Hart van Holland/24 november 1993 pagina 13 Bleiswijk-Kruisweg - E.L.M. Bleiswijk B.V houdt dezer da gen een grote show van land-, akker- en tuinbouwmachines, terwijl tevens een presentatie plaatsvindt van een nieuwe tractoren-lijn, mest-injectiema- chines en materieel voor de boomkwekerijsector. Zowel veehouders, akkerbouwers, tuinders, loonwerkers, hove niers, boomkwekers als beheer ders van openbaar groen, maar ook particulieren voor b.v. de aanschaf van grasmachines, zijn vanaf vandaag tot en met zaterdag 27 november, hartelijk welkom. E.L.M. Bleiswijk B.V., gevestigd in de buurtschap Kruisweg, is een land-en tuinbouwmechani- satiebedrijf dat zich in de on middellijke nabijheid van Rijks weg 12, ter hoogte van Bleiswijk bevindt, echter men dient richting Benthuizen te rij den, le afslag rechts. Eigenaars van E.L.M. zijn de heren Kees de Regt en Klaas Hordijk. Sinds 1 januari is Wou ter v.d. Vendel, chef werk plaats, mede-eigenaar gewor den. Jaarlijkse show "We organiseren elk jaar een dergelijke show, omdat het heel belangrijk is om klanten op de zaak te ontvangen. Zij kunnen alles bekijken een praatje met die en gene maken en informa tie inwinnen. We hebben alle machines en materieel wat zo wel binnen als buiten uitgestald staat, geprijsd. Zodoende kun nen bezoekers ook de prijzen bestuderen. Op dergelijke da gen staat verkopen niet alleen centraal, maar ook het gezellig heidsaspect. Omdat het 's avonds vaak te druk is komen gelukkig ook veel mensen over dag, dan is er meer tijd om rustig over bepaalde zaken te spreken. Bekenden ontmoeten elkaar, maken een praatje, genieten van een kopje koffie of iets an ders en stellen zich in alle rust op de hoogte van de nieuwighe den op het gebied van land-, tuin- en akkerbouwmechanisa- tie. De show is dan ook een so ciale happening voor heel agra risch Zuid-Holland", lacht mede-eigenaar Klaas Hordijk. Hij, zowel als z'n compagnons zijn ervan overtuigd, dat een dergelijke show een 'must' is, temeer daar de LandbouwRai, vanwege het hoge kosten aspect, niet meer elke twee jaar wordt gehouden. "Op dit moment vindt een af stemming van alle Europese tentoonstellingen plaats om doublures te voorkomen". Inspelen op ontwikkelingen in de land-en tuinbouw "Als landbouwmechanisatie- bedrijf dienen we actueel in te spelen op gewijzigde situaties. Deze als het ware voor te zijn en de machinerieën daarop aan te passen. Nederland is een voorloper op het gebied van de milieu-wet geving, waardoor onze boeren vinden dat ze in hun werkwijze worden beknot. Actueel is de mestverwerking. Niet meer op het tijdstip dat de veehouder dat het beste uitkomt: de hele winter heeft hij een overvolle gierkelder, maar dit mag niet uitgereden worden: Slechts na 1 februari, waarbij het weer soms ook nog tegenwerkt en de boer of het loonbedrijf het in zeer korte tijd razend druk heeft om de mest te verspreiden. Vee houders en loonbedrijven mo gen hun mest bovendien niet 'zomaar' over het land uit strooien. De mest moet 'in' de grond gebracht worden om uit stoot van ammonia tegen te gaan. De fabrieken van land- bouw-mechanisatiewerktui- gen hebben daarop ingespeeld en machines bedacht die de mest, emissie-arm verwerken. Zo zijn er machines met b.v. een sleepvoet en een sleufkouter. Bij de éne gaat het om een strookje op de grond en bij de andere wordt er een klein beetje mest de grond ingebracht". ...De heer Hordijk toont enkele voorbeeldmachines van de mer ken Meyco en Vredo. Nieuwe tractorenlijn Blikvanger op de expositie, die ca. drieduizend vierkante meter van de in totaal zesduizend vier kante meter terrein in beslag neemt, is de grote 220 pk tractor van het merk 'Case Internatio nal' die met vele andere tracto ren en landbouwmachines in de hal uitgestald staat. Naast deze gigant op tractorge- bied staan nog enkele van het zelfde merk variërend van 125, 100, 80 tot 50 pk.; oogstrelend voor de liefhebber, doelmatig in gebruik voor degene die een tractor nodig heeft. Carraro-lijn voor boomkwekerij en Nieuw in het programma van E.L.M. is de Carraro-lijn met twee- wielige en vier-wielige tractors; freesjes en ploegjes die afgestemd zijn op het Bos- koops/Hazerswoudse 'boom kwekerij -gebeuren. Bovendien zijn er tal van leuke, functionele en wat kleinere vierwielige tractors te 'bewon deren' die uitermate geschikt zijn voor plantsoenonderhoud van gemeenten en instellingen. Ook de particulier kan z'n hart ophalen bij het aanbod in gras- maaimachines. "We verkopen voornamelijk Yamaha en Mur ray en bieden een breed pakket in hand-en zitmaaiers voor de particulieren. We hebben een schitterende collectie gazon maaiers. Daarnaast zijn de Jacobsen maaiers voor plantsoenen, sportvelden en golfterreinen In het voorjaar van 1993 hebben met de komst van de Citroën Xantia de gordelspanners hun intrede gedaan. Hiermee zullen ook de Citroën XM en de AX en Zx worden uitgerust. De AX GT wordt vervangen door de AX Furio. Deze 3-deurs versie met 75 pk 1.4i motor blijkt qua uit rusting nagenoeg gelijk aan de GT (verbredingsset, sportstoe len, sportstuur, 165/65/13 MXT banden, elektrische raambedie ning en centrale vergrendeling met afstandsbediening). De AX 14 GTS wordt standaard voor zien van elektrische bedienbare voorportierramen, toerenteller, digitaal klokje en watertempe ratuurmeter. De 3-deurs uitvoe ringen van de Citroën AX zijn voorzien van uitzetbare achter- zijruiten, terwijl de zwarte raamomlijsting alleen nog op de witte AX Furio en de AX GTI gehandhaafd blijft. Bij Citroën ZX worden alle typen voorzien van gordelspanners voor en krij gen in de loop van het jaar ver- stevigingsbalken in de portier. De ZX Volcane 2.0i 3-deurs uit voering vervangt de oorspron kelijke 5-deurs carrosserie. De automatische versnellingsbak is met ingang van het nieuwe modeljaar uitsluitend leverbaar op de ZX Aura 1.8i in 3- en 5 deursuitvoering. De uitrusting van de Citroën ZX 16V is uitge breid met een antidiefstalcode. In 1994 zullen alle uitvoeringen van het model XM geleverd worden met Hydractief II veer- systeem, dat in het voorjaar van 1993 op de Citroën Xantia werd geïntroduceerd. Naast de eer der genoemde standaard gele verde gordelspanners heeft de Citroën Xm de volgende wijzi gingen ondergaan: Anti-dief- stalcode standaard op de SM turbo C.T. Ambiance berline en break; Op alle berline uitvoerin gen met uitrustingsniveau com fort, electrische verstelbare en verwarmde buitenspiegels, als mede "one touch-bediening voor de electrische bedienbare zijruit aan de bestuurderskant; Bij de optie "leren bekleding" op de Comfort- en Ambiance- uitvoeringen is ook het stuur wiel met leer bekleed. zeer functioneel". ...En niet te vergeten de kinderen! Mini-tractoren, trapskelters en miniatuur replica's Kinderen die met bewondering het werk van hun vader volgen, zullen hem misschien naar deze E.M.L.-show begeleiden. Zij zijn ongetwijfeld net zo en thousiast om de tientallen mi niatuur machines (replica's) en tractors te zien, als hun vader over de grote tractor met aan hanger is. (Een leuk idee voor Sint Nicolaas.) Daarnaast is er een scala aan trap-tractors al dan niet met aanhanger voor peuters en kleuters die zelf graag tractor-rijden. En dan hebben we nog niet over de trapskelters (vanaf ca. 6 jaar) gesproken: die worden door E.L.M. zelf vervaardigd in de ei gen werkplaats. Service In die werkplaats worden land bouwmachines gerepareerd; nieuwe afgesteld en wordt 'ser vice' verleend. "We leveren niet alleen nieuwe en ingeruilde machines aan de land-, tuin- en akkerbouwsec tor, ook de bollenkweker weet de weg naar ons bedrijf te vin den. Omdat we voldoende techni sche kennis in huis hebben, flexibel zijn en zowel kleine als grote klanten op elk terrein van dienst kunnen zijn, betekent het, dat er hier keihard gewerkt wordt. We zijn allemaal overal inzetbaar. We hebben vrijwel geen personeelsverloop en vor men met ons vijftienen een hecht, flexibel team, dat zich unaniem inzet om het bedrijf draaiende te houden en service te bieden. Met elkaar spelen we in op een gewijzigde marktsi tuatie, die er ongetwijfeld aan komt met alle overheidsbepa- lingen en maatregelen waar door de agrariër bedreigd wordt". Gemengd agrarisch gebied "Wij mogen ons als bedrijf ge lukkig prijzen in dit gebied ge vestigd te zijn: de agrarische sector is hier veelzijdig. En op dat veelzijdige scala aan klan- tenpotentieel spelen we in en hebben daarom heel wat te la ten zien tijdens deze week, maar ook in de toekomst", zegt Hordijk. Show De E.L.M.-show wordt van woensdag t/m zaterdag gehou den. E.L.M. is bereikbaar vanaf de A 12 Gouda-Den Haag afrit Bleiswijk (rechtsaf: bij ver keerslichten rechtsaf:= Kruis weg); vanaf Moerkapelle: via de Moerkapelse Zijde en vanaf Benthuizen/Hazerswoude: via de Hoogeveenseweg en vervol gens Provinciale weg die loopt tussen Benthuizen en Bleiswijk. Bij de le verkeerslichten linksaf=Kruisweg. (N.B. zie advertentie elders in deze HvH) Op de voorgrond een mestinjector Grote show bij E.L.M. Bleiswijk B.V. Gordelspanners vóór

Hart van Holland | 1993 | | pagina 13