Familieberichten Beslissing over aanleg HSL weer uitgesteld Bedrijvenbeurs Schippers, schepen en scheepvaart uit Moerkapelle Ijoit toot* Ukkt 'ie Foto's in het HART VAN HOLLAND COLOFON SERVICE Dirk Rietdijk v.D.M. DS. D. RIETDIJK Hart van Holland/10 november 1993 pagina 5 30.250 exemplaren. ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 I uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! r Naam: Adres: Plaats: Uw ogen zullen de Koning zien in Zijn schoonheid Jescga 33 17a Na een rijk gezegend leven in Zijn dienst heeft de HEERE tot Zich genomen Zijn dienstknecht, mijn innig geliefde man, onze geliefde zeer zorgzame vader en opa in de leeftijd van 64 jaar. Moerkapelle: P.J. Rietdijk-van Dijk M. Manteau-Rietdijk C.A. Manteau Petra en Willem-Jan Annemarie Dick Eline Lenneke Peter P. Rietdijk A. Rietdijk-de Heer Jacobe Anne H. Uittenbogaard-Rietdijk A.M. Uittenbogaard Dirk-Jan Annemieke Maarten Hans 4 november 1993 Kerkstraat 12 2751 EC Moerkapelle De begrafenis heeft maandag 8 november plaatsgehad op de gemeentelijke begraafplaats "Westhage" te Moerkapelle. "Zie, Ik heb een geopende deur voor u gegeven en niemand kan die sluiten; want gij hebt kleine kracht, en gij hebt Mijn Woord bewaard, en hebt Mijn Naam niet verloochend" Openbaring 3 8 De kerkeraad van de Gereformeerde Gemeente te Moerkapelle geeft met ontroering kennis, dat de Heere na een ziekbed heeft weggenomen Zijn knecht, onze geliefde predikant in de leeftijd van 64 jaar. Met dankbaarheid gedenken wij, dat hij vanaf 28 juni 1984 onze ge meente, gedrongen door de liefde van Christus, met de hem geschonken gaven met grote trouw als herder en leraar heeft gediend. Zijn bediening was van het begin tot het einde Woordbediening en in het Woord ging het hem om het vleesgeworden Woord, de Heere Jezus Christus. Dat heeft een liefdeband met de gemeente gegeven, niet in het minst ook met de jeugd. Hij heeft met kleine kracht mogen dienen, ziende op de overste Leidsman en Voleinder des geloofs. Met verwondering hebben we gezien, dat de Heere hem in zijn bediening een geopende deur heeft willen geven, waarvoor Zijn Naam eeuwig de eer zal ontvangen. De Heere stelle zijn arbeid en nagedachtenis tot rijke zegen en trooste en versterke mevr. Rietdijk en de kinderen, kleinkinderen en verdere familieleden èn onze gemeente door diezelfde genade in de Heere Jezus Christus. Namens de kerkeraad, A. van der Spek, 2e praeses C.L.M. van Noort, scriba Moerkapelle, 4 november 1993 Bleiswijk - Op woensdag 17, donderdag 18 en vrijdag 19 november a.s. vindt voor de zevende keer de bedrijven beurs "Ondernemen in Midden-Hol land" plaats. De beurs is dagelijks geo pend van 14.00 tot 22.00 uur. De gratis toegankelijke beurs wordt evenals voorgaande jaren, gehouden in het vei lingcomplex in Bleiswijk. Pe beurs wordt op 17 november om 14.00 uur geopend: dagelijks tot 22.00 uur. t.k. Puch Maxi met groen/paars verz sterwielen i.z.g.st. 650,- 01793-1339 t.k. kinderfiets step; treinbaan na 17 uur:01793-2942 Theemeubel tafel ledikantje meisjesfiets, mintgroen, speel pakhuis 01793-1768 t.k. 4 metalen tuinstoelen - houten slee - vouwfiets - barbecue t.e.a.b. 01793-1735 Gepensioneerde fruitteler uw tel. nr. stond fout in de krant Plaats kleintje! Joke veel geluk in je nieuwe huis Richard, Jolanda, Helene en Mandy t.k. gevr. juniorbed (80x 160 cm) van Welcome goede step 01727-10031 Ingezonden In de kranten heeft u mogelijk gelezen dat er onderhandelingen tussen België en Nederland zijn geweest over de aan leg van een Hogesnelheidslijn van Ant werpen naar Nederland. Die onderhan delingen zijn voorlopig afgebroken, omdat er geen overeenstemming is be reikt. Minister Maij voor Nederland minister Kelchtermans van België heb ben geprobeerd het eens te worden over het tracé van de Hogesnelheids lijn vanaf Antwerpen naar Nederland. De Belgische minister was van mening dat de lijn vanaf Antwerpen richting Woensdrecht en Bergen op Zoom moet lopen. Dat is voor de Belgen namelijk het kortste en goedkoopste tracé. Mi nister Maij was het daar echter niet mee eens, omdat zij de HSL langs de A16 (ook wel E19 genoemd) wil laten aanleggen. Voor Nederland is dat aan trekkelijkst, omdat de lijn dan langs de snelweg loopt en ook het goedkoopste is. Bovendien loopt de route via Woens drecht en Bergen op Zoom door waar devolle natuurgebieden. De laatste be richten wijzen erop dat Nederland wil meebetalen aan het Belgische stuk van de route langs de A16. Of de Belgen daar op ingaan, is maar de vraag, want het betreffende gebied wordt vanwege de natuur door de Belgen liever ge spaard. voor de Belgen hoeft een nieuw tracé daarnaast niet zo nodig. Het be langrijkste voor hen is dat de HSL is Brussel stopt. De route naar Amster dam/Schiphol is voor hen minder bete kenis. De vertraging die door deze kwestie optreedt, heeft ervoor gezorgd dat de publikatie van de nieuwe HSL- plannen weer uitgesteld is. Sommige ingewijden spreken zelfs over een half jaar. Dat betekent dat wij nog langer in onzekerheid zullen verkeren over de mogelijke aanleg van de HSL. Hoe lan ger het duurt, hoe beter ook duidelijk kan worden welke grote nadelen aan de aanleg van de HSL door Noord-Brabant en Zuid-Holland en in het bijzonder door het Groene Hart van Holland kle ven. De stichting "Geen HSL door het Groene Hart" is nog steeds erg actief om een aanleg van de HSL af te wenden. Dat gebeurt in samenwerking met zo'n twintig andere groepen in Nederland, verenigd in het Platform Hogesnel heidstrein Nederland. Daarbij kunnen wij uw hulp en medewerking goed ge bruiken. Wilt u meehelpen met het pro duceren van aktiemateriaal (o.a span doeken en borden), meent u dan con tact op met Richard Thijnsburger tel. 01714-15689. wilt u op een andere ma nier meewerken of bijdragen aan ons werk, dat kunt u contact opnemen met de secretaris van de Stichting, Lenie v. Hilten tel. 01728-8135 of de penning meester, Leny Dubbeld tel. 01714- 14505. "Geen miljarden over de balk, geen HSL door het groene hart" Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude Dorp.Hazerswoude- Rijndijk, Koudekerk aan den Rijn, Zevenhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 Advertenties Remy Versnel of Raymonde de Vries Redaktie Algemeen Henny v.d. Berg SI u i tings term ijn ad verten ties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoorde lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3350133 Een zgn westlander voor de wal aan de Moerdijkstraat te Moerkapelle met aan het roerArie Bakker. Spreekuren gezinsverzorging: Zevenhuizen: ma, di, do en vrij: 9.00-10.00 uur, tel. 1280 en Moerkapelle: ma en do. 8.30-9.30 uur, tel. 2589. Spreekuren maatschappelijk werk: Zevenhuizen: ma en do 9.00-10.00 uur, tel. 1280 en Moerkapelle: dinsdag 9.00-10.00 uur, tel. 2589. Voor dringende hulp buiten kantooruren tele foon Spoedhulp 06 - 8212141 Stichting sos telefonische hulpdienst rijn mond, dag en nacht bereikbaar voor een ge sprek van mens tot mens TEL, 010- 4 36 22 44 Vrijwillige Hulpdienst Zevenhuizen: bellent ussen 8.00 en 9.00 uur: 2458 of 1095. Kruiswerk Midden-Holland: wijkgebouw: Dorpsstr. 75, tel. 01802-1280; spreekuur wijk verpleegkundigen en uitleen artikelen: maan dag, woensdag, vrijdag 12-13 u. tel. 01802-1280 Acute hulpvragen voor avond- nacht en week enddienst: tel. 01820-29466 en op werkdagen 8.30-16.30 u. tel. 01803-14144. Ledenadm.: Centraal kantoor Gouda, tel. 01820- 29466. V.B.O.K. Hulp aan moeder en kind bij onge wenste zwangerschap. Tel. kontaktpersoon: 01715-1360; Landelijk: 033-620244. Anonieme Alcoholisten - problemen met alco hol; bei voor info Waddinxveen: 01828-17804. Patiënten Platform Midden-Holland - Telefoon 01820-12777. Ingezonden- De tijd ligt nog niet zover achter ons dat het (vracht-)vervoer van en naar de dorpen in de omgeving van de Rotte grotendeels per schip plaats vond. De vrachtauto was even wel een snel en gemakkelijk alternatief zodat na de opkomst van dit vervoer middel tussen de wereldoorlogen het met de beroepsscheepvaart op de Rot te snel gedaan was. Al hielden enkele schippers de strijd nog lang vol tot in de zestiger jaren. Ook vanuit Moerkapelle onderhielden schippers het contact met de buitenwereld. Dat was eeuwen lang het geval. Maar het is nu onvoor stelbaar dat Moerkapelle officieel een haven had. Die is er gedeeltelijk zelfs nog, al heeft hij als sinds mensenheuge nis zijn naam verloren en al is hij al lang niet meer als haven herkenbaar. De schepen zijn helemaal verdwenen, al thans uit Moerkapelle. Maar wat bleef zijn de verhalen, papieren en wat fo to's. Bij elkaar geven die het beeld van een boeiend maar ook hard bedrijf. Een beeld van mensen die door weer en wind gehard waren en zichzelf niet ont zagen. Zo gaat het verhaal van een va rensman, zij het buiten de streek, die zijn vinger bij geheel verspeelde. Toen de arts keek of hij er nog wat aan kon doen zei de gewonde "Hak of joh, de jonges legge te wachten. Dan zijn er de schepen, eerst van hout, later van ijzer, eerst met de wind en de mens als drijf- of trekkracht, later een motor. Daarna volgde de ondergang voor de schippe rij. Sommige schippers stapten over op auto's, andere bleven hun schip trouw totdat het niet meer kon of niet meer hoefde. Een enkeling zocht zijn heil in de scheepvaart buiten het Rottege- bied. Het lijkt nu alsof er nooit vracht schepen in Moerkapelle of Bleiswijk gelegen hebben. Toch zijn er meer spo ren dan men wellicht denkt. Zelfs het net van waterwegen is eigenlijk nog geheel in stand al kan er door obstakels in de vorm van vaste bruggen en dam men niet meer gevaren worden. Zo kun nen de "De Onderneming", "De Adria- na", "de Schieland 1", "Schieland 11" of de "Leven is strijd" nooit meer hun thuishaven in Moerkapelle of Bleiswijk bereiken, nog afgezien van de vraag of ze zelfs nog bestaan. De Moerkapelse scheepvaart is vergane glorie, maar de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapel- le hoopt iets van die glorie, al was het maar voor één avond, in woord en beeld weer tot leven te brengen. De stichting heeft haar lid J.S. Bakker be reid gevonden om iets over de scheep vaart in de streek te laten horen en aan de hand van het thema "Schipper Jan en anderen". Schipper Jan, zo noemde men in Moerkapelle Jan Bakker (1853- 1904). Samen met zijn broers Hein en Koos beoefende hij vanuit Moerkapelle het schippersvak. Maar ook zoons en kleinzoons van Jan Bakker werden schipper, zoals zijn vader en grootva der. Het leidde tot een schat aan overle veringen over het vak, over schepen en andere schippers, over de manier van leven en werken. In combinatie met an dere bronnen hoopt de heer Bakker tij dens de najaarsvereniging van de stich ting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle een gedegen en informatief beeld te schep pen over het schippersbedrijf waarbij de menselijke kant zeker niet ont breekt. Deze bijeenkomst wordt op dinsdag 16 november gehouden voor donateurs en belangstellenden van Oud Zevenhuizen-Moerkapelle in het Dorpshuis "Op Moer" te Moerkapelle. Aanvang 20.00 uur. Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald wor den. (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdag morgen na verschijning van Hart van Holland. Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle De Bouwhof Bleiswijkseweg 11 - Zoetermeer Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp GA. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Holland bv Da Costasingel 4 Hazerswoude-Rijndijk De redaktie behoudt zich het recht voor kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! Kleintjes per fax of telefoon worden geweigerd!! ^ENVELOP NIET DICHTPLAKKEN A.U.B. (dan voldoet een postzegel van 70 een tl/ Jazzstiek in sportzaal De Duikelaar te Waddinxveen door TOOS voor kinderen van 4 tot 6 jaar - info: 01828-11702 Aerobic/calanatics-lessen in de gymzaalk aan de Vogellaan te Boskoop door gymnastiekvereniging Boskoop voor meisjes van 10-16 jaar. info: 01829-2107 of 01727-17615

Hart van Holland | 1993 | | pagina 5