Wadili iixvooii - Boskoop Gouwebad start vernieuwingsoperatie Bibliotheek Waddinxveen Sjoelclub Waddinxveen Expositie V ogelvriend Complicaties? Hoe bedoel je! Tophoveniers presenteren zich tijdens beurs "Ondernemen in Midden-Holland" Boskoopse massagetherapeut bij Lingo Prinsenbal met paardenrace Zon in de schoorsteen Bethel opent nieuw gebouw Kerkdiensten Kerkdiensten WS' HARWA GOED SLAPEN BEGINT BIJ HARWA Schippersvrouwen Petra Gospelkoor Concert "Hosanna" Open repetitieavond bij Meeting •••Het buitenbad Het uitzwembad "Je ziet ze vliegen" Boskoop 14 november Expositie Waddinxveen -14 november Aan nieuw slaapcomfort toe? Kom eens vrijblijvend proef liggen op onze testbedden. Alleen is 't wel even oppassen dat u niet in slaap valt! Loop eens vrijblijvend binnen. VLOERBEDEKKING GORDIJNEN, ZONWERING EN SLAAPCOMFORT Rijnlandstraat 4 2741 GZ Waddinxveen Telefoon 01828-16119 Integrale massage Toekomst Tol Herkenning Eigen verantwoordelijkheid Feestweek Waddinxveen - Maandag 8 november is door de voorzitter van de zwembad commissie, wethouder J.A. Hielema, het startschot geven voor de vernieu wingvan het buitenbad van het Gouwe bad de Sniep in Waddinxveen. In maart heeft de commissie het masterplan aan de gemeenteraad aangeboden waarin werd aangegeven welke vernieuwingen noodzakelijk zijn om de aantrekkings kracht van het Gouwebad in stand te houden. Op 28 april stelde de gemeen teraad een krediet van 1.240.000,- be schikbaar voor de uitvoering van de eerste fase van het masterplan. De eer ste fase omvat de vernieuwing van het buitenbad en het aanleggen van een uitzwembad. Het huidige buitenbad voldoet niet meer aan de eisen van de Wet Veilig heid Hygiëne Zweminrichtingen. Het aanpassen aan de wet zou een investe ring vragen van 634.000,-. Drie jaar er varing met het Gouwebad en een en quête onder de bezoekers heeft uitge wezen dat er behoeft is aan ondiep buitenbad. Gekozen is voor een groot speelbad met een waterdiepte van 0 t/ m 90 cm voorzien van een glijbaan, waterpaddestoelen en een spuitkikker. Voor de allerkleinsten komt er een afge scheiden peuterbad met een water diepte van 0 t/m 30 cm. Rondom het bad wordt een gezellige verblijfsruimte gecreëerd, zodat ouders hun kinderen in het oog kunnen houden en van de zon en een drankje kunnen genieten. Voor de baantjeszwemmers zal het die pe binnenbad ook 's morgens geopend blijven, zodat er voor iedere groep ge bruikers vertier te vinden is. In een gedeelte van het vernieuwde buiten komt een uitzwembad wat de zwemmer de gelegenheid biedt om vanuit het overdekte bad naar buiten te zwemmen. In dit bad biedt om vanuit het overdekte zwembad naar het bui tenzwembad te zwemmen. In dit bad komt een bubbelbad zodat het in de toekomst mogelijk is om zittend in het warme water de sneeuwballen om je oren te krijgen. Dankzij een uniek afdek- systeem en de aansluiting op het warm tekrachtkoppelingssysteem van E.M.H. wordt er zo zuinig mogelijk met energie omgesprongen. In overleg met de aannemer, het bouwbedrijf Gesman B.V. uit Alphen a/d Rijn, wordt er naar gestreefd dat de bezoekers zo weinig mogelijk overlast zullen ondervinden van de verbouwing. Zoals het er thans naar uitziet behoeft het Gouwebad niet gesloten te worden tijdens de verbou wing. Na de verbouwing zal het buiten terrein worden aangepast aan de nieu we situatie. Deze week gaat in de bibliotheek het jaarlijkse leesprogramma van start. Een leesprogramma is een actie om kin deren tot lezen te stimuleren. In het kort komt het hierop neer: voor ieder gelezen boek krijgen de deelnemers aan dit programma een sticker in hun deelnemers-pas, een volle pas geeft recht op een mooie beloning. Omdat het thema dit jaar "Je ziet ze vliegen" is, gaan de boeken van dit leesprogramma over allerlei manieren waarop gevlo gen wordt. De deelnemers-pas heet daarom ook een vlieg-pas, en de jeugd afdeling hangt vol vliegers. Er zijn boe- De prijzen van de laatste sjoelavond die in het gebouw van de Schuttersvereni ging werd gehouden zijn gegaan naar: Klasse A: Dick Dros, Cees Kuipers, Wim Slingerland jr en Wim Valenkamp. Klasse B: J. Blom, Cor Faay, Dirk-Jan van Drunen en Ed den Drijver. Klasse C: C. van Wijk, Adrie Faas, Wim Slingerland sr en Cor Kersbergen. Klasse D: Rien Waardeburg, Ceron van Beek, Jaap van Beek en M.C. Taktor. Klasse E: Corry Boegheim, Rien Boeg- heim, A.J. Voshol en Rosewelle van Leeuwen. De volgende sjoelavond is op woens dag 17 november. Waddinxveen- De Waddinxveense vo gelvereniging "de Vogelvrienden" orga niseert ook dit jaar weer haar jaarlijkse tentoonstelling. Deze zal plaatsvinden in het clubgebouw van de duivenvere- niging "De Sperwer" aan het stations plein in Waddinxveen. De openingstij den zijn als volgt: donderdag 25 novem- ber geopend van 20.00 tot 22.30 uur. (Vrijdag van 14 tot 22.30 uur met om 21.00 uur de trekking van de grote ver loting. Zaterdag 27 november van 10.00 tot 16.00 uur met om 15.30 uur de prijs uitreiking). Op 9 november werd de inschrijving gesloten. Regio-Van 14 t/m 20 november wordt in bijna het gehele land gecollecteerd voor de bestrijding van diabetes, (ook wel suikerziekte genoemd), onder het motto "Geef 's voor Diabetes". Diabetes is nog steeds ongeneeslijk' deskundi gen verwachten dat deze aandoening binnen een aantal jaren sterk toe zal nemen. Over diabetes en de gevolgen hiervan is nog steeds veel onduidelijk heid. Het is noodzakelijk dat het onder zoek naar het ontstaan van deze aan doening en het terugdringen van com plicaties gecontinueerd en uitgebreid wordt. Geef daarom een bijdrage aan de collectant die in die week aanbelt. t.k. hoekbankstel 2+1+1 vr. pr. 400,- t.k. vloerbed. 32 m2 3 jr. oud 750,- 01828-19027 t.k. z.g.a.n. chemische toilet (sanipottie) 90,- 01828-12604 t.k. eiken eethoek 01828-16720 t.k. Toyota starlet bj 85 km 82.000 in perfekte staat apk 5-94 na 18 uur: 01828-31874 t.k, Nissan Sunny 1.3 DX bjr 84 apk feb 94 i.z.g.st. vr. pr. 3600,- na 18 uur: 01828-31580 gratis af te halen jonge poesjes eind november 01827-4441 t.k. 1 pers. inklapbed met bed matras auping ƒ40,- 80 br. 01828-13774 t.k. 6 eiken stoelen met rieten zitting 150,- 01828-14318 t.k. t.e.a.b. electr. orgel Yamaha B 20r 01714- 16445 t.k. Helioform leren dames laarzen z.g.an. mt. 40 zwart van 189,95 voor 60,- 01828-15170 t.k. witte keuken incl. kraan 500,- 01714-1510 Onder de naam 'Tophoveniers' heeft een aantal kwaliteitsbewuste hove niers de krachten gebundeld in Neder- mnds eerste vereniging van kwaliteits hoveniers met eigen kwaliteitskeur merk. Tijdens de druk bezochte beurs "On dernemen in Midden-Holland", die van woensdag 17 t/,m vrijdag 19 november Herv.kerk 9.30 uur ds. W. Jeroense - Moordrecht 17.00 uur dhr. J. v. Lambalgen - Schiedam De Stek 9.30 uur ds. J.H. Langelaar voorber. H. avondmaal Chr.Geref.9.30 uur ds. M.J. Oosting 17.00 uur ds. W.P. de Groot - Den Haag Christengem Bethel (in nieuwe ge bouw) 9.30 uur samenkomst Dick van Steenis Vrijz.Prot.Geloofsgem. 10.00 uur ds. dr. A. Dicou Purmerend ken bij voor alle leeftijden, voor goede en voor minder goede lezers. Het lees programma loopt tot 1 maart 1994. Ge koppeld aan het leesprogramma orga niseert de bibliotheek ook een wed strijd "Wie maakt de mooiste vlieger". Vliegers komen ook terug in het werk van Janny vd Linden. Zij exposeert de maand november in de bibliotheek haar textiel-collages. Het resultaat is een aparte mengeling van wandkleden, collages en aquarellen. Ze zijn te be zichtigen tot eind november a.s. wordt gehouden in het veilingge bouw in Bleiswijk, zal de nieuwe vereni ging zich presenteren aan het publiek. 'Tophoveniers' wordt tijdens de beurs vertegenwoordigd door de gerenom meerde hoveniersbedrijven G.J. Wijs man uit Waddinxveen en Groengroep uit Boskoop. Geref.kerk 10.00 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn; 16.30 uur P.M. de Wit Herv. Kerk 10.00 uur ds. A.A. v. Hou- welingen; 17.00 uur ds. P.A.C. Bon- gers Boskoop - Op 18 november zal in "De Loods" te Boskoop mevrouw S. den Houter van de Vereniging Schippers vrouwen met belangstellenden van ge dachten wisselen over het leiden van een eigen bestaan van schippersvrou wen. Belangstellenden zijn welkom om 20.00 uur. Ingezonden Boskoop- Op 11 november zal de Bos koper Martin de Knegt te zien zijn tij dens de uitzending van het t.v.-spelle- tje Lingo. Dit zal een van de laatste keren zijn dat Lingo wordt gespeeld met 5-letterwoorden omdat de VARA m.i.v. volgend jaar de opzet van dit programma gaat veranderen en er dan met 6-letterwoorden zal worden ge speeld. Martin de Knegt is in het dagelijks leven werkzaam bij de Staatscourant in Den Haag en sinds 1 jaar 's middags en 's avonds bezig om een praktijk integrale massage op te bouwen. Volgens de Knegt is er in de maatschap pij behoeft aan een andere leefwijze die meer gericht is op het geestelijk en lichamelijk welzijn. Hoewel sommigen zich hierbij voornamelijk richten op Oosterse denkbeelden zal er voor de Westerse mens moeten worden ge zocht naar een geleidelijke overgang naar een nieuwe manier van denken waarbij het verband tussen lichaam en geest wordt onderkend. Er zijn echter nog veel mensen die b.v. meer geld aan het onderhoud van hun auto uitgeven dan aan hun lichamelijke conditie. De tol die hiervoor wordt be taald uit zich in een gejaagd leven waar bij stress-verschijnselen sterk op de voorgrond treden en veel mensen zon der dit te beseffen kampen met hyper- ventilatie-verschijnselen. Dit komt om dat de nek- en schouderspieren voort durend worden aangespannen waar door de ademhaling haastig wordt, men niet genoeg meer kan ontspannen en in een vicieuze cirkel terecht komt. Vervolgens bestaat het gevaar dat men hierdoor ziek wordt omdat het lichaam overbelast raakt. Bij een integrale massagebehandeling kan o.a. door voetreflexologie en bind- weefselonderzoek van de rug organi sche overbelasting (maag, lever, e.d.) worden onderkend en zo een opko mend ziekteproces worden gesigna leerd en eventueel voorkomen. Het is hierbij van veel belang dat de massage therapeut zijn grenzen en verantwoor delijkheden in de gaten houdt en men sen met fysieke en/of psychische klach ten goed begeleidt en eventueel door verwijst naar specialisten. Respect en aandacht voor de klachten van een cliënt staan hierbij voorop. Heel belangrijk vindt De Knegt dat cliënten hun eigen verantwoordelijk leren nemen en zich niet zonder meer 'overgegeven' aan huisartsen e.d. om dat ook een bewuste en positieve le venswijze de eigen weerstand zeer kan beïnvloeden en ziekte kan voorkomen. Bij integrale massage wordt de cliënt door ontspanning bewust gemaakt van zijn gejaagde bestaan en ziet vervol gens dat het ook anders kan. Men is hierdoor gemakkelijker in staat om keuzes te maken, stressvolle situa ties te onderkennen en zich hier van te distantiëren. Cliënten worden al naar gelang hun klachten, geholpen via o.a. klassieke massage, polariteitsmassa ge, voetreflexologie en acupressuur- technieken. Ook bestaat de mogelijkheid tot spier- ontspanning door gebruik te maken van solarium/infraroodbestraling, waarbij men op en verwarmde mat ligt en een naar alle kanten uitstralende vibratiemassage ondergaat. Deze komt ook de conditie van gewrich ten zeer ten goede en is een prima middel bij artroseklachten e.d. of sportblessures. Wie nadere informatie wil over integra le massage kan zich richten tot Martin de Knegt, Kruiskruid 9 te Boskoop, tel. 01727-17883 of tot het HOLOS-instituut te Amsterdam waar op HBO-niveau onder auspiciën van de NOVAG (Neder landse Organisatie van Alternatieve Genezers) 3-jarige part-time opleidin gen worden gegeven, tel 020-6893255. Boskoop-Zondag 14 november is er 's middags weer een bijzondere dienst in Boskoop. Deze vindt plaats in de Geref. kerk en het populaire Petra Gospelkoor werkt er aan mee. Aanvang 17.00 uur en iedereen is er van harte welkom. Boskoop- De Chr. Gem. Zangver. "Ho sanna" geeft op 18 november een con cert in de Ned. Herv. kerk te Boskoop. Het koor staat onder leiding van Her man F. Kapteijn. Het orgel wordt be speelt door Leen Ramp. Medewerking wordt verleend door het Chr. Waddinx- veens Mannenkoor "De Gouwestem" o.l.v. Martin Mans. Het koor wordt mu zikaal begeleid door Ben Kramer. Het concert begint om 20.00 uur. Waddinxveen-Al ruim een maand repe teert Meeting onder leiding van de nieu we dirigent Ronald de Jong. De wisse lingvan de wacht heeft een zeer positie ve uitwerking gehad op de leden van het koor. Gezien deze enthousiaste uit werking op het koor willen we ook graag anderen de gelegenheid geven om deze enthousiaste sfeer te proeven. Daarom organiseert Meeting een open repetitieavond op 18 november in de Kruiskerk. Boskoop>-Op zaterdag 13 november zal in de Rozenburcht aan de Rozenlaan te Boskoop het traditionele Prinsenbal gehouden worden. Die avond zal de zaal omgetoverd zijn tot een heuse Paardenracebaan, een tribune en een V.I.P. box zullen ook niet ontbreken. In het voorprogramma krijgen de bezoe kers de kans om bij de races een gokje te wagen. Bij de wedkantoren kunnen dan lootjes gekocht worden voor één van de paarden die meelopen in de race. Diezelfde avond zal afscheid ge nomen worden van Prins Aqarius en Hofdame Jolanda. Natuurlijk wordt er om precies 23.11 de nieuwe (20e) prins gekozen. De zaal is open om 20.00 uur. Boskoop)- Elk jaar organiseert de vere niging De Zonnebloem de actie "Zon in de schoorsteen", wat inhoudt, dat er aan zieken en gehandicapten een pre sentje wordt toegestuurd door een goe de, onbekende gever. Deze actie wordt gecoördineerd door de plaatselijke en regionale afdelingen van De Zonne bloem, zodat een goede afstemming mogelijk is. De Zonnebloem kan helaas niet al haar gasten: De zieke en gehandi capte medemensen, zelf een aardig heidje sturen. Daarom doet zij een be roep op een ieder die haar wil steunen in deze actie. Bij deze doet zij PPK een oproep aan een ieder die binnen zijn of haar kennissenkring iemand weet die voor een goede gave in aanmerking komt, dit aan de Zonnebloem bekend te maken. Voor de Zonnebloem afd. Bos koop is de coördinatrice van deze sym pathieke actie mevr. C. v Veen, tel. 01727-15216. Mensen die de Zonne bloem willen steunen en iemand geluk kig willen meiken met een onverwacht presentje kunnen met haar contact opnemen. t.k. nieuwe flessen koelkast Bauknecht Kfic 1733 inbouw 01828-15394 t.k. gevr. vietpits electrische kookplaat 01828-15972 t.k. zonnehemel 10 lamps met standaard vr. pr. 200.-01828-16371 t.k. Batavus imperial fietsendrager 30,- 01828-17409 t.k. z.g.a.n. aquarium met toebehoren 60x40x30 merkjuwel 450,- 01828-18302 t.k. zaanse klok 75,- 01828-17485 Boskoop - Zaterdag 13 november vindt de officiële opening plaats van het nieu we gebouw van de Volle Evangeliege meente Bethel. Hiermee is voor deze gemeente een einde gekomen aan het grote ruimtegebrek van de laatste ja ren, in het oude kerkgebouw aan de Burg.Colijnstraat. Het nieuwe kerkge bouw ligt aan de Boomgaard, in de nieu we wijk Waterrijk. De voormalige boomkwekerijloods van De Bruin is door aannemer Verweij verbouwd tot kerk. Nadat de aannemer de ruwbouw gereed had, heeft een groot aantal ge meenteleden de handen uit de mouwen gestoken om het gebouw te voltooien. Hetgeen nu in gebruik genomen kan worden is een zaal waar samenkom sten gehouden worden, zalen voor kin- derdienst en creche, een jeugdhonk, een geluidsstudio, een keuken, toilet ten en een garderobe. Tegelijkertijd wordt de naam veranderd in Christen gemeente Bethel. Men heeft bewust voor de naamsverandering gekozen omdat de oude wat aanmatigend is. Parkeerproblemen hoeven er niet meer te zijn, omdat voor hotel Neuf een groot parkeerterrein komt, waar het kerkelij ke en winkelende publiek auto's kwijt kan. De aanstaande week wordt feestweek bij de Christengemeente Bethel. Zater dagmiddag is de officiële opening voor gemeente en genodigden. Zondag is er de gehele dag gemeentedag. Dinsdagmorgen 16 november komt Edith Schouten (9.30 uur) spreken op een "vrouwenochtend". Elly en Rikkert zullen op woensdagmid dag 17 november om 14.30 uur een optreden voor belangstellende kinde ren en hun ouders verzorgen. Donderdagavond is er 'open huis' voor iedereen. Vrijdagavond is er voor de jeugd een concert met Peter Vlug en zijn Power- praiseband. The Continental Singers Zaterdagavond vormt een concert met de bekende Continental Singers, de grootse slotmanifestatie. Aanvang 19.30 uur. Kaarten zijn een half uur voor elke voorstelling verkrijgbaar aan de zaal. De Vrouwenochtend is gratis toeganke lijk, evenals de 'open-avond'. Inl. tel. 01727-17180/16491

Hart van Holland | 1993 | | pagina 11