Waarnemend burgemeester kwam kennismaken SKR-konvooi weer veilig thuis Artesialoop Geslaagd Archeonfeest bibliotheek PERDIJK MAKELAARDIJ Het is weer geschenkpakkettenshow bij: Sint Nicolaas in Koudekerk Sint Nicolaas intocht Sint Nicolaas in Moerkapelle De Sint in Zevenhuizen Toneel in Hazerswoude t Heerlijk avondje in "De Boog" Zon in de schoorsteen Het Simeoni strijk-trio Midnight Stroll Goud van Oud live 16e jaargang nummer 537 17 november 1993 Zevenhuizen-Moerkapelle - Vrijdagmiddag kwam de heer L.M. Schoots uit Ridderkerk als aanstaand waar nemend burgemeester, kennismaken met het ge meentebestuur van Zevenhuizen-Moerkapelle. Na ontvangst door de wethouders, werden de raadsleden voorgesteld en maakten zij kennis met de sectie hoofden van het gemeentehuis. De heer L.M. Schoots is per 1 december 1993 door de Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid- Holland benoemd tot waarnemend burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. De heer Schoots neemt het burgemeesterschap waar voor de heer A. W. Lips, die wegens ziekte niet in staat is zijn functie uit te oefenen. De heer Schoots(48) is Lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid. Hij is van 1982 tot 1989 wethouder van de gemeente Ridderkerk geweest en heeft deskundigheid opge bouwd op o.a. het terrein van de gemeente financiën. De benoeming heeft de instemming van het gemeen tebestuur van Zevenhuizen-Moerkapelle en is tot stand gekomen na overleg met het college van burge meester en wethouders en de fractievoorzitters. ZEVENHUIZEN B.V.i NVM Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en omstreken Dag en nacht bereikbaar. Telefoon: 01892-17133 - b.g.g.: 01892-17193 Heemskerkstraat 16, 2665 AK Bleiswijk van Koudekerk a.d. Rijn - Sint Nicolaas komt zaterdagmorgen 20 november met de boot uit Leiden en hoopt 11.30 uur af te meren en via het 'witte huis aan land te komen met een groot deel van de drumband, die met vrolijke klanken en muzikale noten, de Sint en zijn Pieten, zal begeleiden. Mevrouw la Large zal de Sint en zijn gevolg begroeten, waarna onder begelei ding van de drumband 'Kunst door Arbeid', een rondrit door Koudekerk wordt gemaakt van 11.45 tot ca. 12.45 uur. Om 13.00 uur begint de voorstel ling van het poppentheater in het vrije-tijdscentrum De Ridderhof. Sint Nicolaas en de Pieten hebben dan ook even de gelegenheid om uit te blazen en de voorstelling bij te wo nen. Deze duurt ca. een uur en is voor alle kinderen gratis toegankelijk. Hazerswoude - De Middenstandsver eniging MICO ontvangt Sint Nicolaas in Hazerswoude. De boot van de goedheiligman meert zaterdag 27 november af aan de Warnaarkade. Aansluitend is er een kindermatinee in het Dorpshuis. Kaarten hiervoor zijn voor een rijksdaalder per stuk verkrijgbaar in het Dorpshuis. Alle kinderen uit Moerkapelle tot 8 jaar zijn zaterdag 20 november harte lijk welkom in dorpshuis Op Moer, waar clown Foppo met goocheltrucs de kinderen zal vermaken. Natuurlijk zullen Sint en Piet hierbij niet ontbre ken. Sint Ncolaas en zijn gevolg arri veren om 15.00 uur. Het feest duurt tot ca. 16.30 uur, waarna een tractatie volgt, (zie advertentie elders in deze HvH) Zaterdag arriveert de Sint en zijn ge volg om ca. 14.45 uur via de Hennip- sloot bij de ioswal, waar hij om 14.00 uur bij het gemeentehuis wordt ont vangen en er een zangfestijn met De Kleine Trompetter plaatsvindt. Ver volgens is er een half uur later een kindertoneelvoorstelling in dorps huis Swanla, door de toneelvereni ging van VOO. Hazerswoude - Ontwikkeling en Vreugd geeft a.s. zaterdag de eerste toneelvoorstelling van een serie van drie. De titel van het leuke stuk is 'Gevaarlijk Dubbelspel". Aanvang 20.00 uur. Plaats Het Dorpshuis. ■Vaddinxveen-Vrijdag 19 november, hegint om 20.30 uur in "De Boog" aan de C. Huygenslaan een St. Nicolaas- bingo voor groot en klein. Zwarte Piet heeft nog veel meer verrassingen meegenomen. Inl. 01828-11299. boskoop - Onder bovengenoemd motto wordt er o.a. in Boskoop door He Zonnebloem, een actie gehouden voor cadeautjes voor zieken en ge handicapten. Adressen van mensen die een presentje of attentie verdie- ien, worden graag tegemoet gezien. Tel. 01727-15216. Moerkapelle- Onder grote belangstel ling is vrijdagavond het konvooi van de Stichting Kinderhulp Roemenië gezond en wel terug gekeerd in Moerkapelle. Al vroeg in de avond liepen de thuisblij vers naar de Bredeweg, waar om 21.00 uur de lange rij vrachtwagens onder luid getoeter arriveerde. Na een rondje door het dorp ging men met de bus naar de loods van de fam. Schipper, de in middels vertrouwde SKR-stek. Zo'n 170 familieleden, vrienden, buren en be langstellenden heetten de konvooigan- gers daar van harte welkom. Daar kwa men ook de verhalen los. Moe, maar heel voldaan is men terug gekeerd uit Rachita en Loman. De hulpgoederen die daar gebracht zijn, waren daar ge heel op hun plaats. De dankbaarheid die men van de inwoners ontving, was hartverwarmend. Met een warm gevoel werd na twee dagen afscheid genomen van mensen, die weer een beetje ver trouwen hebben gekregen in de toe komst. Rijnwoude- Op zaterdag 20 november kunnen vele hardlopers hun hart weer ophalen in Koudekerk a/d Rijn. Om 14.00 uur gaat de bekende Artesia-loop weer van start. De afstanden waaruit men kan kiezen: 5-10-15 en 25 km. Het parcours is verkeersarm en loopt door het poldergebied tussen Koudekerk en Leiderdorp. Men ontvangt een leuke herinnering. Met de bekende stempel kaart is het weer mogelijk om na vier maal deelname een extra leuke herin nering te bemachtigen. Langs het par cours zijn diverse verzorgingsposten. Parkeerruimte, douchegelegenheid en de inschrijving bevinden zich allemaal in en rond sporthal "De Ridderhof" aan de Kerklaan in Koudekerk aan den Rijn. De sporthal staat vanaf 12.30 open voor de inschrijving. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij Theo visser tel. 01714- 13149 of Daan Bijleveld 01714-12309. Boskoop- Zondag 21 november zal het Simeoni-strijk-trio in Het Praathuis het maandelijkse concert verzorgen. Optredenden zijn: de violiste Tomoko Hara, de altvioliste Miriam v. Dixhoorn en de celliste Margreet Landweer. Aanvang 11.30 uur. Kinderen gratis. In de Tunnel te Boskoop treedt zater dag 20 november. "Midnight Stroll" op. Aanvang 21.00 uur. Benthuizen- Zaterdag, 20 november a.s. organiseert het Benthuizer Ont- moetings Centrum opnieuw een Goud van Oud avond. Ook deze avond zal de muziek worden verzorgd door een band. Avonden als deze worden niet alleen bezocht door de steeds groter wordende groep jon geren uit Rijnwoude en omgeving. Maar staan ook goed bekend en worden goed bezocht door de ouderen. De BOC ligt langs de omleidingsweg tussen de voetbalvelden en de tennis banen van Benthuizen. Aanvang 21.00 uur. het kaasmekka H« Dorpsstraat 168 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1868 - Fax 01802-2033 MAKELAAR IN ONROERENDE GOEDEREN BEËDIGD TAXATEUR Dorpsstraat 146 - 2761 AH Zevenhuizen Telefoon: 01802-1655 Boskoop-Ruim 25 Boskoopse kinderen hebben op zaterdag 13 november een voorproefje gekregen van de activitei ten die in het archeologische thema park Archeon georganiseerd zullen worden. In april 1994 zal het park in Alphen geopend worden. Het Educatief Erf. een onderdeel van het Archeon, is reeds geopend voor scholen en twee medewerksters van het Archeon lieten de aanwezige kinde ren kennismaken met de materialen en werkwijze van het Archeon. Eerst wer den de kinderen verkleed, daarna wer den er twee grote kringen gemaakt die tegen eikaar indraaiden, zo 'reisde' men in de tijd terug. Er werden verha len verteld over de prehistorie, de Ro meinse tijd en de Middeleeuwen, er werden spelletjes gedaan uit deze pe rioden, de kinderen kregen versgebak ken 'Romeinse' broodjes te eten en tot slot maakten alle kinderen een tekening naar aanleiding van de vertelde verha len. Tot slot werd weer 'teruggereisd' in de tijd en alle tekeningen werden opge hangen bij de tentoonstelling van het Archeon. De tentoonstelling is tot 29 november te bekijken in de bibliotheek.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 1