'Jl 1 Brandweerlieden Benthuizen verlaten actieve dienst BSC'68 gaat verder op goede weg Verbindingsmilitairen terug uit Joegoslavië Cafe de Hoek viert 12-jarig bestaan Koudekerk voetbal Copa Roo-Mallo Zaalvoetbaltoernooi Kerkdiensten Verkoopdag Vrouwenvereniging Evangelisatieavond Hart van Holland/17 november 1993 pagina 23 Zondag 21 november Medische weekenddienst Boskoop/Benthuizen Belangrijke telefoonnummers: Nederlandse kentekens Benthuizen- Aan de heren H.J. Vink en L.M. van den Bosch, respectievelijk onder-commandant en brandmeester van de Gemeentelijke Vrijwillige Brand weer Rijnwoude, post Benthuizen, is functioneel leeftijdsontslag verleend. Van beide brandweerlieden wordt af scheid genomen op vrijdag 26 novem ber a.s. van 19.30 tot 21.30 in het Dorps huis "De Tas", Dam 2 te Benthuizen. De heer H.J. Vink is ruim 22 jaar aan de Vrijwillige Brandweer verbonden en heer L.M. van den Bosch ruim 25 jaar. Aan beide brandweerlieden wordt ter gelegenheid van hun afscheid vanwege H.M. de Koningin resp. het jaarteken 20 en 25 toegekend, behorende bij de reeds eerder verleende Vrijwilligers- medaille. Zowel de heer Vink als de heer Van den Bosch hebben tijdens hun dienstverband bij de Vrijwillige Brandweer veel energie gestoken in de kwaliteitsverbetering van de brand weerorganisatie en het ombouwen daarvan tot een moderne hulpverle ningsorganisatie. Benthuizen - Afgelopen zaterdag speel de BSC'68 uit tegen sv GW-GEB een prima wedstrijd. Duidelijk was merk baar dat trainer Rolf Jans de laatste drie wedstrijden dezelfde elf man kon op stellen, waarmee hij zo graag de com petitie had willen beginnen. Hard wer kend, goed geconcentreerd en goed samenspelend drongen zij de Hagen aars in de verdediging. Reeds in de 5e min. kreeg Piet Vermeulen een goede kans om te scoren, hij kon de bal echter niet onder controle krijgen. Ook John Windhorst had weer een groot aandeel in de overwinning. In de 7e min. moest hij al zijn talenten tonen om de bal na een schot van Kees Voshol buiten de palen te houden. In de 11e min. kreeg Andre vd Meer een goede mogelijkheid om de score te openen. Peter v. Wijk be reikte Frank Vis, die de bal goed voor zette, maar vd Meer miste. In de 15e min. kroop BSC'68 door het oog van de naald. Bij een aanval van de Hagenaars kwam de bal hoog voor het doel het laatst aangeraakt door een Benthuizen- aar, John Windhorst ving de bal met zijn handen op, gelukkig vond de scheidsrechter het geen terugspeelbal en liet doorspelen. In de 18e min. stond Windhorst weer op de goede plaats toen Robbie Huisman de bal uit een door Kees Voshol genomen vrije trap in kopte. Na 20 minuten spelen werden de groen-witten sterker. Kansen en halve kansen werden echter niet benut, hoe wel Peter ter Luun er dicht bij was. Uit een voorzet van Frank Vis schoot hij met een half volley rakelings over de lat. De toeschouwers moesten tot de 43e min. wachten voor het eerste doel punt viel en het was een hele mooie. Gerrit Pos verdedigde uit en de bal kwam bij Andre vd Meer terecht, die zag de Haagse keeper Hans Scharroo uit zijn doel komen en met een schitte rende lob verdween de bal in het verla ten doel: 0-1De tweede helft begon met een serie fouten van de Haagse keeper. In de vierde min. gooide hij verkeerd uit, maar de lob van Frank Vis was net iets te kort om te scoren. In de 9e min. ging Scharroo weer inde fout en nu was het Piet Vermeulen die de bal voor zijn voeten kreeg en van zeker 25 meter raak schoot: 0-2. Peter ter Luun had het af kunnen maken, in de 12e min. kreeg hij een hele goede kans na een aanval van Peter v. Wijk en een voorzet van Andre vd Meer, maar hij miste. Vreemd genoeg verslapte BSC'68 na deze 0-2 stand en de Hagenaars putten daaruit moet om verwoed in de aanval te gaan. in de 15e min. knalde Kees Voshol uit een vrije trap hoog over maar drie minuten later deed Paul vd Laan het beter. De buitenspelval klopte niet en de uitgelopen John Windhorst werd moeiteloos gepasseerd: 1-2. Ge lukkig zagen de pupillen van Rolf Jans het gevaar tijdig in en namen zij het heft weer in handen. In de 26e min. blunder de Scharroo weer en Andre vd Meer ging met de bal aan en uit zijn voorzet scoorde Frank Vis 1-2. De Hagenaars gaven de strijd nog niet op, zij vielen met z'n allen aan wat de groen-witten de ruimte gaf om aan te vallen. Talrijke kansen deden zich voor het Haagse doel voor. Andre vd Meer kwam twee maal alleen voor de keeper te staan, maar scoorde niet. Ook Zwiep Vermeu len was dicht bij een treffer, hij kopte de bal uit een voorzet van Aad den Boer rakelings naast de paal. In de 35e min. werd het toch 1-4. Andre vd Meer kreeg de bal na een afgeslagen corner op het BSC'68 doel nog op eigen helft te pak ken en na een snelle rush scoorde hij via de handen van de keeper. Ver in blessuretijd schoot Paul vd Laan de stand nog naar 2-4, toen de goed leiden de scheidsrechter P.J. Zuiderwijk de bal op de stip legde na een overtreding van Peter v. Wijk. Verandering kwam er niet meer in de stand en BSC'68 kon weer twee punten bijschrijven. Zaterdag 20 november speelt BSC'68 thuis tegen Nationale Nederlanden. Aanvang 14.30 uur. Hoera, het is echt waar 18/11 zijn opa en oma 40 jaar een paar hartelijk gefeliciteerd Kom Volksdansen dinsdag 2 tot 4 Koudekerk ad Rijn 01714-12652 t.k. BMW 520 I bj 88 nieuw model km 67.000 met onderhoudsboekjes 010-4185383 Wol gevraagd voor een goed doel 01720-92083 t.k. nostalgische waterpomp groen zeer mooi voor in tuin 95,- 01714-16033 Wie heeft er postzegels voor mij ik spaar ze Sander Rijkaart Voorweg 141 Hzw t.k. gameboy 4 spelen o.a. the Flinstones Handy Boy, koffer Adapter 220,- 01728-9240 t.k. gevr. kleuterbed 01727-16215 Benthuizen Herv.kerk 9.30 en 18.00 uur ds. J.H. Lammers SOW de Hoeksteen 10.00 uur mevr. ds J. Borst - Nootdorp Hazerswoude-dorp Geref.kerk 10.00 uur en 17.00 uur ds. A.C. Poleij Herv.gem. 9.30 uur ds. J.B. Alblas 18.30 kand. P.L.R. v.d. Spoel Koudekerk Herv. gem. 10.00 uur ds. J.A. Tielke- meijer 15.00 uur ds. W.A. v.d. Lugt 19.00 uur ds J.A. Tielkemeijer. Geref.kerk. 10.00 en 15.00 uur ds. W.A. v.d. Lugt Zaterdag 20 en zondag 21 novem ber: dr. R.J.M.P. van Wiechen, Zijde 20, Boskoop tel. 01727-14450 Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Kruisvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; Bereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.00- 14.00 uur. tel. 01728-9322.; Divisie ouder-en kindzorg-, spreekuur dagelijks 13.00-14.00 uur. tel. 01715-1463; Openingstijden uitleenmagazijn: Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00-14.00 uur.; Hazerswoude- dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 - 19.30 uur.; Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. Stichting Algemene Burenhulp Hazerew.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur en 12.00- 13.00 uur). Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij 8.30-9.30 uur. tel. 01714-15051/13782. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maatschappelijk werk: Hazerswoude-Rijndijk: tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazerswoude-dorp: tel. 01728- 8146 do+vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn: 01714-12020. elke woensdagmiddag 15.00-16.00 uur; SPOEDHULP 06-8212141 Algemene Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambulance 06-11 (als elke seconde telt!) Politie/Kantoor: 01714-15300 Centrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 Storing kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 Bejaarden alarmering, aanvragen: 01714-19015 Stichting Open Bejaarden werk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen Mevr. G. Drost 01714-13253 (Rijndijk); Tafeltje-dek-je Mevr. G. v. Zwieten 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253; Alarmering voorouderen: Mevr. H. Fraanje tel. 01728-9531 (Dorp); Tafeltje-dek-je: Mevr. M. Verhage 01728-9569 (Dorp) b.g.g. 01728- Rijnwoude- Dennis Kreuger(22) uit Koudekerk a.d. Rijn is zes dagen beroepsmili tair geweest. "Ik overschreed m 'n militaire diensttijd met zes dagen en ben dus zes dagen beroeps", lacht hij tijdens een ontmoeting, ten huize van Pieter Heemskerk(I9) die gelijk met hem afzwaaide. Ze waren verbindingsmilitairen bij de VN Vredesmacht in voormalig Joegoslavië. Het is voor de eerste maal dat ze elkaar ontmoetten. Dennis kwam op 2 november 1992 in dienst en zou -gezien z'n ervaring in de horeca- hof meester geworden zijn, ware het niet dat hem een functie als vrijwilliger bij de VN Vredesmacht in het voormalig Joegoslavië meer trok. Na een week verkaste hij van Den Bosch naar Ede waar hij een 'verbinding'-opleiding kreeg en na zes weken met Rotatie 5 naar Sarajevo vertrok om daar twee en een halve maand 'de verbindingen te bewaken'. Doordat hij bij een sprong van een voertuig een verkeer de manoevre maakte, brak hij z'n elle boog en moest net voor Pasen met ziekteverlof terug naar Nederland. Na zes weken ging hij gelijk met de nieu we lichting: Rotatie 7 (op 24 mei) terug naar het voormalig Joegoslavië waar hij in sector oost, Erdut, te rechtkwam. Op 27 september kwam hij heelhuids terug. Net als Pieter Heemskerk kijkt hij te rug op een periode die hij niet zou willen missen en die wat weg had van een langdurige vakantie, waarbij er misschien in de directe omgeving een burgeroorlog woedde, maar zij alleen knallen hoorden, vuur in de lucht en af en toe een grote klap dichtbij. Een schermutseling die in het nieuws op geblazen werd, bleek slechts een inci dent: de in-en uitgang van het VN ver bindingshoofdkwartier werd gebarri cadeerd. "Ik zou zo terug willen, want ik zat in een hotel en heb het zeker niet slecht ge had. In onze vrije tijd konden we tennis sen en zwemmen. Een forellenkwekerij was voor ons een beetje aangepast tot zwembad. Daardoorleek het een beetje vakantie". Dennis knikt instemmend. Dat was, hoewel hij in een andere sector zat en niet in een hotel vertoefde, bij hem ook wel een beetje zo. Pieter ging op 29 maart met Rotatie V6 naar het voormalig Joegoslavië met be stemming Kiseljak. Eén en ander na vier maanden voorbereiding op de Hars kamp en in Ede. Hij hield gedurende z'n afwezigheid, een goed contact met z'n moeder, terwijl er ook regelmatig pak jes, etenswaren en brieven naar hem verzonden werden. Dit was ook bij Den nis het geval. Zoals gebruikelijk, tijdens de VN opera tie, kreeg Pieter drie weken verlof om naar huis te gaan. Op 27 september kwam hij net als Dennis, behouden op Schiphol aan. Beiden zwaaien af als 'korporaal' en hebben elk weer een functie in de bur germaatschappij. Pieter is werkzaam bij een produktiebedrijf (kippens lachterij) en Dennis bij een benzine pomp. Dennis houdt de herinnering levend door een correspondentie met een halfbloed Kroatisch/Servisch meisje. Deze wordt in het Engels gevoerd. Pieter heeft vooral veel meisjes van andere nationaliteiten ontmoet, wel ke een functie hadden bij de VN. Aan tennismaatjes had hij geen gebrek, maar iets blijvends zat er voor hem niet in. Lachend reageren ze op de vraag of de Joegoslavische meisjes aardig zijn: "Ze lijken als ze 16 jaar zijn 18 jaar en als ze 20 jaar zijn lijken ze 30 jaar. Dennis. "En wat zou je op je hals hallen". Beiden zeggen dat de media- bericht geving over de burgeroorlog- in Ne derland niet altijd perfect was, het geen te maken heeft met een bepaal de strategie. De Rijn woudenaren betreuren (net als de geïnterviewde Michel Roest uit Moerkapelle), de zinloze oorlog in dit prachtige land, waar echter alle vuil langs de kant van de weg gedumpt wordt. Geen van allen verwacht dat er een spoedig einde aan de oorlog komt. In sommige plaatsen wordt er tegen de moslims gevochten in ande re gebieden staan moslims zij-aan-zij met de tegenstander. Dennis en Pieter denken dat de hetze tegen de Serviërs, ooit is gestart door Hitier. Het nationaal-socialisme is vooral in Kroatië nog levend, getuige het alom verspreide nazipropagan- da-materiaal. Kinderen lopen, alsof het de ge woonste zaak van de wereld is, met een geweer. Vrijwel alle inwoners van het in diverse delen verscheur de land, bezitten een geweer, terwijl er in elk dorp een plaatselijk muni tiedepot is wat door de strijdende partijen geplunderd is. Frappant vonden de Rijnwoudse jongemannen de auto's, vaak Mer- cedessen, met Nederlands kente ken, of met alleen een NL teken erop waar de nummerplaat verwijderd is. Bovendien floreert de zwarte han del. Nederlandse VN militairen doen er niet aan mee, maar de Oekraïners wisten van handelen. Ze verkoch ten voor woekerprijzen sigaretten, maar ook brandstof van het aggre gaat, door dit zo beperkt mogelijk, op de laagste stand, te gebruiken en zo brandstof te sparen". t.k. geloogd grenen tafel 1.80 m 80 cm hein chrispijn met lade 01728-8435 t.k. mooie buggy met voetenzak autostoel, maxi cosy, wipstoeltje rugdrager 01728-7483 t.k. st. kapstok gietijzer kunstst. rolluik 1 m. br. 160 cm h. 01728-9293 Benthuizen - De vrouwenvereniging "Bidt en Werkt" houdt op zaterdag 20 november de jaarlijkse verkoopdag in verenigingsgebouw "De Bron" achter de Ned.Hervormde kerk. De verkoping wordt geopend door ds. J.H. Lammers om 10.00 uur. De verkoping wordt om 15.00 uur afgesloten. De opbrengst is voor kerk en zending. Er is weer van alles te koop zoals zelfgebakken koek, handwerken, tweedehands kinderkle ding, linnengoed, bloemstukjes e.d. Men kan sjoelen, grabbelen en iedereen is hartelijk welkom. Hazerswoude-dorp-Vrijdag 19 novem ber spreekt de heer J. Goedhart in de Ned. Herv. kerk van Hazerswoude dorp. De heer Goedhart is afkomstig uit Nieuwkoop en verwierf veel bekend heid met zijn stukjes "Even serieus" uit het regioblad "De Zuidhollandpost". Ook gaat hij regelmatig voor in speciale kerkdiensten. Aan de avond wordt ook meegewerkt door 2 koren nl. "Het Sionskoor" uit Alphen a/d Rijn en "Soli- deo Gloria" uit Koudekerk a/d Rijn, bei de o.l.v. Thom Hesseling. Hiernaast zal het orgel worden bespeelt door Martin v/d Zwam, welke een aantal bekende samenzang-liederen zal begeleiden. De organisatie van deze avond is in han den van het Evangelisatie team, het activiteiten-orgaan van de gezamenlij ke evangelisatie commissies van de Ned. Hervormde en Geref. Kerken en de "Er is hoop" werkgroep van Hazers woude Dorp. Koudekerk ad Rijn- Cafe De Hoek is gevestigd in een monumentaal pand te Koudekerk a/d Rijn en is sinds 12 jaar ondergebracht in een ideële stichting. Het cafe wordt volledig gerund door een groep gedreven vrijwilligers, die het belangrijk vinden dat er een gezelli ge ontmoetingsplaats bestaat waar zo wel jong als oud zich thuis kan voelen. Het cafe organiseert elke zaterdaga vond een Eetcafe, waarbij voor ca. 30 gasten iedere week een ander drie-gan- gen-menu geserveerd wordt. Verder worden er regelmatig Swinghoek (ver zorgd door Flying Angel), Filmhoek en diverse kinderactiviteiten georgani seerd. In het mooie pand is ook een biljartvereniging gehuisvest en er is een ruime bovenzaal die beschikbaar is voor diverse activiteiten. Het komende weekend, 19-21 november viert de Hoek haar 12-jarig bestaan. Het feest programma bevat o.a. :vrijdagmiddag vanaf 17.30 boonaaktoernooi, s'avonds een 'unplugged' optreden van Brian Christopher. Zaterdagmiddag is er om 15.00 uur een sjoelwedstrijd en van 18.30-20.30 is er Eetcafe Speciaal, 's avonds een spetterend optreden van Phoney Boloney. Zondagmiddag is er om 13.00 uur een Beaujolais Primeur feest met muzikale omlijsting en van Troubadour Rikkert en om 15.00 uur is er een kinderfilm. Iedereen is welkom. Koudekerk - Het wedstrijdprogramma van voetbalvereniging Koudekerk op zaterdag 20 november is alsvolgt: Koudekerk 1 - L.F.C. 1 aanvang 14.30 uur; Koudekerk 2- Quick Boys 7, aan vang 12.00 uur. Koudekerk a.d. Rijn - Zaterdagavond 4 december wordt er in De Ridderhof te Koudekerk ad Rijn een zaalvoetbaltoer nooi gehouden waarbij de inzet is de Copa Roo-Mallo bokaal. Deelenmers aan dit toernooi zijn o.a. de beste teams van Nederland. "Bunga Melatis" komt uit de hoogste divisie. In dit team speelt een aantal spelers dat meedeed aan de WK in Hongkong. "De Bever Boys" is een team dat in de hoogste divisie speelt met de beroem de John de Bever. Een 'All stars team' waarin Benny Wijnstekers, Martin Haar, Johnny Rep, Andre v.d. Ley, Gerry Kleton, Leo v. Veen, Pierre Tol en Arnold Muhren spe len belooft eveneens een klapper. "Gouda, S mix", bestaat voor het groot ste deel uit spelers van Mallon Druk werk, met als gastspeler Edwin Grun- holtz. Deze wordt de beste zaalvoetbal ler van Nederland genoemd. "Alphens Beste" is een team samenge steld uit spelers van Roosemalen, de finalist van het zesde Kerst Toernooi. Gastspeler bij dit team is Jan van der Reyden, de beste speler van Lieden. Jan was tevens met zijn team teamwinnaar van het zesde Kerst Toernooi. De avond begint om 20.00 uur.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 23