van Tennisclub Zevenhuizen sluit jubileumjaar met knallend feest Politieberichten IJssel en Gouwe Boelhuis trok veel publiek i Netto-opbrengst drieduizend gulden voor Artsen zonder Grenzen Algemene Beschouwingen gemeenteraad Muziekavond Hart van Holland/10 november 1993 pagina 13 f Buikdansen Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen •Honderd centen= 18 gulden* Boskoop: Zevenhuizen - Zaterdagavond jl. werd in dorpshuis "Swanla" de laatste activi teit van het jubileumjaar van Tennis club Zevenhuizen gevierd. Het slotfeest werd net als de overige activiteiten tijdens het jubileumjaar, georganiseerd door een commissie be staande uit de navolgende personen: Günther Underbergh, Jos Magdelijns, Peter Hovens, Toon Claessen, Olga Ro- drigues, Petra van Drunen en Ettina Rijckenberg. Maar liefst meer dan 150 leden woon den het slotfeest bij in een sfeervol aangeklede zaal met een voortreffelijke band waarbij gedanst kon worden. Arie van Rijs werd op deze avond door voorzitter Wim v.d. Weerdhof in het zonnetje gezet, omdat hij de oprichter is van de vereniging. Hij kreeg als ere lid, wat hij al 20 jaar is, de 'ere-speid' opgespeld. Penningmeester Hans Knijnenberg liet Zevenhuizen -ln deze Hart van Holland kunnen helaas nog niet de algemene beschouwingen op de gemeentebegro ting 1994 gepubliceerd worden die maandagavond gehouden werden. Slechts de WD en Gemeentebelangen leverden voor de begrotingsraad de beschowuingen onder embargo in. We hopen de beschowuingen voorzien met de beantwoording van B. en W. in de volgende HvH te publiceren. aan de hand van verkochte barkaarten zien dat ondanks het slechte weer van afgelopen seizoen de bar goed had ge draaid. Uit de grote stapel werden acht kaarten getrokken. De gelukkigen krij gen kaarten voor gratis rondjes aan de bar in het nieuwe seizoen. Spectaculair was voor de aanwezigen het optreden van een multifunctionele dame: een buikdanseres die met vuur speelde en slangen bezwoer. Die slan gen joegen de aanwezigen de stuipen op het lijf. Bekomen dan de schrik genoten de aan wezigen van een voortreffelijk, door dorpshuisbeheerder en medewerkers, verzorgd buffet. Als (tijdelijk) blijvend aandenken kre gen de dames tot besluit van het feest een rode roos aangereikt. Zevenhuizen- De Zeven Muzen organi seert de vijfde muziekavond voor ama teurmusici op vrijdag 12 november a.s. in het dorpshuis Swanla te Zevenhui zen. Aanvang 20.00 uur. Het program ma is zeer divers, maar overwegend klassiek. Er wordt gespeeld op piano, dwarsfluit, gitaar, hoorn, klarinet, blok fluit en accordeon. Er worden ook lie deren ten gehore gebracht. Iedereen is van harte welkom. De toegang is gratis. moeder van vliet 80 jr. hartelijk gefeliciteerd met uw verjaardag bas annie dick joke Aanrijdingen: Woensdagmiddag zag een 56 jarige be stuurster van een personenauto te laat dat het verkeer op de Bredeweg stil stond. Het gevolg was dat zij tegen de achterste stilstaande botste die daar door werd opgeduwd tegen de daar voor stilstaande auto. De bestuurder van deze auto, een 40 jarige man uit Moordrecht, is met een pijnlijke nek naar het ziekenhuis vervoerd. De mid delste auto was zeer zwaar bescha digd. Zondagmiddag werd aangifte gedaan van doorrijden na aanrijding. De perso nenauto van een 28 jarige Rijswijker had zaterdagavond geparkeerd ge staan op de parkeerplaats van het Dorpshuis. Hij trof zijn auto aan met een zwaar beschadigd rechter voor portier en spatbord. Inbraak/diefstal: Bij een bedrijf aan de Nijverheidsstraat werd 1 november ontdekt dat in het kantoor was ingebroken. Dat moest in het daar vooafgaande weekend zijn ge beurd. Er werd niets vermist. Waarde volle spullen worden daar n.l. niet ach tergelaten. Pas nadat het inbraakalarm 3x was af gegaan en hij mensen in zijn kas zag lopen, belde een tuinder aan de Knib- belweg de politie. De gebeurde 's-nacht om 1.30 uur op vrijdag 5 november. Toen de politie ter plaatse kwam wa ren de vogels gevlogen. Kort na het bovenstaande voorval trof de politie een vrachtauto aan op het Nijverheidscentrum met een openge broken deur en een vernield contact slot. Dit voertuig was gestolen te Zoe- termeer maar daar wist de eigenaar nog niet van. Helaas werden ook hier geen daders aangetroffen. Voor de zoveelste keer werd vrijdag 5 november aangifte gedaan van diefstal 'van lege kratten bij een groothandel te Moerkapelle. Men had zich via het hek toeganf verschaft tot het opslagterrein. Aam de Papaverlaan te Moerkapelle werd vrijdag ingebroken in een woning. De dader verschafte zich toegang via de achterdeur. Weggenomen werd geld en een sierraad Overig nieuws: Op het Nijverkeidscentrum zijn in het weekend van 2 vrachtwagens de kop lampen en de spiegels vernield. In de nacht van zondag op maandag brandde aan de Van Hasseltweg het ketelhuis af van een paprikateler. De brand was omstreeks 01.20 uur ont staan. Aanrijdingen: Een 33 jarige Waddinxveense bestuur ster van een personenauto zag niet dat zij een bromfietser tegenkwam toen zij linksaf sloeg vanaf de Sniepweg een zijstraat in. Een aanrijding was het ge volg. De bromfietsster, een 16 jarige uit Waddinxveen, is met een bovenbeen breuk vervoert naar het Bleulandzie- kenhuis. Een 39 jarige Boskoper werd donder dagochtend vroeg snel van zijn bijna antieke personenauto afgeholpen. Een 56 jarige busbestuurder van West Ne derland zag te laat dat hij een inrit in reed en botste tegen de Citroen DS (snoek). Gevolg: personenauto totall- loss. Een 67 jarige bestuurder van een perso nenauto reed donderdagmiddag de parkeerplaats van Be-Fair aan de Sniep weg op. Hij zag daarbij niet er een brom fietser over het daarnaast gelegen fiets pad reed. Een aanrijding was onvermij delijk. Een 16 jarig meisje uit Waddinx veen kwam ten val en is vervoerd naar het Bleulandziekenhuis. Zij bleek kneu zingen te hebben over het gehele lichaam. Doorrijden na schaderijding: In de nacht van 3 op 4 nov. werd op de parkeerplaats naast Gruttodreef 1 een personenauto aangereden. Gevolg: grote deuk in het rechterportier. Getui gen worden verzocht zich te melden Een 14 jarige scholier uit Boskoop nam donderdagmiddag de kortste weg naar huis en reed daarbij over priveterrein van een bedrijf aan de Willem de Zwij gerlaan. Daar werd hij aangereden door een heftruck. Omdat het op priveter rein gebeurde zullen betrokkenen zelf de schade moeten regelen. Vrijdagochtend rond half acht vond aan aanrijding plaats op het Noordein de. Een 30 jarige Waddinxvener reed vanaf de Wadde het Noordeinde op richting dorp. Hij zag daarbij een perso nenauto over het hoofd die werd be stuurd door een 46 jarige Wad dinxvener. Gevolg: een fikse aanrijding waarbij beide voertuigen zwaar be schadigd werden. Een bestuurder had lichte verwondingen aan zijn knie. Diefstal fietsen: Simplex herenfiets uit stalling Samen werkingsschool 1-11; groene dames fiets bij het station Stationsplein; zwar te Gazelle herenfiets met trommelrem en versnelling en een zwarte Magneet damesfiets beide ontvreemd aan het Omloop vrijdagavond tussen 20.30 en 21.30uur; bruine herenfiets Colorado voor flat aan Wilgenhorst. Inbraak/diefstal: Woensdagmorgen werd vanuit het ma gazijn van een autohandelaar aan de Zuidelijke Dwarsweg 5 autoradio's ge stolen. Het is niet bekend hoe het e.e.a. is gebeurd. Woensdagavond werd bij het zwembad De Sniep een nagenoeg nieuwe snor- scooter gestolen van een 35 jarige vrouw uit Gouda. Het betreft een groe ne Peugeot Rapido met het verz.plaatje TBH-657. Tijdens de koopavond werd in de Pas sage ingebroken in 2 woningen. De voordeuren werden met geweld open gebroken en de woningen werden ge heel doorzocht. Er worden sierraden en geld vermist. In de nacht van donderdag op vrijdag Zevenhuizen - "Voor herhaling vat baar", was zaterdag de conclusie van een enthousiast publiek. De leden van Lions Club Zevenhuizen vonden dat ook en boekten de eerste zaterdag van november 1994(1) voor het twee de boelhuis bij La Baraque. Van hein de en verre kwamen honderden jl. zaterdag naar La Baraque in Zeven huizen, waar de Lions Club Zevenhui zen voor de eerste maal een grootse boelhuis-veiling organiseerde. De discotheek met verlaagde vloer en daaromheen het publiek, bood zater dagmiddag een kleurrijk schouwspel. Na een lange voorbereidingstijd en een uitgebreide promotiecampagne, kon veilingmeester Kroes aan de slag. Op vlotte en originele wijze, zorgde hij voor een vlekkeloos verloop van de boelhuis-veiling, daarbij geassisteerd door de Lions Clubleden. Trok het kijk-uur meer dan driehon derd bezoekers, tijdens de veiling kwa men daar zeker nog eens vijftig bij. Jammer dat sommige kavels (te veilen objecten) niet verkocht konden wor den, hetgeen soms te wijten was aan het ingezette bedrag. Beroepshandel aren kennen de waarde van hun 'han del'. Lions Club had veel kavels van particu lieren die niet zoveel op hoefden te brengen en die graag het goede doel steunden. Die curiosa en grapjes vonden gretig aftrek bij een breed publiek. Zo brach ten honderd centen in een sigaren- doosje brachten maar liefst achttien gulden op. Na afloop kon de balans opgemaakt worden: twaalfduizend gulden omzet met een netto-opbrengst van driedui zend gulden. "Geslaagd", zegt Lions Club-lid Piet Spelt, "we zijn bijzonder tevreden. Aarzelend hadden wij een bedrag van vijftienhonderd gulden geschat. We zijn blij met dit mooie resultaat voor het goede doel 'Artsen zonder grenzen', de deelname van zovelen, het vele publiek en met de publiciteit, met name in Hart van Holland, waar door ook velen uit de regio, van Bos koop tot Rijnwoude, de veiling be zochten. Volgend jaar hopen we het nog eens dunnetjes over te doen". werden van een bouwterrein aan de Staringlaan 27 rollen dakbedekking ge stolen. In de nacht van zaterdag op zondag kwam rond kwart over twee kwam een melding binnen van een verdachte auto. Ter plaatse gekomen gingen de 4 inzittenden er lopend vandoor. Een werd in de kraag gegrepen, een 26 jari ge Fransman. In de auto werd een Sanyo radio-cassetterecorder aange troffen en in de buurt van de auto nog een complete Technics steriotoren. Uit het verdere onderzoek door de re cherche is gebleken dat de personen auto was gestolen aan de Brederolaan en dat door deze personen was inge broken in een woning aan de Souburg- hlaan waar behalve de sterio-installatie ook nog een video, een klok en nog het e.e.a. was ontvreemd. Zondagochtend deed de eigenaar van een personenauto uit de Jan Luyken- straat aangifte van diefstal van zijn au- dio-apparatuur. 's Nachts om 4.15 had een buurtbewoner lawaai gehoord en had hij een personenauto snel zien wegrijden. Wanneer dan vervolgens de politie NIET gebeld wordt, blijft het voor de politie natuurlijk wel moeilijk om zo'n dader te pakken. Uit een vrachtauto die stond gepar keerd aan de Limaweg werd in de nacht van zondag op maandag de autoradio gestolen. Het rechter portierslot werd vernield. Verschillende vernielingen: Op maandag 1 november werd 5 x aan gifte gedaan van vernieling aan een auto. Deze vernielingen waren mogelijk in het daar vooafgaande weekend ge pleegd. Het betrof het afbreken van spiegels en ruitenwissers. Van een auto werd de koplamp kapot geslagen. Van een school aan de Kanaalweg werd aangifte gedaan van vernieling van 2 buitenlampen. Overig nieuws: Afgelopen zaterdag en zondag zijn door de politie Rotterdam 2 mannen en 2 vrouwen aangehouden in een gestolen auto. Het betroffen allen Rotterdam mers van ongeveer 30 jaar. Zij waren betrokken bij 2 gevallen van zakkenrol lerij gepleegd te Waddinxveen op 28 oktober. Maandagavond 1 november kwam te gen negen uur de melding binnen van een uitslaande brand op het Coene- coopterrein. Toen brandweer en poli tie ter plaatse kwamen, bleek het te gaan om een leegstaande boerderij aan de Zuidelijke Dwarsweg. Gezien het feit dat de brandweer op maandagavond zijn oefenavond heeft, was bijna ieder een in dienst en derhalve zeer snel ter plaatse. De boerderij stond echter al over de gehele lengte in lichter laaie. De boerderij was eigendom van de Ge meente en stond op de nominatie ge sloopt te worden. Omdat er waar schijnlijk sprake is van brandstichting wordt daar door de politie een onder zoek naar ingesteld. Afgelopen week werd gemeld dat er dikke rookpluimen uit de schoorsteen van een voormalige meubelfabriek op stegen. Bij onderzoek bleek dat in een oude verwarmingsketel snoei-afval werd verstookt. Aangezien het ver branden van afval is voorbehouden aan instanties die daarvoor zijn ingericht alsmede een vergunning hebben, is een einde gemaakt aan deze praktijk. Met de eigenaar van de verwarmingsketel de afspraak gemaakt dat het voor dit doel niet meer gebruikt kan worden. Aanrijdingen: Een fietser en een personenauto reden dinsdagmiddag beiden over het Re- ijerskoop in de richting van de hefbrug. Bij het Plankier sloeg de personenauto rechtsaf zonder daarbij de fietser op te merken. De fietser, een 30 jarige mém uit Alphen, kwam daardoor ten val en is met snijwonden in het gezicht voor behandeiijng naar een dokter ge bracht. Dader doorrijder gepakt: Nadat de Waddinxveense bestuurder van een vrachtauto donderdagochtend op de Wasmoeskade tegen een andere vrachtauto was aangereden, reed hij door. Een getuige noteerde het kente ken en werd de verdachte even later door de politie Aalsmeer aangehou den. Hij krijgt een proces-verbaal voor doorrijden na aanrijding. Op het Noordeinde te Boskoop is don derdagavond een zuil op een midden geleider plat gereden. De dader is door gereden. Nadat hij al slingerend en na over een paaltje te zijn heengereden op het trot toir van de Voorofsche, kwam deze 62 jarige Boskoper tot stilstand. Bij con trole bleek hij zwaar onder invloed. Zijn rijbewijs is ingevorderd. Een 21 jarige Boskoopse lette vrijdag ochtend rond 7.30 uur niet goed op toen zij wegreed bij haar woning aan de Zijde. Een 16 jarige bromfietser botste daardoor tegen haar auto en rolde over de motorkap. Een achteropkomende auto reed vervolgens over de brom fiets. De bestuurder van de bromfiets had een pijnlijke heup. Toen vrijdagavond om 20.30 uur de bestuurder van een personenauto was gestopt op het Noordeinde omdat daar iemand aan het keren was, reed een 44 jarige Boskoper tegen de achterzijde van het stilstaande voertuig. Deze be stuurder bleek tevens teveel gedron ken te hebben. Inbraak/diefstal: Woensdagochtend tegen 8 uur ontdek te een 64 jarige Boskoper uit de Ridder- buurt dat zijn personenauto was gesto len. Omdat werd vermoed dat het voer tuig mogelijk de grens over zou zijn werd er internationale bekendheid aan gegeven, 's Middags om 15.00 uur kwam het bericht binnen dat een 20 jarige man met auto was aangehouden door de Duitse politie aan de Duits- Poolse grens. Zowel auto als verdachte zullen worden opgehaald. Het vermoe den bestaat dat hier een organisatie achter zit, die zich bezig houdt met het over de grens brengen van gestolen auto's. In een verenigingsbegouw aan de Zijde bleek vrijdagavond dat een diefstal had plaats gevonden. Er werden n.l. geen braaksporen gevonden maar er was wel een geldkistje en een spaarvarken weg. Van een kweker aan het Voshol werden de afgelopen week 300 klimrozen gesto len. Overig nieuws: Krantenjongens hoorden woensdag avond rond 18.00 uur gegil uit een wo ning aan de Biezen. Zij zagen dat er binnen een oude vrouw op de grond lag en hebben de politie gewaarschuwd. Een eveneens gewaarschuwde dokter constateerde dat zij een gebroken bo venbeen had. Ze is vervoerd naar het Bleulandziekenhuis. Zaterdagmorgen werden 35 automobi listen bekeurd voor verkeerd parkeren nabij de vogelbeurs aan de A.P. van Neslaan. Je moet wel een ontzettende hekel hebben aan een stukje lopen om dit ervoor te hebben.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 13