Slijterij Het Wapen van Moerkapelle Timmersmans in Hazerswoude-dorp De echte bakker GERRITSEN IPLUSMADUT" WEEKENDVOORDEEl (2d f29 f29 tfok dooi*faatif Kleintje WA De slijter om de hoek De slijter op de hoek biefstuk AJshePdjoed&p Bij uw Echte Bakker Gerritsen: CHAMPIGNONS SLAGROOM STOKBROOD Hart van Holland/1 november iyyj pagina 3 Cadeautip: Een cadeaubon van de slijter Beaujolais Primeur morgen Vin de Pays des Pyrenées= voorloper van de Beaujolais Beaujolais 30.250 exemplaren. Dorpsstraat 73 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1412 - Fax 01802-1153 Dorrestein 8 - Nieuwerkerk aan den IJssel - Tel. 01803-18821 VRIJDAG: 5 Gevulde eierkoeken, van 8,oo nu slechts 6,25 Gevulde speculaas taart van 7,75 nu slechts 6,95 KOEKJE VAN DE WEFK: 250 gram Roomb. hobby's, 5 Oat-Bran broodjes, nu slechts 1,95 Frans chocolade noten broodje,nu slechts 1,50 Marieke Stoet, extra gevuld met kersenvan 5,50 nu slechts 4,95 elke maandag volkorendag grof of fijn, slechts 2,30 elke dinsdag wit- en bruindag elk broodslechts 2,30 of 4 broden voor slechts 9,00 Malse Roomwitte Vers gebakken uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Plaats: Zevenhuizen-Moerkapelle - "De Nationale Slijtersweek die in de laatste week van oktober voor het eerst gehouden werd, is landelijk een groot succes geweest. Het was de eerste actie van de STAS", zegt Trudy van Hoven-Wiggers, eigenares van slijterij wijnhandel "Het Wapen van Moerkapelle". Op 12 november was het twee jaar geleden dat zij de slijterij van haar ouders op de hoek Zevenhuizen-Moerkapelle aan de Moerkapelse Zijde, overnam. Zij is een vrouw die haar 'mannetjeweet te staan, klanten voorlicht en adviseert en haar bezigheden als een hobby ziet. "De STAS is de Stichting Aktiviteiten Slijters Branche voor de slijters. Einde lijk is er een wens van de slijters in vervulling gegaan. Alle aangesloten slij terijen- en dat zijn de meeste, op een enkele uitzondering na, kunnen hun klanten nu net een ietsje meer bieden. Cadeaubonnen bijvoorbeeld, die bij alle aangesloten slijters in te wisselen zijn. We hebben ze van tien, vijfentwin tig, en veertig gulden. Wie iemand een fles wijn cadeau doet, moet eigenlijk iets afweten van de persoonlijke voor keur van betrokkene om het een ge slaagd cadeau te laten zijn. Dat is net zoals een borrel. Als je de persoon in kwestie niet zo goed kent en hem of haar een fles jenever geeft, terwijl deze al leen maar zwak alcoho lische dranken drinkt, sla je de plank mis. Trouwens, de bonnen kunnen ook voor niet- alcoholische dranken worden ingewisseld: voor elk produkt van de slijter". Bovendien kan degene die voor dertig gulden bij de slijter be steedt een CD aanschaf fen voor f 6,95, tot en met 14 november of zo lang de voorraad strekt. Daarnaast kan de mini- TIP-culinair, met ge rechten en recepten, gratis meegenomen worden. Trudy reageert enthou siast op de wijnproeve rij bij De Herbergier, waarvan Hart van Hol land onlangs verslag deed. Deze goede 'primeur'- wijn blijkt bij slijterij Het Wapen van Moerkapelle voor een gulden lager dan de adviesprijs verkrijg baar te zijn, namelijk f 5,95! Een wijn die veel lijkt op de Beaujolais Primeur. De Beaujolais mag pas de derde donderdag in november ver kocht worden. "En dat is morgen. Ook nu weer veelbelovend", lacht Trudy. Ze verkoopt vele wijnen van Intercaves/Koop- mans en Bruinier. Deze groothan del wil een goede concurrent zijn en de zelfstandige slijter z'n posi tie laten handhaven tussen de grote slijterij-ketens. De fraaie advertenties met aan trekkelijke aanbiedingen die Het Wapen van Moerkapelle eenmaal per twee weken in Hart van Hol land plaatst, komen van het Pu bliciteitsbureau Het Gilde Wijn- huys, een promotieformule van Intercaves. "We hebben een eigen identiteit en bieden geen standaardpakket aan. Bij de zelfstandige slijter kun je alles vinden, 't gekste van 't gekste'", zegt Trudy, die en pas sant haar wijn-collectie laat zien. De 'prominente-wijnen', aanbe volen door de inkooporganisatie- en maandelijks wisselend- liggen overzichtelijk uitgestald in de wijnhoek. De overige wijnen -op land gesorteerd- staan uitnodi gend in kleine keldernisjes op de liefhebber te wachten. Trudy heeft een grote keus aan wijnen, waaronder de bekende Franse, Duitse, maar ook Californische, Australische, Macedonische (ex- Joegoslavië), Italiaanse, Griekse, Chileense, Roemeense wijnen en de bekende Dao-wijnen uit Portu gal. Wie 'iets' te vieren heeft en een excellente wijn zoekt, maar ook degene die een 'zomaar' wijntje wil moet zeker eens een kijkje in haar slijterij nemen. De liefhebber van een goed glas wijn kan in Hazerswoude-dorp kiezen uit een selectie gerenommeerde wijnen, in een slijterij met een grote aparte wijn-afdeling.. Wie slijterij Timmersmans op de hoek Gemeneweg/Dorpsstraat, binnenstapt, denkt in een gewone slijterij te zijn beland. Echter misgedacht! Achter de winkel, bereikbaar via een corridor die veel weg heeft van de entree van een wijnkelder, bevindt zich een groot wijnlokaal. Alvorens deze 'cave'-achtige wijnkamer binnen te stappen, waarin honderden flessen geselecteerde wijn in aparte keldernissen per soort op een liefhebber liggen te wachten, pas seer je een nostalgisch wijnhoekje. Bedekt onder lagen stof, com pleet met spinnewebben, liggen hier 'oude' flessen wijn uitgestald. Degenen die ooit een 'echte' wijnkelder mochten betreden slaken een kreet van herkenning bij het zien van deze 'oude' wijnhoek. Een creatie en hobby van eigenaar Jan de Jong. Hij leidt samen met zijn vrouw Joke de slijterij annex wijnhandel. Een zaak die al 53 jaar bestaat en door de vader van mevrouw De Jong-Timmermans: als Slijterij Timmermans gestart werd. In de loop der jaren is het 'drink'patroon erg veranderd. 'Een glaasje drinken' betekent niet meer zoals vroeger: een borreltje of afzak kertje, maar is veel meer een glaasje wijn geworden. De wijncon sumptie, ooit bij velen gestart met het drinken van een glas Matthëus-rosé (waarvan de verkoopcijfers enorm gedaald zijn), is misschien wel vertien voudigd. Een glaasje wijn voor het eten ais apératief, tijdens het eten of 's avonds na de koffie, is gelukkig geen Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 Advertenties Remy Versnel of Raymonde de Vries Redaktie Algemeen Henny v.d. Berg Slu i ti ngs ter mijn ad verten ties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. j ujtgever stelt zich NIET verantwoor- fiP °oor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Be redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de ^jvertenties en ingezonden mededelingen deze krant. Bovendien behoudt zij zich ct recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren, oor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur >etwerk Den Haag VSP 070 - 3350133 ZATERDAG: heerlijk dun koekjevan 5,50 nu slechts 4,25 BROODJE VAN DE WEEK: EXTRA AANBIEDINGEN: 250 gram bakje 250 gram /4 literbeker 400 gram t,„n rinivterriaa 18 t/m zaterdac 120 november 1993. uitzondering meer. Slijterij Timmermans speelt op de toenemende wijnvraag in Men heeft voor de doorsnee-liefhebber een 'huiswijn' met eigen etiket (Rousillonl maar bovendien een grote keus aan bekende Franse wijnen. Inspelend op de vraag naar uitheemse wijnen als b.v. Chileense, Australische, Californische, treft men in de 'wijncave' ook dergelijke wijnen aan. Cursus muziekbeluisteren door Kreater te Waddinxveen op 18 november 20.00 uur; info: 01828-14422. Moeder en peuter gymnastiek door O.S.S. in dorpshuis Swanla start: januari 1994 - info: 01802-3345 Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle De Bouwhof- Bleiswijkseweg 11 Zoetermeer Van Oosterom Schoenen Dorpsstraat 108 Hazerswoude Dorp G.A. Binken Spec.zaak rookart. Reijerskoop 79 Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Albert Heyn, Pr. Bernardstraat 3 Koudekerk ad Rijn Holland bv Da Costasingel 4 Hazerswoude-Rijndijk De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weiseren. Per_Hez*n' Kleintjes per fax of telefoon worden geweigerd!! ENVELOP NIET D1CHTPLAKKEN A.u.B. dan voldoet een postzegel van 70 cent

Hart van Holland | 1993 | | pagina 3