slagerij t3uijs 2,95 f 2,95 Hijdra De nieuwe Passat: Veilig, veiliger, veiligst. Beach party in BOC-inn Collecte Jantje Beton in Benthuizen Bridge op woensdagmiddag Het is weer tijd voor de griepprik kfiGS de nobel bloemsierkunst 1U WIGWAM De nieuwe Passat vanaf f 43.996,- van Holland/! novernoer pagina 23 aanbiedingen van uw slager: Kipfilet per kilo13,75 Shoarmavlees 500 gram6#95 bij 100 gram 1 broodje gratis! Filet americain 100 gram159 Gebraden rosbief 100 gram..2,38 Eiersalade 100 gram1,50 Nieuw! nu ook verkrijgbaar bij uw slager: NATUURVARKENSVLEES direct van de boerderij! Kijk in onze winkel of bel voor informatie: 079-313773 na 19.Oo uur: 312634 Tot ziens bij: Dorpsstraat 76 - Benthuizen - tel. 079-313773 Pr, W, Alexanderplein 10 - Benthuizen Tel. 079-31 34 37 Fresia's per bos van 5,50 nu voorj Mooie Begonia's van 5,50 nu voor j geldig t/m zaterdag Waar kunt u nog één spijker kopen? één schroefje kopen? één batterij kopen? Wim en Coby Lamberts Bar Biljarts Snooker Vergaderruimte Recepties en bruiloften Partijen Lunch- koffietafel Diner mogelijk in Benthuizen De Dam 3 2731 CE Benthuizen Tel. 079-313625 01892-15742 waar ze nog weten wat echte service is (al bijna 25 jaar!) dat kan alleen maar bij: Van der Meer's Automobielbedrijf B.V. Dr. Albert Schweitzerlaan 1-5 - 2731 EA Benthuizen Telefoon 079-313100 - Fax 079-424801 •••De Griepprik «i1 ■SI Benthuizen/Rijnwoude-Zaterdag 6 november or ganiseert de BOC een Beach party. Die avond zal de BOC veranderd zijn in een exotisch paradijs. De dansvloer is bedekt met zand en er groeien bomen. Er zal een bar zijn waar iedereen een exotisch welkomst drankje krijgt. Drive-in disco "Firebal" zal voor gezellige muziek zorgen. Kle ding: korte broek, Hawai blouse en bloemen krans. Aanvang 21.00 uur. De BOC ligt in Benthui zen tussen de voetbalvelden en de tennisbanen. Behalve bijzonder fraai, is de nieuwe Volkswagen Passat ook bijzonder veilig Zo is hij standaard voorzien van; dubbele airbag, verstelbare gordelspanners vóór, hoofdsteunen vóór en achter, dwarsverstevigingen in de voor- stoelen en een achterbank die met plaatstaal is versterkt. De portieren kunnen na een aanrijding open en voor komen dat een portier naar binnen dringt. Versterkte raamstijlen, stalen dorpels, extra stevige portierstijlen en flankbeschermers bieden bescherming na een botsing van opzij. De speciaal ontworpen voorbumpers verdelen de botsenergie over de hele voorzijde, speciale geleiders voorkomen dat de spatborden losraken en verhogen de schokabsorptie. Speciale scharnieren en voorgeprogrammeerde kreukelzones voorkomen dat de motorkap de voorruit raakt terwijl de balk aan de tunnelconsole gevaarlijke vervormingen van de passagiersruimte voorkomt. Kortom, de nieuwe Passat is de veiligste auto in z'n klasse en is bovendien de enige in zijn klasse die voldoet aan de strenge US '94 veiligheidsnormen. Prijzen zijn vanaf prijzen inclusief BTW en BPM. exclusief kosten rijklaar maken Wijzigingen voorbehouden Ook dit jaar zal het Vakantie Bijbel Klub team weer collecteren voor Jantje Beton in de week van 8-13 november. Dat betekent dat de helft van de opbrengst voor de VBK bestemd is. Vorig jaar was f. 700,voor de VBK. leder jaar in de voor- jaars vakantie organiseert men VBK voor de kin deren, dat kost veel geld. Benthuizen - Vanaf heden kan iedere liefhebber van bridge op elke woensdagmiddag z'n hart ophalen in trefpunt "De Tas" in Benthuizen. In dit ontmoetingscentrum kan iedereen vanaf 13.30 uur terecht, zonder lid van een vereniging te worden. Als er voldoende belangstelling voor is, wordt de mogelijkheid tot het nemen van bridge- les geboden, welke cursus eveneens in "De Tas" gehouden wordt. Voor meer informatie kan iede re werkdag na 16.00 uur gebeld worden naar De Tas: 079-313625. Op donderdagavond bestaat ook de mogelijk heid tot bridgen. Informatie: tel. 079 -313 289. Rijnwoude- Elke winter wordt gemiddeld 5-10% van de Nederlandse bevolking geveld door griep (influenza). Voor de meeste mensen betekent dit een weekje onder de wol met in het begin hoge koorts meer dan 39 graden), spierpijn, hoofd pijn en soms een droge hoest. Voor onder andere Cara-patiënten, hartpatiënten, diabetici en nier patiënten vormt griep een echt gezondheidsrisi co. Voor deze mensen kan een griepje het begin van een lijdensweg zijn; de klachten kunnen blij vend verergeren. Bovendien duurt het vaak lan ger voordat deze mensen van de griep hersteld zijn en kunnen er gevaarlijke complicaties optre den, zoals een ernstige longontsteking (met name bij Cara-patiënten en diabetici), een hartin farct (hartpatiënten) of ontregeling van het even wicht bij diabetici. Voor mensen die tot een risicogroep behoren is griep dus geen onschuldige ziekte. Als gevolg van griep belanden er gemiddeld per winter twin tigduizend mensen in het ziekenhuis en overlij den er tweeduizend. Veel van deze ziekenhuisop names en sterfgevallen hadden voorkomen kun nen worden met een griepprik. De beste maanden om een griepprik te halen zijn oktober en november. Immers, de winter staat voor de deur en met de winter het griepseizoen. De griepprik helpt alleen tegen de echte griep, die veroorzaakt wordt door het influenzavirus. Andere, op griep lijkende verschijnselen en ge wone verkoudheid kan de griepprik dus niet voorkomen. De griepprik geeft in het algemeen een bescherming van 70% tegen ziek worden door een griepvirusinfectie. Bij ouderen ligt het beschermingspercentage wat lager, omdat hun afweersysteem bij het ouder worden wat minder slagvaardig wordt. De kans dat iemand ondanks een griepprik toch griep krijgt, is dus niet uitge sloten. Mocht u ondanks een griepprik toch griep krijgen, dan verloopt de ziekte veel milder en is de kans op complicaties sterk verkleind. In tegenstelling tot wat wel eens gedacht wordt, kan een griepprik geen griep veroorzaken; ande re bijwerkingen zijn gewoonlijk ook zeer gering. Een gevoelige, rode plek op de plaats van injectie komt bij 1 op de 5 mensen voor en verdwijnt gewoonlijk na een tot twee dagen. Klachten van algemene aard (lusteloosheid, temperatuurver- hoging, hoofdpijn) zijn zeer zeldzaam en van korte duur. De GGD Rijnstreek wil het belang van grieppreventie benadrukken en ondersteunt daarom de griepvaccinatiecampagne.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 23