van - Holland ■H Huldiging mevrouw Paul Schipper Jan; een boeiend verhaal Het kan vriezen en dooien Politieberichten IJssel en Gouwe ■I Hart van Holland/24 november 1993 pagina 19 f iHNH» iv*<d Een mooi plaatje uit Zevenhuizen Oproep Links mevrouw Riet den Hollander-Paul, midden haar moeder de jubilaresse en rechts presidente Aria Dekker-Reijm Zevenhuizen - Mevrouw Paul is als oudste lid van de afdeling Zevenhui zen van de Ned.Bond van Plattelands vrouwen, vorige week woensdag avond gehuldigd. Dat gebeurde tij dens een gezellig etentje bij Chinees restaurant Jade, waarmee het 55-jarig bestaan van de afdeling gevierd werd. Zij kreeg door haar dochter Riet, het speldje van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen ppgespeld, ver gezeld van een boeket bloemen van de vereniging. Hoewel mevrouw Paul niet bij de oprichting betrokken was, is zij wel 55 jaar lid. Mevrouw Dekker hield een korte toe spraak waarin zij de namen van de op richtsters noemde en in vogelvlucht de geschiedenis van de afdeling onder de loupe nam. De landelijke bond van Plattelands vrouwen is door de dames V.d. Torren- Veendorp en A. Prinsen in 1937 opge richt. Precies een jaar later is op 17 november de afdeling Zevenhuizen op gericht. Het eerste bestuur bestond uit de dames Gallas, Dogterom, Klapwijk, Klinkhamer en V. Bergen. Begonnen werd met 40 leden en de contributie werd op f 1,85 gesteld. "Nu 55 jaar later tellen we 117 leden en de contributie is 50 gulden per jaar. Ik heb een presidente van een andere afdeling eens het vergelijk horen ma ken tussen de bond en een trein. De trein is op de rails gezet en is gaan rijden. In de oorlog even stopgezet en daarna weer gaan rijden. Tot nu toe stappen er dames in en er stappen dames uit. Ook zijn er dames die lang blijven zitten. Eén van hen is me vrouw Paul", zo zei ze, waarna de huldiging plaatsvond. Ingezonden Moerkapelle- Scheepvaart vormde in de oudheid het vervoermiddel bij uit stek. Vaarwegen vormden de belang rijkste verbindingen met de buitenwe reld toen er nog geen verharde landwe gen waren. Tot ver in deze eeuw wer den schepen ingezet voor het vervoer van goederen en mensen De scheep vaart die we nu aantreffen draagt voor 99,9% het karakter van recreatievaart. Ruim tachtig personen waren dinsdag 15 november aanwezig in dorpshuis "Op Moer" in Moerkapelle om de dona teursavond van de Stichting Oud Ze- venhuizen-Moerkapelle bij te wonen. Door de heer J.S. Bakker werd het on derwerp "Schipper Jan en anderen" in geleid. Dat deed hij door zijn voorge slacht die goeddeels schippers waren te laten 'spreken'. Zijn voorgeslacht was actief in de wijde omgeving van Moerkapelle. Daarin is hij zeker ge slaagd. Dat bleek wel uit de enthousias te reacties van de aanwezigen. Hoogte punt van de drukke scheepvaart in dit gebied is terug te voeren naar de perio de dat er geturfd werd en dat produkt naar met name naar Rotterdam of de Turfmarkt in Gouda getransporteerd werd alwaar verhandeling plaats vind. Het varen met de zeilschepen ging voor de wind uitstekend doch tegen wind betekende in de touwen om het (gela den) schip op de plaats van bestem ming te krijgen. Wanneer dan zowel de wind als de stroom tegen was vanwege het feit dat de vele molens hun water uit de polders sloegen dan was er geen sprake van recreatievaart! Een ander knelpunt vormde de houten schutsluis aan de Lange Vaart te Bleiswijk. Op levende wijze zijn personen en om standigheden aan de vergetelheid ont rukt. Mogelijk dat het verhaal in enkele afleveringen binnen ooit gepubliceerd zal worden in het Verleden Tijdschrift, het kwartaalblad van de ruim 1000 do nateurs tellende Stichting Oud Zeven- huizen/Moerkapelle. De minimum con tributie bedraagt f. 15.(met ingang van 1 januari f20.-) per jaar. Voor nade re informatie: 01802-1485. Bij wie is er per abuis een videoband in de brievenbus gedaan (Mkp) Bel svp 01793-1903 Alex verloren: deel fietsslot, Gemeneweg/Rijndijk fietspad 01728-9396 t.k. meisjes opoefiets 8-12 jr. 24 inch wit groen 01714-14512 ie winter heeft zich dit jaar vroeg aangekondigd. Of de vorst blijft heersen? In ieder geval zijn er velen die de schaatsen uit net vet gehaald hebben en op kleine plasjes en sloten al onder gebonden hebben. I'gespoten land, ijsbanen in Boskoop, Benthuizen en Hazerswoude, zijn reeds in bezit genomen. Zevenhuizen/Moerkapelle Aanrijdingen; Een 37 jarige bewoner uit Waddinxveen lette dinsdagavond onvoldoende op toen hij vanaf de afrit van de Rijksweg 12 de Bredeweg op reed. Een aanrijding met een personenauto die onder het viaduct vandaan kwam, was het gevolg. Materiele schade. Donderdagochtend rond 8.00 uur reed een 26 jarige bromfietser over de Dorpsstraat te Zevenhuizen en wilde linksaf de Tweemanspolderweg op. Een 56 jarige bestuurder van een perso nenauto stak vanaf de Tweemanspol derweg de Dorpsstraat over en de bromfietser niet. Gevolg een aanrijding waarbij de bromfietser een gekneusde schouder opliep. Een 34 jarige Waddinxveense reed za terdagochtend omstreeks 8.00 uur met haar personenauto over de Bredeweg. Bij de afrit van de Rijksweg 12 werd haar geen voorrang verleend door de bestuurder van een personenauto die vanaf de Rijksweg kwam. Zij werd door deze bestuurder aangereden waarna deze bestuurder zonder te stoppen doorreed. Eventuele getuigen worden verzocht zich te melden. Een 45 jarige Zevenhuizenaar reed za terdagochtend om 7.20 uur over de Wollefoppenweg. Op het moment dat hij een bromfietser inhaalde, reed vlak voor hem een tegenligger de weg op. Hij moest daardoor naar rechts waardoor hij de bromfietser raakte. Dit betrof een 28 jarige man uit Rotterdam die daar door lichte verwondingen opliep. Inbraak/diefstal; In de nacht van maandag op dinsdag werd ingebroken in het clubhuis van de Jachthaven aan de Rottekade. Men was binnengekomen door een raamkozijn te forceren. Er werd wat klein geld en enkele flessen drank meegenomen. In de nacht van dinsdag op woensdag omstreeks 2.00 uur werden bij een groenten en fruithandelaar aan de Bre deweg 9 kisten groenten en fruit wegge nomen. Een van de bewoners zag nog wel een auto met gedoofde lichten wee rijden. Aan het Rijnland werd in de nacht van maandag op dinsdag een auto openge broken waarna audio-apparatuur werd ontvreemd alsmede een kist speciaal gereedschap. Men is in deze temelijk vakkundig te werd gegaan want men heeft eerst via de onderzijde van het voertuig de accu ontkoppeld om zo doende het alarm uit te schakelen. In de nacht van zaterdag op zondag in ingebroken bij de Supermarkt Cl000 te Zevenhuizen. Men is via de achterzijde binnengekomen en heeft het alarm op een of andere manier weten te omzei len. Men heeft vervolgens de brandkast geopend en het daarin aanwezige geld meegenomen. Overig nieuws Een 35 jarige bestuurder van een perso nenauto werd zondagavond op de Rijksweg 12 aangehouden omdat hij teveel had gedronken. Hij werd na afha- deling van het feit met een rijverbod tot maandagochtend 11.30 uur heengezon den. Een uur later werd dezelfde per soon door de politie te Reeuwijk weder om rijdend aangetroffen. Hierna werd het rijbewijs ingevorderd en zal wor den gezonden aan de Officier van Justi tie. Waddinxveen Aanrijdingen Toen een 45 jarige automobiliste uit Zoetermeer maandagochtend over de Dreef reed, raakte zij de links van de weg liggende betonrand. Zij stuurde daarna scherp naar rechts waardoor van de weg raakte en in de sloot beland de. Buiten een nat pak bleef zij verder ongedeerd. De autoverdween nage noeg onder water. Maandagavond om kwart voor zeven reed een 20 jarige Waddinxvener over de Sniepweg achter een lesauto. Dat ging te langzaam naar zijn zin en hij haalde de lesauto in op een plaats waar dat niet mocht. Vanweg een tegenligger moest hij te vroeg naar rechts en ramde dus de lesauto. Wie heeft er hier eigen lijk rijles nodig Voor de tigste keer strandde er in de nacht van maandag op disndag weer een personenauto in de rotonde aan de Henegouwerweg. Het betrof een 25 jari ge Stolwijker. Ook aan de Beijerincklaan was die nacht een auto midden op de rotonde gestaan. Een omver gereden verkeers bord en bandensporen getuigden daar- Donderdagavond omstreeks 17.20 uur is de 91 jarige mevrouw E. den Boer t.h.v. de Pr. Beatrixstraat op de Willen de Zwijgerlaan bij het oversteken dode lijk verongelukt. Zij heeft vermoedelijk de personenauto, bestuurd door een 53 jarige Waddinxvener, over het hoofd gezien. Zij is onderweg naar het Bleu- landziekenhuis onder haar verwondin gen bezweken. Reanimatie mocht niet meer baten. N.a.v. deze aanrijding worden nog ge tuigen gezocht. Diefstal/Inbraak Fietsen: Grijze Exclusiv damesrace fiets, vrijdagmiddag 14.30 Puttelaan. In de nacht van maandag op dinsdag werd in de Wingerd een personenauto opengebroken door het forceren van het portierslot. Ontvreemd werd de audio-apparatuur alsmede kleding. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd aan de P.C. Hoofdstraat ingebro ken in een bestelauto. Ontvreemd werd een portefeuille met rijbewijs, bankpas en diverse anderepasjes en een body warmer. Overig nieuws Bij een bedrijf aan de Noordkade werd dinsdagavond rond acht uur brand ont dekt, men zag rookontwikkeling op het dak. Het bleek dat brand was ontstaan tussen de dakplaten die daar 's mid dags door dakdekkers waren aange bracht. De brandweer had de zaak snel onder controle. Vermoedelijk in de nacht van vrijdag op zaterdag werden aan de Korenakker van 2 auto's een band lekgestoken. Bei de auto's behoorden thuis op een adres. Boskoop Aanrijdingen Toen maandagmorgen om kwart voor tien een 48 jarige Boskoper vanaf De Ham linksaf een inrit inreed, zag hij kennelijk de op het fietspad rijdende bromfietsster over het hoofd. Deze 17 jarige uit Hazerswoude botste tegen de auto en is met een pijnlijke knie naar het Bleulandziekenhuis vervoerd. De auto belandde in de sloot. Dinsdagochtend om 10.00 uur vond een aanrijding plaats op het Reijerskoop. Een bestelauto reed richting Reeuwijk en reed linksaf een inrit in. De bestuur der had niet gezien dat op dat moment er een bromfietser, een 18 jarige uit Rijnsaterswoude, links naast hem reed. De bromfietser is met een gebroken arm vervoerd naar het Bleulandzieken huis. Inbraak/diefstal Fietsendiefstallen Gazelle damesfiets, mintgroen.wit en zwart, uit fietsenstalling NS station, 15 november. Gazelle damesfiets, bruin, A.P. van Nes laan, 15 november. Overig nieuws Aan het Reijerskoop schoot maandag avond een aanhangwagen los en kwam tegen een lichtmast tot stilstand. De oorzaak van het losraken is niet be kend. In een flat aan de Snijdelwijklaan zijn dinsdagmiddag enkele vernielingen ge pleegd bestaande uit het ingoooien van ramen en vuurtje stoken in de hal. Een 20 jarige Boskoper is daarvoor aange houden en deze heeft ook bekend. Donderdag rond het middaguur heeft de politie een snlheids en roodlicht- controle gehouden bij de oversteek plaats aan de Snijdelwijklaan. Van de 50 passerende automobilisten werden er 9 bekeurd voor te snel rijden waarvan de 2 snelsten 73 km p/u reden. Met name middelbare scholieren moesten terecht worden gewezen op hun over- steekgedrag. Vrijdagavond 19 november 1993 werd te Boskoop een gewapende overval ge pleegd op het Shell benzinestation van de Peugeot dealer aan de Zijde. Om ongeveer kwart over zeven kwa men 3 jonge mannen, het benzinesta tion binnen waar op dat moment een 20 jarige Boskoopse dienst deed als kas- siere. Een van hen dreigde met een vuist vuurwapen terwijl de 2 anderen de kassa leeghaalden waar overigens slechts een betrekkelijk klein geldbe drag in zat. De daders, die vermoedelijk allen beneden de 20 jaar waren, hadden allen een donkere huidskleur. Zij spra ken gewoon Nederlands. Zij zijn ver trokken in de richting van het dorp in een rood/gele personenauto. In ver band met deze overval zoekt de politie getuigen. Zij verzoekt degene die kort voor of kort na het tijdstip van overval hebben getankt alsmede zij die zich rond dat tijdstip op enigerlei wijze in de buurt hebben opgehouden, om zich te melden bij de politie IJssel en Gouwe, tel. 01828-13688. Het spreekt vanzelf dat uw informatie vertrouwelijk zal worden behandeld. ja ja het is echt waar. eerst Piet en nu is Ina vijftig jaar!! De Ruitjes t.k. Handy Boy voor game boy z.g.a.n. ind. doos 55,- 01802-1275 t.k. eiken kaptafel met ovale geslepen spiegel ca. 50 jaar oud 795,- 01802-1137 papa hartelijk gefeliciteerd met je 26e verjaardag jeffrey en Celine Heus het is waar, Elsa en Erik zijn nu een paar. Veel geluk gr. vd 5 spruiten

Hart van Holland | 1993 | | pagina 19