A F E Natuurwandelingen IVN Informatiemarkt voor ouderen in bibliotheek Hazerswoude-Rijndijk DE HOEK Kernen van Rijnwoude Jeu de Boules nieuws van Club de Pétanque Rhyneboule van der linde HiinuiiiiHaiiünijjij iiauyiiiiiw ,;ki Stichting Café "De Hoek" viert 12 jarig bestaan op 19, 20 en 21 november We luisteren: van de redactie: w Wethouder P. van der Werf niet herkiesbaar Gé Hoogendoorn kandidaat-lijsttrekker voor CDA Rijnwoude Vrijdag 19 november: Brian Cristopher Zaterdag 20 november: 18.30-20.30 uur: Eetcafé speciaal Phoney Boloney Zondag 21 november: Troubadour Rikkert pagina 25 textiel en mode Dorpsstraat 138-2391 CG HAZERSWOUDE 17.30 uur: Boonaaktoernooi 's avonds een 3 uur durend optreden van de engelse, unplugged artiest 15.00 uur: Sjoelwedstrijd (o.a. zalmmousse, rollade, feesttoetje) 's avonds: het café helemaal op z'n kop met vanaf 13.00 uur: Beaujolais primeur feest met muzikale begeleiding van 15.00 uur: Kinderfilm in de bovenzaal Winteravondcompetitie Afsluiting Melée 1993 ■MMMÉNii i i c Rijnwoude- Op zaterdag 20 november organiseert het IVN Alphen a.d. Rijn e.o. natuurwandelingen tijdens de vo gelhuisjesdag van de Hooge Burch. De gehele dag kan men een kijkje nemen in het Dag Activiteiten Centrum van de Hooge Burch, waar de nestkasten ge maakt worden. Het IVN heeft daar een informatiestand ingericht, er zijn vi deofilms te zien en natuurlijk kan het publiek korte wandelingen melken on der leiding van natuurgidsen. Aan- dacht krijgen natuurlijk de vogels op het terrein, maar ook komen de bomen en struiken die in vele soorten en maten op de Hooge Burch aanwezig zijn aan bod. Aanvang doorlopend van 10.00 uur tot 16.00 uur en de start is bij het Dagaktiviteiten Centrum (D.A.C.) Hoo ge Burch Ingang aan de Spoorlaan te Zwammerdam. Deelname is gratis. Men dient een verrekijker mee te nemen. Voor informatie: 01720-36932. t.k. 2 fraaie Chinese kastvazen 60,- per st. 01828-18321 t.k. Toyota starlet 1.0 bj 9-86 apk tot 8-94 km st. 68.000 kleur wit 01828-19134 t.k drie glas in iood ramen 52x106 100 jaar oud ƒ200,- 01828-13627 t.k. antieke 2 deurs linnenkast eiken vr. pr. 375,-01828-17879 Hazerswoude- In de openbare biblio theek in Hazerswoude-Rijndijk is op vrijdag 19 november een informatie markt voor ouderen te bezoeken. Deze markt wordt georganiseerd in het ka der van het Europees Jaar van de Oude ren. Het thema van dit ouderenjaar is het bevorderen van de solidariteit tus sen de generaties. De openbare biblio theek is een plaats bij uitstek waar de verschillende generaties elkaar ont moeten. De titel van de informatie markt is dan ook "De bibliotheek is er voor grijs en groen". De markt richt zich op ouderen maar is ook bedoeld om jong en oud zich meer bij elkaar betrok ken te laten voelen. De openbare bibli otheken in Hazerswoude en Koudekerk aan den Rijn organiseren de informatie markt in samenwerking met de Provin ciale Bibliotheekcentrale voor Zuid- Holland en de Stichting Open Bejaar- denwerk. Het programma is als volgt. Gm 11.00 uur verricht wethouder G. Hoogendoorn de officiële opening. Ver volgens kan men tot 17.00 uur in de bibliotheek terecht voor informatie op allerlei gebied. De volgende instanties zullen aanwezig zijn: De ouderenbon den ANBO, KBOZ en PCOB, de stichting JPen Bejaardenwerk met een over zicht van hun activiteiten zoals Tafel- 'je-Dek-Je, alarmeringssysteem voor ouderen, cursussen en meer bewegen voor ouderen, Welfare-werk van het Rode Kruis, De Zonnebloem, Thuiszorg Groot Rijnland, Politie Rijnwoude met informatie over veiligheid in en om huis, Bejaardencentra Rhijn dael en Driehoff, Provinciale Bibliotheekcen trale Zuid-Holland met o.a. leeshulp middelen, Nederlandse luister-en Brail lebibliotheek, Stichting Het ZuidHol- lands Landschap. De hobbyclub en schaakvereniging geven demonstra ties en er zijn diverse optredens ver spreid over de dag. Om 11.30 uur zal het Ankerkoor enkele liederen ten gehore brengen, om 14.00 uur is er volksdan sen door ouderen en om 16.30 uur zal blokfluitgroep en kinderkoor Distinto een optreden verzorgen. Harpviolist Nico Bosman speelt deze dag diverse malen. 55-plussers die nog geen lid zijn van de bibliotheek kunnen op vrijdag 19 november een gratis kennisma kingsabonnement voor drie maanden krijgen. Dit kennismakingsabonne ment is behalve in Hazerswoude-Rijn dijk ook in de bibliotheken in Koude kerk aan den Rijn en Hazerswoude- dorp te krijgen. De informatiemarkt is geopend van 11.00 tot 17.00 uur. De bibliotheek is normaal voor uitlening geopend van 14.00 uur tot 17.30 uur en van 18.30 tot 20.30 uur. Het adres is: Frederik van Eedenplein 4 (in het ge meentehuis) Rijnwoude - Wethouder Piet van der Werf CDA, stelt zich niet herkiesbaar voor de komende gemeenteraadsver kiezingen voor de gemeente Rijnwou de. Daarmee komt een einde aan een lange staat van dienst in de gemeente politiek van Hazerswoude, later Rijn woude. Piet van der Werf kwam op 23-jarige leeftijd, als één van de jongste raadsle den in Nederland in de toenmalige KVP- fractie van Hazerswoude. Hij werd al jong lijsttrekker en wethouder van on derwijs en sportzaken. Gedurende zijn wethouderschap heeft hij zich o.m. beziggehouden met de bouw van de Landvliethal, de reconstructie van het Ambachtsplein, de bouw van het ge meentehuis en diverse sportaccomo- daties. Met een onderbreking van 1978 tot 1984 is Piet van der Werf ruim 25 jaar politiek actief geweest. De laatste jaren was hij wethouder van agrarische en economische zaken, openbare werken, ruimtelijke ordening en volkshuisves- ting. oude nederlandse ansichtkaarten door verzamelaar te koop gevraagd: 01828-11171 t.k. kleine damesfiets wielmaat 26" 3 versn. tr. remmen 150,- 01727-15333 Rijnwoude - Gé Hoogendoorn wordt de lijsttrekker van het CDA bij de komende gemeenteraadsverkiezingen in Rijn woude. Dat stelt het bestuur voor aan de leden die hierover op donderdag 18 november beslissen. Bij de eerste ze ven kandidaten op de ontwerp-kieslijst komen vijf bekende namen voor. Naast Gé Hoogendoorn zijn dat Wim Boevé, Gerrit van Bostelen, Nico van der Hulst en Frank Uljee. Frits Wille stelt zich niet herkiesbaar. Nieuwe namen zijn Arga van der Vlugt uit Koudekerk en Hans Démoed uit Hazerswoude, voorzitter van het CDJA Zuid-Holland. In het concept-verkiezingsprogramma dat dezer dagen bij de leden in de bus zal vallen neemt het CDA duidelijk standpunten in. Inl. 079-312351; 01714- 14091. Dorpsstraat 50, Koudekerk a.d. Rijn Tel. 01714-12019 Hart van Holland kreeg dezer dagen een mysterieus briefje van een voetbal fan van Bernardus. Het was een verzoek van een inwoner van Hazerswoude die z'n woonkern 'niet gedeeld' genoemd wil zien. Inge sloten een interview van raadslid Fran sen uit een andere krant waarin de kern Rijndijk aangeduid werd en wegge streept werd. Op verzoek van deze lezer zullen we voortaan Hazerswoude ook echt noe men, daar waar het de redactie duide lijk is dat het die bepaalde woonkern betreft. Voetbalvereniging Bernardus bevindt zich in Hazerswoude. HvH zette 'Rijn woude' erbij, hetgeen tegen het zere been was van de schrijver die zich ook tot andere kranten wendt, zo begrijpen we. De toevoeging 'Rijndijk' vindt de lezer niet nodig, want Hazerswoude is één plaats. Wij denken dat de lezers het wel prettig vinden als de toevoeging dorp of Rijn dijk bij het artikel komt, echter zullen we luisteren. Voortaan dus niet meer de aanduiding Rijnwoude!? We zullen het proberen Echter waar het de redactie-typiste niet duidelijk is waar een bericht vandaan komt, neemt ze het zekere voor het onzekere en kiest 'Rijnwoude', of is het de macht der gewoonte. Laten afzenders van sportberichten er ook nota van nemen en hun woonkern vermelden s.v.p. Bedankt! Redactie. De winteravondcompetitie voor het Jeu de Boules is weer volop in gang. Deze competitie wordt gespeeld in het overdekte Boulodrömes van naburige clubs in de regio. Rhyneboule speelt met drie wisselende teams mee in deze gezellige competitie. Op vrijdagavond 8 oktober werd de eerste wedstrijd ge speeld in het Boulodröme van Zoeter- meer tegen De Six Prêt uit Voorschoten en op 5 november jl. werd er gespeeld tegen Folatre uit Pijnacker in Rijswijk. De eerste avond wist Rhyneboule een goede slag te slaan door 6 van de 9 partijen te winnen en op de tweede avond werden er drie van de negen partijen gewonnen. De laatste wedstrijd van het Zomer- Melée heeft Rhyneboule op 9 oktober tijdens mooi weer in het Hofstedepark te Koudekerk gespeeld. Met drie winst partijen en het hoogste aantal punten werd Ronald Rademaker winnaar van deze dag, met als goede tweede en der de resp. André Rijnsburger en Wim Gif- fioen. Ter afsluiting van dit toernooi heeft RhyneBoule het overdekte Bou lodröme in Zoetermeer afgehuurd voor vrijdagavond 26 november a.s. Na lo ting voor doublettes worden er dan enkele partijen gespeeld die uiteraard niet mee tellen voor het reeds afgeslo ten Melée. Een leuke gelegenheid vopr sommige leden om 's winters eens ken nis te maken met het Boulen in een overdekt Boulodröme. In de loop van de avond worden dan de prijzen uitge reikt aan de drie winnaars van het Zomer-Melée 1993.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 25