r Sport In de regio Eerste winst voor B.S.C. Alle Tabé jeugdteams behaalden de overwinning Leidsche Boy's - Bernardus 2-0 Goede resultaten Aeolus BROUWER DE KONING Sjoelvereniging Waddinxveen Verlies in Tiel ZVH overklast Radius Flora-cross Jeugd dubbelkampioenschappen GroenewegLekkerkerk 3-1 v_ -•—P p—i BLOEMBOLLEN (ook in kado-verpakking!) QRGE UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/3 november 1993 pagina 9 Klaveijassen Klaverjassen Nieuwe trainer Florida-selectie Grote kollektie Kamerplanten 2 ZVH jeugdteams naar NK Stand Benthuizen- Voor het eerst dit seizoen kon trainer Rolf Jans van BSC'68, Aad den Boer en Gerrit Pos in de basis op stellen. Ook Zwiep Vermeulen was na 4 wedstrijden afwezigheid weer van de partij. Zij namen de plaatsen in van Ron Priem, Leon Sinke en Mark Swiebel. Nadat de scheidsrechter, op een stoel staande de netten had vastgemaakt kon de wedstrijd beginnen. De eerste kans van de wedstrijd was voor Andre vd Meer die na goed samenspel met Aan den Boer net naast schoot. Na een kwartier spelen kreeg C.W.P-er Gerard Leggedoor een goede mogelijkheid om te scoren maar ook hij miste. Twee min. later werd Carlo Pronk omver gelopen door Zwiep Vermeulen en de scheids rechter legde de bal op de stip. Legge door zou zijn club even naar een voor sprong schieten maar John Windhorst stopte de strafschop. Dat gaf de Bent- huizenaren moed en met goed aanvals- spel creëerden zij diverse kansen om de score te openen. Zoals in de 22e min. toen Peter ter Luun een corner nam die echter door iedereen gemist werd. Een minuut later gaf Peter ter Luun Andre vd Meer een niet te missen kans, maar de Haagse keeper stopte het harde schot. Ook Frank Vis stelde de goalie op de proef met een kopbal uit een vrije trap van Piet Vermeulen. Andre vd Meer en Peter ter Luun lieten in de eerste helft nog enkele kansen onbenut In de vierde min. van de tweede helft liet John Windhorst zijn talenten be wonderen met een mooie safe na een schot van Leggedoor. Frank de Gunst lanceerde Andre vd Meer, die snel op het Haagse doel afging. Drie man storm den op hem toe, twee passeerde hij er en met een stift balletje passeerde hij de keeper 0-1. Daarna werden de groen- witten veel sterker en vooral over links met Frans de Gunst en Andre vd Meer kwamen er veel kansen maar benutten was er niet bij. Gerrit Pos (vrije trap) Peter ter Luun en Andre v.d. Meer had den ook geen geluk met de afwerking. Tot overmaat van ramp kregen de pu pillen van Rolf Jans in de 25e min. weer een dubieuze strafschop tegen. Nu zou Aad den Boer zijn tegenstander onheus bejegend hebben. Martin de Kraa mocht het nu beter doen maar tot op luchting van alles wat uit Benthuizen kwam, ging de bal naast de verkeerde kant van de paal. Nu had BSC'68 het heft helemaal in handen, maar scoren bleef te moeilijk. Peter ter Luun en Ander vd Meer stonden tegenover één tegen stander maar nog ging de bal er niet in. Tien minuten voor tijd kreeg Pronk van GWP de rode kaart en mocht gaan douchen. Maar ook tegen 10 man werd er niet gescoord. In de 43e min. ging Frans de Gunst weer eens langs de lijn maar zijn goede voorzet was niet aan de ingevallen Jan Tuyl besteed. Toch werd het nog 0-2. Verin blessuretijd kwam de bal uit een voorzet van Frans de Gunst voor het Haagse doel waar de inzet van Jan gestopt werd, de bal kwam voor de voet van Peter ter Luun, die scoorde. Opgelucht verlieten de Benthuizena- ren het veld, 2 punten rijker en de laat ste plaats weer overlatend aan CWP. Zaterdag 6 november speelt BSC'68 weer een uitwedstrijd tegen DORR in Den Haag, aanvang 14.30 uur. Vrijdagavond 5 november wordt in de kantine van BSC'68 aan de Sportlaan in Benthuizen de 3e ronde voor de klaver- jascompetitie gespeeld. Iedereen is welkom, ook niet leden, aanvang 20.15 uur. Benthuizen-Zaterdag 30 oktober werd bij tafeltennisvereniging Tabé de junio rencompetitie na een vakantiestop hervat. Junioren 1 staat na vijf gespeel de wedstrijden in de regio-klasse op een zeer verdienstelijke tweede plaats. In de vijfde klasse junioren gaat Tabé 2 (meisjes) na vijf wedstrijden aan kop. Beide teams speelden zaterdag thuis. Team 1 tegen ATTC 2 uit Alphen ad Rijn werd de wedstrijd van de meeste drie- gamers, in maar liefst zeven partijen werd een derde en beslissende game gespeeld. De Tabé-boys behaalden in vier van de zeven partijen de overwin ning. Raoel Oomen werd door zowel Arjan vd Wel als Chris v Dorp in twee games verslagen, Andy v Dorp had geen moeite met Mark Beider die hij met 21-8 en 21-11 van tafel speelde. Einduitslag 7-3 voor Tabé, die met deze zesde overwinning nog steeds ongesla gen is. Team 2 (de dames) ontvingen eveneens een team uit Alphen ad Rijn: ATTC 7. Ook in de returnwedstrijd wa ren de T abé-dames: Adrie Roos, Agneta en Sabina Tuijl duidelijk de sterksten. Met 9-1 werden de tegenstanders ver slagen. Met deze overwinning hebben zij hun positie, dele plaats, verstevigd. Rijnwoude- Alhoewel de algemene ver achting was dat de Rijndijkers uit dit duel de volle twee winstpunten zouden behalen, is de uitslag voor menig voet balkenner een grote verrassing gewor den. De beginfase van de wedstrijd ken merkte zich vooral in het aftasten van eikaars kunnen. Naarmate de wedstrijd vorderde werd het steeds duidelijker dat Bernardus vooral wat positiespel en combinatievermogen betreft de be tere ploeg was. Toch was het de thuisclub die na 30 minuten spelen de score opende. Een onnodige overtre ding van een der Bernardusverdedi- gers leverde een direkte vrije trap op aan de rand van het strafschotgebied. Onhoudbaar werd het presentje verzil verd en keek Bernardus tegen een 1-0 achterstand aan. Tien minuten later was het W. de Roo die verzuimde om de stand weer op gelijke hoogte te bren gen na het missen van een goede sco ringskans. In de tweede helft was het een beter spelend Bernardus die de wedstrijd naar zich toe trok. Legio kan sen wist de ploeg uit Hazerswoude te creëren, maar evenzo veel mogelijkhe den werden door diverse oranjehem den om zeep geholpen. Na een half uur spelen in de tweede, helft was het nota bene Bernardus verdediger P. Saunier die weder om een onnodige overtreding beging en Bernardus de genadeslag gaf. De toegekende straf schop werd on houdbaar inge schoten. Was Ber nardus hierna ook probeerde, tot sco ren komen was de ploeg van B. Mollers niet in staat. Wederom was de inzet van de Bernardustegenstander groter dan die van de oranjehemden hetgeen de indruk wekt dat de ploeg zijn wedstrij den speelt omdat ze nu eenmaal zijn vastgesteld. Aanstaande vrijdag 5 november is er weer klaverjassen bij Bernardus aan vang 20.00 uur. Voor inlichtingen bel len mw. M. van Kempen telefoon 01714- 13688. Ook onder de naam van de nieuwe sponsor Brasiliananas, blijkt Aeolus zeer goed te presteren. Zo bleven alle elf teams het afgelopen competitie- weekeinde ongeslagen. Hiermee geeft Aeolus aan ook groeimo gelijkheden in de breedte te vertonen. Een goede combinatie tussen oude er varen krachten en nieuw jeugdig talent blijft nog steeds de succesformule van Aeolus. Zo zal ook dit jaar het vijfde team van Aeolus zich weten te handhaven in der derde klasse van het district Zuid-Hol land. het team, bestaande uit ervaren spelers als: Theo van Grieken, Ricardo Lamberts, Hans van Grieken, Gijs Hei kamp, Jacqueline van Grieken, Jolanda Swart en Cora Stuy, moest dit weekein de echter genoegen nemen met een gelijkspel tegen plaatsgenoot Florida. Er had echter meer in gezeten, met name in de tweede mix en de herendub- bel mochten de Aeolussers even aan de overwinning ruiken, maar bleek Florida toch aan het langste eind te trekken. De eerste drie teams van Aeolus zetten hun zegereeks onverstoorbaar voort, zodat zij alle drie nog ongeslagen bo ven aan de ranglijst pronken. Corné de Heij had daartoe een druk weekeinde, hij viel namelijk zaterdag in voor de aan zijn rug geblesseerde Re- mon van Gemeren in het tweede team en zondag kwam hij al weer uit voor zijn eigen derde team. Zo droeg hij in één weekeinde bij aan een tweetal klinkende overwinningen. De overige uitslagen: Aeolus 1-Delft 4: 8-0; DEO 2-Aeolus 2: 2- 6; Aeolus 3- Shuttle'74 3: 7-1; onder Ons 3 -Aeolus 4: 2-6; Aeolus 5- Florida 4: 4-4; DEO 5-Aeolus 6:4-4; Sweti Day 2-Aeolus 7: 4-4; Aeolus 8 - Corbulo 5: 7-1; Aeolus 9 - Voorburg 11: 7-1; Shuttlewoude 8 - Aeolus 10: 4^4; Voorburg 16-Aeolus 11: 1-7. t.k. peugeot 205 GL 5 deurs trekhaak i.g.st. 1984 apk jan '94 3750,- 01828-13375 t.k. 1 vat 60 Itr. shell anti vries 2,- per Itr. 1 dompelpomp 220 volt 75,- 01828-30361 sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - De sjoelcompetitie in Waddinxveen is nog nooit zo spannend geweest. Doordat Jan Kersbergen 1422 punten scoorde staat hij nu eerste in het klassement. Leider Cees Kuipers werd met 1368 vierde en verhuisde door dit resultaat naar de derde plaats in het algemeen klassement. De uitsla gen zijn: klasse A: 1. Jan Kersbergen 1422, 2. Tine Valenkamp 3, Dick Dros 1368 3. Stand A klassement 1:1. Jan Kersber gen 139.125, 2. Cees Kuipers 138.350,3. Wim Slingerland jr. 137.225. Stand 1: M. Renesse 126.900,2. Dirk-jan v. Drunen 126.300, 3. Vera van Beek 126.050. Stand: 1. Cor van Herk 115.800, 2. Cor van Gils 115.300, 3. Jan van Beek 115.267. Klasse D: 1. Kees krijgsman 1120, 2. Peter Botger 1093, 3. Ronald Meijer 1067. Klasse E: 1. Roswelle van Leeuwen 974, 2. Miep Zonderland 951,3. Luke Hardus 940. Hoera! Peter is 11 jaar hartelijk gefeliciteerd papa mania Sandra JVC wordt a.s. zaterdag (ik weet het écht niet meer!) veel plezier hij-hij en zij te gekke rommelmarkt bij Concordia a.d. AP van Neslaan in Boskoop vrije entree op 23 nov. uw kleintje wordt gelezen! Nieuws van Badmintonclub Florida: Nu het bestuur eindelijk een nieuwe trainer in functie heeft, had dit voor het eerste team een onbedoeld schokef fect. 3-5 verlies tegen Thiela 1, door zeer matig spel, terwijl vorige week in Zoe- termeer nog met 5-3 was gewonnen van het sterke Aigis 1. Reeds om 10.00 uur zondagmorgen stond Rob Sikking in Tiel op de baan, maar evenals Dick v. Teijlingen, Lies- beth v. Bergeijk en Mirande van der Zijden viel 't hem niet op dat Thiela 'niet kon badmintonnen'. Alle enkelspelen werden verloren. De gemengd dubbels en de dames dubbels werden makkelijk gewonnen, maar helaas de herendub- bel redde 't weer niet. Florida 1 staat met vier punten uit vijf wedstrijden re delijk veilig. Het jeugdige Florida 2 wist de komst van de nieuwe trainer op de juiste waar de te schatten en won 6-2 in Delft na ook vorige week al met 6-2 te hebben ge wonnen. Zwakke punten zijn nog de (nog) niet zo slimme dames dubbel van Maaike v.d. Weij en Lisette Kuypers en het enkelspel van Thea Fennema. Na een zwakke start nu toch al 5 punten uit 4 wedstrijden. Vermeldenswaard is ook het optreden van derde klasse team 4, dat Aeolus 5 'uit' op 4-4 hield met winst in drie par tijen voor Dick Schaap en dat vorige week 8-0 won van DKC 10 uit Den Haag. Nu vier punten uit vijf wedstrijden. Rob Kneefel, toptrainer, voormalig ass. bondscoach en ook actief bij Aeolus in Waddinxveen, is de nieuwe trainer van de Florida-selectie. Hij neemt 't over van Arie v.d. Bos, die de 'trainerloze'- periode sinds begin van het seizoen op voortreffelijke wijze heeft overbrugd. Een extra stimulans voor de jonge spe lers en inspiratiebron voor de ouderen om er weer eens goed tegenaan te gaan, zo verwacht het Florida-bestuur. Grote potchrysanten en cyclamen Narcissen en Krokussen - 10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten Winterharde violen, Erica winterbloei, Fruitbomen MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor 10,- Witlofwortelen - droog haardhout GEEN KOOPAVOND KWEKE VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg bij de nieuwe rotonde - Tel. 01802-2430 Gouda - Zevenhuizen - Zaterdag speel de ZVH in de Goudse sporthal De Mam moet tegen streekgenoot Radius. Voor Radius was het tot september nog on zeker of het team in de eredivisie zou blijven spelen. Uiteindelijk wist Radius toch een team op de been te krijgen. In de wedstrijd tegen ZVH kon Radius niet beschikken over spelverdeler Erwin v. Reeuwijk, terwijl ZVH op volle sterkte was. De spelers van ZVH lieten het vele, uit Zevenhuizen gekomen, publiek, zien welk doel zij hebben. Vanaf het eerste fluitsignaal zette ZVH de Goudse gastheren met de service onder druk en liet het Zevenhuizense blok weinig ballen gaan. In deze eerste set wist Arno v. Solkema de helft van de blok- punten op zijn naam te zetten en won Rentokil met 5-15 deze set. In de tweede set gaf ZVH, Radius totaal geen kans om punten te scoren, zeer ge concentreerd won de Zevenhuizense ploeg met 0-15. In de derde set zorgde een uitstekend spelende Cees v. Opij- nen met zijn service voor een voor sprong en deze werd door de andere spelers met service en sterke blokke ring uitgebreid naar een 5-15 setwinst. Voor het nog ongeslagen ZVH staat a.s. zaterdag in eigen huis de wedstrijd te gen Kuipers/Zwolle op het programma. De Zwolse ploeg staat op gelijke hoogte met ZVH en zal zeker meer tegenstand te bieden hebben dan Radius. De wed strijd zal om 19.00 uur in het dorpshuis Swanla beginnen. Zaterdag was voor de ZVH jeugd weer de voorronde van het open clubkam pioenschap. De ZVH dames A-jeugd wist op overduidelijke wijze deze voor ronde door te komen; zonder enig set- verlies plaatsten zij zich voor de vol gende ronde om het NK. Bij de heren jeugd verliep het minder. De A-jeugd moest het zonder de gebles seerde Bas Duiverman doen en miste hun vaste spelverdeler. De punten moesten op het eind geteld worden en helaas voor Rentokil bleek dat er vier punten tekort waren om verder te gaan. Voor de heren B-jeugd was dat niet het geval en zij wisten zich ook te plaatsen voor de volgende ronde. De heren C- jeugd moest ook afhaken. Boskoop- Wanneer in het najaar de bla deren weer vallen, de regen weer neer daalt en de temperatuur naar een be denkelijk niveau zakt, gaan ook de spor- tievelingen zich weer anders voelen. Evenals bij het wielrennen de cycle- cross, is er bij de atletiek de veldloop ofwel het "crossen". Op zaterdag 6 no vember houdt de Boskoopse Atletiek Vereniging AV'47 alweer voor de 17e maal de Rabo/FIora Cross. Bij één van de eerste crossen in het seizoen is het altijd een gezellige drukte, want van jong tot oud, en van langzaam tot snel, er is altijd wel een categorie waar je je in thuisvoelt. Rond de velden van AV'47 en de voetbalvereniging Floreant is er weer een heel aantrekkelijk parcours uitgezet van 1500 meter lengte. Maar niet alleen voor wedstrijdatleten, ook zeer zeker voor de recreatieve sporter is het leuk om bij deze Flora Cross aanwezig te zijn. Om 13.00 uur start de prestatieloop over 9 kilometer. Men kan na 3, 4, 5, 6 of 7,5 kilometer stoppen. En natuurlijk is er aan de fi nish het presentje in de vorm van een Boskoops boompje, dat altijd wel een plaatsje vindt in tuin of op balkon. Bui ten het lopen om zal de AV'47 er alles aan doen om het ieder weer ouderwets naar de zin te maken, want natuurlijk zullen ook de pannekoeken er weer zijn. Dit alles was niet mogelijk zonder de medewerking van diverse sponsors. Inl. 01727-14019. Badmintonvereniging Florida hield een spannende finale. Met 15-10,6-15 en 15- 11 wonnen Roel Kalkman (13) en Fabian v. Minnen (13) de spannende finale en daarmee het jeugd-dubbelkampioen- schap van de B.C. Florida. Eervolle ver liezers Emiel v. Boxtel (12) en Patrick v. Esseveld (13). Derde prijs Jeroen v. Boxtel en Hugo van Bergeijk. Het talentvolle duo Maaike v.d. Weij (14) en Madeion Gelderblom(12) won de titel bij de meisjes door in de finale Michelle de Vries (15) en Lisette Kuy- pers(16) met 15-5,15-7 te verslaan. Der de prijs voor Inge Knol en Tabitha Buur man. In de sporthal "De Duikelaar" kwamen zaterdag jl. ook de 'mini's' (6 t/m 9 jaar op de baan, die o.l.v. de onvermoeibare Henk v Boxtel en Evert v Esseveld, vol gens de niet zo eenvoudige dubbelspel- regels allen vier partijen speelden met wisselende partners. Eerste prijs won Jenny Toet, tweede prijs voor Luc Groenewegen en de derde prijs voor Melcher v. Exter. Bij de jeugd B groep (10-13 jaar) ging de titel bij de jongens naar Robert vd Kooij en Karsten vd Vlist, die met 15-12, 15-8 Fedde vd Weij en Rogier Poldner naar de tweede plaats verwezen. De derde prijs was voor Vincent Hageman en Pieter Jelle Kromhout. Bij de meisjes waren Linda Hartwijken DavinaStalder duidelijk de sterksten. Ellen Kooyman en Laurie Passchier werden tweede en Henriëtte vd Groep met Esther Poldner derde. Voorzitter Hilda Mathot reikte de prij zen uit en constateerde o.a. de plezieri ge sfeer mede door de zeer grote be langstelling van ouders en andere sup porters. het gaat goed met de Florida jeugdafdeling, die met meer dan 90 le den één van de grootste in Zuid-Hol land is. Gezocht met spoed: kosthuis voor 56 jarige man: 01793-1943 Trijnie gefeliciteerd met je PC diploma eanneer gaan we naar de chinees Joanda 4 nov. is mijn lieve opa Arie Maasland jarig, hartelijk gefeliciteerd Angela 5 nov. is Patrick één jaar! hartelijk gefeliciteerd oma en opa Bos, kusjes Feestcommissie BSC'68 de voetbaltruuk was zat. 16 okt. geweldig! bedankt! De E1-tjes Silvia Kegge van h.g. met je verjaardag en morgen een fijne dag toegewenst fam. Vis Zevenhuizen- Groeneweg heeft een be langrijke overwinning geboekt op Lek kerkerk. Groeneweg kwam goed uit de startblokken, na enkele gemiste kansen was het na 15 minuten Paul Metselaar, die passte op Leon van Vliet die uit een onmogelijke hoek 1-0 scoorde. Groene weg maakte het zichzelf moeilijk door vele kansen onbenut te laten. Lekker- kerk putte hieruit moed, en na 25 min. kwam Groeneweg goed weg toen een schot van Lekkerkerker Ron van Nie- kerk tegen de paal belandde. Ruststand 1-0. De tweede helft zette Groeneweg, Lekkerkerk onder druk. Na 9 min. in de tweede helft was het Paul Metselaar die op aangeven van Oscar Vuijk hard 2-0 liet aantekenen. Lekkerkerk gaf zich niet gewonnen en bleef de aanval zoe ken. Na 32 min. in de tweede helft scoor de Lekkerkerker Ron van Niekerk uit een vrije trap 2-1. Het spel werd hierna harder. Lekkerkerk moest twee gele kaarten incasseren van de goed leiden de scheidsrechter A. Maat. In de 40ste min. maakte Leon van Vliet plaats voor Ed Roos. In blessuretijd was het Bart Scheffers die 3-1 scoorde. Doordat Ber gambacht gelijk speelde is Groeneweg koploper in de afdeling Gouda. Groeneweg 9-15; Cabauw 10-15; Berg ambacht 9-14; Nic. Boys 10-12; Lekker kerk 10-10; Nieuwerkerk 10-10; Wad dinxveen 10-8; RVC 10-8; Ammerstol 10- 6; Oudewater 10-0.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9