TE KOOP GéVRAAGD D ^o°7»Oa-ornsO.OOO,=. hoooo° ^.y mossel middag/avond vanaf 17.00 uur 12,50 Trefpunt "de Tas échte Trefpunt De Tas heeft nieuwe- bekende gezichten Jaarlijkse Schieland info weer in de bus 1,98 l rode kool 0,69 "r de pri'|Skl®!*?* van circa ƒ140. „„Lwoningen in /300-T^one,onge^-^teve,oPe, M. VIERSTRA 10 kiwi's 10 Spaanse navels i aq 20 mandarijnen rauwkost Intocht Sint Nicolaas De Schuilplaats Kerkschooldienst in "De Hoeksteen" pagina 22 Hart van Holland/10 november 1993 grote tussen °f h«ek^25-000,= prijsklasse van c.rca Overweegt u nu bel ons'. Telefoon 01714-12736 20 november tijdig reserveren voor 16 november ii Wim en Coby Lamberts Bar Biljarts - Snooker - Vergaderruimte - Recepties en bruiloften - Partijen - Lunch-koffietafel - Diner mogelijk De Dam 3 - 2731 CE Benthuizen - Tel. 079-313625 01892-15742 "DE VITAMINEBRON" Vestigingen te Alphen aan den Rijn, Hoofddorp en Hazerswoude c X maandag, dinsdag en woensdag 500 gram gesneden f X zonder pit 3,48 r x 250 gram Portugese Innemend echtpaar Zaalvoetbal Teamwork Biljarters gevraagd De Hil en De Tas a PPES AARDAPPELEN - GROENTEN EN FRIJITSPECIALIST H. Heyermansstraat 1 - Tel. 01714-14181 2394 VR Hazerswoude-Rijndijk f X Benthuizen - Wim en Coby Lamberts, hebben op verzoek van de Stichting Sport en Cultuur, thans de leiding van 'De Tas'. Hoewel ze hun aanstelling als beheerdersechtpaar per 1 januari verwachten, doen deze v.o.f. zakelijke en echtelijke partners, als interim, uitermate hun bestom het in 'De Tas'door de inwoners verloren gegane vertrouwen weer terug te winnen. Ze zijn inmiddels al weer twee maanden bezig met het 'orde op zaken stellen na het vertrek van de vorige beheerder. Het echtpaar Lamberts heeft er slag van om met mensen om te gaan en heeft een jarenlange ervaring als vrijwillig- beheerdersduo van de kantine van de Bleiswijkse korfbalvereniging, in welke plaats het ook woont. Benthuizen kent hen reeds sinds een kleine vier jaar. En hoe! Wie z'n oor bij sportief Benthuizen te luisteren legt, hoort waarderende op merkingen over Wim (50) en Coby (48) en instemming dat zij nu ook zorg mo gen dragen voor 'De Tas'. Beiden hebben hun sporen al beetje verdiend door hun inzet bij het beheer van sporthal De Hil. Hier zwaaien ze al v&naf de start: bijna vier jaar geleden, de scepter. Ze pachten aldaar de bar met als tegenprestatie de zorg voor een schoon sportgebouw. Om de bar draaiende te houden organi seert pachter Lamberts tal van sportie ve happenings. O.a. op zaterdagavond zaalvoetbal, als het sportseizoen ten einde loopt. In de eerste week van mei, een extra schoolvakantieweek, staat sporthal 'De Hil' een week leeg. Wim nam de gelegenheid te baat en organi seerde die week 's avonds een zaalvoet- baltoernooi voor de regio. Hij hoopt dat het aantal teams, dat nu reeds 32 bedroeg, uitgebreid zal worden tot 50. "Hoewel een dergelijke organisatie een gigantische klus is, moet het kunnen. In 'De Ridderhof' in Koudekerk organise ren ze in de Kerstperiode een zaalvoet baltoernooi met wel 100 deelnemende teams". Coby zegt dat zij en haar man zeer verschillend zijn en daarom elkaar aan vullen en een uitstekend team vormen. Zij de schoonmaakster en poetster. Hij de organisator- entertainer: voor ieder een een belangstellend oor en zonodig een gezellig praatje. Samen vinden ze het een uitdaging om van het enkele jaren geleden, net voor de herindeling gereedgekomen gerenoveerde dorps huis "De Tas", een echt 'trefpunt' van inwoners van Benthuizen te maken, wat het oorspronkelijk ook was. "We willen eigenlijk een beetje van de naam 'dorpshuis' af", bekent Coby "en daarom noemen we het ook voortaan 'Trefpunt de Tas'. We stellen alles in het werk om 'de Tas' weer het kloppende hart van het verenigingsleven te ma ken. De bridge-middagen zijn een eer ste begin, terwijl ook de Plattelands vrouwen hier weer een koffieochtend houden. De vogelvereniging houdt van af 7 december weer een vierdaagse ten toonstelling en verder staan er nog meer officiële avondjes op het pro gramma".' Wim: "We hopen dat ook de biljarters weer terugkomen. We hebben er hier een prachtige ruimte voor. Ooit telde 'de Tas' meer dan tien biljartteams, waarvan er slechts enkele overgeble ven zijn. Verder hebben we in overleg met belangstellenden enkele activitei ten opgezet. De mosselavond die we onlangs hielden en waarvoor aardig wat belangstelling was, krijgt een her haling op 20 november. Spare-ribs eten (voor maar 12,50!) was vorige week net zo'n succes". Coby:"In januari willen we een nostal gische avond organiseren, met bijvoor beeld erwtensoep en een omlijstend sfeertje uit vroeger tijden. We kennen iemand met een koffergrammofoon waarop we 'gouwe ouwe' platen kun nen draaien en verder zullen we niet schromen de Historische Kring te be naderen voor een dergelijke avond". Doordat het echtpaar Lamberts ineens een dubbele taak gekregen heeft: met supervisie over 'De Hil' en 'De Tas', is hulp van o.a. zoon Wilco, onontbeer lijk. Daarnaast worden part-time krach ten ingezet als dat noodzakelijk is. Ech ter voor grotere evenementen, bruilof ten, partijen, koude buffetten e.d. wordt gebruik gemaakt van derden: gespecialiseerde bedrijven, omdat ze daarvoor handen tekort komen. "We bieden ook de mogelijkheid tot vergaderen overdag. Hoewel we zeker 150 mensen tegelijk kunnen herbergen, is onze zaalfaciliteit (sfeervol ingericht met vloerbedekking en leuke gestof feerde stoeltjes red.) bij uitstek ge schikt voor kleinere groepen. Onlangs hadden we een dag lang een bedrijfs presentatie in huis". Wie 'iets' regelen wil kan met het echt paar Lamberts contact opnemen. Wim Lamberts is dagelijks vanaf 16.00 uur en soms de hele dag als er een happe ning plaatsvindt) bereikbaar. Zie advertentie elders in deze Hart van Holland. Benthuizen- Sint Nicolaas en zijn Pieten komen op zaterdag 20 november om 14.00 uur aan bij "de Tas". Aansluitend is er een optocht door het dorp, onder muzikale begeleiding van muziekvere niging Buytenrode uit Zoetermeer. Na de optocht gaan de kinderen met Sint en Pieten naar "de Tas" waar tevens een clown zal optreden. Aan de intocht is tevens een kleurwed- strijd verbonden. Benthuizen-Zaterdagavond 13 novem ber wordt de film 'The Healing' in koffie bar De Schuilplaats vertoond. Deze film gaat over een veel belovende jonge arts, die z'n vrouw onverwachts, door een ongeval, verliest. Aanvang 20.30 uur, vanaf 14 jaar. Benthuizen- Op zondag 14 november om 10.00 uur zal de eerste kerkschool dienst van dit cursusjaar worden ge houden. Deze dienst zal in het teken staan van de zending. De dienst heeft dan ook als thema "Vertel het verder". De kinderen zullen liedjes zingen die zij op school geleerd hebben en er zullen werkstukken van de kinderen te zien zijn in de kerk. Iedereen is welkom. Deze week wordt de jaarlijkse editie van de Schieland Info weer huis-aan- huis verspreid. De Schieland Info is een uitgave van het hoogheemraadschap van Schieland. Het is een informatiebul letin over de taken en ontwikkelingen van het waterschap. Het info-bulletin opent dit jaar met korte artikelen over de gevolgen van de waterschapswet. De waterschapswet heeft namelijk con sequenties voor de samenstelling van het bestuur van Schieland, maar tevens wordt een nieuwe belasting van het waterschap van kracht: de zogenoem de "ingezetenenomslag". Voorts wordt in het bulletin uitleg gegeven over de werkzaamheden aan de dijk, onderzoe ken van waterkwaliteit, het onderhou den van sloten en vaarten en het tegen gaan van gebruik verduurzaamd houdt. De verspreiding van de Schie land Info geschiedt per PTT in het gehe le gebied van Schieland (11 gemeen ten). Postbestellers zullen echter alle woningen overslaan die zijn voorzien van een sticker waarop is aangegeven dat met geen ongeadresseerd druk werk wenst te ontvangen. Dit betreft zowel de "Nee JA" -sticker. Belangstel lende die de Schieland Info niet in de brievenbus hebben ontvangen kunnen deze opvragen bij de Info-lijn van Schie land: tel. 0104537285.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 22