r U 4, Swoi?t- in do FCifio w Sensationeel scoreverloop bij DORR tegen BSC'68 Groeneweg-Waddinxveen 3-0 Koudekerk S. V.L. V. 1-1 Gelijkspel Excelsior 1 Tabé speelt gelijk BROUWER DE KONING ZVH wint enerverend duel Aeolus wint weer Squashtoernooi Niveau damspel Excelsior stijgend BLOEMBOLLEN (ook in kado-verpakking!) ORG UITVAARTVERZORGING Promotiekans 2e team tafeltennis Tafeltennis in Boskoop Veldtoertocht Tourclub Dames ZVH kenden een off-day Onderlinge wedstrijden recreatiegym bij Toos Hart van Holland/10 november 1993 pagina 9 i 1 Grote kollektie Kamerplanten Tabe zoekt spelers Benthuizen - De Benthuizenaren kwa men binnen 20 minuten op een 2-0 ach terstand, nog voor de rust scoorden zij tegen en in de 2e helft namen zij een 3- 2 voorsprong om vervolgens middels een strafschop gelijk te spelen, 3-3. In de 6e min. viel het le doelpunt. DORR mocht een corner nemen, waaruit de bal niet goed weggewerkt werd. Eddy Bakker kreeg de kans om doeltreffend uit te halen: 1-0. De Nabuurs-Boys kre gen ook enkele kansen maar ook van middag bleek het scoren te moeilijk. Hans Nieuwenhuizen van DORR die laatste mem speelde, liet zien hoe het wel moest. In de 4e min. stak hij het hele veld over, iedereen ontwijkend en be heerst scoorde hij 2-0. Even later liet Ruud Bögerman de kans liggen om DORR naar een voorsprong van 3-0 te schieten, rakelings ging de bal naast de paal. Nadat Aad den Boer de bal in vrije positie hoog over had geschoten kwam BSC'68 toch weer in de race. Stefan Aantjes bereikte Piet Vermeulen die op zijn beurt Andre v.d. Meer aanspeelde, die op snelheid zijn tegenstander voor bij ging en scoorde 2-1. In de 40e min. had Peter ter Luun gelijk kunnen ma ken, buitenspel staande kreeg hij de bal aangespeeld maar hij schoot te gehaast op het doel, dus naast. Vlak voor rust ging Andre vd Meer op het vijandelijke doel af zijn inzet was echter corner gewerkt. Ook uit deze corner kwam niet het gewenste resultaat, daar Gerrit Pos over de lat schoot. Direct in de tweede helft gingen de pupillen van Rolf Jans op zoek naar de gelijkmaker. Piet Ver meulen schoot uit een vrije trap langs de muur maar ook over de lat. Peter ter Luun gaf vervolgens voorzet goed op maat en Frank Vis kopte de stand naar 2-2. Na 15 min. kopte Andre vd Meer de bal uit een vrije trap van Piet Vermeu len over de veel te ver uit zijn doel ge komen keeper heen maar een van ach terspelers van DORR kon nog voor de doellijn redding brengen. In de 17e min. hadden de groen-witten geluk toen Eddy Bakker John Windhorst passeer de maar de bal sprong van de paal in zijn handen. Na een half uur spelen kwamen de jongens van Rolf Jans zelf op voorsprong. Weer ging Andre vd Meer zijn tegenstander voorbij en Peter ter Luun schoot de bal uit de goede voorzet in het Haagse doel: 2-3. 10 min. voor tijd werd de moe gestre den Andre vd Meer vervangen door Anton Pijl. BSC'68 kreeg het moeilijk, want fanatiek vocht DORR voor de gelijkmaker. In de 37e min. verrichtte John Windhorst een fantastische safe door een inzet van Hans Nieuwenhui zen met een hand buiten de palen te houden. Ondanks alle verweer van BSC'68 kwam de gelijkmaker toch. In de 41e min. liet Peter van Wijk Michel Dog- ge tegen de grond en de bal ging op de stip. Hans v. Nieuwenhuizen liet zich dit buitenkansje niet ontnemen en scoorde de gelijkmaker: 3-3. Ondanks verwoede pogingen van beide ploegen kwam er geen verandering meer in de stand. Zaterdag 13 november a.s. speelt BSC'68 weer een uitwedstrijd in Den Haag nu tegen SVGW-GEB, aanvang 14.00 uur. Zevenhuizen - Het zag er de eerste 45 minuten niet naar uit dat Groeneweg een 3-0 overwinning ging behalen op Waddinxveen. Een hard werkend Wad- dinxveen gaf weinig kansen weg. Toch kon Leon v. Vliet in de 38e min op Jan de Knegt passen die er 1-0 van maakte. Doelman Gert Haan van Groeneweg moest enkele malen handelend optre den om de gelijkmaker van Waddinx veen te voorkomen. In de 40e min. werd Jan de Knegt in stelling gebracht, maar zijn kopbal ging net naast. Waddinx veen bleef zoeken naar openingen. Ron Scheurwater van Waddinxveen kwam oog in oog met Gert Haan, maar de toegesnelde Edwin vd Haak, maakte er alsnog een corner van. De ruststand bleef 1-0 voor Groeneweg. In de tweede helft kwamen veel verkeerde passes voor. In de 23e min. mikte Jan de Knegt op de lat. Voordien had Waddinxveen ook kansen gehad om op gelijke hoogte te komen, doch toen een ieder stond te wachten op de gelijkmaker, was het Oscar Vuyk die 10 min. voor tijd 2-0 liet aantekenen. Waddinxveen bleef aan vallen maar kwam niet door de verdedi ging van Groeneweg heen. Steeds weer greep Dennis Jager van Groeneweg goed in. De laatste 8 minuten wisselde Groeneweg Jan de Knegt in voor Wim Ooms en Oscar Vuijk voor Ed Roos. In de laatste minuut scoorde Peter Wes terman 3-0 voor Groeneweg. Doordat Bergambacht gelijkspeelde tegen Oudewater en Cabauw hetzelfde overkwam tegen Nieuwerkerk werd de koppositie van Groeneweg verstevigd. Koudekerk - Tegen het laag geplaatste S.V.L.V. uit Voorschoten verspeelden de Koudekerkers pas hun tweede ver- liespunt in deze competitie. Net als in de voorgaande wedstrijden, bleek ook nu het scoren van doelpunten de nodig de problemen te geven. S.V.L.V een van de mindere goden in de le klasse van het Leidse voetbalbond verdedigde met man en macht, en kwam af en toe met gevaarlijke uitvallen voor het doel van Cock Dorrepaal. In de le helft schoot Klaas v. Diggele, Koudekerk naar een 1-0 voorsprong, Koudekerk verzuimde daarna de voorsprong ver der uit te breiden, en het was S.V.L.V. wat op slag van rust, via een van hun gevaarlijke counters de 1-1 scoorde. Na de rust speelde een veel sterker Koude kerk en een verdedigd S.V.L.V. met in de hoofdrol de arbiter die een warrige indruk maakte en Koudekerk halverwe ge de tweede helft een glaszuivere pe nalty onthield, toen Ron Paling ge vloerd werd in het strafschopgebied. Wat Koudekerk daarna ook probeerde de verlossende treffer wilde maar niet vallen, ook de helpende hand van de arbiter, die zijn eerder gemaakt fout wilde goedmaken, kon daar niets meer aan veranderen. Programma zaterdag 13 november: Koudekerk 1 - rust; Hazerswoude Boys 3 - Koudekerk 2 aanvang 14.30 uur Kam pioenwedstrijd; Koudekerk Al - Alp- hense Boys aanvang 14.30 uur Waddinxveen - Het eerste achttal speel de de derde wedstrijd van de competi tie in de Dambond Midden-Holland. Door een gelijkspel (8-8) tegen het be zoekende KDC (Katwijk) heeft het Wad- dinveense team nu 3 punten uit drie wedstrijden en heeft momenteel een klassering in de middenmoot. Eerste bordspeler Teun vd Krol won regle mentair, omdat zijn tegenstander niet kwam opdagen. Tegenover deze 'winst' stond de nederlaag van Fred Zaadhof, die aan bord 2 speelde. Zijn Katwijkse tegenstander had veel tempovoordeel, waardoor Fred steeds werd terugge drongen. Hierin lag ook de basis van de enige winst voor de bezoekers. De zes overige partijen eindigden alle onbe slist. Dick Dibbets was vlak bij winst, maar zijn tegenstander plaatste in de eindstrijd telkens de juiste zetten. Lu- cien Claessen kreeg in het middenspel ook veel gedwongen spel, maar hij weerde zich zo goed mogelijk. Naarma te de strijd vorderde resteerde uitein delijk een vrijwel gelijkwaardige remi se. Adriaan Blom kreeg tegen eindspel- problemist Theo Zwetsloot in de eind fase wat gemakkelijker spel. Toch wer den de punten gedeeld. Vanaf de opening had Cor Barelds be ter spelen tegen Van Veelen doordat de linkervleugel van zijn Katwijkse tegen stander niet tot ontwikkeling kon ko men. Hoewel de Excelsior-speler steeds duidelijk beter heeft gedaan, heeft analyse geen winst aan kunnen tonen. Benthuizen- Het 1 e team van Tabé heeft in Noordwijk aan Zee met 5-5 gelijk gespeeld tegen TOV 5. Frank v. Waay opende de wedstrijd tegen John de Koningh en verloor deze in 3 sets. Zijn broer Alexander deed het in de tweede wedstrijd beter: Hij versloeg Petravics 'n 2 sets: 21-16 en 21-15. Ook Jef Jakobs won zijn eerste wedstrijd met minimaal verschil van Kees v. Steenvoorden: 26- J4 en 23-21. Het dubbel werd door Hanken Jef gewonnen met 14-21,21-15 en 21-9. Vervolgens was Petravics ster ker dan Frank, Frank verloor (21-17,11- 41 en 10-21). Daarna wonnen Alexander en Jet hun partij: de stand 5-2 ging op een overwinning voor Tabé lijken, maar daar kwam het niet toe. De laatste 3 partijen gingen verloren, niet vlot maar wel verdiend door de Noordwijkers. Tabé 2, koploper in hun poule, speelde ook al gelijk, nu tegen Doing 4 in Zoeter- meer. Bij Doing wist Gerrit Hogerwerf 3 punten en het dubbel te winnen. Tabe 3 had na vijf wedstrijden 6 punten van de vijftig die ze zouden kunnen scoren. In Zoeterwoude-Rijndijk verloren ze met 10-0. Een revanche van de eerder 10-0 thuis nederlaag zat er niet in voor de Benthuizenaren. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Prima cyclamen en azalea's Narcissen en Krokussen - 10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten Struik- en klimrozen, Erica winterbloei, Fruitbomen MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor 10,- Witlofwortelen - droog haardhout KWE GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg bij de nieuwe rotonde - Tel. 01802-2430 Boskoop- Het tweede team van de se nioren van Tafeltennisvereniging Bos koop maakt kans om te promoveren. Frans v. Os, Gerard Endel, Gemma v. Midden en Anneke Stuijvenberg heb ben tot nu toe geen enkel punt laten liggen met nog drie wedstrijden in het zicht wordt de kans om te promoveren steeds groter. Het le en 3e team van de senioren staan in de middenmoot. Het le team heeft vijf punten uit zeven wed strijden en het 3e vier punten uit zeven wedstrijden. Bij de junioren staat het 1 e team met zes punten uit zes wedstrij den op de derde plaats. Team 2 heeft uit zes wedstrijden negen punten weten te halen en staat op de tweede plaats. Boskoop - Jongeren die graag tafelten nissen kunnen iedere dinsdagavond in het lokaal achter de gymzaal van de Immanuëlschool, V. Sieboldstraat, te recht. De jeugd (jongens en meisjes) traint van 19.00-20.30 uur. De senioren van 20.30-23.00 uur. Inl. tel. 16534. Zevenhuizen- Zaterdag 13 november organiseert Tourclub Zevenhuizen'80 een A.T.B./veldtoertocht. Deelname staat open voor een ieder. De jeugd tot 14 jaar heeft de mogelijkheid om onder begeleiding deze tocht te rijden. De route van de tocht loopt langs het Ko renmolengat, Hennipsloot, langs de Rotte en rond de Zevenhuizerplas. De afstand is ca. 25 km. De start is in café de Roerdomp tussen 12.00 en 13.00 uur. De organisatie drukt alle deelnemers op het hart om de geldende regels in dit recreatiegebied in acht te nemen. Dus dit betekent de geheel uitgepijlde route te volgen, en niet de voetpaden. Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag in de wedstrijd tegen TDK-Brevok 2 in Breda liep het niet goed. ledereen in het team van Jan Zaal deelde in de malaise. Een 3- 0 nederlaag was het resultaat waarin alleen in de eerste set (12-15) nog rede lijk partij werd gegeven. In de volgende sets hadden de Zevenhuizense dames de grootste moeite met de ploeg uit Breda. A.s. zaterdag (14.30 uur) staat de thuiswedstrijd tegen Somas Activia uit St. Anthonis op het programma. Tafeltennisvereniging Tabe zoekt eni ge senioren die een avond in de week kunnen spelen. In december moeten de teams voor de voorjaarscompetitie worden opgegeven. Het 4e team, sinds juni op non-actief zoekt nog een speler om in de 6e recreatie-poule te gaan spelen. Welke inwoner van Benthuizen (m/v) versterkt dit team? Maandag avond om 20.00 uur spelen en oefenen in de Sporthal de Hil aan het Verbree- park. Voor inlichtingen 079-312417. Waddinxveen- Zaterdag 13 november worden in de Waddinxveense sporthal "De Sniep" de onderlinge wedstrijden gehouden van de Waddinxveense Gym nastiekvereniging TOOS. De recreatie jongens en meisjes (vanaf 6 jaar) kun nen dan in hun wedstrijden later zien wat ze het afgelopen jaar hebben ge leerd. In tegenstelling tot verleden jaar worden de wedstrijden dit jaar weer gehouden in de sporthal "De Sniep". De dames en heren geven op vrijdag, 12 november een demonstratie in de gym nastiekzaal aan de J. Postlaan. Aanvang om circa 19.30 uur. Zevenhuizen - ZVH speelde afgelopen zaterdag de eerste thuis-wedstrijd in de sporthal Swanla tegen Kuipers/ Zwolle. Kuipers was net als AVH onge slagen in de bekercompetitie en wilde dat ook blijven. Ook dat had AVH met de Zwolse ploeg gemeen. Vanaf het begin liet Kuipers met zijn twee Oosteuropese volleyballers Gri- gorenko en Galatenko zien wat hun doelstelling van dit jaar was. De meege reisde Zwolse supporters moedigden hun spelers luidruchtig aan en Kuipers liep naar een 1-9 voorsprong toe, mede doordat de Zevenhuizense spelers niet scherp waren en fouten maakten. De servicedruk van Kuipers nam halver wege af en ZVH kreeg grip op de Zwolse opslagen. Langzaam maar zeker kwa men de Zevenhuizense spelers in de wedstrijd en kwamen tot 10-11 terug. Maar de inhaalrace was te laat en met 10-15 ging deze set naar Kuipers. In de tweede set hielden beide ploegen elkaar in evenwicht en wist Kuipers een 12-9 achterstand om te buigen naar set- point 12-14. Bij 12-13achterzettecoach vd Burgt, Edger Tinkhof weer in voor Ronald Kooijman. Tinkhof, hersteld van een schouderblessure, wist met zijn service het dertiende punt te sco ren en gaf Rentokil de weg aan. In deze fase werd het buitengewoon spannend, Zevenhuizen wist op 15-14 setpoint te komen. Nu was het Kuipers die dit kon voorkomen en Grigorenko wist met zijn service Kuipers weer op setpoint (15- 16) te krijgen. Bij deze stand zorgde scheidsrechter Hawinkel voor commo tie bij de Zwolse ploeg om het vermeen de winnende punt niet toe te kennen, daar de tweede scheidsrechter een Zwolse netfout had geconstateerd. ZVH maakte hier gebruik van en Brecht blokte de resterende punten voor de setwinst binnen 17-16. Na de zinderen de tweede set, kwam weer een gelijk opgaande strijd in de derde. Nu kreeg ZVH meer grip op de aanvallen van Kuipers en wist de Zwollenaren onder druk te zetten. Met 15-12 wonnen de Zevenhuizenaren deze set. In de vierde set waren de Kuiper-spelers eindelijk bedwongen. Met een sterk spelende Edger Tinkhof wist ZVH deze twee uur durende slijtageslag te winnen, door de laatste set met 15-6 af te ronden. Voor a.s. zaterdag staat voor ZVH geen wedstrijd in het kader van de beker competitie op het programma. In plaats daarvan wordt er om 19.30 uur in de sporthal een wedstrijd gespeeld te gen het Belgische Noliko/Maaseik. De dag daarna speelt ZVH de volgende wedstrijd in de dubbele driekamp te gen Zellik in België. Voorafgaand aan de wedstrijd van de heren-selectie spelen om 14.30 uur de dames van ZVH tegen Somas/Activia en om 16.45 uur de ZVH 2 heren tegen Jola Olympus. Ook dit weekend was weer zeer succes vol voor de badmintonners van Brasi- liananas/Aeolus. De drie eerste teams die alle drie steevast op weg zijn naar een kampioenschap, zetten dit streven kracht bij met klinkende 8-0 overwin ningen. Ook de overige teams van Aeo lus presteerden goed. Met name team 9 (dit seizoen bestaande uit: Thea Lag- rouw; Rietje Compeer; Marjo Appel; Harry Heikamp; Onno de Wit en Henk Plooij) deed van zich spreken. In een hele sterke wedstrijd werd koploper Corbulo met 6-2 aan de kant gezet. Hier mee is team 9 nu medekoploper gewor den. Zo blijft de kans op een kampioen schap ook voor dit team aanwezig. Vol gend weekeind zullen de laatste wed strijden van de eerste competitiehelft gespeeld worden. Dan zal Aeolus met de laatste onbekende tegenstanders kennismaken, zodat trainers A3 Sip en Robbie Kneefel weten wat hun teams voor de tweede competitiehelft te wachten staat. De volledige uitslagen van Aeolus luiden als volgt: Aeolus 1- Eridos 1 8-0; Aeolus 2-Vederlicht 1 8-0; Aigis 7-Aeolus 3 0-8; Aeolus 4-Delft 8 6-2; Voorburg 5-Aeolus 5 5-3; Aeolus 6 -Zigo 6 6-2; Aeolus 8-Voorburg 10 4-4; Aeolus 9-Corbulo 6 6-2; Voorburg 15-Aeolus 10 7-1; Aeolus 11 was vrij Moerkapelle - Wegens het grote succes van de afgelopen jaren, wordt op zater dag 4 december a.s. weer een groot squashtoernooi gehouden in het Ten- nis-en Squashcentrum Moerkapelle. Gezien de grote belangstelling en het enthousiasme van de deelnemers van de voorgaande toernooien, rekent de organisatie ook deze keer weer op een gezellig en sportief toernooi. Er wordt op verschillende niveaus ge speeld. Elke deelnemer speelt mini maal drie wedstrijden, daarna wordt gespeeld volgens het afvalsysteem. In elke poule zijn er aantrekkelijke prijzen te winnen. Het toernooi begint om 9.00 uur. Inlichtingen: zie advertentie elders in deze HvH. t.k. Peugeot 205 GL 5 deurs trekh. i.g.st. beige 1984 apk jan 94 3750,- 01828-13375 t.k. gevr. kleine gevelkachel i.g.st. 01828-19508 t.k. gokkast in prima staat t.e.a.b. 01828-11430 Waddinxveen - Damvereniging Excel sior maakt het goed. Na jaren strijd te gen het degradatiespook, behaalde het eerste achttal een fraaie 4e plaats in het afgelopen seizoen. Tot nu toe scoren zowel het eerste als het tweede dam- team vrij redelijk in de competities van de Dambond Midden Holland. Het goede en verfrissend ogend spel van de junioren (alsmede enkele aspi ranten) levert zonder twijfel een bijdra ge aan deze positieve ontwikkeling. Een aantal jeugdigen weet met redelijk gemak, menig ervaren seniorspeler op een gelijkspel te houden. Dat ervoer Jan Kramer tegen Dick Berghout, Jan de Heer tegen Dinie Buitenhuis en Bertus van Eijk tegen Mourits van den Bosch. En tenslotte Kees Blonk, die de punten deelde met Daniël Westmaas. In een mooi duel bleken nestor Teun Twigt en Tijmen den Ouden jr aan el kaar gewaagd. De punten werden te recht gedeeld. Ruud van Dijk en Cor Stolker hielden elkaar ook in bedwang. Jaap van der Eist en Gerrit van der Zijden klopten Adriaan Zwanenburg en Dirk Heeren II. De meest recente ronde van de onder linge, 4 november, bracht enkele schit terende positionele partijen. Tijmen den Ouden sr en Vincent van Es bezorgden elkaar flink wat denkwerk. In het middenspel voorkwam een lichte vereenvoudiging, dat er een Woldouby- achtige stelling op het bord kwam en enkele zetten later werd remise over eengekomen. Piet Swart en Tijmen den Ouden jr leg den ook een fraaie partij neer op de 100 ruiten. In deze positionele partij gaven ze elkaar niets toe. Teun Twigt kon tegen Jan Kramer een hekstelling opbouwen. Deze partij-op- zet brengt altijd veel dreiging met zich mee. Jan kreeg erg moeilijk spel en hij moest de verdiende winst aan Teun laten. Ruud van Dijk leek tegen Lucien Claessen aan de zet 23-29 een soort Ghestem-doorstoot te plaatsen. Hoe wel Ruud hierna beter spel had, kon Lucien toch een puntendeling berei ken. Teun van der Krol blijft door zijn over winning op Adriaan Blom, goed koplo per. Dick Dibbets volgt. Dibbets had het op zijn beurt niet gemakkelijk tegen Fred Zaadnof. Na een grote vereenvou diging in het middenspel moesten de posities weer worden opgebouwd. Fred kon slechts ten koste van een schijf evenals Dick op dam komen. Fred kon echter niet voorkomen dat Dick een overmachtseindspel zou bereiken. Een foutzet door 'vragen' met de dam versnelde zijn verlies. Kees Blonk klopte de jeugdige Dik Berg hout en Adriaan Zwanenburg, die beter centrumspel had, won van Jan de Heer.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9