Hoe bedoel je! Koudekerkse op t.v. Óok eeen Bernardus-ASC 4-1 Keukencentrum in nieuw pand Complicaties? Hart - van - Holland - allerlei Buitenplanten, voor een gezellige sfeer Hervormde kerk restauratie Idemtie ptaat$en??? t/td de bon "m op pagina Hart van Holland/10 november 1993 pagina 17 Diabetes (suikerziekte) is nog altijd ongeneeslijk en heeft veel ingrijpende gevolgen. Complicaties aan ogen, hart en bloedvaten, zenuwstelsel, nieren, voeten... Diabetes sluipt gevaarlijk door het hele lichaam. Toch wordt er nog vaak onwetend gezegd: Complicaties? Hoe bedoel je? Steun daarom het wetenschappelijk onderzoek, steun de actie Geef 's voor diabetes. Diabetes londs Nederland, Amersfoort Rood en groen Hulst in soorten Kronkelig Regio-November heeft vanwege de kor tende dagen een winterse sfeer, ook al is het officieel nog herfst. Planten met vrolijke kleuren zijn welkom, in en rond het huis. Sterke soorten geven vele weken plezier, bijvoorbeeld in potten bij de deur, op het balkon of terras. Ga kijken wat er allemaal voor moois is. Besplanten zijn favoriet. Zolang de thermometer niet te veel graden onder het vriespunt aangeeft, is Pernettya een goede keus. Deze kleine winter groene heester zit rijk in de bessen en die hebben prachtige kleuren: wit, roze of paars. Door een pot te gebruiken in een bijpassende kleur (bijvoorbeeld donkerrood of diepblauw) vormt zo'n struikje een duurzame blikvanger. Wil zo'n struikje in de tuin opnieuw bloe men krijgen, dan is het bijplanten van een mannelijke plant vereist. Die zorgt met z'n stuifmeel dat de vrouwelijke planten rijk bes dragen. Deze soort be hoort tot de heidefamilie en groeit 't beste op zure, humusrijke grond. TIP. Op een koele plek in huis blijft Pernet tya vele weken mooi. Geef met mate water. Sproei af en toe. Kleine heesters zijn geliefd, omdat ze zoveel gebruiksmogelijkheden heb ben. Neem bijvoorbeeld Skimmia ree- vesiana. De struik wordt niet hoger dan circa 40 cm en kan breed uitgroeien. Het donkergroene blad siert de plant zomer en winter. De bessen zijn diep rood en blijven bijzonder lang mooi. Daarom geeft zo'n plant in een pot veel plezier. In de tuin vraagt dit struikje een plek je met wat uren zon. Niet te zonnig, dan wordt het blad geelgroen. TIP. Deze Skimmia houdt niet van verplan ten. Zet hem in de tuin dus direct op een geschikte plek. Wie kerstmis zegt, denkt aan beshulst. Sfeervoller materiaal is er nauwelijks. Het leerachtige, gestekelde blad blijft lang mooi en de glanzend rode bessen zijn goed houdbaar. Voor in de tuin is er een ruime keus aan hulstsoorten. In de zomer en winter zijn het decoratieve planten, die overal willen groeien. Ze zijn er ook met gele bessen en met klein, diepgroenblad. Om in huis in een vaas (met water) te zetten is bladverliezen de hulst (Ilex verticillata) erg mooi. De takken zijn afgesneden te koop en laten zich goed met blad of bloemen combi neren. TIP. Hulsten met gestekeld blad zijn on doordringbaar. Pak afgevallen en ver droogd blad alleen met (tuin) hand schoenen aan! Ruimte in de tuin voor een winterse blikvanger? Koop een kronkelhazelaar, Corylus avellana 'Contorta'. De takken zijn soms bijna kurketrekker-achtig ge draaid en dat staat bijzonder decora tief. Als in het voorjaar lange stuifmeel- Koudekerk a.d. Rijn - De 15-jarige Timara Zuydwijk uit Koudekerk is op 19 november te zien op t.v. Zij treedt in een dansgroep van 14 meisjes van de HAVO voor 'muziek en dans' uit Rotterdam voor het voetlicht in het programma "Geef nooit op", gepre senteerd door Peter Jan Rens. Het t.v.-programma op RTL-4 begint om 20.30 uur. Dinsdag 2 november waren de opnamen voor de uitzending van 19 november Deze duurden bijna een hele dag. Ruim anderhalf jaar geleden werd een aanvraag ingediend door twee meisjes van de HAVO voor muziek en dans, voormalige klasgenootjes van Timara. Deze is nu leerling van een school voor HAVO in Leiden, omdat ze een exact vakkenpakket prefereerde. Op deze school kan ze toch haar creativiteit kwijt omdat ze deelneemt in een musical. Voorts volgt ze op vrijdag en zaterdag nog dansles sen aan de Rotterdamse opleiding voor 'muziek en dans'. De dansgroep laat een Armeense folkloristische dans zien. De meisjes zijn gekleed in rode rokken en zwarte shirts waarbij een witte shawl. De mesjes kregen na afloop een sweatshirt met opdruk en een leuke beer. katjes de struik sieren, is hij echt in feesttooi. De struik groeit vrij langzaam en is dus ook geschikt voor een kleine tuin. TIP: Als er eens een enkele rechte tak uit de grond groeit, is die van de onder stam (de hazelnoot). Snoei hem hele maal weg. J.k. 2-2 zits bankstellen zw/wit geverfd grenen wie wil mij 1x per 14 dagen helpen met huishoud, studentenpr. nu 100,- 01828-30259 werk 01714-16160 t.k. meisjesfiets z.g.a.n. mint/rose 20 inch 150,-079-31770 t.k. MSC 2 van Philips incl. software hard ware t.k. gevr blank eiken meubelen in goede staat instruktieboek 010-2201960 zijnde 01827-3536 t.k. haardroogkap tafelmodel als nieuw 75,- 079-313883 t.k. gashaard 150,-; benraad Luxafles wit 150 t.k. smeedijz. wieg wit matr. dekentjes lakentjes br. 180 h. 25,- 01727-16035 100,- hemel 01828-19801 VW Jetta 1600 bj 82 apk 7-94 gev Polo of corsa 01803-15090 t k. truien handgebreid eiken en grenen t.k. gr. Zaanse klok Schubert Plantsoen 32 spiegels 01828-15756 01714-12371 t.k. wit skipak mt. 74/80 borg gevoerd met bontrand 30,-01714-12216 t.k. skischoenen maat 43 3 dagen gebruikt t.k. atag gasfornuis met grill draaispit 100,- 01727-17835 150,- 01714-15010 t.k. 1 3 zits bank ca. 60 jaar eiken met webbing groninger stijl 2 stoelen vr. pr. 400,-01714-12405 2 gr. hondenbakken 30,- p st. geglaz. t.k. tel. beantwoorder merk Elro nieuw in doos tionderiem m halsband 10,- hondedekje ƒ10,- met cassette 75,- 01727-12635 01727-13396 Rijnwoude- Al spoedig bleek dat Ber- nardus de betere ploeg was. Toch moesten de toeschouwers 30 minuten wachten op de openingsscore. Het was Jeroen v. Mill die met een mooie kop bal, keihard en onhoudbaar voor de keeper, via de onderkant van de lat de score opende. Nog geen minuut later stond het al weer gelijk. Een vrije trap aan de rand van het strafschopgebied werd uitstekend benut en doelman R. Doze had evenals vorige week, bij een identieke situatie, het nakijken. Het publiek kreeg waar voor z'n geld, want het eerste offensief van de thuis club na de aftrap, was succesvol. Een snelle aanval werd op een beheerste wijze door John v.d. Werff afgerond en kon de score van 2-1 op het bord wor den afgelezen. Drie doelpunten in drie minuten tijd was het meest aantrekkelijke feit uit de eerste helft. Ook na de hervatting bleef Bernardus het betere van het spel houden. ASC wilde wel maar kreeg de kans niet om echt gevaarlijk te worden voor het doel van de thuisclub. De oranjehemden beheersten het spel volkomen en wa ren er op uit om de voorsprong verder uit te bouwen. Toch moesten de sup porters nog tot 25 minuten spelen in de tweede helft hierop wachten. Een foutje in de ASC verdediging werd op een deskundige wijze door Jos van Kampen afgestraft:3-l. het was diezelf de Jos van Kampen die nog geen tien minuten later vanaf de rand van het strafschopgebied enorm uithaalde, maar de bal tegen de lat in plaats van het net zag belanden. Vijf minuten voor tijd was het Joop de Boer, die na goed combinatiewerk, waardoor de ASC ver dediging volkomen uitgespeeld werd, die de eindstand op 4-1 bracht. Een dik verdiende overwinning die de Rijndijkers weer het nodige zelfver trouwen zal geven. Benthuizen - In Benthuizen wordt op dit moment hard gewerkt aan de renovatie van de Hervormde Kerk. Aannemingsbedrijf Van Noort heeft de fundering vernieuwd. Thans wordt de laatste hand buiten gelegd, waarna het binnenwerk nog ter hand wordt genomen. De restauratie is waarschijnlijk voor de Kerst gereed. Waddinxveen - Tal van kook en vakdemonstraties werden in het nieuwe pand van het Keukencentrum gehouden, tijdens een geslaagde openingsweek. Het Keukencen trum, in het voormalige pand van Verbakei aan de Zuidkade, biedt tevens een scala aan badkamers. Hart van Holland organiseert in samenwerking met de Vereniging Molenvrienden van het Rottemerengebied een puzzelactie. Hoofdprijs een waarde- cheque van vijfduizend gulden, te besteden bij het Keukencentrum.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 17