Villi Opening Schoolhof Snelle bouw kantoor ING-bank SKR-Hulptransport Roemenië - klaar voor vertrek Oproep getuigen Geslaagde expositie Vogelvreugd Bedankt Vakopleiding Beveiligingsbeambte Ruilbeurs postzegels, munten e.d. Hart van Holland/3 november 1993 pagina 17 fotoservice per foto ontwikkelen: ƒ5,95 nabestellingen: ƒ0,99 MEGACOLOR Dorpstraat 76 Waddinxveen Tel. 01828-32002 ook een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pag. 5! Uitslagen: •«MM»» «v Boskoop - De leerlingen van de refor matorische basisschool "Eben-Haëzer" mogen zich bevoorrecht weten met hun fraaie schoolhof. Hun schoolplein is namelijk in enkele weken tijds veran derd in een ludiek-sportief lustoord wat door de schoolleiding als 'school hof' wordt aangeduid. Zaterdagmiddag mocht wethouder P. Trimp de officiële opening verrichten onder grote publieke belangstelling van alle leerlingen, bestuur, ouders en genodigden. Na een hartelijke felicita tierede met waardering voor de gehou den acties, hees hij vervolgens de na tionale driekleur met de nieuwe school- wimpel. Vervolgens onthulde hij de herdenkingsplaat. Aan de openingsceremonie droegen de leerlingen ook hun steentje bij. Na een signaal kwam iedere groep aan de beurt om bezit te maken van één van de op hun leeftijdsgroep afgestemde speel- objecten. Dat gebeurde door het laten klappen van enkele tientallen ballon nen. Er klonken veel bewonderende opmer kingen van de ouders, terwijl de leerlin gen, naar hartelust gingen spelen. Klim- rekken, een overdekte zandbak, auto banden om te slingeren, klim en glijob- jecten, bankjes, een soort tribune en ga zo maar door. Het schoolhof is gerealiseerd omdat het oude schoolplein de kinderen te weinig ruimte en mogelijkheden bood om met elkaar te spelen. "Kinderen moeten gestimuleerd worden hun grenzen te verkennen en uitgedaagd worden tot samenspel. Van een school hof gaat een positieve werking uit op de sociaal-emotionele ontwikkeling van kinderen. Vandaar de vele activiteiten die hebben geleid tot de realisering van onze Schoolhof. De inzet van leerlin gen, leerkrachten, ouders en sponsors is enorm geweest", aldus directeur T.C. Segers. 0,89: t.k. klassieke inboedel wortelnoten t.e.a.b. 01820-22311 t.k. gevr. rommelmarktspulletjes zoals glaswek, kleine dingen, tegen vergoeding 01827-3536 t.k. draagzak 30,-; wandelwagen 50,- merk bebe comfort met parasol 01727-14146 t.k. 7 boeken over Oud Boskoop o.a. Bulk en Blaazer min. prijs 200,- 01828-30293 t.k. wandel- en kinderwagen i.z.g.st. hoog model donker blauw rib 01727-15508 t.k. van schaatsclublid Viking noren mt. 41 i.z.g.st. 115,-01802-2153 t.k. ski dakkoffer merk Thule vr. pr. 350,- en 3 stuks langlaufski's 50 p. st. 01714-15413 t.k. 2 open Martinair tickets naar Florida 01802-2153 t.k. Gazelle jongensfiets 26" 8-12 jr. 01727-14549 friesche doorlopers ca. mt. 30 17,50; zw. kunstsch. mt. 30 15,-; noren mt. 31 40,-; noren mt. 32/40,-01802-2936 A addinxveen - In enkele dagen tijd is er een nieuw kantoorpand voor de Wad- oinxveense ING-bank gerealiseerd op een locatie tegenover het huidige kan toorpand aan de kerkweg te Waddinx veen. L" bouw werd voor het weekeinde ge realiseerd door een neiwue bouwme thode van het bedrijf De Meeuw uit 'irschot. Het nieuwe, tijdelijke gebouw bestaat uit begane grond en een verdie- P'ng. Het oude pand zal worden ge sloopt. ,Je verhuizing is op vrijdag 10 en zater- foto mega<olor dag 11 december. Op 13 december houdt de bank open huis. Burgemeester C.M. van der Linden opent op 7 januari officieel het pand. De nieuwe huisvesting is van tijdelijke aard. Pas wanneer voldoende zeker heid bestaat over de centrumplannen van de gemeente Waddinxveen, bouwt de bank een nieuw kantoor. Er moest vooruitlopend op de definitieve huis vesting toch naar een andere (tijdelij ke) oplossing gezocht worden vanwege de te beperkte ruimte in het oude kan toor, dat bovendien sterk verouderd is. Moerkapelle- Nog twee dagen... en dan gaat de Stichting Kinderhulp Roemenië met 37 medewerkers alweer voor het 4e jaar op weg naar Roemenië. Twee personenwagens, een camper en maar liefst 13 vrachtwagens, tot aan het dak geladen met hulpgoederen zullen a.s. vrijdagmorgen 5 no vember om 04.00 uur gereed staan aan de Bredeweg bij Zijderhand, om de 2200 km-lange reis te gaan beginnen. Het slapen onderweg gebeurt in de vrachtwagens, de camper en in de speciaal daarvoor ingerichte trailer met stapelbedden. Het eten en drinken wordt onderweg in eigen beheer ver zorgd, een deel van een trailer is als keuken ingericht. Vooral de laatste drie maanden is er met man en macht gewerkt in de opslagloodsen van de fam. Schipper en v.d. Spek om alles tijdig gereed te hebben. Avond aan avond is er uitgezocht, gesorteerd en zijn er liters koffie geschonken aan de vele, vele helpers. De twee dorpen waar hulp gebracht gaat worden (Rachita en Loman) liggen 4 km bij elkaar vandaan op 900 meter hoogte aan de rand van de Karpaten. Er wonen 1500 personen. In elk dorp is een school en een kerk en in Loman is ook een soort medische post. Na het werkbezoek in juli. j.l. en in nauwe samenwerking met het SKR-kantoor in Roemenië is een goed en overzichtelijk hulpplan opgezet. In de eerste plaats zijn alle 330 gezinnen geïnventariseerd op samenstel ling en grootte. Zodoende krijgt elk gezin hulp naar behoefte. Een gezin van negen personen zal uiteraard meer nodig hebben, dan een gezin van twee personen. Elk gezin heeft een persoonlijke brief (in het Roemeens) ontvangen, waarin dui delijk vermeld staat wat ze zullen krijgen. Groot was hun blijdschap en ontroering bij het zien van zoveel goederen, die voor hen bestemd zijn. Wat gaat er allemaal mee? In totaal 200 ton hulpgoederen met een waarde van 500.000,-! 60.000 kilo aardappelen, 3300 liter olie, 34.000 kg. meel, 9000 kilo suiker, en 18.000 potten conserven. De aardappelen en de conserven zijn geschonken, het overige is in EEG-verband aangekocht. Elk gezin kan ook rekenen op voldoende warme kleding en vooral ook schoenen. Door de succesvolle kleding-akties in Moerkapelle, Zevenhuizen en Bleiswijk kunnen er 2.684 do zen met kleding en schoenen voor baby's, kinderen en vol wassenen uitgedeeld gaan worden. Daarnaast krijgt iedereen dekens, la kens en serviesgoed. En niet te verge ten een verbanddoos en een bijbel. De fietsen die de SKR heeft gekregen, zul len ook worden uitgedeeld. Onze Roe meense medewerker is in de dorpen inmiddels 'kind aan huis' en heeft de beschikking over een grote groep Roemenen, die zullen assisteren bij de verdeling. Volgens plan zal het konvooi op maandagmorgen in Rachi ta arriveren en na het vrijgeven door de douane zal er 's middags gelost kunnen worden. De 13 vrachtwagens zullen in een rij opgesteld worden en aan de hand van de goederenlijst kun nen de gezinnen hun spullen komen halen. Men hoopt in twee dagen 'leeg' te zijn. Terwijl een aantal chauffeurs bij de verdeling zullen blijven, gaan an dere medewerkers naar de beide scho len. Daar worden schoolmeubeltjes ge bracht, bureaus en kasten geplaatst, landkaarten opgehangen en vooral ook verlichting aanlegd. Ook worden de schoolpakketjes uitgedeeld die de Moerkapelse schoolkinderen aan de Roemeense schoolkinderen gaan ge ven. In Loman heeft de school twee slaapzalen, want de kinderen uit de ber gen kunnen 's winters niet naar huis... In de slaap'zalen' zullen zij vloerbedek king leggen, bedden, matrassen, war me dekens en kussen brengen. Voor ons zo heel gewoon, voor hen (nog) een ongekende weelde. De kerken krijgen 800 bijbels en goede geluids-installa- ties. In Loman is een 'medische' post, Twee ton hulpgoederen waar eigenlijk niets meer is dan een gammel kastje en een schamele stoel. Na overleg met Moerkapelse medi sche deskundigen zal deze post op nieuw worden ingericht met de meest elementaire hulpmiddelen. Twee gro te structurele hulp-projecten: het aanbouwen van twee schoollokalen en de aanleg van een waterleiding voor het hele dorp, zullen nu worden voorbereid en volgend jaar worden uitgevoerd. Mede door de gehouden acties, de schenkingen en de donaties van de vele begunstigers kan de SKR ook dit jaar weer een dergelijk groots opgezet hulpproject uitvoeren. Het bestuur wil iedereen, die daaraan heeft bijgedragen heel hartelijk be danken. Waddinxveen - Ds. P.J. Visser, predi kant van de Hervormde gemeente te Harderwijk, heeft bedankt voor het be roep dat door de hervormde kerkeraad van Waddinxveen op hem was uitge bracht. Ds. Visser werd op 24 januari 1959 geboren en is sinds 1989 predi kant te Harderwijk. Regio-Het Regionaal Bureau Onderwijs (RBO) Rijnstreek organiseert in samen werking met CBB Leiden en het Ar beidsbureau Leiden, een vakopleiding Beveiligingsbeambte. Deze opleiding start in december a.s. en duurt in totaal 15 weken. Zij die de opleiding succes vol afsluiten zijn zeker van een baan bij een beveiligingsbedrijf. Werklozen, ge deeltelijk arbeidsongeschikten en her intredende vrouwen kunnen aan de opleiding deelnemen. Op 4 november wordt een speciale voorlichtingsdag gehouden. Gouda- De vereniging van postzegel verzamelaars "Gouda" organiseert op zaterdag 13 november 1993 een ruil beurs in gebouw/societeit "Ons genoe gen", Kolkmanstraat 1-3 te Gouda. De ruilbeurs wordt gehouden van 10.00 - 16.00 uur. De toegang is gratis. Ruime parkeergelegenheid aanwezig. Zaterdagavond of in de nacht van zaterdag op zondag werd in de wijk Snijdelwijk te Boskoop een spoor van hakenkruizen en leuzen gespo ten met zwarte en goudkleurige verf. Het betrof de leuzen Buitenlan ders eruit. Blanken eerst. Turken weg. K.e.a. gebeurde in de omge ving van het Weteringpad. Veld- laan. Waterlelie. Klaverblad. Riet kraag. Snijdelwijktlat Reigerlaan en Kievitstraat. Gezien de veelheid van lokaties is het nauwelijks denkbaar dat dit door niemand is opgemerkt of gezien. De politie verzoekt een ieder die hier iets over kan melden dat ook te doen. Het spreekt vanzelf dat uw informatie vertrouwelijk wordt behandeld. Op de foto voorzitter A. v.d. Poel met de Kampioen en Derby kampioen Voorzitter V.d. Sluys van de midden standsvereniging van Hazerswoude- dorp viel de eer te beurt om de 27e 'nationale' vogeltentoonstelling van vogelvereniging 'Vogelvreugd' te ope nen. Hij was hiervoor uitgenodigd om dat de vogelvereniging goede contac ten heeft met de plaatselijke winkeliers, die de vogelvereniging een warm hart toedragen, getuige de sponsoring. De heer V.d. Sluys sprak waarderende woorden over deze vogelhobby: het opkweken en verzorgen van vogels. De vele belangstellenden konden ver volgens de 'kampioenen' onder de 725 inzendingen bewonderen, waarvoor maar liefst 12 keurmeesters een dag nodig hadden. Er klonk gedurende de openstelling van de vogelexpositie in Het Dorpshuis, veel lof voor de overzichtelijke opstel ling in dit multifunctionele centrum, dat voor de eerste maal in de geschie denis van Vogelvreugd, onderdak aan een tentoonstelling bood. Voorheen was 't Pleyn het tentoonstellingsadres. Voorzitter Aad v.d. Poel gevraagd om een reactie: "We hebben een jaar lang naar deze nationale tentoonstelling uit gekeken. Je moet om een dergelijke ten toonstelling te mogen houden van de Bond, hiervoor een jaar van tevoren een verzoek indienen. Dat is gehono reerd. Dientengevolge hadden we in zendingen uit alle delen van het land. Het is dan ook bijzonder leuk dat een inwoner van Boskoop de kampioen van de tentoonstelling werd, namelijk de heer N. de Wit". V.d. Poel benadrukt de zelfwerkzaamheid van de diverse le den. "We hebben 35 leden, maar diver sen hebben een hele week vrijaf geno men om de tentoonstelling in te richten en op te bouwen. Omdat we jaarlijks met de opslag van de tentoonstellings- kooien zaten, hebben we nu het ver zoek aan de deelnemers zelf hun ten toonstellingskooi mee te brengen. Dat is bovendien voor de vogels rustiger. Nu hoeven ze aan het eind van de ten toonstelling niet te verhuizen. En als er deelnemers zijn die geen kooi hebben, geen nood, we hebben er zelf nog een groot aantal. Gelukkig is het een stan- daardmaat, zodat het aansluitend een mooi geheel blijft". Voorzitter V.d. Poel is blij met al het nieuwe van de tentoon stelling waarin begrepen de nieuwe accomodatie. "Centraal gelegen in Rijn- woude. Wij zijn al vanaf het begin een vereniging voor Koudekerk en Hazers- woude. Misschien wil de vogelvereni ging Benthuizen nu ook wel bij onze vereniging", klinkt het tenslotte la chend. Kampioen N. de Wit met 92 punten met een Chinese zwartkop groenling. Kampioen Stammen BM is met 90 pun ten de heer K. Gubler uit Leiden met een kleurkanarie: roodbrons intensief. Ie prijs kampioen jeugd: eveneens een kleurkanarie rood intensief: 90 punten, D. Fielemon uit Leiden, tevens Derby. J. Sonneveld uit Bleiswijk werd kam pioen, Derby en kampioen BM met 91 punten. De heer P. Dullaard uit Bergschenhoek werd kampioen Stammen BM met een gordelgrasvink en behaalde 90 punten. De heer G. Platteel werd kampioen BK (verenigingslid uit Hazerswoude-dorp) met 91 punten. W. v. Meeteren v. Heteren werd met een Agapornis Personata(hemelsblauw) kampioen BM met 91 punten. De heer J.C. v. Dam uit Pijnacker werd Derby kampioen BM met 91 punten met een Elegantparkiet.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 17