Alom klonken complimenten over de inrichting, het assortiment, met kantoor-en schoolbeno- digdheden, boeken, tijdschriften, een grote col lectie ansichtkaarten en cadeau-artikelen. De pianten-en bloemenzee getuigde van het har telijk medeleven van collega-ondernemers.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 15