Waddinxveen - Boskoop Belbus rijdt 2000ste klant Lezing Historisch Genootschap Informatie-middag nieuw Ouderenbeleid Jubileumconcert Immanuelkerkkoor Geslaagde Rommelmarkt Dialezing over Praag in bibliotheek Prins Carnaval van Kwakveen Feestelijke opening nieuwe kerkgebouw Bethel Kerkdiensten Kerkdiensten Continental Singers Expositie Vogelvriend Kerstkaarten maken Courage in ontmoetingskerk Concert r Hart van Holland/17 november 1993 pagina 11 Boskoop - 21 november Waddinxveen - 21 november BETH Waddinxveen - Donderdagmiddag 11 november reed de "Belbus" haar 2000ste rit. De "Belbus" is een vervoer- sprojekt voor 55+ ers in Waddinxveen. "Feitelijk ligt het aantal ritten al boven de 2000" vertelt mevrouw Van der Chijs, één van de chauffeurs van het Waddinxveense project. "We moesten het totaal aantal ritten tellen voor de evaluatie van het project en toen kwa men we erachter dat we al op ruim 2000 ritten zaten. We hebben teruggerekend om te zien wie de 2000ste rit had gere den en dat was mevr. Modderkolk, van daar de bloemen". Het vervoersprojekt "de Belbus" draait nu 10 maanden en het is aan de gemeenteraad van Wad dinxveen of het project verlengd wordt of niet. De heer Saouny, de andere chauffeur van de belbus: "Eén jaar is veel te kort om te kunnen zeggen of de Belbus doorgaat of niet. Het duurt ge woon erg lang voordat alle ouderen in Waddinxveen het gemak van zo'n voor ziening inzien. Wij doen heel erg ons best en dat is ook wel te zien want we hebben al een behoorlijk aantal vaste klanten, iemand die een keer gebeld heeft voor "de Belbus" gaat er vaker ge bruik van maken, dat is toch een goed teken? Nee hoor, de gemeente moet ons nog zeker 2 a 3 jaar de kans geven de Belbus te bewijzen". De heer Kor ving, teamleider van de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk: "feitelijk heeft de Belbus veel meer ritten gere den. In de telling van 2000 zijn we alleen uitgegaan van mensen die bellen voor een rit en de ritten die we maken om mensen naar de dagverzorging in Huize Souburgh te brengen, maar "de Belbus" wordt ook ingezet voor het vervoeren van kinderen naar de basisschool en voor het rondbrengen van maaltijden vanuit Huize Souburgh, als we deze rit ten meetellen komen we misschien wel op 4000 ritten. De stichting Waddinx- veens Welzijnswerk heeft een evaluatie geschreven, op basis hiervan kunnen de gemeenteraadsleden gemakkelijk tot een keuze komen. De heer Korving: "Natuurlijk valt het aantal individuele enigszins tegen, maar één jaar is veel te kort om hierover te oordelen. In andere gemeenten blijkt ook dat meer tijd no dig is om het project in te laten burge ren. Overigens hebben Huize Souburgh en "de Vierstroom" aangegeven dat zij de "Belbus" veel intensiever zouden ge bruiken als er een voorziening zou zijn om rolstoelen te vervoeren, deze vraag ligt nu bij de gemeente. Donderdagmid dag was het een beetje feest voor de "Belbus". De chauffeurs en alle klanten van de bus hopen dat de gemeenteraad zal besluiten de proef te verlengen, of meteen een structurele subsidie zal geven, zodat straks in januari 1994 we derom gefeest kan worden. Waddinxveen - Het Historisch Genoot schap Waddinxveen, organiseert op donderdag 25 november de eerste le zing. Deze vindt plaats in de Rijnland zaal van hotel café restaurant De Unie, Kerkweg Oost 226 te Waddinxveen, aanvang 20.00 uur. De lezing wordt gehouden door de heer Jan den Ouden, architect/publicist te Gouda, die al veel over de geschiedenis Vein deze omgeving heeft gepubliceerd. In deze lezing, met als titel "Waddinx veen, resultaat van een grafelijk gokje", zal hij een beeld schetsen van het ont staan van de provincie Holland en met name de rol van het Hollandse graven huis hierin. Vervolgens de ontginnin gen langs de Gouwe die o.m. resulteer den in de stichting van Waddinxveen. Tenslotte een beeld van het 14e eeuwse Waddinxveen, zoals dat op de kruising van de Jan Dorrekenskade en de Dorps straat heeft bestaan. Iedereen is van harte welkom. Waddinxveen- Door het gemeentebe stuur van Waddinxveen wordt op 22 november in de toneelzaal van het Anne Frankcentrum om 14.30 uur tot 16.30 uur een informatie-middag voor ouderen georganiseerd. Op deze mid dag zijn alle senioren en overige be langstellenden van harte welkom. Op deze bijeenkomst zal o.a. de heer J. Neede (wethouder ouderenbeleid) de aanwezigen informeren over de recen te ontwikkelingen ten aan zien van het ouderenbeleid in Waddinxveen. Hier bij zal met name aandacht besteed worden aan de inhoud en de structuur van het ouderenbeleid zoals: over dracht van de sociaal culturele aktivi- teiten voor ouderen van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen naar de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk en het ouderenplatform. Het ligt in de bedoeling dat na een aantal sprekers, vragen kunnen worden gesteld aan een panel, bestaande uit alle bij dit oude renbeleid betrokken organisaties. Ook kunnen suggesties voor het toekomst ouderenbeleid en voor aktiviteiten voor senioren naar voren worden ge bracht. De opzet van de bijeenkomst zal zo zijn dat een-ieder in de gelegen heid wordt gesteld om vragen en sug gesties naar voren te brengen. Omdat er veel verwacht worden, zullen de aan wezigen zowel mondeling als schrifte lijk hun vragen kunnen stellen. De schriftelijke vragen worden tijdens de pauze verzameld, deze vragen zullen direct na de pauze door het panel wor den beantwoord. Dit is een goede gele genheid voor iedereen, om goed geïn formeerd te worden over het toekom stige ouderenbeleid, de opzet van de aktiviteiten en ideeën naar voren te brengen. Speciaal voor deze informa tie-middag zal "de Belbus" gratis rijden. Afspreken: maandag-ochtend 22 no vember, tel. 15388. De doelstelling van deze informatie-middag is het ouderen beleid zo dicht mogelijk te brengen bij degenen voor wie dit beleid bedoeld is. Inl. Gemeentehuis van Waddinxveen, mevrouw M. de Wit, tel. 24696. Boskoop - In het nieuwe kerkgebouw van Bethel treedt zaterdag het bekende koor "Continental Singers" op. (aan vang 19.30 uur) Onder het motto 'Stand up, Move out' besluiten zij 1993 met wervelende gospels. Inl. tel. 01727-12247/17268. Waddinxveen - De expositie van vogel vereniging De Vogelvriend in het lokaal van duivenvereniging De Sperwer, wordt van 25 t/m 27 november gehou den. Donderdag van 's avonds acht tot half elf vrijdag vanaf twee uur en zater dag van 10.00 tot 16.00 uur. Waddinxveen- Op vrijdag 12 november werd ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan door het Immanuëlkerkkoor een Jubileumconcert gegeven waarbij het Goudsch Kamerkoor als gastkoor optrad. Het Immanuëlkerkkoor werd begeleid door Marijn Slappendel orgel, les Bol altviool, Joska van Duyvendijk en Myriam Buisman viool en Jackie Le lie cello. Onder de bezielende leiding van Marchien Leopold werden ten ge hore gebracht. Viva la musica van Mel- chior Franck, T e Deum van W. A. Mozart en Gloria van Vivaldi. Tijdens het Gloria werden de solopartijen indrukwek kend vertolkt door Rosanne de Clercq, sopraan en Godelief Mallee, alt. Het Immanuëlkerkkoor zong met enthou siasme de werken daarbij op uitsteken de wijze begeleid door de musici. Het Goudsch Kamerkoor zong als inter mezzo een aantal madrigalen uit hun laatste concert. Deze madrigalen wer den ingeleid door de dirigent van het Goudsch Kamerkoor, Ralph van Vliet die zelf ook vele jaren het Immanuël kerkkoor heeft geleid. Wederom ver tolkten zij a capella deze liederen op schitterende wijze. De organist Marijn Slappendel had naast de begeleiding, ook nog tijd gevonden een solostuk in te studeren. Hij liet in Concerto in G- Dur, BWV 973 van J.S. Bach horen welke prachtige klanken uit het orgel te halen zijn. Door het samenspel van de beide koren werd er een muzikale rondreis gemaakt door de 16e, 17e en 18e eeuw. Door de vertolking werd nog eens goed duidelijk welke mooie muziek er in die tijden is gecomponeerd. De gezonden liederen waren zeker niet de eenvou digste maar de vele avonden en zater dagen waren nuttig besteed aan het instuderen hetgeen deze avond goed te horen was en de bezoekers zeker niet zal hebben teleurgesteld. Aan het einde van de avond werden alle solisten, musici en de beide dirigenten met bloe men bedankt door de voorzitter Caro- lien Meijaard die daarbij werd geassis teerd door de grootste fan van het koor, Hugo de Rooij. Ook de koster, de heer les Harskamp werd in de bloemetjes gezet voor de goede verzorging van het koor op de oefenavonden. Al met al een geslaagde avond in een met 220 perso nen goed gevulde kerk. Bij de uitgang was een collecte bestemd voor de Ne derlandse Kankerbestrijding en heeft het mooie bedrag opgeleverd van f. 1322.10 wat volledig aan het beoogde doel ten goede zal komen omdat alle solisten en musici genoegen namen met een onkostenvergoeding waarvan de kosten door het koor worden gedra gen. Alle deelnemers aan deze avond waren amateurs maar zij toonden aan over beroepskwaliteiten te beschik ken. Herv.kerk 9.30 uur ds. K.J. Jansen De Stek 9.30 uur ds. J.A. Van Hooy- donk Chr.Geref. 9.30 uur ds. J.H. Langer- aar; 17.00 uur ds. J.A. Hooydonk Volle evang. Gem. Bethel 9.30 uur samenkomst Cees vd Heuvel Vrijz.Prot.Geloofsgem. 10.00 uur ds. G. Glastra - Den Haag Waddinxveen - De afdeling Waddinx veen van de Nederlandse Christen vrouwenbond NCVB, heeft de maande- lijke bijeenkomst op woensdagavond 17 november a.s. om 19.45 uur in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan. Van verschillende voorbeelden zullen de dames een aantal mooie kerstkaar ten maken. Waddinxveen- De gospelband Courage treedt op 19 november op in de Wad dinxveense ontmoetingskerk aanvang 20.30 uur. Boskoop -Herinnering: Op 18 november wordt er in de Hervormde kerk van Boskoop een concert gegeven van "Ho sanna" in samenwerking met "De Gouwestem". Aanvang 20.00 uur. oppas nodig? meisje 17 jr. erv. voor dond. vrijd. zat. avond W'veen Zuidpias 01828-16443 Onze pa en opa van Rijn wordt 23 nov. 65 jaar gefeliciteerd van Nel Gerrit Miranda Hendrik van harte gefeliciteerd met je veraardag; je raadt wel wie! Boskoop - Rond klokke tien was het zaterdagmorgen een enorme drukte in en om het nieuwe verenigingsgebouw van de christelijke muziekvereniging Concordia in Boskoop. Velen wisten de weg te vinden naar dit nieuwe, riante gebouw aan de A.P. van Neslaan, dat onlangs feestelijk in gebruik werd geno men. Hier werd een grootse rommel markt, met marmottenbaan, schiet tent, ballen-gooien en andere attracties gehouden, die uiteindelijk een netto opbrengst had van maar liefst f 4216,-! Dit bedrag wordt afgelost op de schuld die de vereniging heeft door de realisa tie van het clubgebouw. Het bestuur zegt bij monde van de heer Van Bemmel, reusachtig blij te zijn met de opbrengst en roept iedereen op om spullen niet weg te gooien, maar te bewaren voor volgend jaar. Dan wil Concordia weer een rommelmarkt hou den rond dezelfde datum. "Het najaar is bij uitstek geschikt voor een rommelmarkt op zaterdag. Menig een wil er even uit en vindt wel iets van z'n gading. Bovendien is het op zulke dagen ontzettend gezellig, want er is een bar en koffiehoek. Zaterdag zagen we dat velen, na even een rondje ge maakt te hebben, neerstrijkt voor een kopje koffie, een hapje of een glaasje". Boskoop- De grote belangstelling voor de prachtige stad Praag, vooral toege nomen na de Tweede Wereldoorlog, is voor de heer en mevrouw Beenen uit Boskoop aanleiding geweest om twee keer een bezoek aan deze Gouden Stad te brengen. De eerste keer was dit vlak voor de omwenteling, de tweede keer ongeveer acht maanden daarna. Het is bijna onmogelijk om in het tijdsverloop van 2x drie kwartier een volledig over zicht te geven van de bezienswaardig heden, de bouwkunst en de bewoners. De heer en mevrouw Beenen hebben daarom een keus gemaakt. Op de ma nier zoals zij reeds vaker interessante lezingen hielden, brengen zij hun pro gramma met behulp van twee project oren, muziek en 'live' gesproken com mentaar. Het is de eerste keer dat dit programma in het openbaar wordt ver toond: op donderdag 25 november a.s. in de Openbare Bibliotheek aan de Bab- sloot in Boskoop. De avond begint om 20.00 uur. Kaarten reserveren op tel. nr. 01727-13170. Boskoop -Ton Scheerder (30), eigenaar van de kaaswinkel aan de Koninginne weg is de nieuwe Prins Carnaval van Boskoop. Onder de naam 'prins Spette rend' treedt hij op carnavalsfestivitei ten met hofdame Sandra Blom op. San dra is 21 jaar en administratief mede werkster van beroep. Zaterdagavond werden hun namen om elf uur elf be kendgemaakt. De opbrengst van de 'paardenrace', tij dens het 'Prinsenbal' van carnavalsver eniging De Krooshappers, werd be stemd voor het Rode Kruis en Buiten centrum De Schouw. Bij dit buitencen trum is Sandra vrijwillig leidster. Bij de wisseling van de 'wacht' en afscheid van de oude prins Aquarius en hofda me Jolanda werd een gift uitgedeeld aan de Stichting Houtakkers Boskoop, waarvan de heer J.E. v.d. Kooy voorzit ter is. Aan het opnemen in het Prinsencon vent van de voormalige prins en z'n hofdame, ging een opdracht vooraf. Prins Aquarius moest gezadeld en wel, de renbaan aflopen met hofdame Jolan da op z'n rug. Dit was overigens echt niet het enige paardennummer op deze avond, waar de zaal van de Rozenburcht omgeto verd was tot Paardenreacebaan met tribune en een ViP-box. Tijdens het voorprogramma kregen de bezoekers (maar liefst meer dan 500!), de gelegen heid om een gokje te wagen bij de races. Bij de wedkantoren konden lootjes ge kocht worden. De stemming was de gehele avond buitengewoon goed, ter wijl de muzikale omlijsting van Flame en de boerenkapel De Baggerbeugels, sfeerverhogend werkten. Ingezonden Boskoop - Zaterdag 13 november vond de officiële opening plaats van het nieu we gebouw van Christengemeente Bet hel. 's Morgens was de gemeente in een feestelijke optocht door de straten van Boskoop van het oude naar het nieuwe gebouw gegaan. Met een geluidswagen voorop ging men al zingend door de straten, in de stoet waren verklede kin deren te zien, een banier en spandoe ken, een koets, een versierde auto met kinderen en volwassenen deelden bal lonnen en rozen uit. het was een vrolijk geluid op de vroege morgen in Bos koop. 's Middags om half drie volgde de spe ciale openingsdienst. Er waren vele ge nodigden van de burgerlijke overheid, vertegenwoordigers uit de andere plaatselijke kerken en vertegenwoordi gers van bevriende gemeenten uit het land. na een welkom volgde de samenzang, waarbij de aanwezigen uit volle borst de vrolijke liederen konden zingen. De liederen werden geprojecteerd op de achtermuur, zodat zangboeken niet nodig waren. Voorganger Dick van Steenis sprak z'n dankbaarheid uit voor het schitte rende gebouw. En hij vertelde vanuit Genesis 28 waar de naam Bethel van daan komt. Hij sprak de hoop uit dat velen in dit nieuwe gebouw God zullen ontmoeten. Geref.kerk 10.00 uur en 16.30 uur ds. G. Zomer te Spakenburg Herv. Kerk 10.00 uur en 17.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen Jaap Blaauw, voorzitter van de bouw commissie, sprak op een humoris tische wijze over de ontwikkeling om tot een nieuw gebouw te komen. Op achttien projecten is het oog geweest, maat hij deelde zijn vreugde over deze fantastische lokatie. Hij bood aan aan nemer Verweij, architect Leenen, In- stallatieburweau Vleuten en de heer Mul, een schitterende ets aan, uit dank voor hun werkzaamheden. De hele afwerking is onder leiding van Jaco Meijers en Jan Popijus door de gemeenteleden gedaan. Wethouder Trimp feliciteerde namens B. en W. de kerk met haar nieuwe ge bouw. Bethel is de eerste bewoner van de nieuwe wijk "Waterrijk". De heer Trimp sprak het verlangen uit, dat de Christengemeente tot zegen zal zijn voor de bewoners van deze nieuwe wijk. Rob Allart, voorzitter van het V.G.L. (Vriendschap onder geestelijke lei ders) sprak over Gods verlangen om in deze tijd Zijn Koninkrijk te openbaren en dat vele zielen behouden gaan wor den. Ds. R. de Reuver sprak namens het Convent van voorgangers. Hij felici teerde Bethel en sprak zijn vreugde erover uit dat de naamsverandering van Bethel iets laat zien van de open heid naar andere christenen. Hoewel de geloofscultuur soms heel duidelijk verschilt, is het goed om verenigd te zijn in die Ene, Jezus Christus. De openingsdienst werd verder opge luisterd door een dansgroep, een dra- magroep en door speciale zang van het aanbiddingsteam. Na afloop was er voor iedereen gelegenheid om het ge bouw te bezichtigen. De crèche- ruim te, zondagsschoolzaal, het door de jeugd zelf aangeklede jeugdhonk bo ven, de studio met uitzicht op de zaal. Uiteraard klonken er ook bewonde rende opmerking en niet in de laatste plaats betrof dat ook de kerkzaal, waar zeker 300 zitplaatsen zijn gecreëerd. Lof klonk er alom, uiteraard ook van de laatste eigenaar van het gebouw, de heer Boer, voor dit fraaie en doelmatige gebouw dat ooit zijn boomkwekerij- loods was en nu verbouwd is tot kerk.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 11