Galery Groene Tuin met Kerst-expositie amilieberichten Sint Nicolaas in Zevenhuizen Expositie Tropica Kerkdiensten Activiteiten Agenda m Kerstexpositie Even voorstellen* Jacob van Helden C 1933 1993 Op 29 november a.s. zijn "E.J7. de Jong en de Jong-'Boode 60 jaar getrouwd. I I 100 jaar Gereformeerde kerk Succesvolle Poëzie-avond in Bibliotheek Vrouwenochtend Jeugddienst zondag 21 november Medische weekenddienst om bij te blijven.... agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle MMWMMMm. v Zevenhuizen- "Veel mensen maken er op zaterdag een uitje van om even bij me binnen te stappen. Fietsers genieten van het recreatiegebied Rottemeren, maken een rondje Rotte op de fiets en dalen de Rottekade af. Bezoekers weten dat ze wel kom zijn. Niet alleen om te kopen, maar ook als ze alleen willen komen kijken. Vele tientallen uit de regio nemen er ook met de auto de tijd voor om naar Galery Groene Tuin te rijden", lacht de 21-jarige Bianca Clasing. Zij zegt tevreden te zijn over de respons op haar advertenties in Hart van Holland waarvan de publieke belangstelling het resultaat is. "Er meldden zich voor de cursus bloemschikken maar liefst 12 dames uit de omgeving aan en voor de Kerstdecoratiecursus, stromen de aanmeldingen ook binnen". Dat menigeen geïnteresseerd is in Galery Groene Tuin heeft ook te maken met de uitstraling van het decoratieve landhuis en het ernaast gelegen pand, beide met rieten dak en omgeven door een fraaie landschapstuin met parkachtige elementen. Decoratieve planten en bomen in fraaie potten maken het plaatje compleet: sprookjesachtig mooi, ook in herfstsfeer. Galery Groene Tuin ondergaat dezer dagen een metamorfose: het interieur van deze planten-en bloemenzaak met een keur aan decoratieve accessoires, wordt omgetoverd in een sprookjesachtige Kerstambiance. Vrijdag 19, zaterdag 20 en zondag 21 november houdt Galery Groene Tuin 'open huis'. Dan kunnen bezoekers genieten van een fraaie Kerstexpostie. Bezoekers zijn op die dagen van harte welkom, maar ook de dagen erna. "De tijd voorafgaande aan Kerst vergt voor eigenaars en medewerkers van een bloemen-en plantenzaak altijd een extra inspanning. Je werkt dan gewoon wat extra, maar je hebt ook eer van je werk", zegt Bianca. Zij beschikt over een grote dosis energie en creativiteit. Ze heeft niet alleen 'groene' maar ook creatieve vingersAlles wat haar ogen zien kunnen haar handen. Met de ingebruikname van Galery Groene Tuin, een tweetal maanden geleden, ging er voor Bianca en onge twijfeld ook haar vader, een droom wens in vervulling. "Vroeger toen m'n vader een tuinsier- kunstbedrijf aan de Wollefoppenweg had, was er boven in het pand onze galerie De Uilenzolder gevestigd. Ik was er destijds te jong voor, maar droomde ervan dat ik ooit zoiets zou hebben. Nu, na een gedegen vakoplei ding in de bloemsierkunst te hebben gevolgd en bij één van de besten van Nederland, in Berkel te hebben ge werkt, is het een uitdaging om van m'n hobby een beroep te maken waarvan ik een bestaan kan opbou wen". Bianca benadrukt dat Galery Groene Tuin een nevenvestiging is van "Tuin- sierkunst Vijfhuizen". Henk Clasing, haar vader (en moeder op de achter grond) motiveerden Bianca om haar creatieve talenten te gebruiken. Die benut ook haar 24-jarige broer Henk die meewerkt met z'n vader. In het gezin is nog een aankomend 15-jarig getalen teerd zusje met 'groene vingers'. Bianca spreidt haar kunstzinnige crea tiviteit niet alleen in haar galerie ten toon, maar zorgt ervoor dat diverse etalages van kapperszaken 'blikvan gers' zijn. Dat zijn ook twee grote pop pen van spagnum in haar winkel die ze voor dergelijke doeleinden gebruikt. Ook is ze bedreven in het composeren van grote stukken, zijden boeketten en arrangementen. Decoratieve 'kunst'- bomen worden door haar in elk ge wenst formaat, afgestemd op het interi eur van een woning, c.q. kantoor, ge creëerd. René Stokvis gaf Bianca de opdracht om een kersttafel te arrangeren, terwijl een kersttuin haar niet de minste moei te kost. Wie een bezoekt brengt aan Galery Groene Tuin, wordt buiten gecon fronteerd met een fraaie collectie pot ten in allerlei maat en kleur. Ook in de decoratieve winkel is er een grote-op kleur afgestemde- potterie. Op de ver dieping met polder-uitkijk-, toeganke lijk via een nostalgische trap, treft de bezoeker een collectie Bonsai-boom pjes en tal van decoratieve hang-en kuipplanten aan. Rieten manden/ mandjes, kransen en fraaie woonac cessoires, fraaie zijden boeketten en tal van met zorg geselecteerde ca deau-artikelen, maken het plaatje van Galery Groene Tuin compleet. Een exclusieve landschappelijk 'groene' winkel waar de klant niet schrikt van het prijskaartje. (Stand op de Bedrijvenbeurs Midden- Holland en zie advertentie elders in deze HvH) iedereen die een kaart stuurde met de geboorte van Anita hartelijk dank! Coby en Wim Lamberts volgende keer op de voorpagina, veel succes Bram en Ria Ik zit met koude oren want ik heb mijn rode bob-pet verloren Lucas: 01802-2994 Esther en Eduard 16 en 3 nov. van harte pa en ma 'n Beetje Sterven doe je niet ineens, maar af en toe een beetje en alle beetjes die je stierf, 't is vreemd, maar die vergeet je, het is je dikwijls zelf ontgaan, je zegt ik ben wat moe, maar op 'n keer dan ben je aan je laatste beetje toe. Bedroefd, maar dankbaar dat wij hem zo lang in ons midden mochten hebben en dat een verder lijden hem bespaard is gebleven, geven wij u kennis dat toch nog onverwacht, zacht en kalm, van ons is heengegaan mijn lieve man, onze lieve zorgzame vader, schoonvader en fijne opa 29 oktober 1910 12 november 1993 Moerkapelle F.W. van Helden-Oosterhuis Wolfheze Wim en Coenra van Helden Paul en Roland Waddinxveen Frens en Marian van Helden Chiel en Angelique Raadhuisstraat 41 2751 AT Moerkapelle. De begrafenis heeft dinsdag 16 november plaatsgevonden op de algemene begraafplaats Westhage te Moerkapelle. Ter gelegenheid hiervan geven zij een receptie van 15.00-18.00 uur in dorpshuis "Swanla(Burgemeester jylinkhamerweg 86 te Zevenhuizen. I (Hun dankbare kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind I Schoolstraat 5 2761 QX Zevenhuizen Hoera, Myrthe is vandaag 7 jaar geworden gefeliciteerd pappa mamma en marenthe 19 nov. Cisca 39 jaar van harte van cor, lucinda, marcella en lunar verboom Zevenhuizen-Moerkapelle - Op verzoek van Ds. Davidse volgt alsnog een aan vulling op de tekst van het artikel van vorige week. Het betreft een aanvulling op het gestelde dat de Gereformeerde kerk vroeger een gesloten wereld was. Overal kwam je elkaar tegen: dezelfde school e.d. Aanpassing tekst: Ds. David se: "De Gereformeerde kerk was vroe ger een gesloten wereld. Overal kwam je elkaar tegen: dezelfde school, dezelf de politieke partij, dezelfde vakvereni ging, e.d. Na de oorlog werd de blik naar buiten gericht. Onze kerken zijn mee gaan doen in de Wereldraad van ker ken. Daar is stevig over gediscussieerd. Ikherinner me nog dat mijn vader thuis kwam van een gemeentevergadering. Hij zei: "Ik heb gezegd: heeft Evanston ons dan niets te zeggen?" In Evanston werd in '54 de wereldverga dering van de Wereldraad gehouden met als thema: Jezus Christus de Hoop der wereld". Zevenhuizen- Dinsdagavond 9 novem ber hield de bekende dichter Ed Leef- lang in de bibliotheek een zeer boeien de lezing over poëzie, voor een aan dachtig publiek. Het doel van deze avond, in de reeks van jaarlijkse Schrij versavonden, was het toegankelijker maken van poëzie voor een breder pu bliek. Dat was Ed Leeflang beslist toe vertrouwd. Met zijn onderwijsachter- grond, zijn literaire en muzikale talen ten, en zijn sympathieke wijze van ver tellen hield hij het 30-koppige publiek moeiteloos "in de ban". Hij stond niet alleen stil bij zijn eigen werk (verhou dingsgewijs vertelde deze bescheiden dichter hierover zelfs weinig), maar besteedde ook ruime aandacht aan het werk van andere, moderne en oude, dichters. Na de pauze kwam zelfs de poëzie voor en door kinderen aan de beurt, en toonde hij dat alle poëzie uit stekend gecombineerd kan worden met muziek. Voor dat doel had hij zelfs zijn eigen sister (citer-achtig muziekin strument) meegebracht. Tot ieders verrassing bleek Ed Leeflang heel goed te zingen. Al met al een uitermate ge slaagde avond. Zevenhuizen - De Middenstandsvereni- ging heeft Sint Nicolaas voor een be zoek uitgenodigd. Natuurlijk heeft hij aan dit verzoek- zoals al vele jaren- weer gevolg gegeven. Momenteel is hij druk bezig de Pieten te instrueren en de boot in orde aan het laten brengen die hem weer door de Hennipsloot en het kanaal kan varen om zo even na half twee aan te meren bij de loswal. De plaatselijke harmonievereniging De Kleine Trompetter zorgt voor een muzi kaal onthaal en begeleidt de de samen zang. In de agenda van Sint Nicolaas staat de aankomst om 14.00 uur ge pland voor het gemeentehuis. Daar wordt hij door iemand van het gemeen tebestuur ontvangen. Kinderen en ouders worden verzocht om uit volle borst mee te zingen met de Sinterklaas liedjes. Vervolgens worden alle kinde ren uitgenodigd naar het dorpshuis "Swanla" te komen waar een speciale Sinterklaasvoorstelling voor de jeugd staat gepland. Na afloop worden de kinderen getrak teerd op iets lekkers Moerkapelle - Vogelvereniging "Tropi ca" organiseert weer een grote vo- geltentóonstelling. Ongeveer 200 vo gels laten zich bewonderen in het aan gepaste clubgebouw aan de Nas- saustraat naast nummer 12 in Moerka pelle. De I.J.P. Keijzerschool heeft dit jaar gezorgd voor prachtige kleurpla ten waar een wedstrijd aan verbonden is. Tevens is er weer een grabbelton en een enveloppenstand en niet te verge ten het Rad van Avontuur met prachti ge prijzen. De opening is donderdag 18 november om 20.00 uur en vrijdag is de zaal vanaf 19.30 uur open, met om 20.30 uur de prijsuitreiking van de winnende vogels. Zaterdag 20 november is de expositie open vanaf 13.00 uur, met 's middags voor de kinderen extra prijzen bij 't Rad van Avontuur. Het klapstuk is 's avonds om 20.00 uur de trekking van de grote verloting. De toegang is gratis. Zevenhuizen- Op donderdag 25 novem ber komt Edith Schouten spreken voor vrouwen over het thema "vrouwen bouwen aan Gods koninkrijk". De och tend wordt van 9.30 tot 11.00 uur ge houden in het Hervormd Centrum. Voor inlichtingen: 01803-12969. Zevenhuizen - Er is een jeugddienst in de Hervormde kapel te Oud Verlaat op zondag 21 november aanvang 19.00 uur. Spreker en voorganger is de heer Semmelink. De theatergroep "Hopeloos of niet..." uit Katwijk zal tijdens deze dienst een theaterstuk opvoeren. Het stuk gaat over een jongen die probeert antwoor den te vinden op vragen waar jongeren mee zitten, oorlogsgeweld in Joegosla vië, geld en sex. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. H.O. Mole naar - Nieuw Loosdrecht; 19.00 uur ds. W. Kalkman - Ammeide Oud VerlaatlO.OO uur ds. B Duister- hof- Bergschenhoek Ger.kerk 9.30 en 18.30 uur dienst Moerkapelle Herv.kerk 9.30 en 18.30 uur ds. van Estrik Geref.Gem. 11.30 Eucharisatievie- ring 20 november dokter R.P. Renssen, Cederhof 3, Bleiswijktel 01892-15241. 21 november dokter v. Bruggen, de Wielewaal 20, Zevenhuizen, tel. 01802-1783. Sandra Klomp is 13 jaarartelijk gefeliciteerd: papa mama peter oma Hoera, onze mama is 20 november jarig! kusjes van Remon en Stefan wie heeft Harm z'n zwarte gymbroek maat 2 op za 13 nov meegenomen uit dorpshuis 01802-1815 spetter, dropje en beauty, alweer 3 jaar! we maken er een geweldige dag van! t.k. hamsterkooi groot 40,- 01802-2649 zou een weduwe 65-70 jaar 's avonds een kopje koffie willen drinken? Ben ook weduwe 68 jaar, Zvh, br. onder nummer 15 van dit blad Renate de eerste 10 zijn er weer af, ga zo door groetjes van je afvalmaatje t.k. witte commode ledikant, witte kinderwagen 01728-8103 t.k. Mitsubishi Lancer 1.5 GLX 1985 zonder apk 3250,-01727-18152 t.k. Peugeot dames race sportfiets 200,- 01727-14873 t.k. jaargang grasduinen 1992 01727-12450 Spreekuren gezinsverzorging: Zevenhuizen: ma, di, do en vrij: 9.00-10.00 uur, tel. 1280 en Moerkapelle: ma en do. 8.30-9.30 uur, tel. 2589. Spreekuren maatschappelijk werk: Zevenhuizen: ma en do 9.00-10.00 uur, tel. 1280 en Moerkapelle: dinsdag 9.00-10.00 uur, tel. 2589. Voor dringende hulp buiten kantooruren tele foon Spoedhulp 06-8212141 Stichting sos telefonische hulpdienst rijn mond, dag en nacht bereikbaar voor een ge sprek van mens tot mens TEL. 010-4 36 22 44 Vrijwillige Hulpdienst Zevenhuizen: bellent ussen 8.00 en 9.00 uur: 2458 ol 1095. Kruiswerk Midden-Holland: wijkgebouw: Dorpsstr. 75. tel. 01802-1280; spreekuur wijk verpleegkundigen en uitleen artikelen: maan dag. woensdag, vrijdag 12-13 u. tel. 01802-1280 Acute hulpvragen voor avond- nacht en week enddienst: tel. 01820-29466 en op werkdagen 8.30-16.30 u. tel. 01803-14144. Ledenadm.: Centraal kantoor Gouda, tel. 01820- 29466. V.B.O.K. Hulp aan moeder en kind bij onge wenste zwangerschap. Tel. kontaktpersoon: 01715-1360; Landelijk: 033-620244. Anonieme Alcoholisten - problemen met alco hol: bel voor inlo Waddinxveen: 01828-17804. Patiënten Platform Midden-Holland - Telefoon 01820-12777. Zevenhuizen: Woensdag 17 november: 14.30 uur: Ouderenmiddag Hervormd Centrum, ds. Korevaar (Rotterdam) onderwerp: 3x A.O.W. Donderdag 25 november: Herv. Centrum 9.30-11.00 uur koffieochtend; spreek ster Edith Schouten "Vrouwen bouwen aan Gods Koninkrijk" Zondag28november: "Ontmoeting over drempels heen" 16.00 uur Geref. kerk; ds. Hans Bouma. Thema: "als onze kinderen niet meer naar de kerk gaan". Dinsdag 30 november: Oud papier aktie De Eendragt 8.00-18.30 uur. 15 januari winterconcert Kleine Trompetter dorpshuis Swanla Zaterdag 19 februari 1994 20.15 uur dorpshuis Swanla: toneelgroep Spektakel met een Griekse tragedie (ondeugend blijspel). Zondag 3 april: Paaszangdienst 19.00 uur Ned. Herv. kerk; een initiatief van de vier plaatselijke kerken. Zaterdag 28 mei Hobbyshow dorpshuis Swanla Zeven Muzen ANBO Elke maandag 14.00 uur spellenmiddag Zevenster; Soosmiddagen Herv. Centrum 2e woensdag van de maand 14.00 uur; dit jaar alleen nog 10 november; niet op 8 december. Soosmiddagen in De Zevenster. Elke 4e woensdag van de maand 14.00 uur; op 24 november én op 8 december. 18 november: Herfsttour 15 december: Kerstviering in dorpshuis Swanla. Oud Verlaat Vanaf vrijdag 22 oktober: 20.00 uur iedere 14 dagen klaverjassen in De Vierkap Moerkapelle Zaterdag 18 december: dorpshuis Op Moer: Rolschaats wintershow en roller disco door RV rolling '90.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7